logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 18:20       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не мога да намеря онзи пост със списъка, дори не се сещам в кой форум съм го виждал.
Това ме кефи тук - питах Мас Айуб сутринта в друг форум и след няколко часа ми отговори че въпреки че е чувал за тоя случаи, не се сеща в момента. Надявам се някой друг да отговори.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 18:24       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
minavasht написа:
Ти пък - най-вероятно щяха да я оберат и изнаслият малко, сега заради прибързаните и действия две семейства са зачернени и скърбят за близките си.
Представяш ли си и каква травма е причинила на дечицата, да станат свидетели на такава жестокост?
Да не говорим за възможността да им повреди слуха като стреля в помещение...

Отделно от това имаме проява на дивашки расизъм, защото по гласа се виждаше, че мацката е бяла, а на онези двaмата определено предците им бяха някъде от горното течение на Конго.

Преди няколко години помолих секретарката на фирмата да ми ламинира оръжейния лиценз. Тя ме погледна разочаровано, все едно съм и направил две деца и после съм избягал с брат и в Хавай и промълви: "Ама и ти ли си от лошите!?!".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 18:26       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Amazon написа:
Преди няколко години помолих секретарката на фирмата да ми ламинира оръжейния лиценз. Тя ме погледна разочаровано, все едно съм и направил две деца и после съм избягал с брат и в Хавай и промълви: "Ама и ти ли си от лошите!?!".
... и това е в държава с вековни традиции в свободното притежаване и носене на оръжие.

А смятайте нас въоръжените в БГ как ни гледат :confused:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 18:36       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
JDredd написа:
... и това е в държава с вековни традиции в свободното притежаване и носене на оръжие.

Имай предвид, че това все пак е Ню Джърси - крепостта на демократите. А има и по-зле. Примерно ако имаш оръжие в багажника по-добре не минавай през Делауеър. Въпреки закона за защит на пътниците, като нищо ще осъмнеш със съквартирант на име Буба.

От друга страна, на една крачка е Пенсилвания, където е друга планета. Стрелбищата са повече от супермаркетите а дори в малките оръжейни магазани продават Барет .50. Точно там един пенсиониран полицай научи дъщеричката да стреля точно с .22 пистолет, когато беше на 8.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 19:02       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Amazon написа:
А има и по-зле. Примерно ако имаш оръжие в багажника по-добре не минавай през Делауеър


Check Delaware:

https://blog.cheaperthandirt.com/gun-travel-transporting-handgun-united-states/ не знам колко е up to date? Преди години имаше случай дето бяха разпердушили колата на един от Флорида все пак - а може би беше в Меriland. За Massachusetts знам, че не трябва да прекараш нощта с оръжие в багажника - транзит може.

Тази книга излиза всяка година е абсолютна up to date. https://www.amazon.com/Travelers-Guide-Firearm-Fifty-States/dp/B01N1XDDKP

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2019, 02:45       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
https://www.clickorlando.com/news/breva ... puties-say


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2019, 04:13       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
minavasht написа:
https://www.clickorlando.com/news/brevard-homeowner-shoots-2-masked-intruders-killing-1-deputies-say

Може ли въпрос? Ти като професионалист, ако си лежиш в къщи и чуеш шум кое ще грабнеш - пистолета, арката, или нещо друго? Аз в нощното шкавче имам пистолет и мощен фенер, но като се знам какъв съм стрелец с пистолет, ако имам време бих отскочил до килера за арката, или чифте. А и ме е страх, че с пистолета, дори да извадя късмет и да уцеля първи, оня все пак може да ми види сметката преди да стане дейзи. Докато ако го мелне от упор 5.56, или бъкшот, проблема директно се решава по сталински.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2019, 05:22       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Помпа с къса цев (под леглото) - може дори и да не трябва да го решаваш по сталински. Звука на презареждането на помпата плаши в повечето случаи. Съчми от порядъка #4 в комбинация с бък шот могат да те предпазят от разноски.

Be safe!

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2019, 05:24       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
:)
За времето, в което мога дам един прицелен изстрел с арка, мога да пусна 2 процелни изстрела с .40.
Освен ако не носи жилетка, ще съм много по-ефикасен с пистолета, просто защото ще мога да го уцеля по-бързо при еднакви други условия.
Да не говорим, че моята къща е малка, 1500 квадратни фута, със сравнително тесни коридори и доста ъгли, които ще са бич дя ги чистя с арка.
Днес ми дадоха една стара бронежилетка на сафариланд, ще я пробвам някой ден как се държи с разни калибри и куршуми.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2019, 05:29       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Yank написа:
Помпа с къса цев (под леглото) - може дори и да не трябва да го решаваш по сталински. Звука на презареждането на помпата плаши в повечето случаи. Съчми от порядъка #4 в комбинация с бък шот могат да те предпазят от разноски.

Be safe!

Една от по-маловажбите причини да предпочета пистолета пред арка, е че трябва да я заредя първо, губейки напълно изненадата, същото мисля и за помпата - предпочитам да не знае/яр че съм там и да имам контрол, докато не дойде време.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2019, 17:29       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
https://www.clickorlando.com/news/homeo ... puties-say
Това прилича на случая с доктора в Пловдив. Няма повдигнато обвинение.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2019, 00:07       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Благодаря и на двама ви! И моята къща е малка, 2000 фута и също с остри ъгли. За сега ще продължа да ”охранявам” с пистолета, единствено, че не мога са се пречупя да го държа зареден. Или ще си купя късо чифте.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2019, 00:11       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Yank написа:
Помпа с къса цев (под леглото) - може дори и да не трябва да го решаваш по сталински. Звука на презареждането на помпата плаши в повечето случаи. Съчми от порядъка #4 в комбинация с бък шот могат да те предпазят от разноски.

Be safe!

Благодаря за съвета! Помпата с пистолетна дръжка ли е? Че с жената харесахме едни такива в кварталния магазин.

Единственото ми притеснение за чифте с къса цев, е че близо до мен няма къде да тренирам с него. Някой стрелял ли е с 12-ка с пистолетна дръжка?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2019, 04:23       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Amazon написа:
Някой стрелял ли е с 12-ка с пистолетна дръжка?

Надали някой от този форум да го е правил , но виж пистолет с дрьжка на помпа ....има много хора с богат опит. Нарича се Глок.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2019, 08:17       Заглавие:  Re: Носене на оръжие в сащ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2012, 17:31
Мнения: 1277
minavasht написа:
Не може да се носи оръжие на следните места:
-полицейски участъци
-затвори
-съдилища
-изборни места
-срещи на общински и училищни управления
-срещи на депутати
-училищни и колежански мероприятия, не свързани с оръжията
-училища, колежи, университети
-части от заведения, където се сервира само алкохол (бар в ресторант)
-терминал на летище

Не се издават разрешителни на
- хора с увреждания, които им пречат да боравят безопасно с оръжие
-не е осъждан за углавно престъпление
-не е осъждан за наркотици
-въдворяван е за злоупотреба на наркотици
-няма история на злоупотреба на алкохол - осъждан е за шофиране пиян два или повече пъти за последните 3 години, или за употреба на оръжие пиян.
Това федерално ли е или за конкретен щат? Имаше една новина преди време, че от местната управа били разрешили носенето на оръжие в сградата на общината и съда но не се сещам за кой щат ставаше дума.

Sent from my Benefon Dragon

_________________
Слав Барутчиев
СК "Ронин" гр. Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer