logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 13:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2018, 23:49       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Online

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
попа написа:
По трудов договор охраняваш бустан с дини, в същото време се самоохраняваш с лично оръжие!

Няма такъв филм! Ubboto правилно отбелязва. Попа, изобщо вникваш ли в материята, която коментираме? Оставам с впечатление за обратното.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2018, 23:58       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2018, 22:02
Мнения: 18
Наистина Ubboto има право явно момчетата които питах в фирмата не са ми обяснили правилно. Тези дни както казах ще отида директно при началника да разбера аджеба как процедират и как стоят нещата. И ще споделя в темата да се изясни на всички :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2018, 00:35       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Last Man Standing написа:
попа написа:
По трудов договор охраняваш бустан с дини, в същото време се самоохраняваш с лично оръжие!

Няма такъв филм! Ubboto правилно отбелязва. Попа, изобщо вникваш ли в материята, която коментираме? Оставам с впечатление за обратното.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Ако по трудов договор е невъоръжена охрана - няма никакъв проблем по време на работа да се самоохранява с КНО-то си за самоотбрана, ако оръжието се носи скрито и не противоречи на случаите от чл. 60, ал. 1, т. 3 на ЗОБВВПИ. Проблемът/ спецификата е когато работиш като въоръжена охрана... като там нещата, мисля, вече станаха ясни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2018, 09:58       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Online

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Нали през цялото време говорим за въоръжена охрана?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2018, 22:32       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2018, 22:02
Мнения: 18
Last Man Standing написа:
Нали през цялото време говорим за въоръжена охрана?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Абсолютно да патрулите са задължени да имат оръжие. :danger:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2018, 08:12       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Аз пък се чудя вие какво се чудите?

Идва веднъж шефа и ми вика искаш ли нов служебен компютър?! Викам давай! А той 2 бона и го имаш! Какаво се чудите купувате материални активи нужни ви за работата, но собственост на работодателя. Като напуснете остват за фирмата.

Ово е български капитализъм непроменен вече 29 години :x

Разбира се има и врътка 20 ДДС и обещанието, че ще ти го прехвърлят като напуснеш. Един колега имаше така хюндай i30 от предишен работодател ама така и не му го прехвърлиха и накрая нарочно или не след тотал щета им върна ключовете. Но те пак са на плюс от каското.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2018, 20:07       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
Аз пък се чудя вие какво се чудите?Идва веднъж шефа и ми вика искаш ли нов служебен компютър?! Викам давай! А той 2 бона и го имаш!

Чудя се колко реално струва този комп, и дали после няма да си остане за тебе. Ако реално струва 4-5 бона на пазара, примерно… и само ти ще си го ползваш… е, не си ли на далавера?! Преди последния ми трансфер, началниците ми бяха корупционно поддатливи /с такива най-приятно се работи/… и на новото място, карам по същата схема: преди десетина година награждаваха с Глок Ген.3 /от старите, хубавите…/… и, офертирам новото началство: "Давам ти 400 кинта, да ме наградиш с Глок"... оня: "Какви ми ги говориш?!"... помислих, че са малко парите /викам си лелей, тия тук не играят на дребно/… 550, с презумпцията да качвам до 700... пък тоя взе че се случи някакъв принципен… и едвам оттървах дисциплинарното наказание. И, за чий… и аз щях да бъда доволен, и той щеше да намачка некой лев… глоците пак отидаха не по заслуги, а при такива, де имената им фигурират в списъка… мисълта ми е, че една монета винаги има две страни.


п.с. После се изпедерастиха и почнаха да награждават с Зиг Про… такова ще взема, само после веднага да го шитна за 300-400 кинта. А старите тройки се оказаха златни.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2018, 20:33       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
При всички случаи си на далавера ако си остане за тебе преди да се е амортизирало! Въпроса е че си им в ръчичките и ако не са точни си прецакан, иначе най-малкото пестиш ддс + отстъпка още 10-15%


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2018, 20:55       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
b5202s написа:
При всички случаи си на далавера ако си остане за тебе преди да се е амортизирало! Въпроса е че си им в ръчичките и ако не са точни си прецакан, иначе най-малкото пестиш ддс + отстъпка още 10-15%

Сега се сещам за приятел от икономическа... "Ето това е твоето работно място"... едно строшено бюро в ъгъла! "Първо си заковах бюрото, после си донесох отвкъщи комп, принтер, хартия и пр."... това също преди десетина години... сега не знам как е, не ме и вълнува особено. Мисълта ми е, че тази схема в Бг-то не е нещо ново… та, ако си на ДАЛАВЕРА от цялата тази работа в крайна сметка, мислим нещата да са окей.

И, за Ген.5 за служебни цели… с който само аз да стрелям и после да си остане за мене… 700-800 кинта слагам веднага на масата, респ. давам на началника.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ickata671 и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer