logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 07:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 11:37       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Освен брата който върна неговия за ремонт след една вечер щтракане на сухо на чисто нов пищов,просто спря да щтрака па уж много арен бил

Всеки с късмета си


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 14:04       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
https://youtu.be/nycYxb-zNwc

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 17:00       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Е не вярвам,че 22 с един изстрел спира повече от 45ти или пък,че 22 убива колкото 357 ако те удари в центъра

То ако е така взимаш един 617 с 10 броя 22ЛР в него и си ти,няма засечки от пищова,няма предпазител, не рита,евтини та евтини патрони........ма АЗ на тая статистика не вярвам,гледам и полицаите не носят много 22 пък те са ми критерий


Последна промяна FIRSTGUN на 12 Сеп 2018, 00:05, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 17:19       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Това беше дружеско намигване към "статистиките"...

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 17:23       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
Ай, ай, ай сега ко праим?Преди да си взема 19-ката бех голям мераклия на револвер и то този.

Продължаваме да стреляме и да тренираме! Фундаментите се учат на пълноразмерен пищов, като после се минава на субкомпакти. И на револвери.

Ако не можеш с една ръка да си покриеш стандарта на Майк Панони с една ръка, кога ще направиш добра стрелба с оръжие, което:
- е с по-голям откат, визирам .357 Магнум;
- е с пъти по-дълъг и тежък спусък - сравни твоя на Глока с този на произволно избран револвер от ДА.

А работата със спусъка си е универсална/ стандартна… хора, които дърпат попаденията с пищов, абсолютно същото им се получава и с карабината!

Та, ако не можеш да стреляш с пищов… с 357 Магнум и на 3 метра е вероятно да пропуснеш, от 7 нагоре започваш да забравяш с една ръка… и ти остава единствено да се надяваш "копелето" да ти е на разстояние до 2 метра, за да положиш точно поне един път.

С 6 инчова цев направих Бил Дрил от скрито носене с . 357 Маг със сплитове 0,30- 0,32 сек. с пет "алфи" и едно "чарли"... имам свидетели, като още ме е яд, че не го снимах. Иначе няма какво да приказвам повече, ти сам ще си видиш как ти се отразява подобряването на стрелбата с пищова и на стрелбата с карабината.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 17:30       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
Аз лично си мисля че за бг ако не се силиш много да пуцаш това е идеалния вариант ма скъпичко.

Ако можеш да го кормуваш добре, малките рами не позволяват да използваш стандартния пищовджийски хват на успоредните палци, който се получава при рамите с 6 инчовата цев. Щото носиш да ти тежи и ръмби с презумпцията в ситуацията да извадиш бързо и да положиш точно, не ли?! А субкомапктите идват на един следващ етап… да се учиш как да си държиш пищова на 43-ка, примерно… ами, не ти е оферта.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 17:31       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
T. Pavlov написа:
Това беше дружеско намигване към "статистиките"...


Зависи кой ги прави,тоя горе мммм да.Едно е официална статистика от институт и съвсем друго Митьо Пищова фен на 22да обяснява как те отвява с един пляк


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 19:27       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
ubboto написа:

.....
И по темата, четох наскоро някъде… че от късоцевките нямало голямо значение дали с .38 "спешъл" или .357 Маг. с оглед на спиращия/ поразяващия ефект.


Намерих си едни от старите записки.
357 маг ППУ, 158 грейна пресечен конус, изстрелян от RUGER® LCR®, 357 MAG, Barrel Length -1.87".
Пуснат през Хрони (засечено с друг хронограф за достоверност) даде 1020фпс (495J). Нещо, което аз и друг човек от форума сме видели с очите си.

Искам да видя съвременен боеприпас 38 сп, 158 грейнов проектил (не 38сп+P боеприпас), който да даде такива резултати през 2 инча цев.
Без значение, кой ще ми го посочи тоз боеприпас - Грег Елифриц, папата в Рим, моллата на Мека или Медина или некой друг.

От друга страна, през същия револвер и хроно са стреляни 158 грейнови 38 специали, които дадоха средни скорости от 724 фпс (249J) и 863 фпс(354J) през Ругър GP100, 4.20" цев.

Ако се доверя на резултата видян със собствените ми очи излиза, че посоченият от мен 357 маг патрон е със 50.303030303030305 % по-мощен, като енергия от 38сп в същия грамаж, изстреляни през 1.87" цев на RUGER® LCR®, 357 MAG.
Така, че инфото изнесено от luckygunner в таблиците с резултатите им не може да се пренебрегне с лека ръка.

И пак повтарям - не адвокатствам на късоцевките в 357маг. Предпочитам и ползвам (повече от 10 години) 4 инчов револвер в тоз калибър.
И имам достатъчно опит от първа ръка за да знам какво говоря.
Когато видиш как един качествен 158 грейнов проектил от 357 маг. боеприпас сваля на земята с един изстрел близо 100 кг. диво прасе, без да го уцели в ЦНС (е, не в копитото или опашката :D :D :D ), тогава единственото което може да изпиташ към калибъра е респект!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 20:08       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
357 маг ППУ, 158 грейна пресечен конус, изстрелян от RUGER® LCR®, 357 MAG, Barrel Length -1.87".Пуснат през Хрони (засечено с друг хронограф за достоверност) даде 1020фпс (495J). Нещо, което аз и друг човек от форума сме видели с очите си.

Ииибах го, ново за мен, и е хубаво да се знае! :tu: Впрочем, ако ще нося някой ден рево… дори и субкомпакт… ще е .357 Маг… просто ще обръщам по-сериозно внимание и на "тъмната страна". :D Щото с пищова и да бивам, с ревото издишам яко:

https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 36/?type=3

Иначе само респект към калибъра, това въобще не го коментираме/ поставяме под въпрос!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 20:28       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
ubboto написа:
tsb написа:
357 маг ППУ, 158 грейна пресечен конус, изстрелян от RUGER® LCR®, 357 MAG, Barrel Length -1.87".Пуснат през Хрони (засечено с друг хронограф за достоверност) даде 1020фпс (495J). Нещо, което аз и друг човек от форума сме видели с очите си.

Ииибах го, ново за мен, и е хубаво да се знае! :tu: Впрочем, ако ще нося някой ден рево… дори и субкомпакт… ще е .357 Маг… просто ще обръщам по-сериозно внимание и на "тъмната страна". :D Щото с пищова и да бивам, с ревото издишам яко:

https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 36/?type=3

Иначе само респект към калибъра, това въобще не го коментираме/ поставяме под въпрос!



:tu:
Както казах - скоро като взема хроното ще направя помежду карабинските сесии и няколко с револверите специално заради теб. Със снимки и видео.
2 и 4.2 инча цев. На боеприпаси които се намират на нашия пазар. Да видим с очите си за какво става въпрос.
Интересно ще е!

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 20:31       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
Както казах - скоро като взема хроното ще направя помежду карабинските сесии и няколко с револверите специално заради теб. Със снимки и видео.2 и 4.2 инча цев. На боеприпаси които се намират на нашия пазар. Да видим с очите си за какво става въпрос.Интересно ще е!

Определено! Даже ще е хубаво, заедно със скоростите мерени от Дреда и други ентусиасти, да се отдели това в нова тема, за да не се размива/ губи тази информация из общите приказки.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 20:38       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3148
[quote="ubboto"]

.....Даже ще е хубаво, заедно със скоростите мерени от Дреда и други ентусиасти, да се отдели това в нова тема, за да не се размива/ губи тази информация из общите приказки.[/quote

Както преценят модераторите :tu: .

п.п. Ако не се лъжа имаше тема (Дред или друг автор) за скорости мерени от нашенски потребители или нещо подобно?
Може и да бъркам.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 21:00       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
tsb написа:
п.п. Ако не се лъжа имаше тема (Дред или друг автор) за скорости мерени от нашенски потребители или нещо подобно?Може и да бъркам.

Скоростите на релоудите слабо ме интересуват, щото в КНО не можеш да ги носиш за самоотбрана, а и няма смисъл да се ползват за cheating при стандартите. От друга страна е много интересно да се направи сравнение между това, което пише като скорости на кутията на купешките… и това, което показва хроното. S&B примерно, навремето спестяваха от барутец… и показаните скорости бяха далеч от указаните. А на пазара идват нови марки, излизат нови партиди /разликата в качеството на Магтек между партидите е фрапираща/… и би било добре подобна тема да се следи в развитие… както и да се попълва, разбира се. А що не и скорстите на карабинските патрони в нея… не знам, фърчащи мисли на прима виста просто.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 21:27       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
https://www.speer-ammo.com/en/ammunitio ... ort-barrel

Аз от 38 +Р имам е от тия горе,разработени за къси цеви,860 fps от 1.9 инчова цев,135 грейна

Същите в 357 дават по 990 от същата цев без да са +Р,135 грейна

Разлика почти няма,НО единия е напомпан 38,втория е слаб 357,разлика в ритането минимална


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 13:53       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
ubboto написа:
minavasht написа:
Аз залагам на първия изстрел, и бих предпочел да удари по-яко копелето.

Е, сега... при всички положение ще дръпнеш два-три пъти, и чак тогава ще спираш да правиш оценка на обстановката - дали си ударили, къде си ударил, дали/ доколко си спрял копелето. При дублета не се спира по средата, а се тегли едно след друго... като аз определено бих заложил на две бързи и последователни събрани .38-ци, отколкото една яка .357-ца.

Най-новото, което иде от американските школи е... стрелбата на ПЕТПЛЕТИ... слагаш мушката, и теглиш 5 пъти последователно... 5х5 Уилсън дрила... така, както ми беше обяснено... ФИРАТА... от пет и 3 да пропуснеш, 2 поне ще вкараш... демек, имаш си дублета. А ако събереш петичката концентрирано - чудесно /не по нашите законови тълкувания, естествено/... но това иначе е логиката на стрелянето.

А специално за револверите, в случая говорим за субкомпакти... .357 Маг в тях си рита... а пишат разбирачите, че преимуществото на .357 Маг. ставало осезаемо от 4 инчовите цеви нагоре... като тук въпросът е доколко има смисъл в субкомпакт да мушиш .357 Маг... като субкомпакта няма как да ти е основното оръжие, разбира се.


п.с. Моя милост на два месеца и половина, преди да ни налазят джендър времената.

Изображение


МНОГО СИ ХУБАВ НА СНИМКАТА УБО!
Баш за форума е тази снимка. Сякаш от орисниците е правена!
Жив и здрав!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ish, kartechar, ken6iro и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer