logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 12:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Юли 2018, 22:34       Заглавие:  Разрешително за оръжие
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2018, 22:02
Мнения: 18
Привет на всички извинявам се предварително ако темата не е за този раздел. Искам да попитам следното нещо работя в СОТ и скоро ще се местя на патрул живот и здраве ако всичко е наред. Документа за лично оръжие който изкарвам позволява ли ми законно да си закупя свое оръжие или е просто документ който ми позволява да нося оръжие по време на работа. Благодаря предварително :danger:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2018, 06:27       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Да, позволява ти. Ако си изкарваш разрешение за закупуване и употреба на КНО- нямаш ядове. Мисля, че във фирмата, в която работиш, не е като в МВР /да нямаш право да излизаш на работа с лично, а само със служебно оръжие/, така че- скачаш на нещо, което ти харесва и пасва в ръката и изпълняваш задълженията си като охранител. И още един ангажимент на главата.... :D
Успех!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2018, 08:40       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2018, 22:02
Мнения: 18
Благодаря за бързия отговор и информацията ps:чудя се между CZ 75 duty и CZ p-09 9x19


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2018, 09:26       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Тук вече съм пас. Във форума има страшно много информация.
В магазин или, още по-добре, на стрелбище нещата ще се изяснят и ще намериш твоя пистолет.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2018, 11:22       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2018, 22:02
Мнения: 18
Ясно благодаря отново :-) темата може да се трие за да не става излишен спам. Поздрави :-) :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2018, 18:33       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 05 Мар 2016, 17:39
Мнения: 56
Нямаш право да работиш с лично огнестрелно оръжие. Глобите едва ли ще се харесат на шефа на фирмата :-) .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2018, 21:15       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 06 Ное 2006, 10:15
Мнения: 399
Трай бе човек, искрено се забавлявах да чета простотиите и на питащия и на отговарящия. PDT_Armataz_01_22
100% става въпрос за разрешение за служебни цели, но от фирмата ще накарат лирическия герой да си плати "личното оръжие" като поп.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2018, 21:45       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
dobri написа:
Трай бе човек, искрено се забавлявах да чета простотиите и на питащия и на отговарящия. PDT_Armataz_01_22
100% става въпрос за разрешение за служебни цели, но от фирмата ще накарат лирическия герой да си плати "личното оръжие" като поп.

Само да ми покажеш простотиите на отговарящия ще те помоля! Ако не те затруднява, разбира се! И как разбра, че 100% става въпрос за разрешение за служебни цели?
Предварително благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2018, 22:31       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2018, 22:02
Мнения: 18
Казаха ми че ми трябва документ/разрешително за притежание на лично КНО. Фирмата не предоставя служебно оръжие така че освен с личното не се сещам с кое друго мога да работя. Ако има някой по запознат нека сподели опит с неуките. И да оръжието освен за работа и тренировка на стрелбището за друго няма да ползвам. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Авг 2018, 22:35       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2018, 22:02
Мнения: 18
100% става въпрос за разрешение за служебни цели, но от фирмата ще накарат лирическия герой да си плати "личното оръжие" като поп.[/quote]

Разбира се че аз ще си платя оръжието. Мисля че е повече от ясно поне аз не знам някъде да раздават пари за КНО


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2018, 09:37       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
В Закона за частната охранителната дейност е записано:
Чл. 6. (1) Частна охранителна дейност се осъществява с невъоръжена или с въоръжена охрана.
(2) При въоръжената охрана се спазват изиск­ванията на Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия и подзаконовите нормативни актове по прилагането му. Линк: http://www.parliament.bg/bg/laws/ID/77752

В чл. 94 (1) от ЗОБВПИ е написано следното:
(В сила от 01.03.2011 г., изм. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) Когато лицата по чл. 81, ал. 2 осъществяват дейност по охрана, техните служители, получили разрешение за носене и употреба, при осъществяване на охранителна дейност могат да носят само огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях за служебни цели. През останалото време огнестрелното оръжие и боеприпасите за него се съхраняват в обектите, посочени в разрешението за съхранение. Линк: http://www.parliament.bg/bg/laws/ID/77873

В последното изменение на ЗОБВПИ от февруари 2018 не намирам промяна в член 94 (1).
Казано накратко, законът не разрешава на служител на лицензирана охранителна фирма да носи и употребява законно притежавано лично оръжие, по време на изпълнение на служебните си задължения.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2018, 13:14       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
JohnWick написа:
Благодаря за бързия отговор и информацията ps:чудя се между CZ 75 duty и CZ p-09 9x19


Джон Уик стреля с глок баце.....
С тоя никнейм няма кво да се чудиш.... PDT_Armataz_01_22

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2018, 17:16       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2018, 22:02
Мнения: 18
delf написа:
JohnWick написа:
Благодаря за бързия отговор и информацията ps:чудя се между CZ 75 duty и CZ p-09 9x19


Джон Уик стреля с глок баце.....
С тоя никнейм няма кво да се чудиш.... PDT_Armataz_01_22

:D :D :D Исках да не съм като всички да си купя глок :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2018, 17:19       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 31 Юли 2018, 22:02
Мнения: 18
Last Man Standing написа:
В Закона за частната охранителната дейност е записано:
Чл. 6. (1) Частна охранителна дейност се осъществява с невъоръжена или с въоръжена охрана.
(2) При въоръжената охрана се спазват изиск­ванията на Закона за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия и подзаконовите нормативни актове по прилагането му. Линк: http://www.parliament.bg/bg/laws/ID/77752

В чл. 94 (1) от ЗОБВПИ е написано следното:
(В сила от 01.03.2011 г., изм. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) Когато лицата по чл. 81, ал. 2 осъществяват дейност по охрана, техните служители, получили разрешение за носене и употреба, при осъществяване на охранителна дейност могат да носят само огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях за служебни цели. През останалото време огнестрелното оръжие и боеприпасите за него се съхраняват в обектите, посочени в разрешението за съхранение. Линк: http://www.parliament.bg/bg/laws/ID/77873

В последното изменение на ЗОБВПИ от февруари 2018 не намирам промяна в член 94 (1).
Казано накратко, законът не разрешава на служител на лицензирана охранителна фирма да носи и употребява законно притежавано лично оръжие, по време на изпълнение на служебните си задължения.

Прочетох всичко и си мисля тогава защо изискват разрешително за лично оръжие като немога да го ползвам по време на работа.Явно има някаква уловка някъде която аз не разбирам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2018, 19:12       Заглавие:  Re: Разрешително за оръжие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
ЗОБВВПИ никъде не говори за "лично оръжие". Какво е това?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 39 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer