logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 03:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 03:38       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Ма мен стрелбата с револвер ми е по неудобна, отколкото з пистолет, но това не означава, че ми е невъзможно да стрелям с револвер. Пак казвам, револверът не е моето оръжие, заради малкият капацитет боеприпаси.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 06:42       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
ubboto написа:

- засичаме се с колите. Ти си с жената и детето... аз излизам с винкел към тебе, като хипотетично излизаш и ти /не че не е вариант да си останеш в колата, разбира се... каквото ти потроша, после хем ще си го платя... хем отивам и на обвинение в хулиганство... демек, пак нагазвам НК/.

.....


Оставам в колата и почвам да снимам нападателя, ако немам опция да бегам :oops: .

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Юли 2018, 08:00       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
ubboto написа:

- НАЛАГА ЛИ СИТУАЦИЯТА ДА ТЪРСИШ ЦНС... ИЛИ ПРОСТО ДА МЕ СПРЕШ ДА НЕ СТИГНА ДО ТЕБ?!?! Аз нямам КНО... не стрелям, а и няма с какво да почна да стрелям по теб. Идвам просто да те пребия.

.....


Напълно съм съгласен с теб-категорично ще търся начин само да спра нападателя.
Не случайно писах че моя избор за самоохрана в града е 45аср. От него търся макс стоп и нокдаун ефект с минимален брой изстрели.
Не търся макс убоен-летален ефект.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2018, 18:36       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
andrei p226 R написа:
Ма мен стрелбата с револвер ми е по неудобна, отколкото з пистолет, но това не означава, че ми е невъзможно да стрелям с револвер. Пак казвам, револверът не е моето оръжие, заради малкият капацитет боеприпаси.


В Аляска за мечки главно това ползват обаче,друга ситуация и друго животно,тук не спорим.

По съвет на Калин едно време взех за жената 8 заряден 357 да си пази децата в къщи с него,по нейни думи Като ми се разтреперят ръцете и взимам него.........Сига 229 до него за резерва.

Статистически / да не ровя статистиките пак / и по спомен 45ти спира и убива повече от 9мм и това за обикновенния гражданин,вече какво ползват специалците и дали калибъра ми не стрелбата е важна е съвсем друг въпрос.

Аз като нормален гражданин в къщи съм с Сиг220 на втория етаж и Сиг227 на първия,45ти та да съм у статистиката и аз ако не дай си Боже се наложи


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Юли 2018, 21:07       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
6tangata написа:
.....интересното е как никой не е споменал нищо изпробвано и интетесно за примерно револверите и т.н., а от толкова преглеждания, навярно има хора и с револвер. Идеята е защо тези хора не пишат........


Прав си тука- темата се пречупи през призмата на семи ауто кно.
Но, това което мога аз да споделя е че имах по едно и също време 9пара, 357маг и 45аср. И трите калибъра съм ги тествал и пробвал по различни начини.
Накрая категорично си казахме сбогом с 9пара.
От тогава ми останаха 45аср за в града и 357 маг за гората.
Ако през моята призма сравнявам и трите калибъра 357маг е най-добър от трите.
Най-добрата комбинация от пробивност, стоп ефект и убойност.
Обаче ми идва прекалено пробивен за в града 357маг. Моя е с 4.2" цев и ако го нося в града е с 38+р.
То тва му е и част от чара на ревото в 357маг-можеш да си гърмиш за кеф с 38сп, да носиш 38+р и 357маг, когато се наложи.
Може би 44 маг и 45 LC биха били по-ефективни от гледна точка на самоохраната, но аз лично реших да заложа на 357маг, заради по-добрата наличност по стрелбищата по онова време. Ако обаче 44маг стане широко предлаган по нашенските стрелбища и на прилични цени с кеф бих заменил 357маг за 44маг.
Само дилемата ми ще е за избор на рево с 4-5 инча цев в 44маг.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юли 2018, 16:10       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Poseidon написа:

....нямам време да подкарам глупостите на хорнади как ФФ отминавал 9x19 в желязо /знаеш слабост ми е темата и ще има доказателства :tu: /

.......


Посейдоне,
От чисто любопитство да питам- остана ли ти време да подкараш "глупостите на Хорнади"?
И да опровергаеш резултатите им, отразени в каталога, който бях посочил?

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Юли 2018, 18:09       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Това е клип на който се вижда, че .45 АСР ПРОБИВА С ЛЕКОТА ВРАТА НА КОЛА!!! И 13 ИНЧА БАЛИСТИЧЕН ЖЕЛАТИН СЛЕД ПРОБИТАТА ВРАТА НА КОЛАТА!!!

Патроните са напълно разрешени за носене и употреба! Не са с дупка на върха! И не увеличават диаметъра си при проникване в жива цел.

Не се водят и бронебойни. Разрешени са точно толкова колкото и изцяло облечените куршуми FMJ.

Ето клипа с въпросните патрони калибър .45 АСР дупчещи с лекота ламарините на кола!

Патроните от клипа дори не са +Р .45 АСР! Тези който са +Р и могат да се стрелят без проблем от Глок 21 ще пробиват още повече!




Това са и патроните. Куршумите са от солидна мед, която не се деформира при преминаване през жива плът.

45 ACP +P 120 Grain Xtreme Defender
https://www.underwoodammo.com/collectio ... 5933987897

Изображение

Калибър: .45 АСР
Тегло на куршума: 120 грейна
Скорост на куршума: 432 м/с
Енергия: 720 джаула


ПАТРОНИТЕ СА РАЗРЕШЕНИ КОЛКОТО И FMJ !!!


Последна промяна Paco на 22 Юли 2018, 19:32, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Юли 2018, 01:24       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Истински експерт! Няма нужда от брада за да бъде мъж и стрелец. :armed:

Personal Protection: 10mm vs .45 ACP





Personal protection: 9mm vs. .357Magnum





Personal Protection: .357 Sig vs .357 Magnum



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Юли 2018, 12:20       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
Paco написа:
Истински експерт! Няма нужда от брада за да бъде мъж и стрелец. :armed:

Personal Protection: 10mm vs .45 ACP

.........


Пако,
10мм е супер патронче, стига да може да го контролираш. Мене ми дойде в повечко, като субективно усещане за откат през КНО.

Обаче попаднах на едно интересно четиво (вероятно известно на мнозина тука), за тестовете провеждани от ФБР през 1989 год. във връзка с ефективността на различните пистолетни калибри (тествали са 9пара-"147 grain subsonic hollow point round produced by Winchester", 45аср-"Remington 185 grain hollow point" и 10мм-"180 grain hollow point bullet... to a velocity of 950 feet per second"), при избора на калибър за служебно КНО на агентите (тука идеята е ясна - за служебни цели на длъжностни лица).


"The article below details the process that led to the FBI's decision to move to a 10 mm (.40 caliber) pistol.
The original article can be found in the 1989 FBI Law Enforcement Bulletin, file 89nov002.txt. The article is not new, but provides the data and the thinking used to support the decision. "
Цитата е от тук:
http://www.pointshooting.com/1a10mm.htm

Накратко резултата от тестовете:

"THE RESULTS
Although penetration and wound size govern handgun wounding effectiveness, penetration is the more critical element. Therefore, a minimum standard of 12" of penetration in the gelatin was established. The following penetration results indicate the number and percentage of rounds in each caliber that met or exceeded the 12" minimum:

10mm - 39 shots out of 40 (97.5%)

.45 - 37 shots out of 40 (92.5%)

9mm - 27 shots out of 40 (67.5%)"

Както се вижда от теста на ФБР, 9 пара се е представил най-зле от трите тествани калибъра.
Сравняват го с 38СП. Всеки сам може да си направи изводите за себе си.
"As a point of reference, the standard issue .38 Special, 158 grain lead hollowpoint round was fired through the battery of tests. Although the .38 was not a "test" round, and therefore not fired under the same strict test controls, the penetration performance was similar to that of the 9mm, producing acceptable penetration 67.5% of the time. "
45 аср отстъпва на 10мм с 5% статистически погледнато, което се равнява на 2 изстрела, по-малко за 45 аср в сравнение с 10мм. 9пара се представя с 10 изстрела по-зле от 45аср и с 12 изстрела по зле от 10мм.

Това в контекста на нещата които сме коментирали за тестовете на ФБР.
И как от 10мм през 1989год. "еволюираха" до 9 мм по настояще.


Прави впечатление че са тествали сравнително тежък проектил за 9 пара - 147 грейна и сравнително лек за 45аср - 185 грейна.
Вероятно ако бяха тествали 230грейна 45аср резултатите щяха да са други?

Сигурно са заложили на 147грейна 9 пара с цел повече пробивност? Вероятно.

Тука парадокса е че аз лично преди повече от 10 години тествах само пробивност на 9 пара патрони от един и същ производител с един и същ вид куршум - ХП и 124 грейновите пробиха повече от 147 грейновите, но това са си мой впечатления. При други видове проектили и производители може по-тежкия да има повече проникване.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2018, 01:42       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
10 мм Ауто, може и да е супер патронче, ама по нашите географски ширини е рядкост, не, ами екзотика дори! Като няма регулярен внос на тоя калибър и като го кяма пострелбищата, какще тренираш?
На този етап, в България поне, нашите условия 10 мм Ауто е лишен от смисъл. Не, че е лош боеприпас. Просто е неразпространен, недостъпен напрактика. Това именно обезсмисля покупката на КНО в този калибър.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2018, 03:02       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Бях чувал че може да се стреля .40 от 10мм глок без проблем, другия вариант е втора цев за .40.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Юли 2018, 09:49       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
andrei p226 R написа:
10 мм Ауто, може и да е супер патронче, ама по нашите географски ширини е рядкост, не, ами екзотика дори! Като няма регулярен внос на тоя калибър и като го кяма пострелбищата, какще тренираш?
На този етап, в България поне, нашите условия 10 мм Ауто е лишен от смисъл. Не, че е лош боеприпас. Просто е неразпространен, недостъпен напрактика. Това именно обезсмисля покупката на КНО в този калибър.


За съжаление е точно така в момента.
Но дори и да беше наличен 10мм пак бих предпочел 45аср заради
по-мекия откат на 45 сравнен с 10мм.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Авг 2018, 18:38       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3154
И тука един клип спец. за Посейдон посветен на любимата му тема - пробивност на разричните калибри през метални мат`ряли:
https://www.youtube.com/watch?v=0AmWO3dTwuI

И ко стана ся?
44 маг ги отнесе сичките, кат бръз влак цинкова кофа :DD :DD :DD :D

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2018, 13:04       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Сега, какво излезе? 9х19 не става за самоотбрана, не става за нищо. Поне от обсъжсаните тестове на ФБР, се формулира закономерен извод, че на днешно време 9х19 е напълно неадекватен калибър.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2018, 18:02       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ми да,за самоотбрана от мечки не е най-удачния вариант,но иначе еле тия дни си е съвсем нормален калибър ползван къде ли не от кого ли не


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer