logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 16:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2018, 17:47       Заглавие:  Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
Здравейте, колеги от известно време ми е влезнала една ”муха” да сменям желязото със синтетика в 45 калибър.Ще ми е интересно да се споделят мнения за конкретния модел на Глок.Предимства,недостатъци и изобщо всичко за калибъра и този модел.

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2018, 20:11       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Имал съм..на вид е яко топ-че :) Но къс, тежък и тумбест пистолет за мен се носи неудобно. Едно старо, дърто ТТ в същите кила горе долу се носи в пъти по добре за мен, защото цевта някакси опира в крака и кара дръжката да се прибира към тялото, малко фантазия и си го представя човек :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Авг 2018, 20:36       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
В момента нося ЧЗ82 във външен кайдексов кобур,дори и лятото почти не си личи какво има по мен,предполагам Глока ще е една две идеи по изнесен заради по голямата си дебелина.Варианта за вътрешни кобури не ми допада,неудобни ако се носят запасани отпред и постоянно имам чувството,че ще изпадне оръжието.

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Авг 2018, 11:35       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
Corporal написа:
Здравейте, колеги от известно време ми е влезнала една ”муха” да сменям желязото със синтетика в 45 калибър.Ще ми е интересно да се споделят мнения за конкретния модел на Глок.Предимства,недостатъци и изобщо всичко за калибъра и този модел.



Калибъра си е идеален за дефенс. Един от мн. добрите избори.
За пищова - ако Glock 30 ти идва тумбест защо не погледнеш и Glock36? 36 е от слим линията и ще е с по няколко милиметра по-тънък от 30ката. Това само като идея, ако не си се спрял на окончателен вариант още.
Ето ти линкове за сравнение към двата модела:
https://us.glock.com/products/G30%20Gen4
https://us.glock.com/products/G36

И една интересна статия за глоковете в 45аср:
https://www.pewpewtactical.com/glock-45acp-models/

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2018, 21:00       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 01:44, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2018, 21:27       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Glock 21 написа:
Това за мекия откат на .45 АСР са пълни глупости!
Не са глупости. Я го сложи в един ХиК Експерт или Марк 23 - пък си гледай кефа :wink:

Е, голям калибър в малък пистолет е друго нещо, затова не бива да се абсолютизира калибъра според мен.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2018, 21:55       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 01:43, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 08:13       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Glock 21 написа:
Сега веднага ще ти кажат поне сто човека, че това не е вярно. И че .45 АСП има по лек откат от на 9х19. Но това просто не е вярно.

Напълно си прав, като това никой не го и оспорва. Просто колегата пита за оръжие за НОСЕНЕ, а не за СТРЕЛЯНЕ. Субкомпактен револвер в .357 Маг примерно, направо ти чупи китката... тоест, тегав е за стреляне... но за носене, предвид габаритите му, си е повече от екстра.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 08:23       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Не са глупости. Я го сложи в един ХиК Експерт или Марк 23 - пък си гледай кефа.

Мдаа, ще ми е изключително интересно да се видят/ споделят временца и попадения на база на някое от наложените стандартни упражнения, ще ги пробваме и с Глок 41 за обективно сравнение... в допълнение на субективното усещане.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 10:17       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 01:42, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 12:19       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
ubboto написа:
JDredd написа:
Не са глупости. Я го сложи в един ХиК Експерт или Марк 23 - пък си гледай кефа.

Мдаа, ще ми е изключително интересно да се видят/ споделят временца и попадения на база на някое от наложените стандартни упражнения, ще ги пробваме и с Глок 41 за обективно сравнение... в допълнение на субективното усещане.
Аз говоря изключително, единствено и само за субективното усещане "мазен откат" на въпросния калибър.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 16:10       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
JDredd написа:
Аз говоря изключително, единствено и само за субективното усещане "мазен откат" на въпросния калибър.

Дупка в дупка с 41-ца в двуинчовото кръгче /с диаметър от 5 см./ на 5 ярда... само Геб Уайт надува дистанцията по цели с такава големина на 7 ярда /6,40 метра/, но той си е изрод.
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 20/?type=3

Иначе за "хеклерите" си имам особено мнение, което не е предмет на темата... идеята ми е някой "хеклерджия" да стреля с .45 АСР някой стандартен дрил от скрито носене, после ще го повторим и с Глок в същия калибър... мисля, че резултатите ще са интересни. Иначе 41-цата е много яка машинка, и като всеки Глок /изключая субкомпактите, изключая 43-ката от тях/… ме кефи.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 16:27       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Glock 21 написа:
Ами за стрелянето е доста относително. Човек може да стреля 4 пъти в месеца по 100 патрона на стреляне. Но да го прави по неподходящ начин за самоотбрана. А може да стреля само два пъти в месеца по 50 патрона и да го прави правилно, което ще даде резултат след година примерно.

Правилното стреляне, що се касае специално до техниката, ако се съобразява със стандартните упражнения за време и точност - въобще не е относително. И една грешка или паразитно движение в техниката си да имаш - няма как да стигнеш топ нивата, ако ще и 20 години да стреляш, по десетки хиляди патрона на година и то. Като една година ти е нужна единствено за усвояване на базовите неща, а за експертните нива ти трябват от 5 години нагоре. Под 15 секунди с оръжие за ежедневно носене и от скрито носене тук влизат единици:
https://pistol-training.com/drills/5x5-skill-test

Като всеки сам може да се види къде се намира в ефира като техника.


Самоотбраната вече е една доста обширна тема, където техниката ти на стреляне е само един от елементите в допълнение на физическата подоготовка, тактиката и пр. Ако очакваш въоръжено нападение, там ти трябва охрана, а не самоохрана… където се работи с пълноразмерни пищови, носят се по два резервни пълнителя минимум и пр. Ако се прибираш с оборота от бакалията, и очакваш някой да ти скочи на бой и да те обере... демек, имаме работа на пределно близка дистанция… една "макарена" или субкомпактен реолвер в .357 Маг би ти свършил перфектната работа. Някаква особено изчистена техника тук не ти е нужна, просто трябва да извадиш и да положиш.

Като тук е пълно с фантасмагории в мрежата… пробвах го наскоро с един 110 литров самбист, без да си отворя дистанция… тръгвам да вадя - с гума за зъбите и боксьорска каска - още ми бучи главата. На клинч пък е още по-зле, падаш на земята преди да си извадиш пищова. Така че първата ти работа винаги е тази с краката.

А още преди работата си краката, когато говорим за самоотбрана… нещата започват и завършват със закона. Все теми, по които не съм компетентен. Ако имаш ти какво да споделиш, има си отделен раздел във форума за тези въпроси - ще го прочета с интерес.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 17:45       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3131
ubboto написа:
......
Иначе за "хеклерите" си имам особено мнение, което не е предмет на темата... идеята ми е някой "хеклерджия" да стреля с .45 АСР някой стандартен дрил от скрито носене, .......


Воала
https://youtu.be/Nl4tbMHF3xk
ето ти един хеклерджия, и то с 45аср
виждал си го и преди

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2018, 17:53       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tsb написа:
ето ти един хеклерджия, и то с 45асрвиждал си го и преди

Лека му пръст на Тод Грийн, но тук не се виждат нито дистанцията, нито пък попаденията. Иначе и аз имам "Бил дрил" с .357 Зиг от скрито носене с 5А и 1С за 2,12 сек.:
https://www.youtube.com/watch?v=CQsRtAnQZv4

… само дето разстоянието не е 6,40 метра… а около 5... и, става коренно различно упражнение. На 6,40 не влазят с този калибър в кръг с диаметър от 8 инча /20 сантима/ за това време… и, в моя случай тогава, лъжеш единствено и само себе си… и ставаш за смях на тези, които чуват за ко иде реч.

Иначе хвърлената ръкавица беше към българските хеклер-фенове, и особено тези с такива в .45 АСР.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: zlost и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer