logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 10:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 44, 45, 46, 47, 48  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2018, 19:35       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
6tangata написа:
Имам чувството, отката беше по-малък от най-носения от мен Макаров. И на дублети си беше супер, или тия патрони са доста слабо заредени или нещо съм се "бъгнал"...

Ако си наблягал през годините сериозно на мъртвата тяга или на други упражнения, трениращи хвата... по-скоро още си мутирал/ заякнал. :happy: Иначе най-бързият и лесен обективен критерий за контрол на оръжието/ калибъра ти е "Бил дрил"... или по нашему, слагаш мишена №4 на 7 ярда/ 6,40 метра... и пускаш между 4 и 6 бързи изстрела оценъчната зона на деветката - кръг с диаметър от 19,5 сантиметра, което малко по-малко от стандартните 8 инча/ 20,32 сантиметра.

Като сплитове под 0,22 сек. с попаденията е много добре за фабрични деветки в работен пищов... по същия начин може да правиш и сравнение между различните системи в .45 АСР. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2018, 20:16       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
На нищо не съм наблягал ;) Даже колкото по остарявам все с по-леко вдигам гирички ей така за тонус ;) Отминаха времената с 160 лежанка и нагоре и 90 за бицепс (не е много ама на почти чисто си беше ОК за мен). Сравнявам в момента ритането на ПМ, 1911 с 5" цев и да кажем Г19 или 17. Тъкмо тук казвам, че оня ден не видях реално ритането, което си спомням главно от Г30. За да правя това с 5 изстрела си иска тренировка с конкретното оръжие, а както казах не съм и фен в смисъла с времето и деветкодесетките. И две - осмици да нахакам мисля е ОК ;)...поне за мен. Аз съм фен на тестовете на различни оръжия и то главно за точност и чат пат бърза ей така за МОЙ кеф ;)
Ако ми е по -як хвата бих усетил и разлика в стрелбата с ПМ, а от оня ден 20-30 изстрела ПМ си скачаше както винаги. Мисълта ми е, че от 1911 за мен .45 не се усеща като силно откатлив....ще патентирам термина ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2018, 22:31       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
6tangata написа:
Сравнявам в момента ритането на ПМ, 1911 с 5" цев и да кажем Г19 или 17.

Затова е хубаво да се мерват от време на време временца, и да се гледат след това попаденията… щото в ръцете на програмисти и други интелектуалци... де за първи път хващат "макарената" - резултатите им на "Бил дрил"-а бяха повече от впечатляващи... но, те да си кажат, де... кой им "рита" повече - ПМ или Г17/ 19.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Окт 2018, 22:41       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
6tangata написа:
Аз съм фен на тестовете на различни оръжия и то главно за точност…

Това и Пацо често го пише… ако един пищов е добре прострелян - няма обективена причина да не стреля точно. Дори и "тетаците", де вече пращат куршумите странично в мишената. Е, освен ако не си с някой брутално тегав спусък като стандартния на "сигмата", де.

От друга страна, плюс за по-точното стреляне са по-фините мерни прибори и по-дългата мерна линия. Най-точната си стрелба съм постигал с "Стечкин"... неслучайно има такава разлика в мерните прибори между образците орУжия от ВСВ, и тези в наши дни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 05:09       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
За пищова не си прав..има много примери..например чисто нова Астра 100 9х19, групата на 25 метра беше педя и половина, а я тествахме няколко човека, а за ТТ сравнявал съм ново китайско с по-стари руски поне 10 бройки..та познай кой бие...сега всеки ще почне ..то спусъка, то патроните...китайската тетара я трствахме 3 различни партиди, БГ, руски и сръбски...и още десетки примери....та като споменаваш Пацо бих казал в неговия стил, че казваш, че на всеки мъж е един и същ на дължина..важно е как се ползва и колко бързо става готов за работа ;)
P.S Това за малките мерник и мушка е както се казваше "до някъде вярно". Всички пистолети за спортна стрелба са с големи мерник и мушка. Ако малките мерници бяха панацея надали нямаше да ги използват в спортната стрелба или поне не виждам логика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 10:49       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 00:22, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 11:15       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Glock 21 написа:
Наистина стреля много добре и най-важното надгражда тези умения в бързата стрелба.

Да си спретнем едно състезанийце по прецизна стрелба тогава?! :D Прецизната стрелба стои в основата на всичко... и, няма как да гониш дублети - 9-ки и 10-ки от кобур за време на 25 ярда/ 23 метра... без да можеш да ги вкараш първо бавно и статично.

Иначе и за тренировка на прецизната си ползвам двуинчовите кръгчета… като ме стегне шапката, ги стрелям от кобур на 10 метра:
http://pistol-training.com/wp-content/u ... ircles.pdf

Та, събереш ли от 10 метра 10/10 в едно кръгче… няма прецизна стрелба, която да те изненада.

А влизам в спора, щото форума се чете от доста народ... не всички разбират за ко иде реч... и като си вземат в резултат на "многото четене" някой ЧУП... могат после само да си го бият в главата! На един пич с една метална "Берета"/ не си спомням модела… е, няма такава мъка… като за финал успя и да я разглоби без да иска докато я зареждаше. :DD Дадох му от съжаление 17-ката да пробва… и литна/ имаше и свидетели.

Та, наистина всеки си има мисия в живота… и е нормално някои да искат да почнат да стрелят нещо по-различно от прецизна стрелба… в контекста на това, което пише в разрешителното им… "за самоотбрана". Като там освен прецизната стрелба, имаш вадене от кобур и даване на бръз и точен изстрел за време… дулбети и пр… за всичкото това американците са наложили и съответните стандарти, за да имаме ОБЕКТИВНИТЕ КРИТЕРИИ къде сме в ефира и какво всъщност правим… като някои пищови просто не стават за тази работа!

Или трябват много, много тренировки… за да дадеш бръз, точен и БЕЗОПАСЕН изстрел с 1911 от кобур и скрито носене, примерно. Щото истинктивно ти иде да свалиш предпазителя още докато правиш хвата в кобура, но 1911 с патрон в цевта и свален предпазител не ти е Глок… с различното тегло/ дължина на хода/ предпазител на спусъка. Като при 1911 трябва да си наработиш да сваляш предпазителя чак тогава, когато цевта ти е насочена към целта/ мишената… за да не гръмнеш по невнимание крачето… та, буташ предпазителя, га принципно трябва да почваш вече да уплътняваш хвата... и, пусни си таймера, да видим къде отиваш с времето от кобур и скрито носене. Иначе за кеф/ прецизна/ вадене от "спид машини"... да, пищова/ системата си е екстра!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 11:44       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Glock 21 написа:
И на мен ми е интересно да се сравнят 1911 и Глок 21 на прецизна стрелба.

Понеже стана въпрос и за мерниците... ако ще мъчиш бойно оръжие на спортна стрелба/ да правиш дупка в дупка на 25 метра... с тънка фиброоптична мушка при всички положения ще ти е много по-окей, отколкото с оригиналните мерни прибори.

И критерият за точност на пищов... ако можеш да вкараш от кобур на 25 метра попадение в кръг с диаметър от 20 сантиметра/ 8 инча... това ти е предостатъчно за КНО за ежедневно носене.

Другото вече, за да е гъзарията пълна... слагаш на Лозен мишена №4 на 100 метра... три пробни и 2х5 зачетни... и, да... това вече го признавам за прецизна стрелба! :DD

Имаше видео Боби как пукаше балони от 100 метра с Глока пак там, та... да, това вече наистина си идва предизвикателство.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 13:42       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
За прецизната съм навитак, когато кажеш, но с оръжие избрано на случаен принцип от някой стрелбище без значение от калибъра, за да няма недоволни. На мен максимума стрелба ми е 50 патрона на месец за тренировка. А 20 санта на 25 метра си е добре но аз искам повече с оръжие, което може повече. Както казах мен ми е кефа да тествам повече различни модели и от няколко бройки от даден лодел...разлики от земята до небето, особено за масовите оръжия навремето в БГ и испанските чеда на оръбейната индустрия и т.н :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2018, 21:01       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
6tangata написа:
А 20 санта на 25 метра си е добре но аз искам повече с оръжие, което може повече.

20 санта на 25 ярда ти я дават максималната дистанция за дублет от кобур с ограничение във времето. Което, всъщност... ти е вече СТРЕЛЯНЕТО. Или дублет в оценъчната зона на деветката на мишена №4 на 25 метра, да го направим една идея по-трудно. Иначе да мъчиш работен пищов на спортна стрелба, освен кеф - някакъв особен смисъл аз не виждам. Но от любов към спорта/ спора... съм навит на тест с най-различни образци оръжия.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2018, 23:57       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 00:20, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2018, 17:22       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Glock 21 написа:
Благодаря за поканата. Но ще ви оставя да се видите без мен.

Е, са… няма да си мерим пи.ките, де! Чисто и просто, от любов към стрелянето… ще си спретнем един другарски нАучен експеримент: "Дали и доколко различните образци оръжие и различната държава-производител имат отношение към точното стреляне с тях."

Иначе на прецизна стрелба никога не съм бил нещо особено… та, дори и двамата да направите по-събрани групи от моите - няма да ме лишите от наследство, де!

В момента, в който стрелянето спре да ми прави кеф и почне да ми генерира негативни емоции… на момента сменям железата с рибарски такъми или нещо друго.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2018, 00:17       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Ное 2018, 06:11       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
“To answer your other question: yes, I generally prefer a .45 in winter coat weather. Having seen different kinds of bullets fail to expand when their noses plug with inert substances, I figure if my ammo might turn into ball I'd rather it turn into BIG ball.”
best,
Mas

Сетих се за тази тема, като видях този коментар на Айюб от онзи ден.
Според него размера има значение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 00:56       Заглавие:  Re: Ефективност на различните калибри за късо оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Изображение

Нагледно пособие - хорнади критикал дефенс .380, 9мм и .40.
В случай, че някой още не е разбрал, че размера има значение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 712 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 44, 45, 46, 47, 48  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer