logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 23:07       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Супер тогава

Приемам че е един и пада от втория :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 23:28       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 00:28, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2018, 19:29       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Ти да знаеш пък HK USP TACTICAL .45 колко точно стреля :) Е....... има само 12+1

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Окт 2018, 19:44       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ti6kata написа:
Ти да знаеш пък HK USP TACTICAL .45 колко точно стреля :) Е....... има само 12+1

Ама и бързо ли ? PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 00:28       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
ken6iro написа:
ti6kata написа:
Ти да знаеш пък HK USP TACTICAL .45 колко точно стреля :) Е....... има само 12+1

Ама и бързо ли ? PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

Да.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 00:37       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 00:26, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 07:36       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Glock 21 написа:
10+1 патрона за паве по-голямо от Глок 21. С ужасно дълъг спусък. За прецизна може, ама за бърза стрелба надали.

HS-45 ACP Tactical е по-добър пищов от въпросния Хеклер нищо, че е на цената на Глок 17 ген 3. http://www.guns.bg/products/?action=det ... g=&outlet=
HS-45 сървис модела с 4 инча цев е идеалния пищов в .45 АСР. Има 13+1 патрона, но става и за носене.

То само с гледане по витрините не става;)



Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2018, 10:57       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Glock 21 написа:
10+1 патрона за паве по-голямо от Глок 21. С ужасно дълъг спусък. За прецизна може, ама за бърза стрелба надали.

HS-45 ACP Tactical е по-добър пищов от въпросния Хеклер нищо, че е на цената на Глок 17 ген 3. http://www.guns.bg/products/?action=det ... g=&outlet=
HS-45 сървис модела с 4 инча цев е идеалния пищов в .45 АСР. Има 13+1 патрона, но става и за носене.


HK USP TACTICAL .45 е доста читав пищов и много качествено произведен. Поне от тези екземпляри които съм виждал на живо и стрелял имам такива впечатления.
Не трябва да се забравя че си е специализирано КНО. А спусъка хич не е толкова лош - като свикнеш с ресета сингъла даже почва да ми харесва и то много. Е да, не е като на 1911 или на ЧЗ Шадоу, но като за боен пищов на мен лично ми допада повече от колкото стоковите на Глок.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2018, 00:25       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 00:25, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2018, 07:21       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Та в цялото задание си пропуснал една съществена комбинация от буквички USP. Та от там и грешното ти впечатление за спусъка :) Да линия на цевта е Опредлено по високо разположена от глок ,но това в никакъв случай не го прави “ужасен” пистолет.Нека коментираме само неща, с които имаме само реален опит :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2018, 09:16       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 00:24, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2018, 10:10       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
:)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2018, 10:49       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Glock 21 написа:
ОК :tu: Грешката е моя, защото коментирам H&K 45 тези по-новите пищови в .45 АСР. .....


Вероятно имаш в предвид HK45, HK45C , а не H&K 45.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2018, 18:40       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ken6iro написа:
Да бутна дискусията в една по друга посока...
Имаме насреща подготвен колкото нас противник с Г17 примерно(вярвам знаете колко костилки носи).... предпо4итаме ли 1911,2011 и други в .45 ?
:-)

.....[/quote]

И днеска и нощеска предпочитам 40СиУ, 45 аср или 10мм ауто пред 9 пара, при един и същи вид на проектила.
Щото в сценарии за самоохрана, аз ще съм нападнатия, аз ще съм изненадания.
И ако успея изобщо да стрелям 2-3 пъти ще е цяло чудо. Именно поради таз причина предпочитам най-големия и мощен калибър който мога да контролирам, за да спра нападението.
И това не е 9 пара, а е 45 аср.

Това е при положение, че съм средно статистически бай никой, без значение в коя част на земното кълбо.

Ако съм гангстер, охрана, солджър или специалец, тогава разсъжденията вървят по съвсем друга линия.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2018, 17:48       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Вчера стрелях с моя Смит 1911 . 45 AUTO с 5" цев и скандиева рама за втори път от близо 2 години. Тегло без патроните го дават 910 грама. Патроните бяха S&B. Имам чувството, отката беше по-малък от най-носения от мен Макаров. И на дублети си беше супер, или тия патрони са доста слабо заредени или нещо съм се "бъгнал", но преди тия 1-2 години имах чувството, че .45 си рита яко..вчера обратното, ама явно и оръжието си е от значение..помня, че Глок 30 също ми риташе яко....5 изстрелана бърза от 5-7 метра не съм правил щото ме беше страх да не се изложа, пък и моето сттеляне е по-скоро хоби и на мен да ми е кеф, а не да гоня времена и десетки.
Последно помня, че беше намален като го продавах на близо 1300 лв., а го смятах като нов с частите на близо 3300 и нагоре..та супер се кефя сега, че нямаше мераклии ;)
P.S Ще е яко да се ставни за точност с Глок или H& K ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 52 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer