logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 19:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 22:10       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Paco написа:
Горната граница на налягането на 9х19 е под налягането при .357 зиг.

Деветка напомпана в "мейджър" вади скорости същите, ако не и по-високи от .357 Зиг… също пробвано лично, а с това "вярвам" и "не вярвам" темата съвсем изпростя, а аз чакам включването на Ритъра по въпроса със законовите положения. Така че ако модовете ако решат нещо да поразчистят или разделят темите - ще е добре с оглед на по-добрата прегледност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 22:15       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Не е напълно поддържан патронника на Глок 19 и Глок 17. Имах до скоро Глок 19 и съм виждал поне 3 чужди Глока в 9х19 разглобени.

А да се стрелят с оригиналната възвратна пружина патрони +Р+ не е най-умното нещо. В тоя ред на мисли .357 зиг има патрони по 850 джаула от Глок 32, енергия недостижима за Глок 19 и Глок 17.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 22:28       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
ubboto написа:
а аз чакам включването на Ритъра по въпроса със законовите положения.

Геле, благодаря ти, че имаш такова доверие в квалификацията ми, но напоследък преживях просветление и преценявайки трезво възможностите си реших, че няма да обсъждам публично връзката между закона и тактиката за граждани. Ще се вкара някой във филм и беля и после и аз няма да мога да се гледам в огледалото. С удоволствие бих коментирал с теб на по питие, но тук, където някой ще го приеме като алгоритъм за действие без да е наясно с всички аспекти - не.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 22:32       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Paco написа:
А да се стрелят с оригиналната възвратна пружина патрони +Р+ не е най-умното нещо. В тоя ред на мисли .357 зиг има патрони по 850 джаула от Глок 32, енергия недостижима за Глок 19 и Глок 17.


е тука вече си прав...щото ако 9x19 отмине и .357зиг то ебати нелепата тъпота настава ... но по отношение размер/ефективност отминава значително и .357зиг и ФФ и .357маг ...е тука вече и ревлвераджиите ако видят става страшно, но е така
Г19 има тежка пружина ...патронника не подържа напълно верно е , но надежността така отива в небесата :-) но подържа достатъчно...а и гилзата не е отъняла 6та цедка релод...яка месигова е , а ризата е стомана...
налягането не може да уплаши никоя съвременна кована цев...и само ти остава да заредиш 17 патрона Пако...и да изревеш:

- ЕЛАТЕ ПОВЕЧЕЕЕ!! PDT_Armataz_01_22

17+1 патрона е Глок19 на добрия Фил с капачки подарени ми от Модерния /Господ здраве да му дава/ и фуния която няма равна по монтажа и изобщо ше ти покажа снимка понеже я заслужи с некои верни неща по кал. 9x19 дето писа назад :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 22:47       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ritter написа:
Но напоследък преживях просветление и преценявайки трезво възможностите си реших, че няма да обсъждам публично връзката между закона и тактиката за граждани. Ще се вкара някой във филм и беля и после и аз няма да мога да се гледам в огледалото. С удоволствие бих коментирал с теб на по питие, но тук, където някой ще го приеме като алгоритъм за действие без да е наясно с всички аспекти - не.

:tu:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 22:50       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Poseidon написа:
Дред вече каза ...а и да го уважаваш няма да ти повтаря едно и също като приспивна песен бре Пако.
Ето виж кое колко е https://www.youtube.com/watch?v=ChK5qUuZCJk

Това са въпросните патрони поръчани са около 12-13млн...остатъците от войната в Ирак са ги разкарали по цивилните пазари...и в САЩ та и у нас...кутия цвят клейма всичко е така
ама нали с очите си го видях с ръцете си го стрелях и разпуквах каски и джанти , като лешници с тоя патрон бре...
ти си седнал да ми обясняваш на мене колко ми е подържан патронника и какво ми е налагането???

ОК. Благодаря ти за клипа! Вярвам ви вече. :oops: Извинявайте, ако съм ви засегнал с недоверието си!

Никога не съм ви виждал на живо. И не ви познавам, това е причината за мнителността ми. Но аз и Япония не съм виждал. :confused:

На това момче му имам доверие относно скоростите на патроните. Защото се занимава сериозно с измервания.

Скоростта на същите патрони измерена от момчето в САЩ е 410 м/с от 4.6 инча цев, която е стандартно нарязана.

При полигоналната цев на Валтер Р99 скоростта би трябвало да е малко по-висока. И е напълно възможно средната скорост да е 420 м/с. При Глок 19 би трябвало да е 410 м/с.


Последна промяна Paco на 11 Юли 2018, 23:00, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 22:57       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
ubboto написа:
От така написаното в подписа ти излиза, че това все едно са думи на Доктора
Ами докато не видя решението - това са думи на доктора. В мига, в който го посочи - веднага сменям подписа. Той обаче пари ми иска за да го каже. Сам разбираш - няма как да стане. Всъщност то какъв ти и подпис - цяла тема ще му посветим на това решение.
В интерес на истината пробвах да го намеря по ключова дума в една правно-информационна система, но не успях. Това обаче нищо не значи - тези търсачки са пълна шитня. Други усилия в тази насока не съм полагал, защото (както казах и преди) никому никаква работа няма да свърши. Такова твърдение е толкова абсурдно, че не виждам как друг състав ще стигне до него. Работата е малко като в оня виц: Шефе, имаш ли запалка или кибрит? - Нямам. Е, значи си педераст.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 23:02       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Доколко помня, Пако...моя беше нещо около 412м/с ...Дредовия валтер обаче извади повече...
Глок17 вече отмина 420м/с...
иначе нищо, че не вярваш де...нормално е...наистина това са предели на 9x19 за късо
а то и да се познаваме няма гаранция , че няма да се метнеме нещо PDT_Armataz_01_22
прегледай и коментарите под видеото

Цитат:
When I load my own "NATO" spec 124gr target Ammo this is about the recipe I follow; 6.8gr and a Rainier 124 FMJ-RN. This really isn't all that much hotter than true NATO surplus 9mm which typically runs maybe 60-70fps slower. (Winchester white box "NATO" is not a true example of NATO spec in my opinion and is essentially identical to their standard 124 FMJ white box)
I've shot over 1000rounds of my home brew NATO load between my M&P 9c, G17 & 19 and my old Beretta 92FS. Haven't got a KB yet and it is a very accurate load.
I prefer 124gr 9mm in general and NATO spec is my go-to training load because it has a very similar recoil impulse and POI as my standard carry ammo, Federal's 124 grain +P HST


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 23:04       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Poseidon написа:
Paco написа:
9х19 има достатъчна пробивност за енергията си от 430 до 560 джаула

Пак повтарям това не е вярно! над 700J развива 125грн 9x19 куршум - от 4 инча цев - мерено лично, а не четено в некой журнал...
при бронебойните 9x19 отиваме и нагоре, но излизам е от темата...
тука доколкото разбрах се визира дефенс за цивилни най-много стъкло да има...преградка нещо...а каски и прочие са отлонение малко от темата


700(седемСТИН) джаула дулана енергия 9х19 може да има, само ако е +Р+.
Ония Хиртенбергери за картечни пистолети- може. Иначе, масовката 9×19, са с дула енергия в диапазона 400-450 джаула.
,,Фиоки" 124 грейна 9х19 са около 500 джаула. Всичко това са каталожни данни за дулна енергия.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 23:11       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Paco написа:
Мерихте ли теглото на изваден куршум от същите патрони?
Чети внимателно - изтеглени са не един, а два куршума от същата партида: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?p=141088#p141088
Да, не са точно тези, които минаха през хронографа, но от същата кутия извадени.
JDredd написа:
Не знам какво ме прихвана, но няколко часа след експеримента реших да проверя т. нар. weight retention. Изненади определено имаше:
1. Fiocci JHP – 103 gr. Нормално е да загуби тегло – липсва предната част на ризницата, която вероятно е отлюспила и малко олово. С др. думи казано – weight retention е 89.57%
2. Geco FMJ – 122.6 gr.
3. S&B SP – 123.6 gr.
4. HP L7A1 – 123.8 gr. и двата куршума
5. Magtech GG – 180.8 gr.
6. S&B – 180.4 и 181 gr.
7. Geco – 170.4 gr. – и това ако не е изненада, а? На кутията пише 180 грейна. Тука няма от какво да са се загубили 10 грейна. Явно от завода са сложили 170 грейнов куршум, а на кутията пише друго.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 23:11       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
JDredd написа:
В интерес на истината пробвах да го намеря по ключова дума в една правно-информационна система, но не успях. Това обаче нищо не значи - тези търсачки са пълна шитня. Други усилия в тази насока не съм полагал, защото (както казах и преди) никому никаква работа няма да свърши. Такова твърдение е толкова абсурдно, че не виждам как друг състав ще стигне до него.

Така като си мисля, ако полицейски служител е имал задължение по инструкция да носи в "макарената" си първия пълнител със стоппатрони, а той съзнателно е омешал "стопаците" с бойни патрони - това наистина донякъде "тегли към умисъл" в случай на ситуация.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 23:15       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 04 Юни 2012, 13:19
Мнения: 2528
Местоположение: South America
Poseidon написа:
Paco написа:
А да се стрелят с оригиналната възвратна пружина патрони +Р+ не е най-умното нещо. В тоя ред на мисли .357 зиг има патрони по 850 джаула от Глок 32, енергия недостижима за Глок 19 и Глок 17.


е тука вече си прав...щото ако 9x19 отмине и .357зиг то ебати нелепата тъпота настава ... но по отношение размер/ефективност отминава значително и .357зиг и ФФ и .357маг ...е тука вече и ревлвераджиите ако видят става страшно, но е така
Г19 има тежка пружина ...патронника не подържа напълно верно е , но надежността така отива в небесата :-) но подържа достатъчно...а и гилзата не е отъняла 6та цедка релод...яка месигова е , а ризата е стомана...
налягането не може да уплаши никоя съвременна кована цев...и само ти остава да заредиш 17 патрона Пако...и да изревеш:

- ЕЛАТЕ ПОВЕЧЕЕЕ!! PDT_Armataz_01_22

17+1 патрона е Глок19 на добрия Фил с капачки подарени ми от Модерния /Господ здраве да му дава/ и фуния която няма равна по монтажа и изобщо ше ти покажа снимка понеже я заслужи с некои верни неща по кал. 9x19 дето писа назад :tu:

На Глок 32 е по-тежка пружината от на Глок 19. Ако носиш тези напомпани 9х19 си монтирай ДПМ пружина за Глок 32/23. Да не си разбиеш пищова.

Мерси пак за клипа и извинявай, ако съм те засегнал с недоверието си!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 23:18       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2811
ubboto написа:
Така като си мисля, ако полицейски служител е имал задължение по инструкция да носи в "макарената" си първия пълнител със стоппатрони, а той съзнателно е омешал "стопаците" с бойни патрони - това наистина донякъде "тегли към умисъл" в случай на ситуация.

Няколко години назад, тогава действащата инструкция задължаваше патрулните да имат стоп-патрони, но не указваше, че е задължително пълнителят с тях да е в пистолета. И категорично беше забранено смесването в един пълнител/барабан на бойни и стоп-патрони. Това така, по памет.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 23:23       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
ubboto написа:
Така като си мисля, ако полицейски служител е имал задължение по инструкция да носи в "макарената" си първия пълнител със стоппатрони, а той съзнателно е омешал "стопаците" с бойни патрони - това наистина донякъде "тегли към умисъл" в случай на ситуация.
Академичният ти пример е много добър, но това в реалния живот няма доказване, вЕрвай ми :wink:
Дай да те върна малко в НП - Обща част.
Предпоставки за предумисъл – кумулативното наличие на три момента:
1) решението за извършване на престъплението да е взето предварително;
2) да е взето в относително спокойно хладнокръвно състояние; и
3) след като деецът е обсъдил мотивите за и против осъществяване на престъплението.
Как се доказва такава съвкупност?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2018, 23:24       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2449
Местоположение: София
Ritter написа:
ubboto написа:
С цялото си уважение към теб, но къде точно го пише това в закона?! Да се самоцитирам:

Очаквах тази твоя реакция :D За себе си съм решил, че каквото и да значи според законодателят "експанзивен", аз не бих искал да го разбирам посредством експертизи и тълкуване на мой гръб.

По отношение ЗИД на ЗОБВВПИ, касателно дефиницията за ,,боеприпаси с експанзивно действие" аз не съм оптимист, че ще има такава. А такава следва да има.
При условие, че имаш пределно ясна, изчерпателна забранителна норма на чл. 5, ал. 1, т. 5 от ЗОБВВПИ, установяваща недвусмислен запрет за придобиване и употреба на ,,боеприпаси с експанзивно действие", освен за гражданските цели: лов, спорт и колекциониране, е крайно наложително да се създаде легална дефиниция за ,,боеприпас с експанзивно действие" в ЗОБВВПИ. Дефинитивна норма, която да установява стабилен, обективен, ясен и непораждащ съмнение критерий/критерии, по смисъла, на който даден боеприпас, ще се третира, като такъв с експанзивно действие.

В момента, преценката за ,,боеприпас с експанзивно действие", е въпрос на тълкуване и фактическо установяване с експертиза, което предвид наличието на забранителна норма в ЗОБВВПИ считам за недопустимо.
Това е едно състояние на нормативна празнота, което съществува вече 8 години, считано от обнародването на ЗОБВВПИ на 17.09.2010г.
В ДВ на ЗОБВВПИ са дефинирани ясно и по непораждащ съмнение начин, както следва:

"Боеприпаси с бронебойно действие"

"Боеприпаси с експлозивно действие"

"Боеприпаси със запалително действие"


Но няма легална дефиниция за поставените в Категория ,,А"

,,боеприпаси с експанзивно действие


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: PV и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer