logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:11




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА ?
да премахнем политическите теми и да върнем техническата визия на форума
79%
 79%  [ 38 ]
да го оставим както сега
21%
 21%  [ 10 ]
Общо гласове : 48
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2018, 16:46       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Аз съм за оставяне на нещата такива, каквито са.

Въпреки, че има понякога нарушаване на добрия тон, дискусиите в аналитичния раздел внасят емоционалност във форума.
И са една от причините за посещението му.

И сега няма проблем да се пише по технически теми, но особен ентусиазъм за това не виждам.

Мисля, че ако останат само технически теми, това ще навреди на форума и ще намали посещаемостта му.

За пример може да се погледнат спортните раздели - повечето от тях са направо замръзнали, тук-там се появява някое обявление за предстоящо състезание и до там.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2018, 03:13       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Vimpel написа:
Мисля, че ако останат само технически теми, това ще навреди на форума и ще намали посещаемостта му.
Така ще удариме едно рамо и на други форуми. Този не е единственият. Има мама.бг, татко.бг, искрено и лично и още хиляда други. Пусни ги нашите бабайти с 10 000 мнения на месец и на друго място да им се радват PDT_Armataz_02 Аз сьм жив пример- тролим и на други места не само тук :tu: :armed: :tank:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 01:04       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Аз бих гласувал да го оставим така. Все пак това е раздел за free exchange of opinions and ideas. Когато се въведе, предложих едно oграничение на броя на постингите за деня за всеки един от нас (trolling). В този раздел видях качествени постинги - история (Андрей, Риттер), икономика (Кирил), интелигентност и остроумие (Абсолют) и много други със супер интерсни постинги, доставили ми удоволствие да ги чета. Видях също Доствески характери и носталгични настроения. Е, понякогам личното величие натделява и емоциията завира, ама то е част от забавлението. С интерес чета коментарите за БГ, дори и някои линкове до БГ издания. Може би тази част ме разубеди да посетя някога страта махала. С болка чета Европйеските лудости за ограничания. За мен притежанието на оръжие е мерило за свободата на индивида.

Чета почти всички раздели на този форум - състезания, резултати, снимки. Радвам се, че в Нова България това съществува. Радвам се да видя и снимки на високо класни стрелбищни съоръжения (Т-клас). Да не говорим за водопада от информация в Т-клас, която се появява почти ежедневно, а така също ежегодните репортажи от
Shot Show Vegas. И да благодаря, на този behind the scene creator - volunteer- server - administrator - owner на този българин в Лас Вегас, който събра хиляди привърженици на свободното притежание на оръжие в този форум, което основно като всяка фамилия е съчетание от уважение, обич, омраза, подлост, лъжи, възхищение, раздяла и т.н..

Така че, нека да не си разваляме кефа и да си останем една фамилия с малко разхлабени правила и нрави и да оставим модовете да почистват, както намерят за добре (Let's not say "fuck the mods" - и те са част от фамилията :-) ).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 03:58       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Yank написа:
Така че, нека да не си разваляме кефа

Е да де ама като ми кажеш как разнасяте демокрация по света без нищо в замяна и вьобще не се интересувате от петрола на другите и куп още щуротий за комунягите и кефа ми го развали. Аз пьк ти го врьщам с израза: И на двете задни бузки Чичо Сам си татойраш пак кух хамериканец ( на две магарета сено не може да раздели) ще си останеш и т.н. и т.н. Иначе цяла вечер може за пушкала да си говорим и да си запазиме добрите чувства един кьм друг. Без политика е най-добре. Не сме дорасли още такава ни е маята.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 20:03       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Yank написа:
Аз бих гласувал да го оставим така. Така че, нека да не си разваляме кефа и да си останем една фамилия с малко разхлабени правила и нрави и да оставим модовете да почистват, както намерят за добре (Let's not say "fuck the mods" - и те са част от фамилията :-) ).


По принцип е така, но първо ние никога не сме били, няма и как да бъдем "една фамилия". Да вляза отново и за последно тук в "искрено и лично"... американските грандмастъри ми казват: "Браво, супер, имаме обаче някои забележки, като предлагаме нашата помощ - безплатен урок през месинджъра." :punch: Нашите "големи" спортисти: "Няма да има прогрес на дрилчета със заключени лакти", "Направете си и ВИЕ федерация, и си лобирайте за интереса"... така че от време оно ние сме си на ВИЕ/ НИЕ... като решението на този казус е да имаме възможно най-малко пресечни точки както във виртуалната, така и в реалната реалност.

Това пренесено на формуно ниво е всяка групичка да си се изявява в обособен раздел, без да се нарушава добрият тон и без да се отива към брутален офтопик, разбира се. Да, в Аналитичния раздел и аз понякога съм прекалявал, казвал ми го е и Посейдона, като аз съм се съобразявал със забележките му! И пак благодарение на Посейдона, в Аналитичния раздел, въпреки трафика, е по-мирно и спокойно отвсякога.

Да, обаче на партийните ръководители пак нещо не се понрави… съответно се пуска МАНИПУЛАТИВНО формулираната тема: "Деполитизация на форума". И кое точно му е ПОЛИТИЧЕСКОТО на форума?! Тайна, майна!

Като именно тук идва моментът, където се губи КЕФЪТ от комуникацията. Днес примерно, три часа в тира тествахме Глок с оригнален РД на блока, по-дълбоко вкопан и по-добре барнат от МОС-а. Като въпросите определено идват повече от отговорите! Кеф ли ми е обаче да споделям всичките тези неща вече и от личен опит... ами, определено не! На тези, на които им попречи "политиката" във форума... да подхващат сега техническите теми!

След като Пацо спря да пише, освен мен… то не остана друг, който да "търси изява" и да бърка в г.за на партийното ръководство. А зорлем да се нервим и дърлим за без пари… просто няма смисъл. Затова аз лекинко ще си се оттегля… има си и други платформи "за изява". А профила си тук ще го оставя единствено заради OLX раздела. Така, вервам… щастието на "фамилията" вече требе да е пълно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 20:12       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
След като Пацо спря да пише,


само да внеса уточнение - Paco получи бан, не е спрял да пише сам PDT_Armataz_01_21

иначе Аналитичния раздел си стои и може да се види ..
що анализи се изписаха за всякакви световни кризи .. от войни до мода за педераси и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2018, 23:14       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
темите от Анализите са преместени в основния раздел .. все пак са част от историята на форума ни :)

някой темите които не се вписват с визията на форума, ще се заключат или изтрият

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer