logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 07:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 18:50       Заглавие:  Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
забивATE в глуха улицав момента покрай ремонта на закона заради ЕУ директивата, ако МВР прецени може да се промени и нещо друго

ЗабивАМ! Както винаги, така и тук изразявам личното си мнение от 1л. ед.ч. И що "забивам"... понеже не можа/ не искаше един смислен технически издържан контраргумент да извадиш… засили отново тези ad hominem, щото е по-лесно.

Иначе и в СВИРЕНИ МАЧОВЕ са ме вкарвали… га шепа нещастници, заради някоя друга хилядарка комисионни ЗАТРИХА ПИСТОЛЕТНОТО СТРЕЛЯНЕ в цели служби и специални подразделения за десетилетия напред/ резултатът вече е налице… с приемане на въоръжение на бруталната недомислица ЗИГ ПРО... и като снимат сега някой военен с пищов… темата веднага отива на бъзик/ и с право… ела ми се смей на моето стреляне… или ми покажи как се прави… един вече се пробва… не му се получи!

Та, за "свирените мачове" и личното ми мнение… след състезанието ни с руските специалци, от кумова срама… и аз в комисията за избор на пищов. И, надъхва се един голям началник: "Зиг Про е страхотен пищов, с него уцелих кутийка от цигари на 25 метра". Въпрос от моя страна: "Това ли са ви единствените критерии за качествата на едно оръжие и стрелянето като цяло?!" И, познай… на второто обсъждане не бях поканен, ПРО-то го набиха в службите… а понеже ми знае много устата... секирата през кръста. Като най-тъпото беше от форума/ щото само аз от действащите плюех тогава по този ЧУП... викат ме на килимчето и ми казват: "Има подаден сигнал срещу теб, че издаваш класифицирана информация по форумите." И нали се сещаш, че ако наистина беше така… никой нямаше и за момент да ме бави.

За останалото, не се надъхвай толкоз... с теб нямаме каквито и да било допирни точки нито в реалната, нито във виртуалната реалност, освен комуникацията ни тук… а и по принцип хубавите неща, които правиш… пак са ми през оная работа, щото нито ме касаят, нито пък вълнуват. И момчетата, които участваха/ се представиха доста прилично на вашите състезания казват: "Не почне ли държавата да дава някакви кинти, с моята пушка и патрони - оттук насетне, само по свинки." По същата причина приключихме и ние със спорта преди 10 години, след още 10 години ще имаме още едно похабено поколение... а срещу младоци с рефлексите на Павел Торгашов… ще ходят да се състезават пеншъни-шкембелии.

А тук специално се газирам, че по традиция... за пореден път не успя да стане СМИСЛЕН ДЕБАТ ПО ТЕМАТА. Като арогантното ти отношение, което не беше никаква изненада... просто беше черешката на тортата. Иначе, както и всичко останало… и идея си нямаш колко ми е през оная работа какво предложение сте внесли. Ако искате, внесете и това:

Цитат:
Експанзивните боеприпаси светкат като блесни и жилят като оси.

Мисля, че ще е добра тактика… а тези, които приемат законодателните предложения по подразбиране са технически неграмотни олигофрени… които рупат доматите с колците. А покрай ремонта на закона заради ЕУ директивата, ако МВР прецени - може да се промени и нещо друго.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 20:29       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Минаха няколко месеца и закономерно някой влиза в кензис...Пако...перманетно...а ти на 4 месеца някъде

ubboto написа:
за пореден път не успя да стане СМИСЛЕН ДЕБАТ ПО ТЕМАТА

смислен дебат не може да стане Геле когато участваш в тема и предлагаш да се впише двойно тройно или осморно отваряне на проектил и го копираш от частен производител :shock: и се ядосваш че не се приема!?

това излияние е интересно...ама е ни в клин ни в ръкав...

да се чуди човек кво да праи...нека стои в тема да се знае и за твоя принос по борбата срещу зигпро, казвм го без ирония...направил си усилия ...ок


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 21:18       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Не си прав, Посейдоне! "Искреното и личното" почна по Иво 3... в ТЕХНИЧЕСКА ТЕМА... "забихте"; "стегнете се малко"; "олабете по някой фишек"; "налазете някоя булка". Хайде намери ми, ако обичаш… мои подобни приказки по адрес на когото и да било преди това.

Иначе АРОГАНТНОСТТА, да, не я търпя... и връщам веднага... къде с шамари… къде с приказки като тук. Та, кое беше арогантното? Отваря се техническа тема, в която техническите аргументи са кът... и за финале... "ние решихме и внесохме"... а вие "Свиквайте!" :punch: Начи, "свиквай"... в такъв тон... ще приказва/ те на някой друг!

А идеята на поста ми беше да поясня, че и в "свирени мачове" съм участвал... думите на Иво: "Драскайте по клавиатурата колкото си искате - мачът е свирен"... и най-вече да споделя, че ми е точно през оная работа какво точно предложение са внесли онези "ние"/ какво тепърва още възнамеряват да внесат/ и за какво всъщност се борят!

За протокола, аз отдавна не спортувам… имам едно "калашоподобно" на спортно, което ако догодина не успея да го прехвърля на ловно… го разкарвам… на "Лозен", за 10 кинта под наем, има същите пушки… а аз искам да СТРЕЛЯМ, а не да притежавам и тунинговам… и едно кирливо КНО за самоотбрана, което още утре отивам да го сдавам в КОС, ако кажат. Не релоудвам/ никога не съм релоудвал/ и не възнамерявам тепърва да почвам да го правя.

Иначе грешката/ отговорността за вземането на участие в "свирени мачове"... какъвто се оказа и темата за дефиницията на експанзивните боеприпаси… си е единствено и само на участника... а в случая, МОЯ!!! Просто от години ги чета тези неща по американските форуми, като ми се искаше да стане смислен дебат по темата... ама нежели! Иначе не знам кой точно е в мензис… но критическата определено не прощава!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 21:35       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
вече незнам как да ви го кажа ..

имаше една нощ за работа, който успя се включи и помогна
ние спортистите си изписахме 5 страници за нашите неща

за експанзивните е така по традиции си го пишем и него, не че ни е работа,
но включваме и няколко неща в раздел "други" по предложение на Дред ;)
е така да направим добро един вид ... защото който хванат с такива си го отнася
защото експанзивните са забранена категория А5, но за самоотбрана
А5 са разрешени за спортисти, и хич не трябва да ни дреме за оръженосците .. по твоя начин на мислене

и стана тя
направи добро - изяж лайно
както е казал някой българин

обясних няколко пъти за технологията, не ме разбирате,
та свалих нивото и започнах с "народни изрази" и виждам, че пак не сам разбран защото не искате да разберете, а да се карате
не мислите как да направим нещо полезно за бг стрелеца, а мислите защо не се приема вашата редакция и как да надделеете в спора

внесено е петък, ако сработи .. ок, ако не следващия път
това е реалността, щем не щем ...

иначе никаква ефективност с циклене за два термина с дни, докато има къде по-важно неща да се борят

ако е прозвучало арогантно - съжалявам, не съм го търсил като цел
имахме една нощ за работа, и съм искал да ви подканя да бъдете по ефективни

изпадането в излишни приказки и детайли бе вредно .. за успеха в случая
защото можеше да се внесе и още предложения .. но избрахте да циклим за експанзията

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 21:39       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Чакай сега Геле...къде Бързила се е държал арогантно? я ми покажи ?
не се разбираме просто...
задълбахме в ебати подробностите...колко пъти се променяла площта и кво е сечението на върха на нооктите...ебаго! напълно уместно е някой да каже заебете тези неща, а обарайте някоя булка"

ако го кажа аз е майтап...а ако е Бързилов рипаш като ужилен...и защо?

къде си обиден? с какво? ако те обиди някой аз пръв ше рипна...ама ти мама му дееба наистина се изживяваш, като революционер...не е лошо това...одобрявам, НО врага не ти е Бързилов!

вече е внесено ти се казва... точка! са какво да напраим? да го извадим навътре???
ти това го премаш за арогантност! :shock: що за схващания имаш!!!!?????
не бе мен ...свършен факт е! и ти казва погледни АКО имаш време за някои други пинизи мое да са вкарали в проекта за промяна...
ти рипна се едно някой те е ошамарил пред жена ти...

ех мама му дееба ей...изнервен си...успокой се....пронос даваш не малък тука...
просто адекватност си трабва малко...трезв разсъдък и да се чете внимателно...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 22:27       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Poseidon написа:
вече е внесено ти се казва... точка! са какво да напраим? да го извадим навътре???

Посейдоне, не разбра ли… че боли ме патката какво точно е внесъл Бързилов и компания като законодателно предложение/ дали ще мине... какъв ще е следващият им ход "по технология" и пр. ?! За мен беше важна СМИСЛЕНОСТТА НА ДЕБАТА, която не се случи… като НЕУВАЖЕНИЕТО с това "Драскайте по клавиатурата - мачът е свирен"... и "Свиквайте"... просто ми дойдаха малко вповечко. Като все пак си мисля, че въпреки това не съм излязъл извън границите на добрия тон - нещо, което теб би трябвало единствено да те интересува като модератор.

Иначе, какво да сме правили… ами, при условие, че мачът вече е свирен… не пускаме в ефира подобни теми… само за да се правим за интересни. И това "за интереса на стрелците"... ще се разплача… гаче не помним приказките "за нас са важни богатите фенове"... та, да те светна… за това е борбата… да не вземат да вземат на богатите фенове играчките… всичко останало е за парлама. Та, това на нас ни е пределно ясно… виж, вече един СМИСЛЕН ДЕБАТ по ТЕХНИЧЕСКА ТЕМА да не може да се получи… това не говори хич добре за много неща… за нас като общество.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 22:39       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
е така да направим добро еди вид ... защото който хванат с такива си го отнася защото експанзивните са забранена категория А5, но за самоотбранаА5 са разрешени за спортисти, и хич не трябва да ни дреме за оръженосците .. по твоя начин на мислене

И какво ще направите, ако ви мине предложението… ще разрешат експанзивните за самоотбрана?! :DD Идеята, поне моята… беше да имаме една смислена и технически издържана законова формулировка… щото имам органическа непоносимост към глупости от всякакъв род и калибър, особено що се касае до оръжията и стрелянето! Затова ми се искаше да се случи един СМИСЛЕН ДЕБАТ по същество… да се чуят технически издържани аргументи, ей така … ЗА ИДЕЯТА... а "тактиките" и "технологиите" за това как "да ги излъжем/ преебем"... за да си прокараме закончето и после да си свиркаме… нито ме интересуват/ нито пък касаят. Дори и експанзивен боеприпас, ако го закупиш законно с фактура за КНО-то си за самоотбрана… и фактурата си я пазиш… никой не може да ти каже копче… и не е само това… но иначе, филм да има!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 22:46       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
не разбра ли…

са ше ти кажа какво разбрах:
и това е че никой повече...най-малко Бързилов ше се преебе да пусне сериозна тема в този раздел.
Ще си пишат с Дреда и останалите спортяги в тайните спортни секции и ше си дърпат чергата към себе си...

Време имаше 12 14 часа преди да се пусне...ама ние го прекарахме в мерене на увеличението или разширение умуваме да е....
лингвистично още го умуваме как да е...
е добре увеличение е не е разширение и е осем пъти...

друг не пише по темата АКО му роди нещо главата да сподели...да даде принос по дефиницията...неее ОН ИСКА СВОБОДА и ХОЛОЛ ПОНТИ...

трети, напълно откачен обяснява кой можел да му е приятел :shock: в тема за дефиниция...и прави ежемесечни декларации в произволни теми как щял да напусне форума

те толко ни е акъла!

затва се заравяме в гюбрето до шия агейн и се мразиме и се караме докато не изчезнеме генетически ...напълно закономерно впрочем...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 22:57       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
И какво ще направите, ако ви мине предложението… ще разрешат експанзивните за самоотбрана?!


изписа толкова букви и думи .. ако не си разбрал, аз ще замълча

тези теми го отворих, за да се включат колегите от форума да помогнат за дефиницията за експанзивен
имаше един вид конкурс, спечели един .. станалите загубиха - но не го приемат PDT_Armataz_01_22 (това явно е от липсата на участия по състезания PDT_Armataz_01_22 )
пак да кажа, и нашето първоначално предложение също отпадна в надпреварата, приемаме го и .. продължаваме

ако толкова искаш да си развиваш темата - отвори си нова тема наречена "ДЕБАТ .., " и си пишете ако искате и с месеци, ние нямахме време и затова бяхме ... "арогантни" но "ефективни", или "успяхме в срока"

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2018, 23:12       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
И момчетата, които участваха/ се представиха доста прилично на вашите състезания казват: "Не почне ли държавата да дава някакви кинти, с моята пушка и патрони - оттук насетне, само по свинки."


специално за тези момчета от НСО (понеже темата е искрено и лично) да споделя наблюдения
мога да кажа, че за една година виждам в тях ОГРОМЕН ПРОГРЕС, и даже се увеличават като брой, също така се включват и от други служби с личните си оръжия

освен техническия прогрес - събраха си много бързо прилични пушки и екипировка (освен пари е нужно и четене, поръчки, време, обикаляне по майстори),
научиха се да релоадват добре, непрекъснато си подобряват техниката на стрелба, спортните умения, спортната дисциплина, подбраха се и сработиха отбори и като цяло значително нараснаха резултатите им за толкова малко време (а ние повечето работим яко от 2011-та, и доста имат да наваксват)

в тях виждам едни мотивирани състезатели, които непрекъснато развиват уменията си, а това става бавно и само истински мотивираните успяват

по нашите състезания .. преди да започнеш да печелиш, трябва да се научиш да губиш, и да приемеш, че има по добри от теб
битката е преди всичко със самия себе си, да се развиваш, по се подобряваш, а не кой си се класирал в конкретно състезание

военните състезатели .. ще ги видите след някоя година как ще боравят и с късо и шмайзери, там също има огромен прогрес

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 11:06       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
специално за тези момчета от НСО (понеже темата е искрено и лично) да споделя наблюдениямога да кажа, че за една година виждам в тях ОГРОМЕН ПРОГРЕС, и даже се увеличават като брой, също така се включват и от други служби с личните си оръжия

Нали препредавам именно техните думи, а не тези на дедовия: "Ако държавата не почне да дава некви кинти, с моята пушка и патрони - оттук насетне, само по свинки." Също като преди 7-8 години, га сериозно изпотихме руските специалци. А в момента, и трима човека не могат да извадят… които да им се опрат/ представят достойно на стреляне. Но, това си е ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА към тези неща… която вече нито ме интересува, нито пък касае кой знае колко много. Благодарение на един човек, имам възможността да правя извънслужебно това, което аз искам… и точно така, както аз го искам. Вътрешните неща единствено ги наблюдавам от дистанция отстрани… и, въобще не съм обнадежден за младоците. След още 10 години, това ще е поредното похабено поколение откъм развитие на пълния им потенциал.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 11:18       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
ако толкова искаш да си развиваш темата - отвори си нова тема наречена "ДЕБАТ .., " и си пишете ако искате и с месеци, ние нямахме време и затова бяхме ... "арогантни" но "ефективни", или "успяхме в срока"

Че сте успели да внесете нещо в срок... АПЛАУЗИ! Какво обаче всъщност сте надробили ЗА ФИНАЛЕ... никой не разбра! "Всичко е по-назад в темата", твои думи... там е пълно мазало с понятия като "производство на рани", проектили, "конструирани да се разширяват" :punch: … и още куп други глупости!

Дано поне сте заменили сега действащото с "боеприпаси и проектили С ЕКСПАНЗИВНО ДЕЙСТВИЕ"... с понятието ЕКСПАНЗИВЕН БОЕПРИПАС... така, както е в Директивата! А че това, което е за Допълнителните разпоредби… ако мине… ще се види.

Но за чий в крайна сметка отваряш тема… като на финала й така или иначе не стана ясно… тези митични/ засекретени съфорумци :happy: ; какво всъщност са си харесали и внесли като законодателно предложение?!

Впрочем, стискам палци да мине точно така, както сте го харесали/ внесли… да имаме малко повод за СМЕХ... :D ; и, да… тогава наистина ще отворим дебат… особено ако фигурира и понятието "производство на големи рани". :DD Всичко останало като ДЕБАТ тук освен че ме натоварва, ами го и считам за тотално безсмислено… тоест, за себе си не научавам нищо ново и полезно. Така че ви оставям с Посейдона на спокойствие да си дебатирате за алпака вилицата... и връзката на това с твърдостта на желязото.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 11:25       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
специално за тези момчета от НСО (понеже темата е искрено и лично) да споделя наблюдениямога да кажа, че за една година виждам в тях ОГРОМЕН ПРОГРЕС, и даже се увеличават като брой, също така се включват и от други служби с личните си оръжия

Нали препредавам именно техните думи, а не тези на дедовия: "Ако държавата не почне да дава некви кинти, с моята пушка и патрони - оттук насетне, само по свинки." Също като преди 7-8 години, га сериозно изпотихме руските специалци. А в момента, и трима човека не могат да извадят… които да им се опрат/ представят достойно на стреляне. Но, това си е ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА към тези неща… която вече нито ме интересува, нито пък касае кой знае колко много. Благодарение на един човек, имам възможността да правя извънслужебно това, което аз искам… и точно така, както аз го искам. Вътрешните неща единствено ги наблюдавам от дистанция отстрани… и, въобще не съм обнадежден за младоците. След още 10 години, това ще е поредното похабено поколение откъм развитие на пълния им потенциал.


нещо не е така, както го описваш ;)
НСО сега спечелиха състезанието КОМАНДО :armed:

има момчета с кураж в НСО


Прикачени файлове:
commando_2018.jpg
commando_2018.jpg [ 196.91 KiB | Прегледано 9742 пъти ]

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 11:55       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
нещо не е така, както го описваш НСО сега спечелиха състезанието КОМАНДО

Верно?! Не знаех! :D И какво правим, ако руските специалци утре плеснат 7 ИПСЦ/ ИДПА сцени за пищов и шмайзер… и кажат: "Идеме!" Правим ножки, ето това правим!

Иначе куражът си е кураж, тичането и ОФП-то са си тичане и ОФП... но да задобрееш достатъчно дори с шмайзер и пищов… хеле пък със снайпера... си ТРЯБВАТ КИНТИ... тези кинти един обикновен служител няма как да ги извади от собствени си джоб, освен ако баба му не е някоя богата реститутка... и в крайна сметка, нищо не правим... гледаме като гладен циганин мазна баница!

А едни неща или ги правиш както трябва... или въобще не се захващаш! Гледах едни наши снайепристи на някакво мероприятие на НАТО... без очила и антифони… дали им колегите от Запада да пипнат и да гръмнат с хубава пушка… един даже рекорд от раница направил от 1,5 километра С ЧУЖДА ПУШКА… въобще, заеби! Да не говорим, че историята познава и случки за "снайперисти" изпратени на курс в чужбина без пушки/ с ръце в джобовете.

Но, в крайна сметка… това си е ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА към тези неща. И щом тези, които взмеат пари да ги мислят тези неща и отговарят за това… значи така трябва да е!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2018, 12:05       Заглавие:  Re: Искрено и лично...по Геле...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Тук дали малко не пресилваш? НСО е с не малък щат. Обаче рисковете за охраняваните лица са минимални и свързани най-вече с това да бъдат набити или замерени с нещо. Та тичането и размахването на ръце и крака, се явяват къде-къде по-възтребвани, като умения. Може и да бъркам, но единствения политик, по кого стреляха (при това успешно), беше Луканов. И той е бил без охрана. Случаят с Доган не го разглеждам, защото там НСО нямаше думата.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer