logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 09:11       Заглавие:  Закупуване на употребявано КНО от частно лице
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2018, 08:53
Мнения: 3
Здравейте,
Извинявам се ако темата е била обсъждана, но не открих подобна в търсачката.
Имам въпрос - ако закупувам употребявано КНО от частно лице, каква следва да бъде процедурата?
За беля сайтовете на КОС в момента са неактивни.
Доколкото се запознах, трябва да отида с лицето от което ще закупя оружието в служба КОС (и двамата сме към една служба) с моето разрешително за придобиване.
На места срещнах информация, че лицето - продавач трябва да подаде уведомление, че ще продава оръжието си, но срещнах и становища, че това изискване е отпаднало.
Също така документа за техническа годност на оръжието продавача ли следва да го извади или купувача и в кой момент - преди да отидем в КОС ли следва да бъде представено или в последващ момент?

Бъдете здрави.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 13:27       Заглавие:  Re: Закупуване на употребявано КНО от частно лице
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Отиваш с твоето разрешително за закупуване в служба КОС, където е регистрирано оръжието, което ще купуваш. Там продавача ти го прехвърля и продава в присъствието на служителите на КОС.

Техническата годност ти трябва да я представиш след, като купиш оръжието. Тава става при занасянето на попълненото ти вече разрешително в твоя КОС, тогава носиш и документа за техническа годност.

Това, че съвпада служба КОС не значи, че старият собственик ще ти даде бележка за техническа годност. Но нищо не ти пречи да идете при оръжейник да прегледа пищова преди да го купиш. Искай да ти дадат и прострелката от пищова на стария собственик от служба КОС при закупуването. Да не чакаш за нова прострелка.

И кажи едно мерси, че никой не е длъжен да ти дава съвети ей така. Човек ти отворя, а не алгоритъм в търсачката на Гугъл. :-)

И още един съвет. Тук вече може и да почерпиш. Не си губи времето във висене по форуми. Почти нищо няма да научиш освен, че повечето хора са досадни кречетала и повтарят едно и също, като развален графомон. Освен това имат склонността да се групират по идиотизъм в групички и да се борят за надмощие. Дори и тук във виртуалния свят са едни недорасли жестоки лапета.

Има и пичове, ама те не врякат и не висят тук всеки ден. С тях се виждай на живо.


Последна промяна Paco на 13 Юни 2018, 13:40, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 13:40       Заглавие:  Re: Закупуване на употребявано КНО от частно лице
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2018, 08:53
Мнения: 3
Благодаря за съветите, Paco.

Бъди здрав!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 14:17       Заглавие:  Re: Закупуване на употребявано КНО от частно лице
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Лека корекция на пламенното пояснение на колегата, ако позволиш, kokoro! Говоря от първо лице- преди два месеца продадох КНО, другата седмица-също ще продавам. Техническият преглед го прави продавача/баси, за 7-8 лева става въпрос/, отивате двамата в КОС, той пише заявление за продаване с твоите данни, служителят ги парафира и/или носи на началника, стискате си ръцете, пари-пищов, и си биеш камшика да пуцаш. Ако сте от един град прострелката автоматично се прехвърля на твоя партида. За Пловдив е така, а мисля, че и за другите големи, и не чак толкова, градове е по същия начин. А за твое успокоение един преглед на оръжието и няколко изстрела преди покупката няма да е зле да направиш. Всичко вече е въпрос на преценка и лична договорка.
Коментарите за загубата на време в четене на форуми и кречеталата и идиотите ще ги подмина с мълчание! Те говорят сами за написалия ги...
Приятен ден!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 14:47       Заглавие:  Re: Закупуване на употребявано КНО от частно лице
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2018, 08:53
Мнения: 3
Благодаря Ви, radula.
Човека от който ще взимам оръжието ми е близък приятел. Просто и двамата не сме наясно с процедурата - аз за първи път ще купувам, а той за първи път ще продава :) Ако закупуването беше от магазин, там нещата са ясни. С другата процедура обаче и двамата не бяхме наясно.
Още веднъж благодаря :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 18:44       Заглавие:  Re: Закупуване на употребявано КНО от частно лице
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
radula написа:
Лека корекция на пламенното пояснение на колегата, ако позволиш, kokoro! Говоря от първо лице- преди два месеца продадох КНО, другата седмица-също ще продавам. Техническият преглед го прави продавача/баси, за 7-8 лева става въпрос/, отивате двамата в КОС, той пише заявление за продаване с твоите данни, служителят ги парафира и/или носи на началника, стискате си ръцете, пари-пищов, и си биеш камшика да пуцаш. Ако сте от един град прострелката автоматично се прехвърля на твоя партида. За Пловдив е така, а мисля, че и за другите големи, и не чак толкова, градове е по същия начин. А за твое успокоение един преглед на оръжието и няколко изстрела преди покупката няма да е зле да направиш. Всичко вече е въпрос на преценка и лична договорка.
Коментарите за загубата на време в четене на форуми и кречеталата и идиотите ще ги подмина с мълчание! Те говорят сами за написалия ги...
Приятен ден!

Ми не го прави продавача техническия преглед. Хубаво е да го прави продавача! Морално е да го прави продавача! Но най-често не го прави. Защото не е задължен. Поредния пропуск в законите.

Освен това в София не се прехвърля автоматично прострелката. Искат си бележка хората поне така беше до преди 3 месеца.

А коментара за групичките от хейтъри по идеология (лява или дясна) не касаеше теб. Ти си от възпитаните и стабилни хора тук. И моля да ме разбереш, но не можех да откажа на Андрей кобурите. Той ми е приятел. Как да откажа на приятел? Бъди жив и здрав. И все така възпитан. И ме извини, ако се съм те засегнал с нещо. Не е било адресирано към теб.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 18:55       Заглавие:  Re: Закупуване на употребявано КНО от частно лице
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 401
Пацо, разводняваме темата на колегата, но ти благодаря за добрите думи по мой адрес! И за кобурите бях забравил- честно! Ако Андро, човекът със яките фенери, ги е взел- това може само да ме радва! С него сме доста близки по "ножарска" линия.
По темата- в КОС към моето РУ изрично поставят условието продавача да подготви оръжието за прехвърляне, което включва технически преглед. И картотеката, до преди няколко месеца, се прехвърляше автоматично при сделка между съграждани. С това съм се сблъскал- това коментирам.
Живи и здрави, дами и господа, и повече поводи за радост!
Приятна вечер и дано сме били полезни на човека!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юни 2018, 19:04       Заглавие:  Re: Закупуване на употребявано КНО от частно лице
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
И моля да ме разбереш, но не можех да откажа на Андрей кобурите. Той ми е приятел. Как да откажа на приятел?

Бат Паце, ако малко повечко народ бяха пичове като теб - светът щеше да бъде едно много по-добро място за живеене. Жив и здрав! :tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer