logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 17:35




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 40  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 22:32       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Морски ,ако ме прочетеш пак ще разбереш какво съм написал


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 22:50       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
Poseidon написа:
Абе това е втората мистерия по мистериозност във Форума...но първата си остава има ли умисъл ако омесиш патроните?

:tu: :tu: :tu:
Е тая, първата ми е по-интересна от втората!
Не съм толкова добър, че да ти давам насоки на сюжета, но ми се върти в главата една мисъл - какво ще стане ако стоппатронът с който те гръмва от два метра ревнивецът полицай Х се окаже, че всъщност е празна ленена торбичка, защото крадливата баба Нада от един институт в К...к е пълнила джобовете, вместо торбичките със сачми, които разменяла за буркани с мед с Бай Марин. Той пък, пълнел през уикендите ловни патрони на вилата си в Шемшево и подло им слагал логото на Remington..........
Та крайният резултат за теб бил една скъсана баровска риза (подарена ти от жената на Х, с надежда, извисената ви връзка да достигне нови висини и на която риза ти много държиш, най-вече защото струва 200 лева!) и една грозна подутина, с форма на напъпил цирей или трета гърда, на точното място.
Това опит за убийство ли е?

п.п. Това, май е по-добре да го преместиш в твойта тема!

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 06:49       Заглавие:  Re: Възможно ли е това?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
ubboto написа:
Vimpel написа:
Мисля, че краткото разстояние, което изминава заседналия куршум от гилзата до някъде в цевта, без да излиза от нея, придава някакъв импулс назад към челото на затвора.

Но дали той ще е достатъчен за пълен цикъл на затвора с презареждане ... ми се струва съмнително.

Язе пък мислим, че е напълно възможно... щото при заклинен/ заседнал куршум една изключително малка част от барутните газове евентуално излиза през предната част на цевта, и всичкото сила/ импулс се връща назаде към челото на затвора.

Да, това със заклинването на куршум в цевта, поради слаб(недостатъчен) барутен заряд е напълно възможно. Колко пъти на стрелбище ми се е случвало при стрелба с 9х19 Магтек, да последва ,,плякане" и изтръпнал да дърпам затвора и да гледам през дулото на цевта.....Това само с Магтех патрони. Не знам, какво качество патрони ,,Магтех" бяха заредили в стрелбищата през 2016-2017г., но вече като видя, че имат само патроно Магтех, просто си излизам. Безобразие е да се внасят и да се продават за употреба по стрелбищата подобни некачествени патрони. А беше време, когато качеството ка ,,Магтех" беше добро.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 08:10       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Друго иначе си мисля аз: с някаква супер олекотена възвратна пружина за Глок, колкото единствено да държи системата затворена... ако и така "скуиба" не успее да върне блока в някаква степен назад - GAME OVER, тотал щета сме относно разбирането на елементарни физични закони. :punch:

Ако все пак, обаче... системата отключи - за мен ще си остане дълбокото съмнение, че при разпробит "на скелет" блок на "оупънджийски" пищов в комбинация с 10 либрова пружина /както споделя Карл Рен/... дори и "скуиб" би могъл доведе до пълен цикъл на системата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 08:15       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
За мен тази тема оформи едно деление на стрелците на 3 категории:
1. Такива, според които при заседнал в цевта куршум поради слаб заряд пистолет със заключване не може да презареди.
2. Такива, според които при заседнал в цевта куршум поради слаб заряд пистолет със заключване може да презареди.
3. Такива, на които в ръцете им се е случвало описаното в т. 2.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 08:41       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
JDredd написа:
За мен тази тема оформи едно деление на стрелците на 3 категории:
1. Такива, според които при заседнал в цевта куршум поради слаб заряд пистолет със заключване не може да презареди.
2. Такива, според които при заседнал в цевта куршум поради слаб заряд пистолет със заключване може да презареди.
3. Такива, на които в ръцете им се е случвало описаното в т. 2.

4/5 такива, според които системата МОЖЕ/ НЕ МОЖЕ ВЪОБЩЕ ДА ОТКЛЮЧИ!!!

Сега, отключи ли веднъж системата… другото е въпрос на сметки, касаещи отношението: маса на затвора и сила на възвратната пружина.

И друго си мисля язе… при мега олекотена възвратна пружина, дори капсул само би могъл да отключи системата, щото се освобождава импулса /малий, каква глупост написах :oops: /, докато при заварена отпред и хипотетично нераздуваема се цев /толкоз здрава/… системата или ще се разруши, или пак няма да се задвижи… колкото и напомпан боеприпас да гръмнем с нея.


п.с. Най-смирено моля за снизходително отношение от страна на инженери, оръжейни конструктори и пр… към размислите и страстите от моя страна по темата… все пак аз съм един прост филолог, който понастоящем се поти и над юридически казуси. И, естествено, че като тръгна да коментирам неща, от които нищо не разбирам… е твърде вероятно резултатът да бъде страхотни глупости. Но като активен стрелец с пищов… този казус ми е повече от интересен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 17 Юли 2018, 08:45, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 08:44       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да горе долу това е делението по темата, като И се проведе реален експеримент и при 125грн куршум и 1,58грн еди къв си барут и блок и цев са извадени от покой при заседнал куршум в цевта.

SSG написа:
1.58 - куршумът остана , върхът на куршумът стигна дулния срез , блокът примърда но много леко , далече от това да направи цикъл


Питаме се ТОВА горе достатъчно ли е на ВСЕКИ да разбере , че няма научно-принципна причина да има условия при които ще мръдне назад 30мм за да качи нов патрон, а не само 2мм /недостатъчно да отключи в този опит горе/

да прибавим и няколкото свидетелства на инглиш , че в чеймбъра имало вкаран нов патрон при ЗЦК /скуиб/

Тоест теоретично-научно и правно /по свидетелски показания/ темата е напълно изчерпана за пистолет със заключване...и остава някой да тества да си загуби няколко дена и тука да му се обясни, че не е в ред нещо...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 08:51       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Poseidon написа:
Питаме се ТОВА горе достатъчно ли е на ВСЕКИ да разбере , че няма научно-принципна причина да има условия при които ще мръдне назад 30мм за да качи нов патрон, а не само 2мм /недостатъчно да отключи в този опит горе/

За мен не е. Това, че блокът е помръднал… не значи, че системата е отключила. Ако куршумът не излезе от цевта, импулсът остава в системата /малий, каква глупост пак написах :oops: /… завари цевта отпред и резни стандартно напомпан боеприпас… може и повечко напомпан. Какво ще се случи:

- системата ще се разруши, но все пак ще отключи;
- системата пак ще се разруши, НО БЕЗ ДА ОТКЛЮЧИ.

Аз залагам на второто, въпреки че не ми стига капацитета да го обясня нАучно.


Като дори си мисля, че само на капсул и мега олекотена възвратна пружина по-би имало шанс системата да отключи, отколкото ако има и куршум... и той заседне в цевта.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 09:02       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Poseidon написа:
Питаме се ТОВА горе достатъчно ли е на ВСЕКИ да разбере , че няма научно-принципна причина да има условия при които ще мръдне назад 30мм за да качи нов патрон, а не само 2мм /недостатъчно да отключи в този опит горе/

Конкретно по питането ти - да, определено! Но, дай да го видим това движение на блока с 3 сантиметра назаде! Между "леко помръдна" и измина път от 30 мм… разлика огромна!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 09:04       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
Това, че блокът е помръднал… не значи, че системата е отключила.

Основополагащо е да се установи движение назад на блок и цев спрямо рамата при ЗЦК /скуиб/

Отключването е следствие от движението назад на скопчани блок и цев и зацепването на изреза на цевта в изреза в рамата, а не е някакво нещо дето ще стане ако стане еди какво си...

Тоест имаме ли достатъчен импулс блок и цев да мръднат 30мм всичко е наред...
мърдат 2мм а ЗАЩО да не мръднат 30мм се питаме?

Невярващите ще имат право АКО при ЗКЦ /скуиб/ не се наблюдава НИКАКВО движение назад на блок и цев...

Това е поради заблудата че се нарушава "закон за Импулс в затворенма система" но няма как малко да се наруши някой Закон...или не се нарушава или се нарушава

Писах ама не се разбира...системата е от три елемента проектил, цеви и блок скопчани, които се натискат от възвратна пружина към рамата - третия елемент.

тоест не са две тела в затворена система


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 09:10       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Poseidon написа:
Писах ама не се разбира...системата е от три елемента проектил, цеви и блок скопчани, които се натискат от възвратна пружина към рамата - третия елемент.

И ако куршумът си остане в цевта, откъде ще дойде импулсът?! Та, кажи според теб какво ще стане… ако заварим отпред цевта, и резнем стандартно напомпан боеприпас. Че системата ще се разруши и в двата случая… е ясно.

Но ЩЕ ОТКЛЮЧИ... или НЯМА ДА ОТКЛЮЧИ?!?! Язе си мислим, че ще се пръсне, но без да отключи. Инстинктът на стрелец ми го подсказва… а на вас, инженерите… се пада честта да дадете нАучните обяснения.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 17 Юли 2018, 09:13, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 09:13       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Юли 2017, 16:13
Мнения: 342
Местоположение: Златарица, България
ubboto написа:
Това, че блокът е помръднал… не значи, че системата е отключила.

Съвсем не значи това! Т.е. не е вярно!
Poseidon написа:
Питаме се ТОВА горе достатъчно ли е на ВСЕКИ да разбере , че няма научно-принципна причина да има условия при които ще мръдне назад 30мм за да качи нов патрон, а не само 2мм /недостатъчно да отключи в този опит горе/

Ами, все едно да твърдиш, че ако сложиш на танк двигател на Запорожец и той примърда, да твърдиш, че принципно може да го подкараш и на планинско рали!
Научно-принципната причина е тази, че пистолетът е така измислен и изчислен, че това да не може да стане.
Не се отклонявайте от същината на темата!
А тя е: SSG написа ...
Сега, напълно възможно е да се създаде пистолет-играчка, който да презарежда с капси, (но принципа на късия ход на цевта е един от най-неподходящите), обаче няма да работи с нормални патрони. Основно за сватбарски нужди!
Мисля, че в темата не става дума за такъв пищов.

_________________
Георги Топалов
http://buffalo.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 09:18       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
И ако куршумът си остане в цевта, откъде ще дойде импулсът?!

това се опитвам да обясня...m.v=M.V това са масите на куршум, на блок и цев скопчани и скоростите им...
от тука лесно се вижда, че скоростта на блок и цев ще съществува ако съществува скорост и маса на проектила.
Всичко това закрепено на РАМА обаче .

Но заеби я теорията... ССГ ако ти се вижда че лъже...може сам да тестваш ...да зареждаш през 1/10 от грейн барути разкернираш сглобяваш...

и като си загубиш един ден влизаш тука описваш нещата и някой почва да ти обяснява че си с отклонения...мислим ше се изневриш... :roll:

затова или верваш или сам показваш

buffalo_gt написа:
А тя е: SSG написа ...


това обаче е така...ГОВОРИМ за сток фабрични пистолети Глок ЧЗ и какво бяха там...
не знам сега....глок 17 с много разпльокана пружина /те са го изкривили от стрелба/ и оп да е заредил...

ама да ги оставим варненци и бургазлии...Геле показа какво казват някои американци...
патрон зарежда при скуиб и тва си е...

тоест Бъфало допускам че случаите за които има свидетелски показания са с много олабена/уморена пружина или дефектна такава...
някой знае ли Г17 при каква възможно най лабава пружина ше работи нормално?


Последна промяна Poseidon на 17 Юли 2018, 09:28, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 09:24       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18439
Poseidon написа:
Това е поради заблудата че се нарушава "закон за Импулс в затворенма система" но няма как малко да се наруши някой Закон...или не се нарушава или се нарушава.

Всъщност, на мен точно това ми е интересното от научно-образователна гледна точка. Особено когато по темата спорят дипломиран инженер и друг инженер, който на всичкото отгоре е и оръжеен конструктор. И зелки като мен могат единствено да се опитат да зададат някой що годе смислен въпрос, на който Посейдона засега не отговаря:


При заварена при дулния си срез цев и изстрелян стандартно напомпан боеприпас, системата ще се разруши, като:

- цевта ще отключи;
- оръжието ще се разруши, но цевта въпреки всичко няма да отключи.


Дай сега сметки за скорост, налягане, импулс и пр... ще ми е интересно, сериозно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 09:53       Заглавие:  Re: Възможно ли е презареждане при заседнал в цевта куршум?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Обещавам да смятам какво ще стане със заварен болт в дулото, но ще бъде някоя нощ докато правя други сметки в друга НО аналитична тема :roll: и само когато пристигне новата табак флейка...

buffalo_gt написа:
Научно-принципната причина е тази, че пистолетът е така измислен и изчислен, че това да не може да стане


иначе ето презареждане само с едно движение на ръките напред...
това предвидено ли е да се случи Бъфало в сметките по проектирането?

Според мене не би требвало...да се протегнеш и оп да зареди...
на такива конструктори ше им спра уискито за неопределено време :tu:

това нещо съм го опитвал на сток Г19 ...ако някой ми го демонстрира на живо...то този човек ще има скорост на удар при която пистолет не му трябва...
просто юмрука му ще излезе от към гърба на нападатела

Но го виждам че става ... сега се пита:
аз флегма ли съм та не мога така?
кой го може ...нека се обади
пистолета пипан ли е?
е като това става ...има ли резон онова в темата да не става?



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 589 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 40  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer