logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 21:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Ное 2018, 16:59       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1220
Местоположение: USA
Цитат:
През това време аз ще се отдам на дълбока медитация… или направо ще звънна на Нонка Матова да ми разясни смисъла в това да мъчиш боен пищов на прецизна стрелба на 50/100/150 метра… и най-вече, кое точно му е "спортното" във всичкото това.

Това майтап ли е? (за 100/150 метра)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2018, 03:45       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Poseidon написа:
...но какво е това заключени лакти?
Да държиш ставата надолу или? Питах изрично Цоньо по Вибера преди две седмици и не разбрах, а обясни човека, че ако са заключени не е добре...в некои случаи, а...Бързилов не иска да каже...и ше требе да поставим въпроса тука...
:D Ти ще ме умо'риш бре... От 100 години се баламосваш с джелеза а не знаеш какво е да заключваш лактите ?!
Нещо ни гъбаркаш по стар чекиски тертип, няма начин... PDT_Armataz_02

Е тука, тоя специалист обяснява доста популярно как го прави и защо, каква е био-механиката зад заключването на лактите:



Аз например не мога да ги заключвам, болят ме ра'цето от бачкане ха ха... Стрелям си като ес-eй-есец със свити лакти... :D
Общо взето се прави за да се контролира отката, от моят скромен опит аз бих казал че ако се стреля някоя тежка тояга дето поднася на завоите заключването на лактите не е особено важно, важното е хвата да е "неутрален", той пищова се връща почти обратно в целта след цикъла, това всеки състезател може да ти го обясни по-популярно.

Не бях влизал отдавна тука, на последък бях много зает, но е удоволствие човек най-после да чете нещо по-различно от политически клишета,
и свързано със тематиката на тоя форум :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2018, 08:16       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
.38 Super написа:
Е тука, тоя специалист обяснява...

Много е зле, момчето. Почти нищо правилно няма в техниката му на стреляне. Именно затова за ТЕХНИКА се стрелят с ТАЙМЕР утвърдени СТАНДАРТИ на 100% така, както са си по задание, с точно определно:

- разстояние до целта;
- размер на целта;
- начин на изпълнение на упражнението;
- оценяване.

И ТАЙМЕРЪТ веднага си показва, когато правиш нещо не както трябва… щото с неправилна техника е НЕВЪЗМОЖНО да стигнеш топ нивата. С други думи, американците са го измислили! Но и далеч не всички американци чаткат за какво всъщност иде реч.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2018, 15:52       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
Примера Геле беше само за лактите, даже не съм го гледал колко е зле и как стреля.

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Ное 2018, 22:27       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
.38 Super написа:
Е тука, тоя специалист обяснява доста популярно как го прави и защо, каква е био-механиката зад заключването на лактите:

Да, мераклия е момчето... но е много далеч от истината във всяко едно отношение, касаещо стрелянето! Един от най-добрите, да не кажа и най-добрият с Глок в света/ по-добри изпълнения от неговите аз поне не съм виждал... Гейб Уайт:




Чичо Гейб стана първи и на тазгодишното издание на Тактическата конференция в съревнование с колоси като Масад Аюб… догодина този хепънинг ще е от 15-и март в Ню Орлиънс… и ако бях американец/ живеех в Щатите… задължително щях да съм на Конференцията! Том Гивънс, безспорен авторитет, отново е организатор… а каймакът на каймака за пореден път ще е там! Живи здрави, ще следим и коментираме репортажите… :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 05:22       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
.38 Super написа:
Не бях влизал отдавна тука, на последък бях много зает

Бях се притеснил за теб, може политиката да не я разбираш и от облози да се изнизваш ама иначе си готин сьбеседник :tu:
ubboto написа:
догодина този хепънинг ще е от 15-и март в Ню Орлиънс

Линк кьм това сьбитие моля. Зайнтересува ме.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 23:10       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Понеже 38ия пак ме хвана :DD /стига с тая работа 38и...отбелезвай тука по нещо, че раздела ше замине без време ... става скучен :tu: /

А и е въпрос на време да изям горичвата краставица ...ок почвам:

Виж са Геле...който и друг да ти каже истината ще се обидиш...на мен няма да се обидиш ...знам ...щото имам хладен ум, чисти помисли и горещо сърце ...като настоящ чекист...38ия е наясно :D

Доста ми е трудно да ти го кажа директно и няма как да стане това в друг раздел...неуместно е.
А ако не ти го кажа е мишкуване...а добия Фил не мое да мишкува по отношение на добрия Геле и на всички други добри хора :tu:

Това което повтаряш в цитат те е засегнало и не разбираш, че няма никаква злоба и жлъч ... просто открито мнение с което всеки е наясно че ще си навее неприязън...
но само мерзък тип ще си трае и няма да ти го каже!!!
Разбираш ли ме ? Ъндърстенд миии?
ubboto написа:
Като типично българската злоба и жлъч не секва… цитат на Иво 3: "Със заключени лакти на дрилчета… няма как да има прогрес"... в темата "Искрено и лично по Геле", де Посейдона ми я тури в устата.


са ... за да съм екзактен погледни го стрелеца дето по твоите думи е най добрия в света

Е как са му ръките при изстрела бе мен????

А как са твоите ръки долу?

Ми ше ти го кажа със страшна сила : Геле не опъвай така лактите.
Ако се снимаш с такъв ракурс ще разбереш....на видеата се вижда как изнасяш пистолета максимално напред /а лакътната става ти е изпъната, като хуй на колежанин/ на това видео се вижда екстра
https://www.youtube.com/watch?v=y2C-dfp ... e=youtu.be
и се получава една вибрация...то е нещо, като опит да удариш мишената с пищова...и изпъваш ръцете...и като няма амортизация в лактите отката директно ти се пренася от корпуса в кръста....загледай се

ок времената са ти добре....но ако вземеш малко от добрия долу и го приложиш ще станеш още по-добре...

...и знам ще кажеш айде с плешивата глава да те видя как ше са ти лактите на тебе...

виж са от мен стреляш по добре...но все пак някога съм ти показвал, че ми се получава бърз и точен изстрел...ама вери бърз...помниш...та имам некакво самочуВтВствие... :roll:

Изображение
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2018, 04:02       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ubboto написа:
Много е зле, момчето. Почти нищо правилно няма в техниката му на стреляне.


Аз не виждам никаква разлика в стойката и лактите на това момче,
от твоите лични видеота. И този дето си дал за пример като най добрия стрелец с Глок в света няма заключени лакти.

Заключените лакти и главата наведена между тях е описана като взаимно "откритие" на Brian Enos and Rob Latham long time ago.

Но .38 е прав - стреляш както ти е удобно и резултатите са това, което се брои (Bob Мunden for example).

ubboto написа:
- разстояние до целта;
- размер на целта;
- начин на изпълнение на упражнението;
- оценяване.


Според мен, ако към горното се прибави и концертното изпълнение (stress, competition and endurance) чак тогава може да се говори за майсторство.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2018, 15:34       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
Yank написа:
Аз не виждам никаква разлика в стойката и лактите на това момче,
от твоите лични видеота.

Ами, иди на очен доктор! Във форума има специалисти, пичи на Л.С. да те насоча към човека за съвет. Виж, ако и ти пееш в хора на чичаците с избягалата центровка - медицината вече там е безсилна! :DD

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2018, 15:49       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
Poseidon написа:
ок времената са ти добре....но ако вземеш малко от добрия долу и го приложиш ще станеш още по-добре...

...и знам ще кажеш айде с плешивата глава да те видя как ше са ти лактите на тебе...

И заключена ли ми е тук лакетната става, бе мен?! :punch: Или е отворена/ сочи навън?!
https://www.youtube.com/watch?v=g6vCimVsgFg


От друга страна, хайде сравни СПЛИТОВЕТЕ... моите и тези на Гейб... и ще видиш, че в най-лошия случай стрелям с НЕГОВАТА скорост... и съответната концентрация на попаденията. Кеф ти да гледаш показанията на таймера, кеф ти и звуков анализ да направиш на видеата... ти обичаш да се занимаваш. :-)

Това, което е уникалното на Гейб... е невероятният му първи бърз и точен изстрел. Като ти даде единичката на под една скунда, с първи изстрел на 1,60 няма как да го догониш/ компенсираш.

От трета страна, аз стрелям със СТОКОВ спусък на "Глок" и с ФАБРИЧНИ патрони. С 34-ка и "релоуди" би било малко по-различно, мислим. :wink:


Иначе получих вече критика от няколко места, че прекалено много влизам в обяснителен режим. Като в крайна сметка, аз няма на кого/ за какво да се обяснявам... но, да има все пак някакво положително КПД темата/ дискусията... завъртаме нещата към обучителската им страна.


И конкретно по темата, може би най-добрият КОМПЛЕКСНО за мен - Майк Сийклендър:




Щото Чичо Майк и от страничен кобур, пак скрито носене, е звяр... докато на Гейб ако му вземем първия бърз изстрел, който си го е отработил единствено с вътрешен кобур ОТПРЕД... и беше дотам.


п.с. "Искреното и личното" на Геле в този раздел приключи... както и влизането му в обяснителен режим! Ако някой иска да коментира/ покаже стреляне... има си тема за това в другия раздел. Също така, не отказвам предизвикателства и на живо. Успех!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2018, 23:06       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4664
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
Линк кьм това сьбитие моля. Зайнтересува ме.


Малко info, ако семинара ти е малко скучен New Orleans е в този дух - a lot of fun.

https://www.youtube.com/watch?v=ozZc6jKiljY

Enjoy Bourbon Street :-) :-) :-) :-)

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 17:23       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
Да помоля и в темата, която без мое съгласие ми беше сложена в устата от Посейдона… да престанат някои вече да ръчкат л.ната и да спрат да се бутат там, където не им е работа! Да, на фона на грандиозните манипулации от определени вживяващи се на голямата работа субекти… служебните въпроси към мен от рода на: "Какво си писал пак в някакъв си там форум", верно са нищо работа… но вече определено почнаха да ме дразнят! Най-малкото, щото си помислих, че съм приключил вече отношенията си с този форум… в който чета и пиша повече от 10 години.

От друга страна, с вас нямам допирни/ пресечни точки нито във виртуалната, нито в реалната реалност. Това, което правя като занимания с огнестрелно оръжие е благодарение на един външен човек… и няма абсолютно нищо общо нито със спорта, нито със служебните ми характеристики и ангажименти. Догодина си разкарвам и "калашника", който все още ми е на спортно… и докато не си оправя ловното разрешително… ще съм без лично дълго, за да няма допълнителни и излишни драми. Чувствайте се свободни да премахнете и темите ми в раздела за обучение, да не се окажа и там длъжен на някого с нещо!

Иначе, да, грешката си беше изцяло моя… че за пореден път тръгнах да се занимавам и да се обяснявам… сякаш не знаех какъв ще е финалът и последствията… няма да се повтори! И както аз окончателно вече съм ви задраскал и забравил… ще помоля за същото отношение и към моята скромна личност, благодаря!


п.с. Ще помоля само тази тема да остане още някой друг ден така, за да могат определени заинтересовани субекти да прочетат ТОЧНО какво съм казал/ написал… а не за пореден път да си играем на развален телефон! В началото на идната семица… всичко спокойно може да заминава в коша.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 17:37       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Да помоля и в темата, която без мое съгласие ми беше сложена в устата от Посейдона… да престанат някои вече да ръчкат л.ната и да спрат да се бутат там, където не им е работа! Да, на фона на грандиозните манипулации от определени вживяващи се на голямата работа субекти… служебните въпроси към мен от рода на: "Какво си писал пак в някакъв си там форум", верно са нищо работа… но вече определено почнаха да ме дразнят! Най-малкото, щото си помислих, че съм приключил вече отношенията си с този форум… в който чета и пиша повече от 10 години.

От друга страна, с вас нямам допирни/ пресечни точки нито във виртуалната, нито в реалната реалност. Това, което правя като занимания с огнестрелно оръжие е благодарение на един външен човек… и няма абсолютно нищо общо нито със спорта, нито със служебните ми характеристики и ангажименти. Догодина си разкарвам и "калашника", който все още ми е на спортно… и докато не си оправя ловното разрешително… ще съм без лично дълго, за да няма допълнителни и излишни драми. Чувствайте се свободни да премахнете и темите ми в раздела за обучение, да не се окажа и там длъжен на някого с нещо!

Иначе, да, грешката си беше изцяло моя… че за пореден път тръгнах да се занимавам и да се обяснявам… сякаш не знаех какъв ще е финалът и последствията… няма да се повтори! И както аз окончателно вече съм ви задраскал и забравил… ще помоля за същото отношение и към моята скромна личност, благодаря!


п.с. Ще помоля само тази тема да остане още някой друг ден така, за да могат определени заинтересовани субекти да прочетат ТОЧНО какво съм казал/ написал… а не за пореден път да си играем на развален телефон! В началото на идната семица… всичко спокойно може да заминава в коша.



ако правилно разбираме това което написа

излиза, че твои колеги прочели форума, какво пишеш за тях .. и сега те "дразнят"
за което някой от форума е виновен ... за това което собственоръчно си написал ???

правилно ли разбираме ?

живеем в модерни времена, всеки има смартфони, гоогле, компютърната грамотност вече е задължителна за съвременния човек, какво те изненадва?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 19:12       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Много сложна взе да става темата...но това е Ок...простите теми са за прости хора... :-)

Ок поред сега..

ubboto написа:
служебните въпроси към мен от рода на: "Какво си писал пак в някакъв си там форум", верно са нищо работа…


1. "Служебен въпрос..." :shock: в която и да е служба по отношение на Форума...може да касае само и единствено класифицирано инфо ...останалото са лични мнения и всеки има Конституционно право на това...
После това не е "някакъв си форум" а е най-важната оръжейна МЕДИЯ в България и по света всъщност...38ия е официално акредитиран наш представител в САШ във Вегаското гън шот шоу

вероято заради това /а именно поради значимостта на форума/ твои млади колеги са се почъствали засегнати, като казваш, че нямало надежда...

а не е така виждаме спечелили състезание Командо и прочие...

това което не са разбрали е че ти назад обвиняваш държавната политика за положението, а не личностите им

а причината е че претупват и четат набързо...ми не! тука се чете бавно внимателно...
...така че Геле нито ти разбираш ...нито колегите са те разбрали...нито аз те разбирам...
Много типичен нашенски батак....просто требва да правиме усилия да се разбираме...
Ти си разочарован /с право може би/ и хейтиш яко...оооок...ама виж как младоците бият и побеждават...

е добре не им изсипва държавата милиони като на Торгашов...аа па като го гледам и него не е литнал чак...

ubboto написа:
Вътрешните неща единствено ги наблюдавам от дистанция отстрани… и, въобще не съм обнадежден за младоците. След още 10 години, това ще е поредното похабено поколение откъм развитие на пълния им потенциал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 21:28       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18474
Ivo III написа:
ако правилно разбираме това което написа излиза, че твои колеги прочели форума, какво пишеш за тях .. и сега те "дразнят"за което някой от форума е виновен ... за това което собственоръчно си написал ???правилно ли разбираме ?

Не, не разбираме правилно! Някъде към средата на темата ти писах, че няма да успеете да ме вкарате в интрига с момчетата. Та, с всички ходили в Габрово съм се чул днес… никой не е чел темата и хал хабер си няма за какво иде реч… на всички съм я пратил 1:1 да прочетат за какво аджеба иде реч… всички ми казаха: "Всичко е точно, брат"... та, спрете вече да риете л.ната на ниво началници! Не че и аз не мога да си отворя устата и да изприказвам куп нелицеприятни ИСТИНИ... но просто аз с вас нямам какво да деля… нито сте ми в къщата, нито пък на масата… нямаме вече пресечни точки нито във виртуалната реалност, а още по-малко пък в реалната реалност… та, гледайте си вашия бизнес/ далавера… и спрете да се бутате там, където не ви е работа!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ivo III, kcv, ken6iro, PV, ubboto, zgeorgiev81 и 45 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer