logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 10:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 105 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 13:06       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
спортната са серии по 60 изстрела
биатлона са няколко серии по 5 изстрела
динамичната има от 50 до 1000+
Т-Класс има много различни дисциплини, вкл и с такива с елиминации дето ако отпаднеш .. са много малко изстрелите
но със снайпери не се стреля така както със шмайзери и пищофи

не мислете само за собствения си шмайзер как да го спасите .. :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 13:18       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
… не мислете само за собствения си шмайзер как да го спасите .. :oops:

За разлика от много други, в случая тук ние не мислим единствено за собствените си придобивки… те и едни придобивки! Мисълта ми беше, че дори и да не е спорт… а за каквото и да било смислено стреляне... х350 фишека на годишна база са нищо! Виж, ако е х350 месечно, всеки месец и то… да, тогава ще е проблем за някои да сколасат на 350 х 12.

Та, не че ще се вземе предвид, де… но както с всяко друго нещо в живота - човек е хубаво да има някаква ЙЕРАРХИЯ НА ПРИОРИТЕТИТЕ. А на мен идеята просто ми беше, че х350 фишека годишно не представляват никакъв проблем за всеки, който не го мързи да си вдигне задника и да отиде до стрелбището/ полигона поне веднъж месечно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 13:22       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5277
Местоположение: София
Ivo III написа:
не е работа на закона за КОС да казва кой колко ще стреля и тренира!
КОСаджията да не е завършил ВИФ или да е тренер?

Може ли да се аргументира, че КОС-аджията, ако почне да определя спортистите (дето стрелят по хартия) колко ще тренират, какви ли изисквания трябва да сложи на тези, дето биха стреляли по хора (охранители/самоохранители) и сред хора (ловци)? Аз поне, четейки евродирективата, не виждам изисквания стрелковите спортове да се третират различно от останалите. А не знам за футболистите да има регламен колко докосвания на топката трябва да имат годишно или за шахматистите колко партии трябва да изиграят и колко хода трябва да направят.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 13:34       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
а това че някои иска да си стреля "стандарти" .. за съжаление не е предвидено в Европейската част на света да е основание за придобиване на оръжиеако толкова много искате - правите една федерация на стрелящите американски стандарти със сток оръжия и .. получавате лиценз и си стрелкате колкото и където искате .. даже и световно можете да домакинствате

Аз от теб лично не искам, даже се чудя що още си губя времето да ви чета злобата/ глупостите! Големите спортисти, с малки изключения… шепа платежоспособни чичаци с пушки за десетки, ако не и стотици хиляди… сега са се притеснили да не им вземат играчките. Като сте толкова големи спортисти, къде са ви големите постижения на световната сцена… кога аз и ти ще се сравняваме като рефлекси с младок като 20-годишния руски шампион, Павел Торгашов, който диша във врата на най-големите американски шампиони?! Къде са ВИ младите шампиони?! НИЕ/ ВИЕ... да, верно много ви порасна работата… смешковци с големите претенции… как и да е, от сърце успех ВИ желая, досега на никого не съм направил мръсно или интрига. Виж, ако се наложи да си сдадем утре в КОС кирливите "калашници"... ще си стреляме стандартите с това, което се дава под наем… сто пъти по-добре, отколкото да ни се налага зорлем да се слагаме на кисели гъзари. Лек, приятен и спорен ден!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 19:23       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Ivo III написа:

мен ми е интересно този модел в Калифорния дали е дал резултати, или и там са се убедили - че не работи


Кой модел имаш предвид?
И как да работи, в смисъл какви са задачите, които решава и какви са критериите за работене?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 19:28       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
ubboto написа:
Ivo III написа:
а това че някои иска да си стреля "стандарти" .. за съжаление не е предвидено в Европейската част на света да е основание за придобиване на оръжиеако толкова много искате - правите една федерация на стрелящите американски стандарти със сток оръжия и .. получавате лиценз и си стрелкате колкото и където искате .. даже и световно можете да домакинствате

Аз от теб лично не искам, даже се чудя що още си губя времето да ви чета злобата/ глупостите! Големите спортисти, с малки изключения… шепа платежоспособни чичаци с пушки за десетки, ако не и стотици хиляди… сега са се притеснили да не им вземат играчките. Като сте толкова големи спортисти, къде са ви големите постижения на световната сцена… кога аз и ти ще се сравняваме като рефлекси с младок като 20-годишния руски шампион, Павел Торгашов, който диша във врата на най-големите американски шампиони?! Къде са ВИ младите шампиони?! НИЕ/ ВИЕ... да, верно много ви порасна работата… смешковци с големите претенции… как и да е, от сърце успех ВИ желая, досега на никого не съм направил мръсно или интрига. Виж, ако се наложи да си сдадем утре в КОС кирливите "калашници"... ще си стреляме стандартите с това, което се дава под наем… сто пъти по-добре, отколкото да ни се налага зорлем да се слагаме на кисели гъзари. Лек, приятен и спорен ден!

Геле бързо вдигна белия флаг голям пораженец си, а за някои неща си прав, но да знаеш и стрелбища няма да има тогава и ще те питам с какво ще си правиш разните му там квалификации .... със служебното .... Е тва няма да стане вярвай. Ще ти дадат врднъж макдимум два пъти и до там и ще те гледат на кръв

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 19:58       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
minavasht написа:
Ivo III написа:

мен ми е интересно този модел в Калифорния дали е дал резултати, или и там са се убедили - че не работи


Кой модел имаш предвид?
И как да работи, в смисъл какви са задачите, които решава и какви са критериите за работене?


за дългите пълнители

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 20:17       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
а това че някои иска да си стреля "стандарти" .. за съжаление не е предвидено в Европейската част на света да е основание за придобиване на оръжиеако толкова много искате - правите една федерация на стрелящите американски стандарти със сток оръжия и .. получавате лиценз и си стрелкате колкото и където искате .. даже и световно можете да домакинствате

Аз от теб лично не искам, даже се чудя що още си губя времето да ви чета злобата/ глупостите! Големите спортисти, с малки изключения… шепа платежоспособни чичаци с пушки за десетки, ако не и стотици хиляди… сега са се притеснили да не им вземат играчките. Като сте толкова големи спортисти, къде са ви големите постижения на световната сцена… кога аз и ти ще се сравняваме като рефлекси с младок като 20-годишния руски шампион, Павел Торгашов, който диша във врата на най-големите американски шампиони?! Къде са ВИ младите шампиони?! НИЕ/ ВИЕ... да, верно много ви порасна работата… смешковци с големите претенции… как и да е, от сърце успех ВИ желая, досега на никого не съм направил мръсно или интрига. Виж, ако се наложи да си сдадем утре в КОС кирливите "калашници"... ще си стреляме стандартите с това, което се дава под наем… сто пъти по-добре, отколкото да ни се налага зорлем да се слагаме на кисели гъзари. Лек, приятен и спорен ден!


само не разбрах, защо е така подпали :)
че и пак ние сме виновни ..

няма ли някой юрист покрай вас, е така да прочетете закона заедно ..
и да ви каже какви са опциите за стрелкане на дрилчета да се придобие оръжие :)


сцената става много грозна, незнам дали се усещате или не

нека да плюем по спортистите .. ама да им ползваме лиценза да си купуваме оръжия
те са едни долни гадове и няма да им стъпим по състезанията! .. само ще искаме да им ползваме лиценза на аванта
обаче за сметка на това ще ги плюем! .. щото те нищо друго не заслужават, но лиценза ще го ползваме - ние срам нямаме

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 21:43       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Ivo III написа:
minavasht написа:
Ivo III написа:

мен ми е интересно този модел в Калифорния дали е дал резултати, или и там са се убедили - че не работи


Кой модел имаш предвид?
И как да работи, в смисъл какви са задачите, които решава и какви са критериите за работене?


за дългите пълнители

Ами мисля, че си имат ограничения, за пистолети е до 10, и вноса е углавно престъпление, затова като ходих там лятото, трябваше да взема на заем от познат неговия 27 с малките му пълнители, просто нямам скопени пълнители за моите.
Не знам какъв ефект има върху престъпността, преди две седмици имаше масово убийство с глок в .45, не помня модела, които така или иначе не носят много патрони в пълнителя.
Откъм тероризма - доколкото знам никой от терористите в Европа не е ползвал законно купено оръжие, не вярвам и тукашни такива да се спрат от това, двамата араби от сан бернандино имаха напълно законно оръжия, които не ги направиха по-малко опасни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 21:59       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
обаче за сметка на това ще ги плюем! .. щото те нищо друго не заслужават, но лиценза ще го ползваме - ние срам нямаме.

Точно ти ли си тръгнал да ми говориш за срам, бе?! :DD Преди да вземете лиценза за Динамичната, всичко почваше и свършваше със службите и армията. Дадоха ви лиценза, като лично твоите думи, написани в този форум бяха: "За нас са важни богатите фенове."

И, от какво да ме е срам?! Че в качеството си на все още действащ служител нямам ФИНАНСОВАТА възможност изцяло да поемам подготовката и участието си в състезанията?! Държавата също тотално абдикира от нас… а да ходиш само да записваш участие, както правят сигурно 90% от "големите" ни спортисти - лично за мен просто няма смисъл.

А моралното удовлетворение си ми остава в това, че аз вече съм си дал своята лепта към по-младото поколение! Тези младоци от службата, които взеха първото място преди месец в Габрово... с всички съм стрелял, на всеки малко или повече съм казал и показал нещо ново и полезно! А това никой не може да ми го вземе!

Другото, плюл съм бил… кое от това, което казвам/ пиша на отговаря на истината?! Ние сме големите спортисти… окей, къде са ви европейските и световни шампиони?! Пият кафе, ей сега идат! Къде са ви младите кадри, бъдещите шампиони?! И те са за кафе! Гледах наскоро снимки от някакво спортно мероприятие... все чичаци с наднормено тегло… ами, то направо си е грозно дори за гледане! Та, това ли ВИ е развитието на спорта?! Та, докато не се извърти и това поколение от чичаци - реален прогрес няма да има! След това вече - божа работа! За който има нервите и времето да чака дотогава.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 22:27       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
обаче за сметка на това ще ги плюем! .. щото те нищо друго не заслужават, но лиценза ще го ползваме - ние срам нямаме.

Точно ти ли си тръгнал да ми говориш за срам, бе?! :DD Преди да вземете лиценза за Динамичната, всичко почваше и свършваше със службите и армията. Дадоха ви лиценза, като лично твоите думи, написани в този форум бяха: "За нас са важни богатите фенове."

И, от какво да ме е срам?! Че в качеството си на все още действащ служител нямам ФИНАНСОВАТА възможност изцяло да поемам подготовката и участието си в състезанията?! Държавата също тотално абдикира от нас… а да ходиш само да записваш участие, както правят сигурно 90% от "големите" ни спортисти - лично за мен просто няма смисъл.

А моралното удовлетворение си ми остава в това, че аз вече съм си дал своята лепта към по-младото поколение! Тези младоци от службата, които взеха първото място преди месец в Габрово... с всички съм стрелял, на всеки малко или повече съм казал и показал нещо ново и полезно! А това никой не може да ми го вземе!

Другото, плюл съм бил… кое от това, което казвам/ пиша на отговаря на истината?! Ние сме големите спортисти… окей, къде са ви европейските и световни шампиони?! Пият кафе, ей сега идат! Къде са ви младите кадри, бъдещите шампиони?! И те са за кафе! Гледах наскоро снимки от някакво спортно мероприятие... все чичаци с наднормено тегло… ами, то направо си е грозно дори за гледане! Та, това ли ВИ е развитието на спорта?! Та, докато не се извърти и това поколение от чичаци - реален прогрес няма да има! След това вече - божа работа! За който има нервите и времето да чака дотогава.


не циклиш ли като развалена грамофонна плоча?

от къде имаш право да притежаваш шмайзер?
и да си циклиш дрилчета и стандарти защото нямаш кураж за състезания

с лиценза на тия гадове .. и за благодарност ги плюеш

е това ако не е падение .. няма какво да е

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 23:44       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
ubboto написа:
...Тези младоци от службата, които взеха първото място преди месец в Габрово... с всички съм стрелял, на всеки малко или повече съм казал и показал нещо ново и полезно! ...
...Гледах наскоро снимки от някакво спортно мероприятие... все чичаци с наднормено тегло… ами, то направо си е грозно дори за гледане! Та, това ли ВИ е развитието на спорта?! Та, докато не се извърти и това поколение от чичаци - реален прогрес няма да има! След това вече - божа работа! За който има нервите и времето да чака дотогава.

Е те тука че стане гоуем спор!

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2018, 00:56       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
от къде имаш право да притежаваш шмайзер?

Докато бях член на спортен клуб... да, именно на спортно разрешително го купих този "калашник" преди три години от колега от форума. През него досега са минали над 20 младока от НСО/ на заинтересованите мога да предоставя и поименен списък... така че още утре да ми се обадят от КОС - отивам да го сдам и без "гък" да кажа! Просто си стои вече в мен на доизживяване… и си чака поредният донос от поредният доброжелател. И КНО-то си за самоотбрана ако кажат ще им занеса, за да не би и там да се окажа длъжен на някого с нещо. :happy:

А ти вече няма къде да се денеш от злоба… сега пък вече и пропаднал съм бил! Окей, тъй да бъде! :DD Чудя ви се яко на моменти, хора… и наистина не мога да го повярвам. :oops:


п.с. "Шмайзерът" ми на групова ОФП тренировка, преди да се качим на полигона:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 23/?type=3

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2018, 00:58       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Zakira написа:
Е те тука че стане гоуем спор!

Идеята тук не е да спорим, а да си кажем по някоя друга блага дума на изпроводяк. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Ное 2018, 09:01       Заглавие:  Re: "Оръжия КОИТО МОГАТ" .... или загубени в превода отново!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Надявам се, че няма да ми се разсърдите за едно вмятане - лееекинко встрани от заглавието на темата. Дали сега не е времето поне да се уеднаквят изискванията за закупуване на патрони, барут и капсули от спортисти към тези за ловджии.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 105 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kcv, Pl.Dimitrov и 52 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer