logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 01:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 14:44       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
ubboto написа:
С 9 пара от друга страна се стреля значително по-лесно, отколкото с .40-ка... и имайки предвид 30% стрелкова успеваемост на улицата... някъде "високо в йерархията на властта" явно са преценили, че все пак е по-добре да ти вкарат една експанзивна деветка... отколкото просто да ти направят вятър с .40-ка.

+1


Посредством квалификационния курс на ФБР... хората, разбиращи от стреляне и тактика са преценили и приели... че това ти е МИНИМУМЪТ стрелкова техника/ умения... задължителен за всеки един служител/ агент. А това, че имаш 10-15% добри стрелци... теб като голям началник не те грее... щото тук се гледа НИВО НА ЦЯЛОТО... службата/ агенцията и пр.

И когато хората ти масово не се справят с това, което иде по линия на инструкторите по стрелба и тактика... почват да се търсят КОМПРОМИСИ. Като именно тънката разлика между 9 пара и .40-ките с навлизането на новите/ модерни експанзивни проектили... ти е "trade-off"- а. И се почва: "минимална", "почти няма разлика"... щото няма как да излязат да си го кажат в прав текст: "Минаваме на 9 пара, щото с .40 не можем да стреляме достатъчно добре."

Иначе кой ще вдигне ръка и ще каже... че между 9 пара и 10 АУТО няма разлика с оглед на терминалната балистика?! :punch:

А най-големите ТАКТИЦИ, визирам американските SWAT инструктори... първо почват с проверка на техниката с ТАЙМЕРА. И ако/ когато техниката ти е на нужното ниво, чак тогава се отива към ТАКТИКА... най-големите... другото си е чисто проба дървена философИя, но не за това е темата. На последното събиране на Тактическата асоциация в Бг-то... три дни на слънцето само стойка и хват за наказание... като тактиката беше само загатната.

Та, освен СВОЙСТВАТА... за избора на един или друг боеприпас... се отчита и това, доколко МАСАТА служители може да стреля бързо и точно с него. Щото с оглед на терминалната балистика... 10 АУТО, особено напомпан както трябва... е ЗМЕЙ... но освен арктическите рейнджъри, да спрат нападението на някоя ядосана бяла Баба Меца с Глок 20... други да го използват масово - не ми е известно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 15:02       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 00:30, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 15:08       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
JDredd написа:

.........Колега, вече съм абсолютно убеден, че в районите, където ловуваме, важат различни закони на природата.


Явно и при Уббото важат нашенските закони:
ubboto написа:
.....
На корморан му трябваше трети в шията, за да спре да мърда/ да се върти в кръг.

....................
JDredd написа:
А всяко подценяване на технически средства, предназначени да предизвикват тежки поражения и/или смърт, си е доста опасно.
Та в този ред на мисли предпочитам ти да ме намразиш или най-малкото да ти падна в очите, отколкото някои деца да се нагърмят с .22LR, щото едвам сваля и гарга PDT_Armataz_01_26


JDredd, едва ли некои иска да станат инциденти, нема как да те намразя. Язе негативни чувства не питая към човешката раса :D. Лошото е че и надценяването на "технически средства, предназначени да предизвикват тежки поражения и/или смърт", също може да е доста опасно.

Само да те питам - ти лично колко пъти си си целил пернат вреден дивеч с карабина 22лр у торса (извън главата и гръбнака), со обикновен куршум и какъв е бил резултата? Може и на ЛС да ми отговориш, ако искаш разбира се.

п.п. За да придобиеш идея за представителите на Sus Scrofa по нашия край, ето ти снимка на глигите от трофейно зрял екземпляр.
Изображение
Добит е лично от мен при гонка. Това не за друго, ами за да не си мислиш че пуцаме по полу питомни свинета :DD :DD :DD

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 15:24       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
Glock 21 написа:


В тоя ред на мисли има един пищов с размерите на Глок 19, но събиращ 13+1 .45 АСР. Това е XD 45 - HS 45.
.....................................
Не правя реклама пищова наистина е много практичен и качествен. Жалко, че не мога да го имам.


:tu: И аз го харесвам много
https://www.springfield-armory.com/prod ... del-45acp/

Стрелял съм с такъв и впечатленията ми са строго положителни.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 15:29       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
ubboto написа:
..............

И когато хората ти масово не се справят с това, което иде по линия на инструкторите по стрелба и тактика... почват да се търсят КОМПРОМИСИ. Като именно тънката разлика между 9 пара и .40-ките с навлизането на новите/ модерни експанзивни проектили... ти е "trade-off"- а. И се почва: "минимална", "почти няма разлика"... щото няма как да излязат да си го кажат в прав текст: "Минаваме на 9 пара, щото с .40 не можем да стреляме достатъчно добре."

.....


И аз така ги виждам нещата.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 15:33       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Glock 21 написа:
Ок така е. Но света не е съставен само от служители. И ние цивилните имаме право да се защитим нали? Защо трябва да пречупваме всичко през призмата на собствените си нагласи. Мен лично въобще не ме интересува с какво са въоръжени служителите.

Теб/ цивилките... никой не го интересува какво те/ ги вълнува. :D Освен търговеца, разбира се... бързомер на Глока, тактическа вувузела на "калашника"... утре ако измислят "Тактически Дядо Мраз" за "арки"... и се продава... ще почнем масово да виждаме пушки с тактикъл "Дед Мороз" отгоре. :DD

На служителите изборът им вече се съгласува с определни стандарти... като "Стандарта на ФБР" при боеприпасите... така и съответните стандарти за СТРЕЛЯНЕ... пробвай курса на "тюлените" с 40-ка, примерно. :happy: Което, в крайна сметка... влиза в уравнението на КОМПЛЕКСНАТА ЕФЕКТИВНОСТ... за което именно е и темата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 15:56       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
tsb написа:

Тука съм абсолютно съгласен с Минаващия, и аз мисля така. В критична ситуация бих искал да имам на моя страна всяко едно предимство, всеки един процент в повече, даващ ми макар и минимална преднина и малко в повече шанс за оцеляване.

Да бутна дискусията в една по друга посока...
Имаме насреща подготвен колкото нас противник с Г17 примерно(вярвам знаете колко костилки носи).... предпо4итаме ли 1911,2011 и други в .45 ?
:-)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 16:16       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
ken6iro написа:
Имаме насреща подготвен колкото нас противник с Г17 примерно(вярвам знаете колко костилки носи).... предпо4итаме ли 1911,2011 и други в .45 ?

Найн, категорично! Съвсем отделно... ако може някой да ми изнамери видео от мрежата/ или демонстрира лично... бръз и точен изстрел ОТ СКРИТО НОСЕНЕ с 1911. За лично навитите, може и състезанийце да си спретнем/ временца ще мернем... и т.н. Аз съм с най-обикновен дървен/ стоков "Глок"... на който съм му сменил единствено мерните прибори, с такива втора употреба/ от OLX раздела на форума.

Но тук вече освен за стреляне, иде реч и за ВЪОРЪЖЕНО НАПАДЕНИЕ... а в този случай се гледа по-големият боекомплект/ и да не нещо сериозно - от 9 пара нагоре. С други думи, не ти е хич оферта да ходиш на престрелка с малко патронье... затова телохранителите носят минимум х2 резервни пълнителя и т.н.

Пепи, лека му пръст... имаше пищов в .45 АСР:
https://www.blitz.bg/kriminalni/sporten ... 71150.html

... и въпреки че е прострелян смъртоносно от дядото в гърба с някакъв по-малък калибър/ не помня какъв точно беше... се обръща, и му олабва един пълнител с .45-ци. Та, толкоз за статистиките... и ефективността на самите боеприпаси с оглед на терминалната им балистика.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 16:37       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
Аз разбрах по-горния въпрос или питане по друг начин. Не си охрана и не чакаш нищо...просто като в каубойските филми застават един срещу друг двама еднакво подготвени и изтренирани пиЧОВИЕ и се почва стрелбЪ..единия с Г17, а другия с 1911...на кой е предимството само с оглед на брой патрони и калибър? С оглед статистикитИЕ стрелбитиЕ свършват след 3-6 патрона или нещо подобно..тЪ аз лично нямам идея...;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 17:18       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
tsb написа:
Само да те питам - ти лично колко пъти си си целил пернат вреден дивеч с карабина 22лр у торса (извън главата и гръбнака), со обикновен куршум и какъв е бил резултата?
С уговорката, че пак трябва да почна по-отзад :wink:

в този калибър имам 2 пушки: Anschutz Match Mod. 54 и Brno 1. С тях съм ловувал сравнително малко, но то и хищничарската ми кариера не продължи кой знае колко дълго заради административните безумия, които се вкараха в регулацията на тези обществени отношения. Преди да ги изнеса на полето проведох един доста (за мене) всеобхватен обзор на наличните на пазара боеприпаси в този калибър за да избера какво да взема с мен на лов. Можете да го видите тук, обаче нямам идея дали без регистрация се вижда всичко: https://www.nalov.com/forum/topic/9771-%D1%84%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%B8/?do=findComment&comment=408515
Резултатите от теста нееднозначно показаха, че в този калибър всичко различно от класическия 40 грейнов оловен облонос куршум, изстрелян с дозукова скорост, е (както казват по нашия край) чикия на мокър пясък. Затова и съм ловувал единствено с Елей Тенекс - "обикновения" Тенекс, не EPS. С него имам убити една лисица, няколко свраки - не мога да кажа колко - 20-30 да са някъде, и 2 гарги. Последните са само 2, защото по отношение на тях имах известни колебания: от една страна не ми бяха докладвани като застрашаващ вид, а от друга страна земеделските производители казваха "на снимка да я видиш - размажи я!", защото вадели прясно посетите семена и плюскали докато се надуят до спукване. Та тези двете ги освитках докато правеха точно това - вадеха прясно посято жито. Сеялката беше минала буквално час - два преди това. В резюме: всички хвърковати съм свалил с Бърното на железни мерници и по тази причина винаги съм се целил в геометричния център на тялото. И резултатът винаги е бил "щрак и мрак". Никаква идея нямам ударил ли съм гръбнака или не. Гаргите бяха на земята. При попадението се катурваха на една страна и крилата им се "отлепяха" от тялото. И толкова. Няма подскоци, няма бягане, опити за летене или др. движения.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 17:37       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжиеа
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
1911 не го харесвам, но ако ше се стрелям с някой, дето е като мен по неспособност и въоръжен с г17, винаги ще предпочета моя г23.
Малко по-голяма дупка, малко повече енергия отдадена в тялото мисля са по-важни от броя на патроните в пълнителя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 18:16       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
ken6iro написа:
tsb написа:

Тука съм абсолютно съгласен с Минаващия, и аз мисля така. В критична ситуация бих искал да имам на моя страна всяко едно предимство, всеки един процент в повече, даващ ми макар и минимална преднина и малко в повече шанс за оцеляване.

Да бутна дискусията в една по друга посока...
Имаме насреща подготвен колкото нас противник с Г17 примерно(вярвам знаете колко костилки носи).... предпо4итаме ли 1911,2011 и други в .45 ?
:-)


Зависи с какво си свикнал,аз не стрелям много,но пък като стрелям ползвам Сигове и бих предпочел 14 зарядния в 45ти Sig Sauer P227 TacOps - 3 броя може да имат значение,но пък размера със сигурност има та 45 си е 45.

Малко лек ми идва обаче в сравнение с Р220 неръждавейка,НО влиза в кубурите му и ако трябва да нося то това ще е вместо 220ката,че по-лек и държи 4 броя повече.

ГлоГа ми стои в ръката като тесла,не успях да му свикна и това си е.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 19:26       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
6tangata написа:
С оглед статистикитИЕ стрелбитиЕ свършват след 3-6 патрона или нещо подобно..тЪ аз лично нямам идея...


Няма такова нещо, има описани десетки случаи на ченгета в Щатите... на които са им свършили патроните, като този е повече от показателен:
Цитат:
Scott Gadell, a NYPD officer had a .38 revolver with a capacity of six shots. He had extra rounds on his gun belt but it proved to be ineffective in the gun battle that took his life on June 28, 1986. The perp that killed him had a 9mm with a capacity of at least 15 rounds. When Office Gadell shot his six bullets, the perp heard the click of an empty chamber and walked up to him and shot him in the head while he was in the process of reloading.


Малкото патрони, независимо колко са яки... са за някой, който не очаква ВЪОРЪЖЕНО НАПАДЕНИЕ. При работа/ сценарий... където хипотетично се очаква стрелбЪ... се ходи с многозарядни пищови/ повече патрони/ повече резервни пълнители. Или поне такива са концепциите по света. И има логика, ако се замислиш... щото се случва на работа да не ти стигнат и 47 .45-ци... :DD :
https://www.policeone.com/police-heroes ... n-the-job/

... като този коп сега ходи на работа с боекомплект от 145 патрона. И ако трябва да нося дори 1/3 на това количество... определено бих предпочел това да са 9 пара. Най-малкото, щото евентуално ще ми се налага да презареждам по-малко. Още повече, че най-новите концепции е да се стреля на ПЕТПЛЕТИ по една цел... ако влязат 5 от 5 - супер; но поне дублет да имаме налице... ако се случи да пропуснеш повече от половината.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 19:34       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Нося 72 .40 в пистолета, три 15 зарядни пълниттля на колана и един 13 заряден в джоба, точно заради тази статия от policeone. Отделно на предната седалка има 3 22 зарядни и няколко 13 зарядни.
Арката е с два сдвоени 30 зарядни, плюс оше 2 на оредната сделка.
Ако не стигнат, винаги нося и един мосин в багажника :)


Последна промяна minavasht на 14 Окт 2018, 19:39, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Окт 2018, 19:39       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 784
Местоположение: София
Реално значи ако има престрелка и както пак има статистики, че се стреля на 3-4-7 метра най много тези 3-7 патрона не ти стигат, говорим за престрелка 1:1 оне бай оне, ако от 3-7 метра издумкаш 17 парчета ако и да уделиш ще има яко секънд демидж и там да си убил или спрял нападатела ветоятно ще има косвени жертви и ти се е'ава ..особено в БГ. То най добре не с 145, а с дискови пълнители и то 10 на брой. За 1:1 надали ще ти трябват повече от 5 ..е сега ако сме в матрицата може и 1000 да ме уцелят целта. Аз по скоро мисля, че темата на Paco е за БГ или за нормални хора, а за спецарките е друга бира и надали някой го интересува много, или поне мен не много, най малкото щот и да съм Policeman имам макарена или много рядко Глок или ЧЗ и т.н Патрони много ясно, че е по-добре да имаш повече щото със .38 спл по филмите носят и още 6/5 резервни, а след една престрелка може да има втора, трета и надали ще имаш време да релоудваш с патрони в местното полицейско. Та за патроните важи мечо Пух..колкото повече толкова повече...


Последна промяна 6tangata на 14 Окт 2018, 19:56, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer