logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 03:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 19:55       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
6tangata написа:
Аз по скоро мисля, че темата на Paco е за БГ или за нормални хора...

Нормалните хора в Бг-то като цяло не се предполага редовно да стават обект на въоръжено нападение в ежедневието... отделно от това, ако нямаш едни 50 хиляди налични и свободни... трябва да е изключително много наложително да стреляш "на месо". Моя пищов, примерно... единствено го ПРЕНАСЯМ от къщи до стрелбището, а после - обратно в касата. За ко ми е да го нося в реала... най-много да ми пречи, ако ми кипнат л.ната... и се наложи да ошамаря някого.

Виж, ако се прибирам вечер с оборота от хиляда лева... и ме е шубе да не ме ограбят кварталните наркоманчета... ще си сложа едно компактно "рево" на кръста. С една "макарена" и стоп патрони също ще им охладя ентусиазма... .22 също ще свърши работа.

Иначе темата не е за България, а за ЕФЕКТИВНОСТТА НА БОЕПРИПАСИТЕ като цяло... която ефективност е комбинация между СТРЕЛЕЦ/ ОРЪЖИЕ/ БОЕПРИПАС. И че освен носене, си трябва и стреляне.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 20:02       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Ясно ама ако някой каже, че носи 145 партона, а пък аз давам 24-48 часа патрул и базата ми е на 500 километра ще кажа че 145 е смешно, най-добре 500 патрона. Нямам опит със стрелбите по хора, а от тук пишещите най много да има няколко, ама те надали ще пишат. За мен престрелка с друг субект, ще се реши с по-малко от 5-8 патрона или ти или той. Всичко пак е много относително, слупка със случка няма еднаква. А аз споделям тезата ако ще носиш меч, носи го винаги или нещо подобно беше...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 20:08       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Той под Носи има в предвид накичени по него,а не какво има в багажника да речем.

Аз не съм полицай,няма кой да ме гърми,но на 4 заредени пьлнителя имам още 2 Х 50 кутии да ми се търкалят около резервната гума.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 20:10       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
6tangata написа:
За мен престрелка с друг субект, ще се реши с по-малко от 5-8 патрона или ти или той.

Много е относително... отде си сигурен, че нападателят ти ще е само един... че ще е олигофрен... че няма да е въоръжен с "калашник"... и пр. Да, ако застанем аз и ти в лабораторни условия... СТАТИЧНИ... на 3-7 метра един от друг... и секундантът даде начало на дуела... най-вероятно, толкоз ще трябват един от двамата ни да падне. Но никой не може да ти гарантира, че утре ще се случи точно така... и хората като цяло се подготвят за "worst-case scenario". Иначе преди малко повече от десет години... изстрел в радиатора на колата на другата тумба... оказа повече от ефективен стоп ефект на 4 човека укупно... :DD ; ама и тогава трябва да има някой да те плесне зад врата и да те прибере/ скатае... принципно сам човек и за кенефа не е... а когато се разиграват вече ГРУПОВИ ТАКТИКИ... нещата стават още по-сложни и отговорни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 20:15       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
6tangata написа:
За мен престрелка с друг субект, ще се реши с по-малко от 5-8 патрона или ти или той.


Ако наистина има престрелка и ти е за пръв/втори път , то (както съм гледал по филмите) и ти се струва , че само един път си натиснал спусъка , а пълнителя е празен
:)

ubboto написа:
Моя пищов, примерно... единствено го ПРЕНАСЯМ от къщи до стрелбището, а после - обратно в касата.

:shock:
Верно ли не го носиш в реала ?

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 20:30       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Dorssay написа:
Верно ли не го носиш в реала ?

Чужд бизнес не ме интересува, с чужди булки не се задявам, на никой нищо не дължа - визирам ПАРИ... и за чий в реала някой ще тръгне да стреля по голтак като мене?! От друга страна, ако ти се наложи да се скютечиш някъде, където не върви да стреляш... оръжието само ще ти пречи. От трета страна, гледай вече какви времена настанаха... и най-баналният бой на улицата влиза в новинарските емисии на националните медии... и ти представяш ли си, наистина... да извадиш пищов "на светло", и някой вземе да те снима?!

Само че медалът има и друга страна, преди неведнъж съм се намесвал в помощ на непознати... ама вече - дуки! Ако не ми е някой познат/ близък... да се оправя! Ама аре, че много се отклонихме от темата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 20:39       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Супер яко докато ти стреляш 17 пъти явно другия те гледа и се чеШи по ухото. Не знам не съм спец ама ако човек е уцелен от тази близка дистанция, за която аз говоря надали ще успее да изпляка 17 патрона от Глока. Ако успее да изпляка толкова без да е уцелен спирашо/фатално или е Нео или онзи, който стреля по него стреля във въздуха и чака патроните да паднат на главата на другия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 21:01       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
30% влизат,къде влизат не се казва,от тия влезлите ти трябват средно 2 и малко за спиране на нападателя,на 3ма нападатели ти си сметни колко ти трябват.

Дай тьпа сметка - от 10 влизат 3,от тях 2 са спрели нападателя,на двама нападатели ти трябва 20 заряден.

Теб май свиня майка и надрусено говедо не са те гледали накриво,тия не падали лесно казват.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 21:07       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Да ама що трима, реално може и петима или петнадесет..тук в БГ ходят на групи въоръжени стрелци...приличат на мръсната дузина...стига от мен..имах свободно време на дивана тази неделя и се убедих отново, че тука с тия теми е мнооо яко брат ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 21:23       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ми средно около мен нападение на дома се правело от малко под трима,това статистически и като нямам опит в нападенията се ловя за .........статистиката та ега ме огрее.

При теб както искаш,смятаме тогава един и ти му вкарваш 3 бързи та четвьртия да не е Превишено,той пада леко ранен,свестява се и избягва.По е е тъмно никой нищо не видял,ти пиеш едно с ледче и си лягаш.

От къде да знам какъв сценарий те покрива тебе,задръж да видя пак статистиката какво казва.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 22:07       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
6tangata написа:
Ясно ама ако някой каже, че носи 145 партона, а пък аз давам 24-48 часа патрул и базата ми е на 500 километра ще кажа че 145 е смешно, най-добре 500 патрона.

Един познат руснак, спецназовец навремето ме разсмя като ми каза, какви били техните критерии за носим боезапас патрони:
- малко патрони
- малко патрони, ама криво-ляво ще стигнат
- малко патрони, ама повече не мога да нося :D

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 22:11       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Последното изследване, дето пуснах вчера, завършва с нещо от рода на “връзката между калибъра и смъртността е очевидна, ако вместо с големи калибри, се бяха стреляли с малки, смъртността в Бостън за периода щеше да е с 39% по-ниска”.
Аз лично в престрелка бих предпочел тия 39% да са моята страна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 22:16       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
minavasht написа:
Последното изследване, дето пуснах вчера, завършва с нещо от рода на “връзката между калибъра и смъртността е очевидна, ако вместо с големи калибри, се бяха стреляли с малки, смъртността в Бостън за периода щеше да е с 39% по-ниска”.
Аз лично в престрелка бих предпочел тия 39% да са моята страна.


Да де ама имаше и нещо друго - умрелите са стреляни доста повече от живите.
Решилия да те убие те убива доста по-често от защитаващия се.

Че размера има значение си е вярно навсякъде ОБАЧЕ и тук има едни фактори които не са за пренебрегване.Да бяха казали колко от нападателите са загинали и колко от жертвите са загинали,да видим дали ако си наумя да те целя ще си с шанс като моя в престрелка.

Дупката си е дупка и въпрос - вие ли си избирате с какво да стреляте или ви ги раздават без значение,че искаш 45ти - получаваш 9?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 22:16       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
Dorssay написа:
Ако наистина има престрелка и ти е за пръв/втори път , то (както съм гледал по филмите) и ти се струва , че само един път си натиснал спусъка , а пълнителя е празен

Когото за пръв път ми се наложи да употребя оръжие , тъкмо почнах да стрелям и макаровеца засече и взех да блъскам по пълнителя и хванах затвора да го дърпам...и чак тогаз загрях, че затвора е на задръжка и аз просто съм изстрелял един пълнител без въобще да се усетя.
Тъй че добре си е да има повечко патрони. Да има и добро обучение и стрелкова дисциплина. Все неща дето преди 25г. ги нямах.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 23:02       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 00:29, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer