logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 15:15




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 19:50       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
tojito написа:
Ето за това говоря ...
Прикачени файлове:
IMG_5088.JPG


Пеньо , докарай го като се прибираш към Бургас да го разгледаме от вътре с бороскопа , може патронникът ти да е доста "рошав" отвътре и по- меките месингови гилзи да зацепват по неравностите за разлика от стоманените лакирани гилзи . Имам и калибри go , no go за 223 , така че ше видим и заключването . Снимай някоя стреляна гилза , от тия проблемните патрони , външните белези по тях обикновено говорят доста ако има вътрешни неравности по патроника.
Имам опит с работа по патронници на спортни пистолети и болтови карабини , но с работа по патронник на калашник аз лично не бих се нагърбил , баси и филма дето е пък и не е рентабилно за собственика на оръжието. Инструментът от линка който Посейдон даде по напред , не върши работа ще се скапе от хромът далеч преди да е свършил някаква работа , но както и да е ,има примерно карбидни райбери дето ще минат през хромът и ще свършат работата , те обаче струват между 250 долара и 3-4-5-600 евро според зависи производителя .Скоро за един друг проект , шотландеца дето му поръчах да изработи райберите за 7-08рем. ме одра почти 1000лв. за изработката на двата райбера...та хубавите райбери са наистина скъп режещ инструмент, с който трябва да се бачка много внимателно и при съответните режими на работа иначе рискът от счупване на райбера го има и тогава лошо.
Дори и да се промени патронникът с такъв райбер , става пък така че си отнел хромовото покритие баш в зоната на голямо налягане и от там пък може да тръгне да се отлюспва цялото покритие напред по цевта.

Общо взето ако предположим ,че оръжието има проблем с патронника, най -разумно е според мен , да се върне в заводът да си му сменят цевта с друга и така.

Мисля ,че навремето ППУ купиха машините на Хиртенбергер .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 20:00       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2813
SSG написа:
Мисля ,че навремето ППУ купиха машините на Хиртенбергер .

Да.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 20:47       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
SSG написа:
Скоро за един друг проект , шотландеца дето му поръчах да изработи райберите за 7-08рем. ме одра почти 1000лв. за изработката на двата райбера...та хубавите райбери са наистина скъп режещ инструмент

Е тоя шотландец не си поплюва...вероятно е добър...А и като е костом поръчка...1 ви груб - 2ри фин райбер....хм...все пак прегледайте тука...за специални тулове...вероятно ги знаеш, но особено габровци...защо пък не ...
https://www.ebay.com/sch/Gun-Smithing-R ... ml?_fsrp=1
и точно за 7-08 $100 е
http://pacifictoolandgauge.com/7mm-75mm ... ebore.html
може да го прати някой нашенец не е проблем и пък за какъвто и да е размер/патронник

и ето
http://gwg-gabrovo.com/?lang=0
родно наше...някой поръчвал ли е инструмент от Габрово?

"Инструменти по чертеж на клиента"

и още
http://abamax-bg.com/uslugi/izrabotka-n ... ienta.html

иначе го мисля и аз тоя калаш :roll: Ако се окаже грапав и леко стегнат куршумния вход..
Резонно ли е ССГ да го подкараш с месинг/пласмасов дорник ама дълъг да въртиш с дрелката отпред през дулото, а отзад една дървена какалашка с формата на патрона и с абразивна паста ...въъърти...
не се ебавам... така дори няма да свали целия хром...ше заглади и Тождито ше смае чужденците... :tu: Очевидно онези патронки са с мааалко по дебели гилзи


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2018, 22:05       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
tojito написа:
Това с взимането на отливка ми хареса като идея ... все пак освен проблема с патроните няма да се учудя ако има и други неизвестни * по оръжието, например!
За сега наблягам на проблема с патроните, но не изключвам и такива с оръжието - със сигурност разлики в патронника ще има ...
От какви материали е най - добре да се направи тази отливка?


https://www.brownells.com/gunsmith-tools-supplies/barrel-tools/barrel-chamfering-accessories/cerrosafe-chamber-casting-alloy-prod384.aspx

Има много видео; Пиши в Google: rifle chamber casting

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 10:59       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Кви райбери, кви бороскопи.
Ако пушката работи с нормални патрони , а не работи с "африкански" патрони, едва ли е проблема в пушката...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 11:31       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ами Хосе...матрялите по оплакването хронологически са:

tojito написа:
До момента са изстреляни 1000 патрона, по 500 от двата боеприпаса. В началото се получаваха задръжки от криво подаване на патрона в патронника, но бай Вълчо след като ме изслуша коригира проблемното място и тези задръжки изчезнаха.



tojito написа:
На по-късен етап започнаха да се получават еднотипни задръжки: изхвъргача не извеждаше нацяло гилзата от патронника, изтърваше я. След махане на пълнителя, затвора се освобождаваше сам и дотикваше обратно гилзата в патронника, като изхвъргача отново захапваше венеца и. При "презареждането" гилзата си се извличаше и отразяваше нормално


до тука е с наши патрони...широк спектър от задръжки

tojito написа:
Тази седмица правих занятия на едно място, с местни патрони, със същата дължина на цевта, стъпката отново 1:7, патроните пак са съответно 55грн и 62грн.


Продължават на "едно друго място" същите неволи с африкански патрони...

чак снимка е показал човека със спечен автомат...до момента бел ден не е видял
такива каръшки пушки чак научен интерес будят...
патронника е на 90% според мен де...и остава 5% друго и 5% наистина тоя калибър става ли за автомат АК?
малък конус...дълга гилза...ето нехрошие показатели би казал всеки безжалостен източен експерт...
но пък има картечници работят добре с този фишек...
мистерия яко има в този казус...
Ок очакваме включване от бургаската инспекция с борето...и ебемтуално прешлайфане на патронника с шкурка ако трябва ама подобрение ще има ... 8)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 11:48       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
От пълнителите също имало значение:
https://www.ar15.com/forums/ak-47/5_56_ ... 76-106540/

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 12:57       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
патронника е на 90% според мен де...и остава 5% друго и 5% наистина тоя калибър става ли за автомат АК?

Виж сега, вече не е модерно да имаш незасичаща пушка. За да си в унисон с новите тенденции, задължително трябва да ти изпадат пълнители, да не ти дотиква, да не ти изкарва, да не ти заключва, да ти прави двойни комини и пр.

Като тук схемата и решението е като при мебелите на ИКЕА... почваш да търсиш и да пробваш различни пълнители, с дремела променяш рампата, с райбера - патронника, някой друг ъгъл по рамата също може да пилнеш с флекса… само и само оръжието ти в крайна сметка да почне да цикли нормално. А ако имаш готова незасичаща пушка, де на всичкото отгоре не можеш/ е безсмислено и да я кичиш с глупости като коледна елха, ти остава единствено стрелянето… и, ебахти скуката!


п.с. Посейдоне, така и така това ми мнение тук е офтопик… ако искаш, сложи го в другия раздел в нова тема от рода на: "Плюсовете на .223/ 5,56 пред 7,62, за да тръгнем да правим от "калашник" АР-ка".

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 13:53       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 747
Местоположение: Тутракан
ubboto написа:
.... вече не е модерно да имаш незасичаща пушка. За да си в унисон с новите тенденции, задължително трябва да ти изпадат пълнители, да не ти дотиква, да не ти изкарва, да не ти заключва, да ти прави двойни комини и пр.
PDT_Armataz_01_22
Американците са го измислили това. Те и с пищовите са тъй.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 16:03       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Преди много години ми се прищя да имам АК вариант, още беше през бана на Клинтън и имаха в наличност само румънски SAR 3, в .223.
Дойде с един 10-заряден железен пълнител, поръчах от нета едни бакелитови, за АК74, уж ставали и за 223, засичаше като за световно, не подаваше патроните правилно, един нит не даваше на пълнителя да влезе достатъчно навътре в гнездото.
Накрая ми омръзна и го изпилих наполовина, пълнителите почнаха да си влизат както трябва и спря да прави проблеми. Тогава говореха за български 30-зарядни пластмасови, правени за .223, които работели идеално, но ги нямаше на пазара и не ги пробвах.
След година го подарих на брат ми, не се е оплаквал, явно си пука с бакелитовите без проблеми.
Едно време предупреждаваха да не се стрелят руски стоманени гилзи в АР15, защото лака се отлагал по патронника, което води до проблеми в извличането на гилзата - може това да е проблема.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 19:19       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3149
minavasht написа:
.........
Едно време предупреждаваха да не се стрелят руски стоманени гилзи в АР15, защото лака се отлагал по патронника, което води до проблеми в извличането на гилзата - може това да е проблема.


По този повод-днес говорих с мой познат стрелбищар, видяхме се случайно.
Каза ми че едновременно са получили АР-ка на Ругър и Ак производно.
АР ката е започнала да засича след около 12000 изстрела непочиствано оръжие, от които поне 5000 барнаул. За същото време се е наложило АК то да го чистят основно 3 пъти.
Вероятно си зависи от оръжието.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 19:52       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Колеги, лееекинко почна да се вдига завесата ... Понеже виждам, че сякаш има хора, които не са прочели всички коментари, а и някой може и да не ми знае историята, ще почна отдалеко.

Работя за "Арсена", като трудовата ми ангажираност е да правя гилзи от цели патрони, където каже шефа.
За една конкретна страна в Африка, закарахме чисто нови АВТОМАТИ, не карабини (за това в заглавието е посочено "АК", а не "САР") в 5,56х45мм, като хорицата искаха да ги пробваме с техните си патрони.
Те има ли фабрика от 20на години + където си правили патроните за приетите на въоръжение пушки като М4 и АУГ, но последните взели да почват да не издържат на кофтите условия и се решили да пробват с нещо друго.
Бай ви Вълчо пуфтя и сумтя, ама сглоби 3 автомата - 2 пратихме на хората, 1 остана тук за подготовка, преди и ние да идем.
Тъй ... и с трите автомата навъртях по 1000 патрона на цев - по 500бр. от двата вървежни модела - М193 и SS109. В началото бяха леки засечките - кривеше патрона при подаването му в патронника, и то само ан този автомат, който остана тук за да се подготвям (той и за това и остана де). Другите минаха всички изпитания без нито една засечка, повтарям БЕЗ НИТО ЕДНА ЗАСЕЧКА и заминаха.
Този, който остана, бай ви Вълчо му направи доста пилинген на входа на патронника и подавача (рамка, рампа - кой както му вика) и отстрани проблема му.
Поради кофти пълнители ( в завода има 2 модела на черните "вафли" и 3 модела на прозрачните пластмасови от всеки вид - като от всеки модел съм извъртял по 2 пълнителя за проби) ми е направил само два пъти double feed и един път failure to eject (гилзата не беше отстранена и падна в цевната кутия). Докато отсея хубав от кофти пълнител ми подби 21 патрона: т.е. на 3000 патрона имам само 24 засечки, като 90% са по вина пълнителя. Засечка по вина ан патрон нямах никаква.
Не коментираме групираност и точност на арсеналските 5,56 - това си е за друга тема...

Та ... отиваме на мястото, отиваме на стрелбището, носят пушките и техните си патрони и веселбата почва.
Имам си понятие как се стреля, стрелял съм с всекакви неща - мога да правя разлика между калибри, знам какво е вътрешна и външна балистика и ... (не се хваля, ама следвашите редове са свързани)
- никакъв, почти на 95% липса на откат - с нашите си патрони си рита да го е*а, а с тия като го хвана по здраво и заключа с рамото и ептен спира да мърда
- нулево задимяване след изстрел - ма грам нищо!
- спад на проектила на 300м с над 1м.!
- при отразяване на гилзата с наши патрони, след удара и с капака на цевната кутия се мерва една резка. С "местните патрони" гилзата беше почти прегъната на мястото на срещата и с капака.
Та ... почвам да си пуцам тама каквото трябва да правя и оп греда ... Да уточня: преди да заминат 2та автомата бяха основно почистени и поляти с консервираща смазка, както си требе и завити в амбалажната хартия бяха положени в сандъка.
Първата засечка: не извлечена гилза. Толкова се беше раздула горката, че изхвъргача в опити дая изведе и скъса венеца. Наложи се да я ввадиме с шомпола, удари и добре познатата ни на всички "мамата" ... Общо 8 такива засечки ми направи, като 3 от тях ги вадихме с шомпола, а другите изхвъргача си ги вадеше на 3-4 опита. И това е само на няма и 200 патрона!!!
Съответно нашите домакини викат "пушките са", ний им отговаряме "патроните са" ... и сега трябва да разберем какъв и къде е точно проблема!!!
Понеже ме дразни под лъжичката тая мистерия не мога да чакам "умните глави" дето са учили в средата на миналия век в Тула (когато тоя калибър го е немало още даже и на чертожната дъска) да го измъдрят, се обърнах към аудиторията за акъл.
Чичко Гугъл и жена му, леля Уикипедия дадоха некакво инфо, но искам да го получа, от жив човек отговора а не да чета суха материя.
Разликата в патронниците: вече знам че е там - нашите са си за 5,56х45, а патроните са правени по спецификация за .223 Remington.Разликата е малка, но я има
Плюс в комбинация на кофти патрони - мека гилза, кофти абрут, незнайно кви проектили и ... стигаме до тук.

Друг е въпроса че в неделя на Шаново видях карабини на "Арсенал" в 5,56х45мм да си стрелят с .223 Remington, без никакви ядове, че даже и улучваха далечните мишени (с тоя "грешен" за мене калибър :D )

По отношение на райбероване, стъргане на цеви и т.н. няма как да се случи, защото технологията по която се правят е различна от тази, която налага да се играе с райбера. Не мога да я разкрия, ама умните тука ще ме разберат ... ;)

Тааа сега нещата почват да се въртят към следния идиотски въпрос, колкото и странно да звучи:
Как да накараме добре работещият автомат, на "Арсенал" да работи с ш*баните патрони???

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 20:26       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Много шум за нищо твоята работа.... маи имаш много свободно време PDT_Armataz_01_30 PDT_Armataz_01_22
А баи Въл4о е сглобил доста пове4е от 3 автомата в .223 и от тях доволно има в Африка....казвам штото таковата съм ги ползвал там.

Има и друг вариант...просто си карък.... :happy: :happy: :happy:

:joke: :P

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 20:53       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ken6iro написа:
Много шум за нищо твоята работа.... маи имаш много свободно време PDT_Armataz_01_30 PDT_Armataz_01_22
А баи Въл4о е сглобил доста пове4е от 3 автомата в .223 и от тях доволно има в Африка....казвам штото таковата съм ги ползвал там.

Има и друг вариант...просто си карък.... :happy: :happy: :happy:

:joke: :P


Може си ползвал, мноо са ... :wink:
Закъсня с включването, разчитах по - рано да се обадиш :D
Тия 3 са конкретни, ората си искат нещо конкретно - както се казва, те такова животно нема ;)
Колкото до това, че съм карък ... бе има и нещо вярно и в това :D

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2018, 21:30       Заглавие:  Re: Проблеми с АК в 5,56
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ама така кажи бе мен! :tu: тествали сте три харабийски казанлъшки автомата нови в 5.56 хромирани цеви, сичко както си му е по спецификации...

и тука вече е истината в цитатите:

Значи АУГ и М4 засичат...АМА и нашите нови 5.56 калашки засичат! :shock:

еми тия патрони ще спекат ВСИЧКО правено от човек ...

да си ги чукат в главата...и да ги стрелят в чифте с вкладна цев :roll: ...ше ги чепкат с отверка да излязат и така...

гилзите са от кофти матрял...и изобщо няма да стане

абе да поръчат и калаши и патрони от нас 100млн на първо време :tu:

tojito написа:
Те има ли фабрика от 20на години + където си правили патроните за приетите на въоръжение пушки като М4 и АУГ, но последните взели да почват да не издържат на кофтите условия и се решили да пробват с нещо друго


tojito написа:
Как да накараме добре работещият автомат, на "Арсенал" да работи с ш*баните патрони???


между другото отговорните другари би требвало да внесат една партида от тия патрони 500 поне гилзи да изследват КОНКРЕТНО тука кое какво е...
нещо ако им препоръчат...да смазват гилзите...и с моторно масло тънко става и да лентоват...ама с тия песъци там...ше стане една кал в пълнителите...хм...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Iliqn6, JDredd и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer