logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 07:10




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 12:18       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31403
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
нещо не е така, както го описваш НСО сега спечелиха състезанието КОМАНДО

Верно?! Не знаех! :D И какво правим, ако руските специалци утре плеснат 7 ИПСЦ/ ИДПА сцени за пищов и шмайзер… и кажат: "Идеме!" Правим ножки, ето това правим!

Иначе куражът си е кураж, тичането и ОФП-то са си тичане и ОФП... но да задобрееш достатъчно дори с шмайзер и пищов… хеле пък със снайпера... си ТРЯБВАТ КИНТИ... тези кинти един обикновен служител няма как да ги извади от собствени си джоб, освен ако баба му не е някоя богата реститутка... и в крайна сметка, нищо не правим... гледаме като гладен циганин мазна баница!

А едни неща или ги правиш както трябва... или въобще не се захващаш! Гледах едни наши снайепристи на някакво мероприятие на НАТО... без очила и антифони… дали им колегите от Запада да пипнат и да гръмнат с хубава пушка… един даже рекорд от раница направил от 1,5 километра С ЧУЖДА ПУШКА… въобще, заеби! Да не говорим, че историята познава и случки за "снайперисти" изпратени на курс в чужбина без пушки/ с ръце в джобовете.

Но, в крайна сметка… това си е ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА към тези неща. И щом тези, които взмеат пари да ги мислят тези неща и отговарят за това… значи така трябва да е!


и тук циклиш една и съща песен от 7-8 години

не са така нещата .. не заблуждавай хората
най вредното нещо за една структура/човек/стрелец е да се капсулира и самонавива колко е самовелик

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 12:32       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Absolut написа:
Тук дали малко не пресилваш? НСО е с не малък щат. Обаче рисковете за охраняваните лица са минимални и свързани най-вече с това да бъдат набити или замерени с нещо. Та тичането и размахването на ръце и крака, се явяват къде-къде по-възтребвани, като умения. Може и да бъркам, но единствения политик, по кого стреляха (при това успешно), беше Луканов. И той е бил без охрана. Случаят с Доган не го разглеждам, защото там НСО нямаше думата.

С тези питанки… към пресцентъра/ пиарите! :D Нито ми е работа да говоря от името на някой друг/ никога някога съм го и правил… а в случая ми е забранено и по закон. Както винаги досега… се ползвам единствено от конституционното си право НА ЛИЧНО МНЕНИЕ... а конкретно в случая… КАКВО МУ ТРЯБВА НА ЧОВЕК, ЗА ДА НАПРЕДНЕ В СТРЕЛЯНЕТО... без значение дали иде реч за пищов/ шмайзер или снайпер… хеле пък снайпер!

Иначе, да, ОФП-то винаги и навсякъде ти е ключово… га нашите пеншъни-шкембелии… ооопс, големите спортисти… ще се опрат на някой младок с рефлексите на Павел Торгашов?! Никогаш! Но ако Павката беше в Бг-то, само на ОФП... без тази армия от треньори и СПОНСОРИ... никой нямаше да е чувал за него.

И за кое съм циклил, за кое съм се самонавивал… че БЕЗ КИНТИ няма как да станеш шампион по каквото и да било стреляне… а тези кинти един обикновен служител няма как да ги извади всичките от собствения си джоб?!?!

И, в крайна смека... пак изпуснахме края за какво всъщност говорим. За протокола, нещата тръгнаха от пеншънското: "Драскайте колкото искате по клавиатурата - мачът вече е свирен." Същото ми го казаха злорадо като приемаха Зиг Про-то... "Бесней!"; сори, но ми отмина времето за беснеене… дори не можете и да ме ядосате вече… а в "битката на спарените мозъци" се набих по инерция… и по погрешка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 12:56       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31403
Местоположение: Sofia
надявам се никой не възприема насериозно писаниците за нихилистичното състояние на служби и армия

да така беше, но в момента има сериозно раздвижване ... в мисленето и действията
нали не очаквате - да преспят една вечер и на сутринта да се събудят различни
процеса е започнал .. и нещата се случват, бавно но по план :armed:


Армията за една година изгради огромни стрелкови съоръжения
.. на две места вече се готови стрелкови полоси по 200метра, 150метра, най-малките са 50/50 метра

в момента се копае на нови места из страната

изграждат е такива стрелкови декори .. да в България
Изображение

това в далечината е джипка - преценете мащаба сами
Изображение

и още и още ..

промениха наставленията и имат свобода да тренират по нови методики

и т.н.

СОБТ имат нови модерни снайпери и оптики, и работят яко момчетата

и т.н.

иначе само със стрелкане на дрилчета с заключени лакти .. няма да има прогрес

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 13:58       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 05 Мар 2007, 00:22
Мнения: 2810
ubboto написа:
Но, в крайна сметка… това си е ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА към тези неща. И щом тези, които взмеат пари да ги мислят тези неща и отговарят за това… значи така трябва да е!

Нали целта е именно държавната политика в тая област да мръднем. Ето, от догодина Т-клас влиза в годишният спортен календар на армията. Което означава, че подготовката и състезанията са изцяло вече с ведомствени ресурси по утвърдения годишен план, а не импровизации на отделни инициативни командири. Изградиха се уникални стрелкови съоръжения, с наша помощ. Обучават се съдии и инструктори, вдига се базовото ниво на умения. Слава богу, че се намериха достатъчно прозорливи хора на нужното ниво в БА, за да схванат, че има смисъл в тия неща. Така че, мърдат нещата. Не толкова бързо, колкото ни се иска, но факт - има раздвижване. И то е резултат от дългогодишна работа в тая насока.

_________________
Христо Христов
"Динамик армс"

Смелого пуля боится, а в пьяного хрен попадеш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 14:00       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
и още и още ..

Де го чукаш, де се пука! Само не се опитвай да ме вкарваш в ИНТРИГА с момчетата, че един вид омаловажавм труда им/ постигнатото от тях… няма да ти се получи… и, да, постиженията им в тези условия наистина са равносилни НА ПОДВИГ! В случая говорех за съвсем друго… без каквото и да били желание/ претенции да ГЕНЕРАЛИЗИРАМ за специализираната подготовка като цяло… а и не ми е това нито работата… нито в компетенцията, в крайна сметка!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 14:07       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
иначе само със стрелкане на дрилчета с заключени лакти .. няма да има прогрес

Къде видя заключени лакти… вас съвсем ви напече нещо слънцето. :happy: И, да… без БАЗАТА/ ОСНОВАТА... този прогрес няма как да ти легне само и единствено на пиара.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 14:15       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31403
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
и още и още ..

Де го чукаш, де се пука! Само не се опитвай да ме вкарваш в ИНТРИГА с момчетата, че един вид омаловажавм труда им/ постигнатото от тях… няма да ти се получи… и, да, постиженията им в тези условия наистина са равносилни НА ПОДВИГ! В случая говорех за съвсем друго… без каквото и да били желание/ претенции да ГЕНЕРАЛИЗИРАМ за специализираната подготовка като цяло… а и не ми е това нито работата… нито в компетенцията, в крайна сметка!


изглежда само пишеш, без да четеш написаното :shock:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 14:16       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ritter написа:
Така че, мърдат нещата. Не толкова бързо, колкото ни се иска, но факт - има раздвижване. И то е резултат от дългогодишна работа в тая насока.

Къде видя някъде да го отричам това?! Или пък да визирам/ коментирам специализираната подготовка в СОБТ/ армията… или където и да било другаде като цяло?! :punch: Единствено си позволих да генерализирам, че с набиването на Зиг Про… СЕ ЗАТРИ ПИСТОЛЕТНОТО СТРЕЛЯНЕ там, където беше прието на въоръжение. И за да няма излишно напрежение, ще кажа, че тук нещо съм се объркал/ притеснил. Така, мислим… че вече всичко ще е окей! Мина ми времето за беснеене; отново да ми пари на задника заради анонимните сигнали на някоя мизерна душица ЗА БЕЗ ПАРИ НАСРЕЩА... хайде, няма нужда; а и в крайна сметка, ВСЕКИ Е СВОБОДЕН ДА СИ СЕ РАЗВИВА ТАКА, КАКТО НАМЕРИ ЗА ДОБРЕ!!!

п.с. Понеже Посейдона ме е сложил за автор на тема, която не съм отварял… визирам ТАЗИ... мисля че съм в правото си да поискам тук да й се удари ключето! А за останалите "дебати"... мисля лекинко да си направя пас. :-) Лек, слънчев и спорен ден, колеги!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2018, 08:21       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е не...не мое да повярвам че искаш да се заключи темата :shock:
автора си ти /нищо не е пипано/ само заглавието сложих аз ...е няма как иначе е спам и требва да се махне от другата тема, а ако се трие това си е престъпление...

иначе глей сега верно къде го чукаш къде се пукнА :punch:

Понеже темата почна леко перверзно, но се разви очен оптимистично /а аз съм оптимист/ дотам се впечатлих от тоя микс, че се записах за участие в Т клас мероприятие.
Очаквайте писмени очерци и снимки и матряли и наблюдения
Аз за там се изисква:
1. проверка за допуск /присъстват служители от партньорски служби и няма как/
2 и тест за интелигентност
първото ще го мина като се има предвид 20год давност по криминална линия :smoke:
за второто вече трудна работа, но ако не мина ще стигна задълже до втора линия да влача мишени и да копам с лопата храсталаците да не пречат...

защо казвам всичко това...ами:

1. ами Янк ми прати бор теч солвенти преди време и ги заприходих в Дупница при един спец....отзивите са отлични, а колегата Аира ми донесе лятото от слънчева Флорида Боре теч Глигана - елиминатора...мед ремувера и най-важното Фрикшън XP гарда им.../това им е лубриканта/

Всичко това го заприходяваме в Т клас за тестове...но лубриканта им е ама наистина добър! познава се и от неспециалист - изцапаш ли си ръката няма миене с нищо целия ден!
все си мазнее...просто са намерили начин да дисперсират тефлон и стои, като мътеница нашенска , но това е продукт с който американците ми се издигат в лявото око поне...за дясното ше видим как чистят солвентите им в много замърсени омеднени цеви

2. ела и ти мен! важно е...ше погледаме с критично око ше видим...а и ше се побутваме в теста за интелигентност :D

мое и да се пусна в състезание някой ден...ако загубя или нещо ме прецакат...мразим да губим и ше ги налитам на бой най-вероятно...ти не знам как си по тая част... :punch: 8) :angry:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Ное 2018, 23:14       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
иначе само със стрелкане на дрилчета с заключени лакти .. няма да има прогрес

Един от най-новите и трудни оценъчни курсове за пищов, идващи от Америка - този на бившата зелена барета, Майк Панони:
https://pistol-forum.com/showthread.php ... se-of-Fire


Моите времена и попадения, и то със "заключените лакти":





Та, дай да те видим сега тебе на това "дрилче" със служебен пищов или такъв за ежедневно носене/ всякакви спортни изгъзици тук са изрично забранени… и с фабрични патрони/ каквито единствено имаш право да носиш за самоотбрана/ сужба… или такива с идентичен ПФ.

През това време аз ще се отдам на дълбока медитация… или направо ще звънна на Нонка Матова да ми разясни смисъла в това да мъчиш боен пищов на прецизна стрелба на 50/100/150 метра… и най-вече, кое точно му е "спортното" във всичкото това.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2018, 00:09       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Хм...много добре...нещо стрелково да видиме...да анализираме, че се занимаваме с цените на бензино и само хабиме енергия ... :angry:

Времена и попадения към отлични отиват, Геле...верно е...но какво е това заключени лакти?
Да държиш ставата надолу или? Питах изрично Цоньо по Вибера преди две седмици и не разбрах, а обясни човека, че ако са заключени не е добре...в некои случаи, а...Бързилов не иска да каже...и ше требе да поставим въпроса тука... :roll:

иначе се обаждам понеже споменаваш стрелбата на 150м с пищов...виж сега...не се е мъчил никой,....а преди некои секретни пистолетни дрилове там ... /Емил тества нови релоди в различни дрилове/ просто Бързилов удари на 150м с глока по карабинска мишена...аз не можах, което само ме амбицира...очевидно допускам некои грешки...ше ги чистя...

на всичко отгоре ми разправя, че уцелил понеже не заключвал лактите...и това ме досъсипа....:punch: :angry:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2018, 00:27       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Стрелбата си е добра.
Преди години ходех на едно стрелбище в гората, отворено за публиката. През седмицата имаше само по 1-2 души, затова ходех тогава, да не си пречим.
Един ден имаше двама чички, единия стреляше с рюгер Марк .22 пистолет, по бутилка от шампоан, на 100 метра, уцелваше я всеки път. Каза, че е изпилил мушката малко за да докара попаденията, където трябвало. Като ме видя че ахкам, ми даде да гръмна и аз по бутилката, ударих я няколко пъти с един пълнител. Ама бяхме млади тогава, сега няма да мога да я видя на 100 метра.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2018, 06:55       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Ivo III написа:

.



Иване такъв напредък има .....
Само да правиш презентации на секторите свързани с вътрешен ред и сигурност.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2018, 16:57       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
minavasht написа:
Стрелбата си е добра.

И една още по-добра, на създателя на този оценъчен курс - Майк Панони:
https://www.dropbox.com/s/oug2de3htrcrj ... l.mov?dl=0


Иначе Майк също така е и спортист… съзтезател към CZ USA, но за работен/ служебен пищов… батьвоците това са измислили/ наложили като пистолетни стандарти… които са и много добре измислени, междувпрочем! Да свалиш "Бил дрил"- а; шест изстрела за време под 3,00 секунди на 10 ярда/ 9,14 метра от скрито носене с работен пищов… вадене, хват, спускане и пр… требе да са ти изпилени до зуко. Тоест, за топ времената… тук на 10 ярда се стреля със скоростта, с която принципно се стреля на 7 ярда. И, ако нещо не ти е както трябва - ТАЙМЕРЪТ и съответно попаденията/ ако имаш много извън "А"-зоната… веднага ще си го покажат.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2018, 12:11       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
tconiotconev написа:
Иване такъв напредък има .....

И по какъв ОБКТИВЕН КРИТЕРИЙ правиш оценка на наличието или липсата на такъв напредък?! Щото аз ще го напиша и отдолу ще се подпиша, че утре ако пак дофтасат руските специалци, които пред 7 години доста сериозно ги озорихме с пищова/ нашите снайперисти тогава отказаха да се състезават, факт… не от нас, ами укупно от всички служби не можем да извадим 6 човека /4 отбор + 2 резерви/, които да им се опрат на стреляне. Който има друго мнение по въпроса/ или казва че лъжа… да ги даде тези хора, може и поименно… ще им платим ако трябва, за да покажат стреляне! С някои от руснаците си станахме приятели, в Москва след това обаче пратиха екскурзианти/ връзкари… и излагацията на руския полигон от наша страна е била голяма - руснаците го пишат.

Иначе не че е лошо да се правят полигони, красиви декори и пр. Мисълта тук ми беше друга… че за усвояване на базовата техника на стреляне, ти е нужна ЕДНА ГОДИНА технологично време минимум. И то ако не правиш глупости, и стреляш достатъчно. Но, предвид ограничения ресурс… този период отива на от 3 до 5 години. Тоест, ако почнеш днес да обучаваш 100 човека примерно - трябва да имаш ЦЕЛ къде да искаш ги видиш като знания и умения след ТРИ години.

Като този прогрес ти се проверява чрез съответните СТРЕЛКОВИ СТАНДАРТИ... като най-новия Квалификационен курс на ФБР, сцени 3 и 4:



А реалния прогрес ти го показва ТАЙМЕРЪТ и попаденията в мишената. Всичко останало е просто лично мнение по въпроса.


п.с. Снайперското стреляне тук не го коментирам, щото не го разбирам. Но… докато със снайпер по правило навсякъде работят ограничен брой специалци - пищов носи всеки един служител. А в основата на стрелбата с карабината/ "калашника" след това... ти стои именно стрелбата с пищова.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer