logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:44




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 19:29       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
ше се наложи да се олаби и пружината на иглата.

Експеримент, който можеш да направиш с твоята 19-ка: пълниш си някой друг фишек с малко барутец /има ги рецептите по-назад в темата/… махаш възвратната пружина и заключваш цевта посредством залепване на блока с хартиено тиксо за рамата. :DD Лееекинко, колкото само да държи. И, ако не скине/ измести тиксото… а куршумът се е врязал в цевта… всякакви други опити са обречени на неуспех… с Глок специално.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 19:35       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
SSG написа:
За служебните оръжия на стрелбището които също са пострадали , разчитам на думата на инструкторът който е бил на смяна и който твърди че пред него са се случили нещата .За случката с моя пищов , дето му остана куршум и изхвърли празната гилза ....какво да кажа , че така ми се е сторило ли.

Ако стрелящите са тренирали и отработили бързо отстраняване на засечка на принципа "TAP - RACK - BANG"... а инструкторът не ги е гледал стриктно в ръцете... остават доста въпросителни, най-малкото... а с Глок те са още повече. С твоя пищов… никой не казва, че си лъжец. Но ако успееш да го повториш… СНИМАШ и покажеш… ще е в пъти по-убедително.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 19:53       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Експеримент, който можеш да направиш с твоята 19-ка: пълниш си някой друг фишек с малко барутец /има ги рецептите по-назад в темата/… махаш възвратната пружина и заключваш цевта посредством залепване на блока с хартиено тиксо за рамата. :DD Лееекинко, колкото само да държи. И, ако не скине/ измести тиксото… а куршумът се е врязал в цевта… всякакви други опити са обречени на неуспех… с Глок специално.


Нека се разберем обаче. Ескперимента ще се признае ако пистолет със заключване стреля и презарежда нормално ...макар и припилен в гранично състояние и заряда също...
ако не думка нормално както и да е барнат...то това не е предмет на темата...
и да пожелаем успех на ССГ на състезанията и на Бъфало...и той е състезател


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 20:10       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
SSG написа:
много ме кефи как тоя момент се използва за злорадстване от другата страна по тоя казус

Мен пък ме огорчава тази мисъл! Съжалявам, че го приемаш така! Наистина, на моменти, както казва Посейдон,
Poseidon написа:
...просто по балкански се палиме малко...
! PDT_Armataz_01_22
Относно
SSG написа:
....а на някакво остатъчно налягане между куршумът и гилзата ,което вече да избута гилзата и затворът назад. Това според мен е механизмът по който би се случило такова презареждане.

Изобщо не разчитай на това! При нормален изстрел, където макс. налягане е над 2500 бара, както написах и преди, няколко милисекунди по-късно, вече е паднало до атмосферното ниво. И това става ПРЕДИ ОТКЛЮЧВАНЕТО!
Можеш да провериш (напълно безопасно е), като махнеш изхвъргача и гръмнеш с нормален патрон! Гилзата е възможно да се измъкне малко, но това е от инерцията на цевта, която в един момент рязко се спира (а гилзата продължава, защото и блока продължава и не я подпира). Това при нормален патрон, с нормално налягане и нормални скорости на цев и блок! Прецени, при анемичните наченки на някакво движение, какви инерционни сили ще имаш!
На състезанието ти желая от все сърце успех! Нека бъде по-голям от този миналата година :tu: :tu: :tu:

На Иво 3 кажи, да освободи ложата на новата си пушка-тромпет, дето се похвали с нея в една друга тема, че ми се вижда , че опира отдолу цевта!!! :DD
Ако свърши качествено тая работа, със сигурност ще потроши инвентара на домакините! PDT_Armataz_01_30
Успех на всички, които отивате! :tu:

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 20:24       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
buffalo_gt написа:
Няма да успее да мръдне и тези 2-3 мм., защото за да ги мръдне, трябва да излезе с 330 м/с, пък той проклетникът шъ излети бясно с 0 м/с!


е тука е основата...на ЦЯЛАТА тема...
виж са Бъфало колко ми е ясна мисълта, че се готвя за темата с нарезите а и там имам упрек че не обяснявате на младежта защо се налага това нещо...
а да разбере поне един младеж нещо полезно то е повече от да нагласиш илядо пушки...нали на младите разчитаме...

са по цитата и мисълта ми :roll:

когато е набримчен на 330м/с на дулото...движението на блок и цев назад не е 2-3мм само е с голяма /тоест проектираната скорост на отката/ и така млатва блока в крайно задно в рамата , че ум да ти зайде...особено ако добрия Фил се раздава с л7а1 патрон в глокче.

когато куршума развие 8м/с и спре от триенето в дулото...нема как да думка отката на блока в задно крайно / това не е нормален изстрел не разбирам защо го очакваш/, но импулса задвижва нещата назад няколко милиметра...Е ТВЪРДЕНИЕТО тука е че:

Има такива обстоятелства че може да презареди...обстоятелствата са особено повреден , но нормален по тегло барут или намалено тегло...който ще гори по идиотска скоростна крива ....смачкана Възвр. пружина...и още няколко...

и какво става ССГ вижда как му изфърча гилза, а костилката остава в цевта...

е вече иначе уважавани - адвокати , зъболекари... генеколози и прочие интелигентни люде почват да умуват по втория закон на Нютон ама не правят разлика между тегло и маса...примерно и так дале


Последна промяна Poseidon на 17 Юли 2018, 20:31, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 20:30       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Poseidon написа:
Сгреши единствено Дред, че допусна че цев и блок не се движат назад спрямо рамата до напускане на цевта от куршума.
И на тази погрешна представа почна да гради версии.
питам се защо? като в техниката Дред си като аз в медицината???
Ако това е някаква форма на автотерапия - продължавай, щом те успокоява :D Това обаче не е пропаганда, а е физика - и милион пъти да го повториш - законите на физиката няма да се променят заради теб.

SSG написа:
Това не можах да го постигна в няколкото опита които направих
Няма страшно - Посейдон ей сега ще ти обясни къде грешиш.
SSG написа:
Аргументи от рода , ма те оръжията са сметнати това да не може да се случи не са на място , те и самолетите са сметнати да не падат от небето , но през няколко седмици някой някъде пада в нива с по 100-200 човека на борда.
Такъв аргумент показва единствено отчаяние. Съжалявам, че го казвам, точно на теб... Всички грешим, но идва момент да спрем. Стори го и ти.
SSG написа:
За служебните оръжия на стрелбището които също са пострадали , разчитам на думата на инструкторът който е бил на смяна и който твърди че пред него са се случили нещата .
Добре де - в темата за надраните цеви веднага се сети, че собствениците са сторили щетите сами, за да изменят следите при една балистична експертиза. Как тук не се сети, че те мотае инструктора? Ами и аз да съм на негово място - и аз така ще кажа: "Ама шефче, той презареди!" Иначе трябва да призная, че не съм внимавал, когато пистолетът е изплякал и стрелящият го е презаредил на ръка.
SSG написа:
За случката с моя пищов , дето му остана куршум и изхвърли празната гилза ....какво да кажа , че така ми се е сторило ли
Виж сега, пред мене трицифрено число хора са се клели, че калашник пробива влакова релса - да им повярвам ли?
Явно около тебе гъмжи от оръжия, дето за тях законите на физиката не важат. Аз на твое място бих се насочил към изкарване на пари от това.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 21:19       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Посейдоне, хубаво се бях зарекъл да не пиша в тая тема, ама като гледам, само ти и още един останахте да упорствате, та явно имало е някаква полза, че не спрях! :P
Това, дето го написах, го четеш като Дявола Евангелието! :DD
Poseidon написа:
когато е набримчен на 330м/с на дулото...движението на блок и цев назад не е 2-3мм само е с голяма /тоест проектираната скорост на отката/ и така млатва блока в крайно задно в рамата , че ум да ти зайде...особено ако добрия Фил се раздава с л7а1 патрон в глокче.

Самата истина! Обаче, ПРИ ТАЗИ СКОРОСТ, БЛОКЪТ И ЦЕВТА ИЗМИНАВАТ ЗАВЕТНИТЕ 2-3 мм., КОГАТО КУРШУМЪТ НАПУСКА ЦЕВТА!
Ако не я напусне, не ми се вярва да стане това ЧУДО! :D
И като се вземе пред вид, че оттам нататък движението 35-40 мм. е по инерция, не си го представям този физичен феномен!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 21:46       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
buffalo_gt написа:
Обаче, ПРИ ТАЗИ СКОРОСТ, БЛОКЪТ И ЦЕВТА ИЗМИНАВАТ ЗАВЕТНИТЕ 2-3 мм., КОГАТО КУРШУМЪТ НАПУСКА ЦЕВТА!

Добре де...спокойно сега...ето ти оферта:
В неделя почвам от 6:00 сутринта цял ден...има един спортис релодажия ангажирам го и него да е законно сичко /аз не мога да разглобявам и релодвам по закон /

Почваме с теглата барути дето е написал назад ССГ ...

СНИМАМ с добра камера като ще залепя милметрова артия на блок и рама , като на онова видео дето образова Дреда...

Снимам и преглеждаме всички видеа на които има ЗЦК /скуиб/

има ли ВИДИМО движение НА БЛОКА НАЗАД при скуиб /демек заседнал в цевта куршум /- видимо дори на камера от телефон 10 мега пиксела не тояга ептен...
то плащате с Дреда колко ? /аз твоята половина дето ше загубиш ше ти ги върна обратно...важното е Дреда да загуби :DD /


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 22:35       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
buffalo_gt написа:
Мен пък ме огорчава тази мисъл! Съжалявам, че го приемаш така!


Не съм визирал конкретно теб , от към вашата страна сте много хора :D

buffalo_gt написа:
На състезанието ти желая от все сърце успех! Нека бъде по-голям от този миналата година :tu: :tu: :tu:



Благодаря , успех и на теб ако се пускаш на някое състезание! :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 22:39       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Пак клинчиш от темата!
А тя е: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
Poseidon написа:
има ли ВИДИМО движение НА БЛОКА НАЗАД при скуиб
- това е друга тема!
Никой до сега (с изключение на Дреда, и то мноноого, мнооого в началото на темата, но не и след това!) не е твърдял, че по принцип, такова движение не съществува. Вижда се и на клиповете.
Аз твърдя обаче, че ВЪВ ВСИЧКИ СЛУЧАИ, ОПИСАНИ В ПОСТА НА КИРО В НАЧАЛОТО, това движение, ако го има (защото е възможно при повечето опити да го няма), би било КРАААААЙНО НЕДОСТАТЪЧНО, за да се получи така желаният от теб резултат! :P
Съжалявам, ма ПРИРОДА, ко да прайш?! Който е решил да съ бори с нея, нивгаш не е излязъл победител!
/Торбалан/

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 22:50       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
SSG написа:
Благодаря , успех и на теб ако се пускаш на някое състезание!

Ще ми е нужен! И аз ти благодаря! :tu:

п.п. Бързилов каква оптика и монтажи ще използва за "Терминатора-убиец на гонгове-вампири? Подходящо е нещо като подводничарски перископ. Примерно на Калес! Сигурно е страшен! Особено скалата!
Ако чете, да пише и той!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2021, 13:24       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тя истината е една...просто време си трябва...
Dorssay написа:
Poseidon написа:
но е същото като тук у форума когато лаици коментираха дали ще има откат/презареждане ако куршум се задвижи , но не излезе от цевта...


Изтървал съм я тази дискусия.
Но на патерица ще кажа своето мнение.

Понякога има презареждане.
Понякога няма.

Особено сега при заверките на разрешителните , идват стари фатмаци и полицаи , и винаги подобен промблем се случва с Макаров и ТТ.
ТТ-то ВИНАГИ презарежда когато куршума остане в цевта и е кофти ако не внимаваш да го спреш , тоя който прави стрелбата пусне и втория ще е проблем.
Макаровия е 50:50 - понякога презарежда , понякога не.
Но трудно се избива куршума ако е заседнал по-близо до патроника , и трябва да го избиваш назд обратно по посоката на движение.
Ако е по-напред е лесно , изкривил съм 5 шомпола от АК да чукамв и избивам заседнали проектили

А !!!
Веднъж ми се случи с Глок 32 , .357 Sig патрони Remrington , но не презареди.
Жена му метнала дрехите в пералнята , пълнителя бил в джоба , след прането ги сушил нещо и идва да ги изтреля и да ги подмени.
Та изпуши и заседна още първия , другите ги утилизирах.



JDredd написа:
Poseidon написа:
Сгреши единствено Дред, че допусна че цев и блок не се движат назад спрямо рамата до напускане на цевта от куршума.
И на тази погрешна представа почна да гради версии.
питам се защо? като в техниката Дред си като аз в медицината???
Ако това е някаква форма на автотерапия - продължавай, щом те успокоява :D Това обаче не е пропаганда, а е физика - и милион пъти да го повториш - законите на физиката няма да се променят заради теб.

JDredd написа:
SSG написа:
...при всичките - гръмнала капса, но без барут вътре, останал куршум в цевта, достатъчен импулс обаче за да презареди и следващият патрон гърми и вади заседналия куршум - цевта раздута , блокът блокирал и така...
SSG, нямаш си на представа колко ми е трудно да кажа това, което ще кажа, защото теб изключително много те ценя и казаното от мен няма да бъде с цел заяждане или на лична основа, но не мога да пропусна нещо толкова важно просто така. Предварително моля за прошка!

Това, което описваш в червеното, не може да стане, защото противоречи на фундаментален закон на физиката - законът за равенството на импулсите.

Но да я караме подред:
При системи за автоматично презареждане със заключване на цевта към блока, каквито са Глок и ЧЗ, блокът тръгва назад едва когато куршумът е напуснал цевта. Т.е. ако той е все още вътре, каквото ще и налягане да е в цевта (по-слабо, нормално или по-силно) - няма как да тръгне блока назад, респективно да презареди.
Цев и блок са една затворена система до напускането на куршума.
В случаите, които описваш, куршумът е вътре в цевта и това с избутването на заседналия куршум от следващия може да стане само ако пистолетът се презареди ръчно.

Описаното от теб теоретично може да стане при оръжие с автоматично презареждане, което се основава на движението на свободния затвор.


ТТ е със заключена цев...
Дред това достатъчно ли ти е не да разбереш физиката, а да разбереш, че не я разбираш?
или пък Дорсея е лъжец, м?

Прошка искаш горе...аз ти прощавам, че ме обвиняваш в словоблудство назад ...за останалите не знам...

Просто се дивя КАК е възможно ХАЛ хабер да нямаш в една материя ама да се напиняш да звучиш компетентно?
"импулс " закон ...равенство" - механични цитати от 7ми клас си запомнил без някога да си разбирал това какво е яде ли се пие ли се...
все едно аз да пиша нова Конституция...ама като гледам батала у нас по точно Дани Върбела с неговия опит ше се справя и по добре от яко начетени юристи и юристки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2021, 14:31       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
JDredd написа:
Господа, не е ли време да спрем да се радваме на новите дрехи на царя и просто да си кажем, че царят е гол?
Темата едно, че се засра, ами и се обърна на чисто словоблудство.

Poseidon написа:
ще еволюирам и аз ако някой ме убеди че ССГ е лъжец или душевно болен
Няма как някой да те убеди в което и да е от двете, защото той не е нито едно от тях. SSG просто сгреши. Сам ли се подведе, някой ли го въведе в заблуждение, ръцете му ли изпревариха мисълта - няма значение. Просто сгреши.
И в характерния за форума дух не каза "Сгреших", ами се впусна в обяснения как совите не са това, което са. И последвалия водопад от офтопик не като да не му помогна да остане незабелязан - даже и сили му даде

А сега на тебе ти остават две опции
1. казваш сам сгреших...
- и ще покажа и видео показвано тук многократно.. бърза камера...нормален изстрел и пищов 1911...излизат газове цев и блок скопчани назад се движат, а рама е в покой и така е 3-4мм докато се покаже куршума...
не очаквам да разбереш какво е това...но е обяснението на темата без теорията ми горе...БГ главата иска да види видео...ок...а и може и друг да зацепи с видео

2. казваш, че Дорсея е лъжец и слепец - това което е видял не е така
това означава да отидем при него /за моя сметка /
там ти демонстрира презареждане на ТТ-ак с заседнал в цевта куршум с изветрели патрони очевидно е

извиняваш се вече пред камера и го показвам видеото тука

2.1 пак на място виждаш и казваш, че Дорсея е лъжец и тогава ще се наложи да те отведа в болница /човека е кибритлия и може да го дразниме само тука виртуално...реално тц аз поне не/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2021, 17:45       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
ТТ е със заключена цев...
Дред това достатъчно ли ти е не да разбереш физиката, а да разбереш, че не я разбираш?


Но не е Глок! На Глока цевта му няма как да тръгне назад и надолу, докато куршумът е все още в нея. И Дорсей ти каза, че дори .357 Зиг не е успял да презареди Глок 32.

С ТТ-то само съм стрелял, но не го разбирам - и съответно не мога да го коментирам. Виж, когИ видиш или чуеш Глок да презареди с проектил останал в цевта - тогава се напиняй!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2021, 19:25       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Poseidon написа:
А сега на тебе ти остават две опции
Не думай! Само толкова ли имам? Щото ти казваш така? А ти кой беше, извинявай?! - че да ми броиш опциите?

Каквото съм имал да кажа по темата - казал съм го. Кой на каквото иска да вярва - да вярва.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer