logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 13:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2018, 00:01       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 01:39, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2018, 18:49       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Glock 21 написа:
Познавам двама човека отказали се от Глок 30, които носят късоцевни револвери. И двамата имат голям опит с оръжията.



Това нямаше да се случи, ако действително го имаха.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Сеп 2018, 20:21       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Що ? При мен се случи. Имах Г 30 и ми беше неудобен за носене, писал съм защо. Иначе ме кефеше яко. Смит модел 65 с тегло 1 килце ми е в пъти по-удобен в гащите, при "малкия"....за по-малък револвер, горното важи с по-голяма сила. Всичко по-горе си е мой избор, но твърдението на колегата поне за мен е вярно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2018, 14:17       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
Glock 21 написа:
Стрелял съм с H&K 45 и на прецизна стрелба е супер. Но на бърза стрелба с Глок 21 стрелям по-добре отколкото с H&K 45.

От опита ми с Глок 21 мога да кажа,че отката не е така осезаем както при Г19 и17 в 9мм.Контрола върху оръжието е по голям.При моя Г 17 с който се състезавам в ИПСЦ при стрелба с тежки куршуми 147 или 145 грн. го няма характерното ”подскачане”.

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2018, 21:32       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
6tangata написа:
Що ?


Щото, ако другарите му разбираха, нямаше първо да вземат нещо, пък после да го сменят. Или после са станали разбирачи, може и да не съм разбрал...

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2018, 23:39       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?зк
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Обстоятелствата се променят, понякога постепенно, понякога рязко, дето казват по тука - има много начини да се одере една котка.
Двата типа си имат предимства и недостатъци, които натежават различно в зависимост от обстоятелствата.
Физически за мен е по-удобно да нося малък револвер, вместо “компактен” пистолет. Пробвах глок 27 за около месец, беше страшно неудобно, таурус 85 идеално приляга на хълбока ми, дори и като седя в кола. Тук е Тошко и повечето време се носят тениски, малък револвер не “принтва” в такава степен, както и най-плоския пистолет, самата форма на дръжката на пистолетна не може да я сбъркаш с нищо друго, докато заоблена на револвер не привлича вниманието.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2018, 03:40       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 01:23, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2018, 07:08       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Glock 21 написа:
T. Pavlov написа:
6tangata написа:
Що ?


Щото, ако другарите му разбираха, нямаше първо да вземат нещо, пък после да го сменят. Или после са станали разбирачи, може и да не съм разбрал...

Имат голям опит с оръжията, защото понякога сменят някои от тях. Човек не се жени за пищова си нали. :-)

Най-удобното оръжие, което съм носил е 5 заряден късоцевен револвер. Съжалявам, че продадох моя. И отново ще си взема такъв.

Ще си позволя да не се съглася с T. Pavlov, че смяната на КНО и търсенето и пробата са показател за неразбиране. Изборът на оръжия по нашите стрелбища не е много голям, за да може човек да пробва 10х оръжия и да прецени на място и в реална обстановка. По тази причина се случва понякога след около месец, два, година да "узрееш", че точно този пищов не е твоя пищов. Няколко пъти го играх този филм за последните двадесетина години- вземеш нещо, защото е много готино, или е хай, или е "баси яката марка!"и подобни... И като се замислих, че ще го нося предимно скрито, до тялото или в джоб на връхна дреха, като прецених правилно собствените си габарити и физика- длани, дължина на ръката и ред, ред фактори, които утежняват или улесняват лесното и бързо вадене и стрелба, се спрях на компактни, но все пак солидно направени оръжия. В пистолетния сектор отново се върнах към компактните, малозарядни такива. А при револверите направо в изходна позиция- късоцевен, петзаряден. Нямам претенции, че разбирам, не ме напряга и мисълта за улична конфронтация с колумбийски трафиканти, така че 5-7 патрона приемам за достатъчни за дефенс на пътя или в дома. Ако и те не стигнат, значи кандилцето гасне за теб...
Яко отклонихме разговора в темата на колегата- той пита за 45 АСР, ние му говорим за револвери, но пък стана интересно.
Ето го моя избор, на този етап поне. Иска ми се да вярвам, че ще задържа на това ниво и няма да правя повече експерименти, защото взех да изнервям служителите от КОС, а това не е добре PDT_Armataz_01_31
Изображение
Изображение
Тези два миньона замениха ето тези, за които бях убеден, че няма да махна никога:
Изображение
Изображение
Изображение
И накрая искам да кажа, че оръжието за скрито носене е строго индивидуално за всеки и зависи от физиката на човека, начина му на живот, динамика на придвижване и още куп неща. И в този ред на мисли- на този въпрос можеш да получиш диаметрално противоположни отговори. Един ще каже, че е супер удобен- друг, че е пълна тояга и тежи. Ако някое мнение на чужд човек наклони решението ти в една или друга посока, значи този пищов не е твоя...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2018, 08:43       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Тъй като темата и без друго се разшири доста, та и аз да питам: Лейдито правда ли се?

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2018, 16:01       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 02 Сеп 2018, 18:46
Мнения: 98
.


Последна промяна Glock 21 на 28 Окт 2018, 01:20, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2018, 17:38       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Револвера е Лейди Смит на S&W 357 магним,обикновенни им го пише на цевта,тоя не е изключение :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2018, 20:59       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 15 Сеп 2011, 07:40
Мнения: 402
Револверът е Smith& Wesson 60-9 Lady Smith 2.125" цев и "яде" и двата вида патрони. Нося го с тежки и бавни .38 в града и .357 когато пътувам с колата или отивам на излет със семейството. Зае мястото на Smith& Wesson Lady Smith 3", който ми беше голям и тежък за носене и почти не се вреждаше. Относно редовното трениране- опитвам се да свиквам все още с револвера и на 5-7 метра започвам да давам добри резултати на сингъл. Със Зиг-а нещата стоят по-добре като контрол и попадения. Красиви са, наистина- благодаря!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Сеп 2018, 21:21       Заглавие:  Re: Glock 30 45ACP добър вариант ли е за скрито носене?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
radula написа:
Нямам претенции, че разбирам,...


Но те са имали, така че все пак трябва да се съгласиш с мен :-) Хахаха, всичко е шега! Купувайте, заменяйте, забавлявайте се!

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer