logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 44, 45, 46, 47, 48
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 10:35       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Като ти гледам снимката - не размера, а енергията е от значение. Виж .380 колко слабо е отворил.

Снимката ти всъщност е много показателна и образователна :tu:
Изображение

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 14:14       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Донякъде е така, в случая просто хорнади критикал дефенс в .380 не се отварят много в моите мишени, HST на Федерал имаше по-голям диаметър, при близки скорости и тежест, но тук исках да илюстрирам разликата в раневия канал, който ще причинят трите различни калибъра на същия модел куршуми.
Всъщност точно в .380 останах разочарован от тях, единия изобщо не се деформира в мишената с риза и дънков плат.
9мм и .40 се отварят на 100% и винаги в този диаметър, независимо дали е през дебело облекло или през гипсокартон, определено ще минавам на тях за служебно носене.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 19:16       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
minavasht написа:
“To answer your other question: yes, I generally prefer a .45 in winter coat weather. Having seen different kinds of bullets fail to expand when their noses plug with inert substances, I figure if my ammo might turn into ball I'd rather it turn into BIG ball.”
best,
Mas

Сетих се за тази тема, като видях този коментар на Айюб от онзи ден.
Според него размера има значение.


Това и аз съм го чел, преди време.
Размера винаги има значение.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 19:17       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
minavasht написа:


Нагледно пособие - хорнади критикал дефенс .380, 9мм и .40.
В случай, че някой още не е разбрал, че размера има значение.

:tu:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 23:48       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Мар 2012, 20:16
Мнения: 535
Хубава тема, има много интересно инфо! :tu: Но повечето от нещата са за боеприпаси, които ги няма на нашия пазар, или са да кажем..малко ''по-екзотични''. Ще ми се да чуя вашето мнение за един боеприпас с който са въоръжени сигурно 80 на сто от оръженосците в България-макаровския 9/18. Някой правил ли е видеа с мокри вестници, пробивност на чамови дъски, свински черепи и прочие? :) Преди време Посейдон беше пуснал снимки с надупчени от него винкели, а Дред беше правил много интересни измервания на скорости.. На последната ми стрелба от вчера с барнаулки първите 4 изстрела влязоха в центъра на десятката на 13 метра. После сложих арсеналски със стоманен сърдечник и групата се поотвори и до края на стрелбата -50ина изстрела-не успях да вкарам център. Чудя се каква е причината-зад пистолетното устройство (най-вероятно..),различните видове патрони, или факта че барнаулките бяха затоплени в пълнителя на колана ми а арсеналките бяха умрели от студ в касата на стрелбището? Един от инструкторите ме караше да затоплям патроните в джоба си преди да ги гърмя..

_________________
ЧЗ СП-01 Шадоу 1
СК "АВГУСТА 92"
СК "РОНИН"
Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2018, 00:01       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Имал съм парадоксални ситуации - стреляйки по ръждива, намерена в гората консервена кутия, подпряна на дънер, да намеря куршуми да дрънкат вътре.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Юни 2019, 02:48       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
tsb написа:
6tangata написа:
.....интересното е как никой не е споменал нищо изпробвано и интетесно за примерно револверите и т.н., а от толкова преглеждания, навярно има хора и с револвер. Идеята е защо тези хора не пишат........


Прав си тука- темата се пречупи през призмата на семи ауто кно.
Но, това което мога аз да споделя е че имах по едно и също време 9пара, 357маг и 45аср. И трите калибъра съм ги тествал и пробвал по различни начини.
Накрая категорично си казахме сбогом с 9пара.
От тогава ми останаха 45аср за в града и 357 маг за гората.
Ако през моята призма сравнявам и трите калибъра 357маг е най-добър от трите.
Най-добрата комбинация от пробивност, стоп ефект и убойност.
Обаче ми идва прекалено пробивен за в града 357маг. Моя е с 4.2" цев и ако го нося в града е с 38+р.
То тва му е и част от чара на ревото в 357маг-можеш да си гърмиш за кеф с 38сп, да носиш 38+р и 357маг, когато се наложи.
Може би 44 маг и 45 LC биха били по-ефективни от гледна точка на самоохраната, но аз лично реших да заложа на 357маг, заради по-добрата наличност по стрелбищата по онова време. Ако обаче 44маг стане широко предлаган по нашенските стрелбища и на прилични цени с кеф бих заменил 357маг за 44маг.
Само дилемата ми ще е за избор на рево с 4-5 инча цев в 44маг.


Прикачени файлове:
Коментар на файл: С релоуда стават чудеса!
IMG_20180923_182332.jpg
IMG_20180923_182332.jpg [ 359.82 KiB | Прегледано 3225 пъти ]

_________________
СК "Арес" Пловдив .
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 44, 45, 46, 47, 48


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer