logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 06:08




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 52 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА ?
да премахнем политическите теми и да върнем техническата визия на форума
79%
 79%  [ 38 ]
да го оставим както сега
21%
 21%  [ 10 ]
Общо гласове : 48
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 01:51       Заглавие:  ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
направихме експеримент, позволихме политически и всякакви теми
резултата като, че ли е ... че от сериозен технически форум, заприличахме на жълта преса с копирани новини и злобни коментари под тях

стимулирахме агресия, злобен тон и т.н. все нелицеприятни неща

на всичкото отгоре .. ами и злобния тон се пренесе и в техническите теми

наблюдава се отлив на позитивните потребители
едни и същи циклят като развалена грамофонна плоча едно и също като заливат форума (почти 90% от мненията)
и смислените неща се губят ... вече форума не е това за което бе създаден

необходима е промяна .. за да възстановим имиджа си, и добрия тон

:??:

ПП: има вече достатъчно платформи за политически теми и подобни

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 02:05       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
направихме експеримент, позволихме политически и всякакви теми резултата като, че ли е ... че от сериозен технически форум, заприличахме на жълта преса с копирани новини и злобни коментари под тях

Гласувах "ЗА" премахването на политическите теми от форума, нищо че и аз имам немалко свои мнения из тях. БГ политиката е безсмислена, за сериозни геополитически анализи няма нито търсене, нито пък предлагане. И най-вече, да, въобще не им е тук и мястото!

Друго обаче не разбирам аз: търкания/ форумно напрежение на база политически коментари от доста време насам няма! От друго се породи известно напрежение, но ти така или иначе не си в състояние да го разбереш. Както и да е, аз съм "ЗА" премахване на всички теми и коментари, които не са пряко свързани с оръжията и стрелянето.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 07:47       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
:tu:

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 09:31       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Напълно подкрепям да се деполитизира форума.
Ivo III написа:
едни и същи циклят като развалена грамофонна плоча едно и също като заливат форума (почти 90% от мненията)

Имам чувството, че като отворя хладилника, някои потребители ще изскочат и от там, а непрестанно повтарящите се "като развалена грамофонна плоча" мнения напрягат душевния ми мир и се питам толкова ли сме тъпи, че едно и също нещо трябва ни се повтаря до безкрай.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 10:09       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2016, 15:43
Мнения: 995
Деполитизация :tu: :tu: :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 10:11       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ivo III написа:
че от сериозен технически форум, заприличахме на жълта преса с копирани новини и злобни коментари под тях

стимулирахме агресия, злобен тон и т.н. все нелицеприятни неща

на всичкото отгоре .. ами и злобния тон се пренесе и в техническите теми

Всъщност най-злобните тонове ги видяхме в чисто няколко технически теми ... по точно във ВСИЧКИ теми в които участваше Жоро Топалов се почваше война...
то не е нещо да се спори да се защитава кауза...не! грозни заяждания ето ти не мое да праиш резби кво се обаждаш тука!? :shock:

Еми тези теми нанесоха повече вреда на форума отколкото да си направя сам само политически раздел и да си пиша сам в него :shock:

след тези теми спряха да пишат ааабсолютно всички участници в тях...взаимно омерзени...

е това си е в нас балканството...нищо не е пренесено...
иначе може да се карантинира и скрие целия раздел за "анализи" и да остане както си беше форума...
иначе си стои като изкуствено залепен и винаги ще има девиации в него...
но става като затворен кръг...беше създаден за да отпадне напрежението в техническите...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 10:49       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
Еми тези теми нанесоха повече вреда на форума отколкото да си направя сам само политически раздел и да си пиша сам в него :shock:

... но става като затворен кръг...беше създаден за да отпадне напрежението в техническите...

В интерес на истината, в Аналитичния раздел, където междувпрочем се справяш блестящо като модератор… :tu: ; има най-малко глупости, злоба и като цяло напрежение. А и в крайна сметка… никой не кара никого да ходи да чете раздел в раздела. Спортните раздели, които мен лично не ме интересуват/ касаят, примерно… въобще не ги отварям да ги чета.

Иначе аз лично от този форум, от това което ме интересува - НЯМА КАКВО ДА НАУЧА! И за под 10% процента някакво що годе ценно инфо… да ме боли главата да ровя и чета над 90% пълни глупости… ме напряга страшно много това! И не чисто техническите, като цяло глупостите на тема оръжие и стреляне ме товарят брутално! В този ред на мисли, лично на мен си ми стига единствено авторската ми тема в раздела за самоотбрана и обучение.

От трета страна, форумът, дори и Аналитичният му раздел, никога не е бил отявлено политически… така че не схващам за какво деполитизиране имаме да говорим сега. Аз съм "ЗА" да се трият ВСИЧКИ теми и коментари, които не са пряко свързани с оръжията и стрелянето. Виж, доколко вече ще се толерират ГЛУПОСТИТЕ и по техническите въпроси в техническите теми… това вече вие имате да си го решавате.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 16 Ное 2018, 10:51, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 10:51       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
модераторите трябва да бъдат по смели за да са ефективни
заключване на теми, разделяне, предупреждения и т.н.
иначе модератора става активен участник в темата и налива вода в мелницата на ... търсещия изява
и виждате какво става .. както с всяка свободия

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 11:03       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
модераторите трябва да бъдат по смели за да са ефективнизаключване на теми, разделяне, предупреждения и т.н.

Ако някой излиза от рамките на добрия тон/ не спазва форумните правила и пр. - да, разбира се! Само че от известно време насам подобни тенденции не се наблюдават. Как обаче ще модерираш някой, който пише ГЛУПОСТИ по темата, без да нарушава правилата на форума? :-)


Как да е, аз съм "ЗА" закриване на Аналитичния раздел, в който по правило се местят засраните от Основния форум теми… а всичко несвързано с оръжейната тематика да се трие немедленно, а постналият го да се предупреждава/ санкционира. Въпреки че много се съмнявам, че ще се получи нещо по-смислено и добро като краен резултат… нищо не пречи да се пробва как ще е и така.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 11:04       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
тъп модератор мое да спече и/или унищожи раздел форум...цял сайт ...дори социална мрежа... PDT_Armataz_01_22 но да оставим това...
поред сега:
Геле дъниме чисто за политика в анализите...тва протести това онова...
това не е форума , но пък във форумите по света има раздел "извън темата' "курилник" пушилня за лаф/ на руски или аут ъф спейс на инглиш...

обаче докато по света тези разделчета са атракция малка и мини социална мрежа/лафат си познати в публична форма/...тук активността по политика в тях надминава цялата активност на форума :DD балканска особеност...а и сме го изтапанили НАЙ ОТГОРЕ на челно място във форума стои раздел за разтуха и анализи :punch: ако остане е добре да го мушнеме некъде надолу

трябва това да спре.

после ИМА какво да НАУЧИШ тука и ше ти го покажа в темата за лактите...ама и тя започната яко накриво...и няма как да се пише за това в разделите за обучения....ако го пиша там ще е заяждане...и е недопустимо! а в другия раздел ще ме разбереш...

за целта какво да направим?
1.Анализите остават, но се деполитизират и се премахват отклонения...
Но така се се дублира общия раздел...
2.премахват се и по подразбиране вече няма как да се дебатират стачките на шивачките у нас примерно в Общия раздел


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 11:35       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
за целта какво да направим?1.Анализите остават, но се деполитизират и се премахват отклонения...

Не, трие се всичко, което не е свързано с оръжейната тематика! Нали зорът е да го правим форума технически - напълно подкрепям, с ЕДИННИ СТАНДАРТИ към всички и всичко обаче! В "АР-15" примерно, влизат и четат хиляди потребители на ден - там никъде няма да видиш тема "Стига оръжия - малко смях", която при нас продължава да се мъдри в Основния форум.

Иначе това, което лично мен ме интересува, си го получавам като инфо оттук:
https://pistol-forum.com/forumdisplay.p ... d-Practice

Да, от стрелец като Гейб Уайт, с който си пиша - имам много какво да науча! Но в Бг-то първо няма такива стрелци, второ няма и такъв интерес към стрелянето като цяло.

Въобще, всичко при нас ни е в далеч, далеч по-малко мащаби - 50 човека, 10 от които са наясно за какво иде реч пишат… а 150 максимум четат. Което не пречи да видим как ще изглежда структуриран и модериран като АМЕРИКАНСКИ оръжеен форум - с теми единствено по оръжейната тематика, и коментари единствено свързани с темата.


п.с. Стрелковото предизвикателство за тази седмица… :-) :
https://pistol-forum.com/showthread.php ... Bill-Drill

Имах идея и ние периодично да ги стреляме тези упражнения, и заедно да пращаме резултатите си към Америката… но едни не ги интересува, други не искат, трети пък не могат. А гурутата там са зверове, от които има много какво да се научи! Това като поредното доказателство колко дребномащабни сме ние тук.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 12:36       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
с теми единствено по оръжейната тематика, и коментари единствено свързани с темата.

добре де тука сме 50 човека там 100млн...еми колко толкова...въпроса е да се подържа ли форума както в цитата?
Ако да, то раздел анализи трябва да се изтрие немедлено! там няма как да се изтрие нетаметичното и да се остави тематичното.
темата за смеха също веднага се трие...
след това да се модерира драконовски...повервайте няма по-лесно нещо от това.
за това е достатъчен един единствен модератор и това е Дред.
познаваме се и гарантирам, че за месец форума ще стане маниакално оръжеен!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 12:41       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
ubboto написа:

.......... "ЗА" премахване на всички теми и коментари, които не са пряко свързани с оръжията и стрелянето.


Амин брате!

Мене ми се чете за оружие, патроне, стреляне, оборудване и екипировка, релоуд, смазки и т.н. (не че не го чета на английски, немски или руски, но предпочитам да го чета на родния си - български език и да го коментирам с българи).

А не некви дървени философи да ми обЕсняват кой бил русофил или русофоб, кой е психо лев или десен и други подобни мозъчни пръд.и.

Политиката според мен би била допустима в темите само когато касае изконните ни права да държим, носим и употребяваме законно оръжие. Теми, като примерно "EU GUN BAN .. на БГ" и др. подобни, свързани с оръжията би трябвало да са допустими.

Оръжейния форум трябва да бъде такъв който да обединява хора със сходни оръжейни интереси, а не да ги разделя по политически или други признаци.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 12:56       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Poseidon написа:

............
то раздел анализи трябва да се изтрие немедлено! там няма как да се изтрие нетаметичното и да се остави тематичното.
......


Ми трии - кво чакаш :tu: !

Ся на мен примерно са ми безкрайно интересни твоите теми и опити със смазките.
Там само чета, слушам и бих си позволил да питам примерно.

Тестовете на минаващия - адмирации за отделеното време и средства.

Уббото добре че поддържа "стрелковата секция" на форума с ъпдейти от пистол трейнинга, като стандарти и прочее, показва това или онова как се стреля тука на наша почва и прави коментари след като ги пробва разните дрилове и стандарти.

Стрелците от Т-клас си коментират нещата от техната камбанария (които са ми мн. интересни и непозната за мен територия), пищовджийте пък от своята и така.
Може да съм пропуснал некои - да не се обидят хората, но съм убеден че въпреки малките ни мащаби има достатъчно членове на форума или потенциални такива които могат да допринесат за оръжейната му насоченост, развитие и обогатяване на оръжейната ни култура.
От нас зависи нещата да се получат.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Ное 2018, 14:16       Заглавие:  Re: ДЕПОЛИТИЗИРАНЕ НА ФОРУМА
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
УБО, всеки оръжеен форум, който посещавам, включително glocktalk и ar15.com имат general discussion раздел, в който има всякакви теми - от това, че на някой му умряло кучето, през проблеми с приятелки/приятели и жени/мъже, избори, републиканци/демократи, престъпност, филми, книги и смешни снимки и клипове, и прочие. И ако погледнеш броя на темите по раздели, това са най-популярните раздели във всеки форум.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 52 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer