logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:51




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 18:27       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
machado написа:
Като чета темата, оставам с впечатление, че някои хора по пет пъти на ден вадят късото за 0,3с., изстрелват 15-20 патрона, презареждат, изстрелват и тях, след което по живо, по здраво се прибират да пият едно уиски. Повече от 3-4 патрона при улична, "неслужебна" кавга не трябват :P Качествен револвер .357 Магнум със стъпка 1:14ин. и проектил 10,2г. върши перфектна работа и тук, и в Прескът, и в Брайтън, и в Рио... За мен пробивността е доста важна, жилетки напълно в годност са по 200-300лв.
Не мисля, че има пистолетен боеприпас до .38 Късул, който може да се сравнява с 10,2г. засилени при 420-440м/с. при гореспоменатата стъпка от .357 Магнум на разстояние до 15м.
За мен .45 АКП е остарял боеприпас, бих го носил като "носталгист" в 1911 Barbeque Gun със златце брилянтчета и т.н. Колкото до статията на съдебния лекар, все ми се струва, че не е точно лекар, ами леко бие на санитар :P Раневият канал от .32 и .45 и двата в ФМДжРН са еднакви, живата плът, за разлика от желатиновия блок има свойството да затваря раната, когато не се разкъсва, а разтваря-справка стр. 49 от книгата на Jim Cirillo/ нe знам за друг полицай, убил повече въоръжени хора в САЩ по време на активна служба/.
А, и още нещо, да попитам колегите, изказващи категорични мнения тук, това става, онова не става, колко пъти са чакали решение на ВКС :-)


Добре написано и вярно, с изключение на това за бронежилетките от по 200-300 лева. Това са освойодени от скшадовите наличности ка армия или полиция, след като е зитекъш ресурсът на кевлара. Такива бронежилетки, са несигурни. А и прострелян с бронежилетка, ако проектилът е изстелян от КНО, най малкото ще падне след прострелването и е аут.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 18:33       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Ами аз не изказвам категорично мнение против никой калибър от .22 ЛР до .454 Късул. ;)

Късул го пиша с главна буква, защото това е фамилията на създателя на калибъра - Dick Casull. Произнася се: kə'sul - това е транскрипцията. А с български букви е Късул.

Андрей понякога звучи твърде невъзпитано, но сме си писали на лични и е разбран човек. Много ми допада неговата обективност към историята и това, че не е комунист. Но не е прав за едно нещо. И това е тона на омразата с който пише понякога. Аз не бих изказал крайно мнение за даден калибър или за дадена система, като револвера.

Но фактите говорят сами. 80% от хората предпочитат пистолети и има причини за това. 80% от хората предпочитат калибър 9х19 и има причини за това.

80% от хората НЕ МОГАТ ДА СТРЕЛЯТ ТОЧНО И БЪРЗО и има причини за това.


80% от хората нямат силна воля и големи амбиции. И не са постигнали това, което са постигнали само 10% от хората с ГОЛЯМА ВОЛЯ И СИЛЕН ХАРАКТЕР. Има и едни 10% дето милите напълно са се предали на алкохола, мързела и отчаянието. Всеки избира пътя си.

МАЛЦИНА СА ПОЕЛИ ПО ТРУДНИЯ ПЪТ НА РАЗВИТИЕТО!

МАЛЦИНА УЧАТ СТАРАТЕЛНО С ЧАСОВЕ ДЕН СЛЕД ДЕН И НЕ СПИРАТ!

МАЛЦИНА СПОРТУВАТ СТАРАТЕЛНО ДЕН СЛЕД ДЕН И НЕ СПИРАТ.

МНОЗИНСТВОТО ВИСЯТ У ФЕЙСА И ФОРУМИ ДЕНОНОЩНО И СИ ПИТАТ ДЕДОВИЯ.


Не хилядите работници в Порше взимат решенията, които развиват компанията. А стотина амбициозни инженери, конструктори и мениджъри, които не спират да се развиват и да учат.

Това, че 80% от хората предпочитат пистолети е защото мързеливият и посредствен човек търси най-малкото съпротивление на усилията, които полага за даден резултат. А амбициозният би се борил с трудностите за да стане още по-добър в уменията и знанията си. По тази причина има хора, които с револвер стрелят по-точно отколкото мнозинството с пистолети. И те биха победили в една престрелка със своя 5, 6 или 7 заряден револвер.

Моля ви! Уважавайте труда, волята и постоянството на амбициозните хора! Най лесно е да се спори и отрича!

Револвера е труден за повечето хора, защото нямат волята да се научат да стрелят с револвер.

Лично аз предпочитам пистолет поне за сега, защото нямам волята да се науча да стрелям с револвер. И си го признавам. :-)

Но това не пречи отново да имам револвер и да се боря да стана добър стрелец с револвер. :armed:


Пламене, кщникой нищо не отрича. Един револвер в .357 Магнум, е по мощен и от 357 Зиг. Но, големият несоататък ка револверите е малкият капацитет боеприпаси.
Хората, масовката предпочитат 9х19, защото е евтин, а и върши работа. Това е все едно да комднтираме, хоратоа с бензинови коли, които карат на газ. Просто е по евтино. 9х19 е доказан във времето, балансиран и достъпен калибър. Ако .357 Зиг поевтинее със средно 15-20%, може и да бъде изместен 9х19, но иначе не.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 18:42       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Paco написа:
Ами аз не изказвам категорично мнение против никой калибър от .22 ЛР до .454 Късул. ;)

Късул го пиша с главна буква, защото това е фамилията на създателя на калибъра - Dick Casull. Произнася се: kə'sul - това е транскрипцията. А с български букви е Късул.

Андрей понякога звучи твърде невъзпитано, но сме си писали на лични и е разбран човек. Много ми допада неговата обективност към историята и това, че не е комунист. Но не е прав за едно нещо. И това е тона на омразата с който пише понякога. Аз не бих изказал крайно мнение за даден калибър или за дадена система, като револвера.

Но фактите говорят сами. 80% от хората предпочитат пистолети и има причини за това. 80% от хората предпочитат калибър 9х19 и има причини за това.

80% от хората НЕ МОГАТ ДА СТРЕЛЯТ ТОЧНО И БЪРЗО и има причини за това.


80% от хората нямат силна воля и големи амбиции. И не са постигнали това, което са постигнали само 10% от хората с ГОЛЯМА ВОЛЯ И СИЛЕН ХАРАКТЕР. Има и едни 10% дето милите напълно са се предали на алкохола, мързела и отчаянието. Всеки избира пътя си.

МАЛЦИНА СА ПОЕЛИ ПО ТРУДНИЯ ПЪТ НА РАЗВИТИЕТО!

МАЛЦИНА УЧАТ СТАРАТЕЛНО С ЧАСОВЕ ДЕН СЛЕД ДЕН И НЕ СПИРАТ!

МАЛЦИНА СПОРТУВАТ СТАРАТЕЛНО ДЕН СЛЕД ДЕН И НЕ СПИРАТ.

МНОЗИНСТВОТО ВИСЯТ У ФЕЙСА И ФОРУМИ ДЕНОНОЩНО И СИ ПИТАТ ДЕДОВИЯ.


Не хилядите работници в Порше взимат решенията, които развиват компанията. А стотина амбициозни инженери, конструктори и мениджъри, които не спират да се развиват и да учат.

Това, че 80% от хората предпочитат пистолети е защото мързеливият и посредствен човек търси най-малкото съпротивление на усилията, които полага за даден резултат. А амбициозният би се борил с трудностите за да стане още по-добър в уменията и знанията си. По тази причина има хора, които с револвер стрелят по-точно отколкото мнозинството с пистолети. И те биха победили в една престрелка със своя 5, 6 или 7 заряден револвер.

Моля ви! Уважавайте труда, волята и постоянството на амбициозните хора! Най лесно е да се спори и отрича!

Револвера е труден за повечето хора, защото нямат волята да се научат да стрелят с револвер.

Лично аз предпочитам пистолет поне за сега, защото нямам волята да се науча да стрелям с револвер. И си го признавам. :-)

Но това не пречи отново да имам револвер и да се боря да стана добър стрелец с револвер. :armed:


Пламене, револверът въобще не е труден за стрелба. Дори се понася леко отката. Проблемът е в броя патрони. Дори да носиш холдер със спийдлоудър ( ако носиш револвер), холдерите издуват и се крият по-трудно по тялото.
Ако имам второ разрешение, ще взема Глок в .357 Зиг.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 18:55       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
radula написа:
Мен би ми било интересно да се изкажат хора, които реално са вадили оръжие срещу човек, как са се чувствали в този момент, дали стойката и бързината е била същата като при "сухите" тренировки, струвало ли си е ваденето и, евентуално, стрелбата, бил ли е от значение калибъра, броя припаси и подобни неща. Защото винаги след адриналиновия водопад идва разсъдъка и човек вижда всичко отново на забавен каданс. И започва да съжалява- повярвайте.

РЕАЛНА СИТУАЦИЯ... при какви случаи?!

- ти си КИЛЪР... това не го коментираме!!!

- ти си цел на КИЛЪР - ако си свърши доре и правилно работата - ще си умреш с пищов в кобура! А ако не си още умрял и си в състояние да връщаш - то при всички положения вече е почнало стрелянето по тебе / ако не си на дуел със секундант/, а ти още нямаш поразена ЦНС. Случката с Пехливанов, кончината на оня циганин и Пелов и пр. Като ако Пелов не беше импровизирал по ботевградски - още да е жив, тоест оня нямаше да има шанса да му върне. Като и той умря след няколко дни от раните си. Ако някой ти е вдигнал мерника със снайпер или "калашник" от 50+ метра - пищова също никаква работа не ти върши.

- цел си на ГРАБЕЖ... тук всякакъв спорт като бокс и борба ще са ти в изключително голяма полза, за да можеш да стигнеш до ваденето на пищова от кобура. В последно време съм се запалил и доста експериментирам с борци 100+ кила… пуснеш ли ги на близка дистанция - пищова ти става пречка! Та, как се отваря дистанция, как ти идва тайминга… това също не става само на представи и въображение. Като най-важното от всичко тук е да си здрав, и да не се разглобиш при първите няколко удара, които по подразбиране ще поемеш.

- ти ЗАДЪРЖАШ... ерго си орган на реда… там всеки на център с главата не му е оферта да ти връща, щото после само ще си утежни допълнително положението. Хайде, ще сготвиш половин щурмови екип, който не е кой знае колко голяма философИя, но после трябва да имаш много кинти... за да си гилаш до последно в Доминикана. А ако не си на център с главата - бай ти Петко от Лясковец от раз задраска няколко учебника по специална тактика.

- имаш ЕСКАЛИРАЩА ситуация, а ти вадиш пищов от безопасна дистанция с цел ДЕЕСКАЛАЦИЯ на напрежението… и невлизане във физически сблъсък с по-здрав… или група по-здрави от теб индивиди, където ти по презумпция си губещата страна. Та, тактиката за граждани започва и завърша със закона... къде да се стреля, как да се стреля, колко да се стреля… хем оня да се спре, хем и да НЯМА ТРУП, щото после става хем дебело/ хем и скъпо и пр.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 19:08       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
machado написа:
Като чета темата, оставам с впечатление, че някои хора по пет пъти на ден вадят късото за 0,3с., изстрелват 15-20 патрона, презареждат, изстрелват и тях, след което по живо, по здраво се прибират да пият едно уиски. Повече от 3-4 патрона при улична, "неслужебна" кавга не трябват.

Комбинацията от бързо и точно стреляне ти показва нивото на ТЕХНИКАТА ТИ НА СТРЕЛЯНЕ... което се провярава на база на американските стандарти за късо и дълго. Ако кажеш нещо против стандартите - ще ти се изсмея. Щото ще ти е трудно аргументирано /тук разбирай със стреляне и после с приказки/... да ги обориш.

Та, това ти е за ТЕХНИКАТА. Би ли ти помогнала една правилна и безопасна техника в реална ситуация - най-вероятно, да. Само тя достатъчна ли ти е - КАТЕГОРИЧНО НЕ!!!

Специалец отпреди 20 години, де си държи пищова като "Ну погоди"... или пеншън, обект на грабеж от пределно близка дистанция - ако са твърдо решени да не се дават - въобще не са лесни цели!

За нужния брой боеприпаси - е много лъзгава тема. Павката Чернев, лека му пръст, на по-малко 5 метра от кобур с рево… нито един хедшот не успя да положи /за разлика с Глока си/... а от вятър досега никой не е умрял! С револвер се стреля много по-трудно, отколкото с пищов... визирам бързо и точно. А да ходиш на револвер, без да можеш да стреляш добре с пищов... е все едно да ходиш на субкомпакт, без да си отработил на нужното ниво техниката с пълноразмерен пищов... ГЛУПОСТ НЕЗЕМНА!!! А да ходиш директно на субкомпакт - си е и опасно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 19:15       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:


...Та, тактиката за граждани започва и завърша със закона... къде да се стреля, как да се стреля, колко да се стреля… хем оня да се спре, хем и да НЯМА ТРУП, щото после става хем дебело/ хем и скъпо и пр.


Тука ако разрешиш да те поправя
Тактиката почва и завършва с това да останеш жив.
Първо оцеляваш физически, после юридически.
Щото както видяхме при случая с Пелов-никой от участниците в случката немаше проблеми със закона след нея.
Защо? Защото немаше оцелели.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 19:20       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Оцеляването ,,юридически" при употреба на огнестелно оръжие от обикновен гражданин, е доволно тежка задача и много неприятна работа. Верно, че на шърво място трябва да оцелееш физически, ама ако после си ка държавна издръжка с наказания лишаване от свобода и отделно обезщетение, ще ти стане от черен, по черен живота.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 19:35       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
Тука ако разрешиш да те поправяТактиката почва и завършва с това да останеш жив.

Не се приема, щото не можа да ме разбереш... и понеже, за разлика от други... ти си в състояние да ме разебреш - обяснявам в картинки:

- засичаме се с колите. Ти си с жената и детето... аз излизам с винкел към тебе, като хипотетично излизаш и ти /не че не е вариант да си останеш в колата, разбира се... каквото ти потроша, после хем ще си го платя... хем отивам и на обвинение в хулиганство... демек, пак нагазвам НК/.

- тъй, на разстояние сме 10 метра един от друг... аз тръгвам с винкело към тебе. Ако ме пуснеш до теб… има голяма вероятност да те пребия, ако ти си с голи ръце... или да те нараня сериозно... което, естествено, не ти е оферта.

- ти вадиш КНО-то си и ми казваш: "Стой на място, че ще стрелям"... или както вика Посейдона: "Ще те отвея като л.нан вестник".

- ако съм на център с главата, и УСЕТЯ РЕШИТЕЛНОСТ В НАМЕРЕНИЕТО ТИ да ме стреляш... ще дам задна.

- ако съм опънал две магистрали обаче, и се чувствам безсмъртен... тръгвам към тебе. Да повторим, имаш 10 метра за реакция… тоест ПРЕДОСТАТЪЧНО ВРЕМЕ.

Кое би било по-добре от законова гледна точка - ДУБЛЕТ В ТАЗА, или от пъпа надолу... най-общо казано... което гаранция ще ми секне устрема... или да ми изиграеш едни "Мозамбик" и да ми спреш централно тока?!

- НАЛАГА ЛИ СИТУАЦИЯТА ДА ТЪРСИШ ЦНС... ИЛИ ПРОСТО ДА МЕ СПРЕШ ДА НЕ СТИГНА ДО ТЕБ?!?! Аз нямам КНО... не стрелям, а и няма с какво да почна да стрелям по теб. Идвам просто да те пребия.

Да, ако си някой с връзки като корабни въжета... или имаш бол кинти да си плащаш... може и без да ме бавиш. Да, неизбежната отбрана винаги е фунцкия на кинтите и връзките на дееца... но тук говорим за друго.

Че за гражданин, ако му се наложи/ се стигне до употреба на КНО... при всички положения ще е в пъти по-добре и безболезнено за него, АКО НЯМА ТРУП НА ФИНАЛА!!! Което налага използването както на различни тактики… така и на различни техники… като СУЛ, примерно… когато дистанцията е пределно близка.

Да, ако някой вече е извадил оръжие по теб и най-вероятно е почнал да стреля... естествено, че няма да го бавиш. Затова и в предишни си пост… доста условно… се опитах да разгранича отделните типови ситуации, които биха ти се случили в реала.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 20:02       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
andrei p226 R написа:
Paco написа:
Револвера е труден за повечето хора, защото нямат волята да се научат да стрелят с револвер.

Лично аз предпочитам пистолет поне за сега, защото нямам волята да се науча да стрелям с револвер. И си го признавам. :-)

Но това не пречи отново да имам револвер и да се боря да стана добър стрелец с револвер. :armed:


Пламене, револверът въобще не е труден за стрелба. Дори се понася леко отката. Проблемът е в броя патрони. Дори да носиш холдер със спийдлоудър ( ако носиш револвер), холдерите издуват и се крият по-трудно по тялото.
Ако имам второ разрешение, ще взема Глок в .357 Зиг.

Андрей имал съм три револвера. Два изцяло стоманени с 4 инча цев в .357 магнум. И още един изцяло стоманен револвер с 2.25 инча цев 5 заряден.

Револвер с 4 инча цев в .357 магнум рита доста повече от пистолет в 9х19. А късоцевен револвер с цев 2.25 инча рита БОЛЕЗНЕНО с .357 магнум!

И за да не си мислиш, че съм лабав в ръцете 20 кила дъмбели - единият 20 кила, ги вдигам над 20 пъти. Това е трудно дори за бодибилдъри тежащи над 100 кила.

С револвер се стреля много по-трудно отколкото с пистолет. И Ангел го казва, а той е инструктор.
ubboto написа:
С револвер се стреля много по-трудно, отколкото с пищов... визирам бързо и точно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 20:16       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Paco написа:
С револвер се стреля много по-трудно отколкото с пистолет. И Ангел го казва, а той е инструктор.

Няма значение какъв съм… да кажем, че съм бай х.й… и да погледнем ОБЕКТИВНО на нещата:

- при револвер няма как да уплътниш хвата като при пищов, особено ако е някакъв компакт или субкомпакт… там не става хвата на успоредните палци… иначе с най-много инчовата цев… хват с успоредните палци… и сплитове на 0,30 сек. в А-зоната на 7 ярда… бил дрила. С малките рами обаче… отиваш на заключени палци и други хватове, които не ти дават като цяло добър контрол на оръжието… и не могат да се сравняват с плътността на хвата при пищова.

- по-мощният боеприпас води до по-голямо скачане на цевта… оттам повече ти бяга мерната линия… и ти трябва повече време за връщането й за следващ ТОЧЕН изстрел.

- ти кажи колко ти е спусъка на Глока… и колко на произволно избран от теб револвер на ДА. А да спускаш от СА... всеки път требе да да запъваш ръчно чука, за което си трябва време. Демек, за да е точно… стрелянето ти става бавно. А в ситуация... няма кой да те бави… или да те чака да се бавиш. Особено в дефанзивна такава.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 22:10       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
radula написа:
Мен би ми било интересно да се изкажат хора, които реално са вадили оръжие срещу човек, как са се чувствали в този момент, дали стойката и бързината е била същата като при "сухите" тренировки, струвало ли си е ваденето и, евентуално, стрелбата, бил ли е от значение калибъра, броя припаси и подобни неща. Защото винаги след адриналиновия водопад идва разсъдъка и човек вижда всичко отново на забавен каданс. И започва да съжалява- повярвайте.

Мои бивши колеги са вадили оръжие, дали и аз съм го правил. Не си спомням. :-) А дали си е струвало. Ами щом са живи си е струвало.

Пищов за псувни и заплахи не вадя. Мен са ме заплашвали поне 10 пъти. Казвали са ми в лицето: "Ще те пречукат скоро копеле мръсно не знаеш с кой си имаш работа", "Ще те намерим. Свършено е с теб.", "Ще те пребият и наеб..т глупако смотан. Не знаеш кой съм аз."

Това съм го чувал доста пъти докато съм бил охрана по разни нощни клубове. Пищов дори не съм носил там. Защото не дават да се носи пищов в нощен бар или дискотека дори и от охраната. Изхвърлиш някой или не го пуснеш да влезе и почва да врещи. :happy:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 22:27       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не знам, трябва някой да му каже на тоя тип че револвера е труден и бавен...



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2018, 22:48       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Не знам, трябва някой да му каже на тоя тип че револвера е труден и бавен...

1. Нещо хич не ми се вярва, това горе да е стандартен револверен спусък.

2. Това, че на Джери Микулек /един от най-добрите стрелци с късо и дълго оръжие в света като цяло/ стрелбата с револвер му е уникална… съвсем не значи, че същото важи и за средностатистическия оръженосец.

3. Никой не казва, че с револвер не може да се стреля бързо и точно... а единствено, че за това са нужни доста повече усилия и тренировки, отколкото за получаване на същите резултати с пищов. Горе имаш три ОБЕКТИВНИ причини това да е така, които ми дойдоха на прима виста.

4. Не разбирам за какво всъщност спорим тук.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 00:24       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не спорим, прав си за всичко и съм съгласен с теб.
Но в реалния живот стотните от секундата не са чак толкова важни, хиляди, може би милиони хора са влизали и влизат в битка без да могат да покрият тези нормативи, и са оцелявали и побеждавали.
Срещу някой като чичката от видеото, или теб, малцина имат шансове. За щастие повечето престъпници, които ние реалистично можем да срещнем на улицата или в къщи, също не покриват нормативите.
Аз примерно не стрелям по квадратчета, нямам идея как ше се представя в такова състезание.
Моята мишена в 99% от случаите е празна бутилка от 1 галон мляко или вода. Връзвам я с някоя връвка да виси и се клати, и основно правя тренировки за вадене от кобур. Не съм засичал време, предполагам че не е на световно ниво, но не е и лошо.
Забелязал съм, че за мен ъгъла на дръжката на пистолета има много по-голямо значение от вида му.
Харесвам Валтер п99, са/да, заради спусъка му и заради декокъра, но каквото и да правя, насочвам Глок 17/19/22/23/27 по-лесно и по-бързо, защото ъгъла на дръжката съвпада с естествения ъгъл на насочената ми напред китка, почти инстинктивно.
Който по случайност е същия, или близък с ъгъла на .38 таурус 85.
Вярно, че кобурите които ползвам са различни - серпа (служебен) за Глок и палачинка без заключване за .38, но ако има някаква разлика в скоростта на вадене и стрелба между двата, не я забелязвам. В бутилката от 5-6 метра точността е пак същата.
От друга страна келтек .380 и Рюгер .380 имат по-прав ъгъл на дръжката като валтера, и винаги ме забавят да ги насоча правилно. Може да е малко, но забележимо.
Та мисълта ми е, че дори и с револвер, и без да е състезател, човек има добър шанс.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 00:32       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
minavasht написа:
Но в реалния живот стотните от секундата не са чак толкова важни, хиляди, може би милиони хора са влизали и влизат в битка без да могат да покрият тези нормативи, и са оцелявали и побеждавали.

Стотните и хилядните са ти показател за това, доколко правилна е техниката ти на стреляне.

Вече доколко правилната техника на стреляне има общо с шансовете ти за краен успех… ами, най-вероятно има, въпреки че сама по себе си не ти гарантира нищо.

Стотните и хилядните идват опаковани в стандарти, от месец на месец все по-изстискани и трудни… стреляни от колоси като Гейб Уайт, Майк Панони, Майк Сийклендър и пр… от които ние тук можем само да гледаме и да се учим.

Като говорим за техника на стреляне... казвам и повтарям едно и също... американските стандарти, американските стандарти, американските стандарти.

Каквото и да правим в "мазето"... това са ни ОБЕКТИВНИТЕ КРИТЕРИИ за успех и напредък в техниката на стрелянето.

Тактика тук не коментираме… но без добра и изчистена техника… самите американци не отиват на тактика… визирам СВАТ инструктурите, де идваха навремето и в Бг-то.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 28 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer