logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 26 Апр 2024, 09:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 15:00       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е добре ще направим, като поручик Ржевски...като таковал Наташа Ростова отбелязал на ботуша колко пъти...когато възникнал спор - найсе ли са или по-малко...изтрил всички черти и почнал с начале :DD

Ще стреляме отначало тоест...резултатите досега ги трием, като поручика горе :-)
Обаче на мен, като че ли нещата ми се изясняват...нещо технически куца в колекцията калаши на колегата Zakira ...обзалагам се оставя ги само на балистол и ясно е...тракат, като каменотрошачки...и отварят групите напълно закономерно... :smoke:

п.п. щом като познавате въпросния АКМ трябва да добавим инфото, че освен копенсатор има и буфер за рамата...
спусъка също някак си е оса...
истината е че сток калаш /с това дето стреля Геле/ е различно ...оказва си влияние ...няма какво да спорим така е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 15:24       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31407
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
има и буфер

който Закира ми го подари :)

и е добре дошъл на теста на системите :)

тъкмо тогава ще имам два АКМа .. един чисто нов 100% сток и един научен :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:05       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Може да се уговорим за удобен ден. Ще си донеса цялата колекция калаши и може да ги тестваме кой какви групи прави без намаз и с намаз от туй вълшебно нано мазило.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Изображение

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:12       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
идеално...на живо вече ще мажеме масла яко :tu: ...а за буфера споменавам за да се знаят доработките по калаша...
Като взема под наем калаш от стрелбището обаче нещата ще са различни...
което си е вече истината...калаша трябва да е сток отпред с водопроводната муфа/предпазител и заводска фаска ...буфер...забраняваме...да си дъни в кутията на желязо
и да скача като козел...е тогава нещата ще се наместят...при добро темпо група 3 изстрела отива метър на 20метра дистанция...

това е ясно...а за спорта ми е много любопитно как изобщо е възможно да се оместват ар 223 и калаш 762 в едно състезание???
ами то е все едно да се борят борци категория 45 кила и 110кила...различни категории са...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:21       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Poseidon написа:
а за спорта ми е много любопитно как изобщо е възможно да се оместват ар 223 и калаш 762 в едно състезание???

Не се "омесват" оръжията, а се "омесват" стрелци. :D

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:28       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Zakira написа:
Всичко е до стрелец :)


Ще е интересно да се видим...ок...това за стрелеца е така и не е така...
айде на твоите калаши ще им вдигнем левела с едно 30% с естерните масла...още некой процент да се вдигне с компенс и буферяга...
и до тука... :roll:

за по нататъка... смяна на системата :D оп това не е политически лозунг... PDT_Armataz_01_22

Бързилов и той упорства...еми добре да фърли чезето и глока и да запаше ЗИГ ПРО...а може и Смит Сигматаааа... :armed:
въпроса е защо да се мъчиме, като грешни гяволи, м?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 17:54       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31407
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
това е ясно...а за спорта ми е много любопитно как изобщо е възможно да се оместват ар 223 и калаш 762 в едно състезание???
ами то е все едно да се борят борци категория 45 кила и 110кила...различни категории са...


тук им две течения :)
едните, искахме да ги отделим Калашките в отделна дивизия, различни PF (повер фактор) и т.н.
но

а другата е ... да са заедно
за да може АР-ките да демонстрират колко са по добри, и дори на заклетите соц русофили да им стане ясно че АР е по добрата платформа
ама за жалост .. в БГто не може много ясно да се демонстрира по няколко причини

1. преобладават АРки сглобени с всякакви долнопробни части, правени из корейско/китайски навеси/гаражи
2. техническата грамотност на БГ състезателите е под нулата - та те едно ЧЗ не могат да подкарат повечето, или Глок .. да не говорим за Танфолио :))
почват се едни смени на пружини, пилене, слагане на гуми и какво ли не и .. едно толкова просто нещо не работи нормално
3. релоад - тотал щета, гледаш и не може да повярваш за какво става дума, това Фриебор, хеад спейс, на карабинска гилза .. кой ти обръща внимание
масово не могат да си настроят машините за релоад .. на такива неща сам се нагледал че ... не искам да коментрам

все пак АР системата без значение бутална или газова .. си иска поддръжка
масово се използва ВД40 .. дето не е никаква смазка даже :punch:

та .. от хора дето не могат да свият 1000 еднакви 9ки, и да подкарат безпроблемно един Глок на състезания, искаме да релоадват 223, и да подкарат и държат в кондиция една АР

и в добавка .. че и АРката е с съмнителен произход (обикновено винаги има нещо еврейско в схемата) е как искате да работи


от другата страна има .. АК, дето на цена 15-30ст никой не релоадва, стреля с военни патрони правени 70те-80те под висок контрол
и само един и същи заряд, скорост и проектил ... (в тая схема не слагам въобще скрапните АК-та събирани от части на бракувани калаши)

и много често може да се види много добро представяне на понагласени Ладички (АКМ) и Москвичи (фрезовани АК47) или Шкода 120L (ВЗ)
на фона на тъжни фенове на АР-ки с еврейска жилка, и точно от тук се заражда другия мит - буталните работят!, да работят - сравнени с какво?

имахме възможност да видим отблизко Къстом АР-ката на Христосков как работи, който не вярва да помоли да я разгледа :)
18 инча, с Рифле система .. само гледайте да няма предатели, и помолете да я пробвате, за да видите какво е поведението на такава система ... и пак ще говорим за бутала, 16ки и т.н. подобия на АР

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 17:07       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Привет,

Ще пиша в тази тема че отговарям на Poseidon-а.

1. Безкрайни благодарности на колегата Ti6kata, за помощта по поръчването, доставянето и монтирането на определени екстри за моята AR-ка. Просто съм изумен, как приятелски подходи към дефакто непознат човек. Още веднъж хиляди благодарности :tu: .
2. Искам да благодаря и на Aspirin-a който ме светна на някои моменти при прецизната стрелба с диоптрични мерници :-) .
3. Накрая ще благодаря на Гелето за всичко, което прави за СТРЕЛЯНЕТО и в частност с мен, макар че изобщо не съм очаквал да ми откаже, защото иначе ще му взема феса. :joke:

Та Poseidon-е нито смазката нито екстрите могат да имат някакво съществено отношение към стрелбата и резултатите от нея. Единствено правилната СТОЙКА, ХВАТ и СПУСКАНЕ могат да имат значение.

Личното ми впечатлени от монтираните екстри:
Първата ми мисъл след първия патрон беше къде ми е отката, но попадението не беше където го очаквах. Усещането за откат е субективно усещане. Нов приклад, ръкохватка, компенсатор - да някак си ми е по-ергономично, но основното за да уцелиш ти е спускането. Относно спусъка който сега трябва да 3.5 lbrs доста ми е различен ще ми трябва време. Относно поведението на цевта, както каза Ti6kata, макар че не му вярвах цевта слиза надолу, което ми смъкна попаденията надолу при дублети и триплети вместо вдясно и нагоре НО пак ХВАТА и СТОЙКАТА са ти съществени.

Стрелях на Лозен горе до беседката не знам дали е 22м или 25м (новaта ми лазарна рулетка се оказа боклук и не бачка на открито). Стрелях прав от ръце, пробвах да се подпирам на лакът, ама по-зле. Прецизната е ОК за мен. Пробвах триплета. ТА прав си! Дублети ми влизат в 10 см група но триплета бяга най-малкия ми сплит беше 0.21s после третия на 0.5s общо 0.71s

Но смазката няма как да влияе на попаденията или на времето единствено хвата и стойката. Дори с новите екстри няма как да вкарам триплет в гилза 12к може единствено първия изстрел, след като си готов и си се прицелил да го вкараш.
Та доволен съм от новите екстри, няма влошаване на работата на оръжието, което винаги може да се получи, когато човек сменя чаркове.

Относно стрелянето и drill-овете. Значи стрелянето може да си е само за себе си или част от по-големи комплексни умения. Примерно вземи един анти-терорист. Сигурно е най-ужасния катерач, прави ужасни възли, като парашутист сигурно е гола вода , стрелянето и то като всичко друго НО той е комплекс от умения. Та е много важно какво точно искаш да замериш с дадено упражнение. Дали е тичане, тактика, ски, плуване, езда и стреляне ОК това са различни спортни дисциплини в които стрелянето е само един елемент. Ама да кажеш че щом не си добър на модерен петобой си скапан стрелец или ако не си eliT-class състезател не знаеш как да си хванеш пушката Е МАНИЯ за величие. 8) Ta упражненията от pistol-training имат за цел да ти оценят стрелбата не ТАКТИКАТА, ТИЧАНЕТО, клякането и т.н.

Всеки спорт е полезен особено за пубертетите, което ме навежда на мисълта как влияе динамичната стрелба и може ли да бъде средство, което да изгражда самочувствие и самоуважение в юношите за да ги предпази от хлъзгане по алкохол, наркотици и т.н. Ако искаш отдели друга тема. Но спорт без младежи/юноши няма бъдеще, а нали тука и за спорта говорите. Аз не съм спортист нито състезател просто обичам да дразня КОС-а като си стрелкам.


Последна промяна b5202s на 06 Дек 2018, 18:08, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 18:01       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31407
Местоположение: Sofia
b5202s
просълзи ни с този пост PDT_Armataz_01_26
как започна, къде го завъртя, през китайски рулетки .. и накрая завърши с тревога за младежите

няма страшно - имаме юноши и младежи разбира се!
нали ни заявиха, че сме средно около 50-така побелели старчоци .. значи около 30 годишните са ни младежите :tu: ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 18:25       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Ivo III написа:
имаме юноши и младежи разбира се!


10x


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 20:00       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31407
Местоположение: Sofia
а дали някой им се подиграва на тези колеги

Изображение
https://www.americanrimfire.com/

или на тези ?
Изображение
https://rba.benchrest.net/

ние не спортуваме техния вид спорт
но ги уважаваме! и ценим труда им .. нищо, че нямат дечица и младежи

защото точно техния спорт .. е допринесъл страшно много за развитието и усъвършенстването на прецизните калибри, които ние ползваме днес


или какво да им кажем .. вашия труд измерен с милиони часове разработки и иновации не важи щото - нямате пубери :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 22:59       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ах, Бомбардире интелигентен тип си...кефиш ме...ама как можа да миксираш умните неща дето казваш с некои ...как да кажа странности :roll:

Какво ти пука за КОС и на тех какво им пука за тебе ...не е ясно..."дразнил си ги"...Кос са си Кос и те така...има си закони и никой нищо не дразни...
После това в подписа дето си писал...къде го чукаш къде се пука...Геле не го е спрял никой...просто като се сбиеш те удрят и тебе - той тва го знае мнооого добре...еми кво!?
Не ме послушахте за тия подписи и нещата на изкрейзване отиват...
ше има още по яки подписи....като мине тоя или оня бан...мани мани

Ама как мое да се праиме на жертви тука...аз съм банван многократно...е в ТАЗИ тема ми се обадиха предупредиха ме - "говори се че си стрелял с преостъпено оръжие" ...не е редно"...еми ДА така е не е редно...
са какво закона е закон...ше почна да откачам да пускам теми да рева като вдовица за к.р ...как ми мачкат свободата...дрън дрън ярина...наемаш пушка и стреляш... точка.

За елитността на ТЕ класове Ме класове... ама това е само в нечии глави самонавиване...в други форуми мое да се чете КАК Те клас стрелците били хартиени тигри или кво беше там...

ама направи Ти бре организация, а не разправяй кой е хартиен тигър...па я подържай...па се бори и бутай за релод ...за облекчения за спорт...аз ще взема на спортно пушка и ше ти сера на главата колко си лош...ех ех...как мое на тая прекрасна земя да се народиме точно па ние

Тази малоумщина само У НАС я има...вместо да се подкрепяме...си вадиме очите взаимно...мани орисия...
е тука напоследък няколко теми са за образец...подаряват се неща...крепиме се...одобрявам!
Тишо си е мъжкар...ше помогне винаги...Аспирина също е мъжага...не се познаваме ама е яко сръдлив..изпокара се с този онзи и не пише...
той си знае...
за стрелбата иначе кое какво е ...темата е това...
ами стрелбата е за мислещи хора - и Геле го казва... това включва ВСИЧКО...
От лупане на прецизна до откачане 500 патрона дневно до опити с триплети и подрипане малко движение...и тактика и изобщо...САМ да поизмислиш нещо...не пречи и да се лупат дриловете от пистол форума...Ок
ама на тази база създай/измисли нещо свое...

ПОКАЖИ ГО! ще се коментира доизкусурява...и тогава нещата стават ок...

Бързила горе скромничи...много добре го беше измислил тоя дрил...и идеята за изследване поведението на пушлетата на триплети е негова не е моя...
а Геле ми се иска да го видя на тоя дрил...нито е да бегаш 800м нито е да скачаш с парашут...
За мазилата като се видим...сега ти е рано...и като спомена Тишо в темата за строшения пин на Неата единствен попита дали е мазана...много добре разбра, че човека не я е пипал...както се и оказа...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 23:05       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2666
Хайде се мазнем малко и по душата на Посейдона . Болта на Бомбардировача е запознат с една червена грес ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 09:34       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Poseidon написа:
Геле не го е спрял никой...просто като се сбиеш те удрят и тебе - той тва го знае мнооого добре...еми кво!?

По "битивито" в момента върви едно реалити - "Фермата", като мотото този сезон там е Съединението. Само че отношенията между участниците не че въобще не отиват към съединение, а към още по-голямо разединение. И не защото хората са лоши, а щото и там липсват зрелите и улегнали личности, които да направят спойката между хората.

От страна на по-възрастните личности и тук, вместо съединение... "ние", "вие", "те". Да, по принцип малко по-рязко реагирам на агресия и заплахи по мой адрес, но никой не е перфектен... аз същото си имам трески за дялане.

За писането тук, да, наистина никой не ме е спрял... просто ми писна да ми задават в бачкането въпроси, какво аджеба съм писал по форумите /а този е единственият български форум, в който пиша/! Хайде, имали сме неведнъж тук спорове и търкания... преди за "зиговете", а сега за "чичаците и спорта"... но каква душичка мизерна трябва да си, та да ходиш да риеш и там, където човекът си вади хляба?! "Доброжелателите" поне да ми бяха предали точно думите, а не за пореден да лансират нагли лъжи!

От друга страна, най-накрая ме пуснаха американците и аз да почна да поствам в най-големия и авторитетен форум за пистолетно стреляне в света:
https://pistol-forum.com/showthread.php ... Your-Level

... всяка седмица големите в стрелянето мислят и споделят ново упражнение за пищов, на база на които обективни критерии ние проверяваме нашето ниво, виждаме грешките си и чертаем посоката, в която да се развиваме.

Другото изключително важно нещо за мен е ДОБРОНАМЕРЕНОСТТА... от доста време насам имам бъгове при първия изстрел, като един от американските грандмастъри ми пише, след като му пратих да види и оцени едно мое стреляне: "Браво, супер, обаче имам една забележка, искаш ли да я чуеш?" Аз: "Естествено!" Той: "Включи си видеочата и да направим един урок" :punch:... и за по-малко от две седмици успях да сваля повече от 0,25 сек. при даването на първия бърз и точен изстрел!

А тук да се обяснявам с какви лакти стрелям, заключени или отключени... да ходя нервно да правя най-новите оценъчни курсове, за да може ответната страна и тя да покаже стреляне на някакъв обективен и утвърден стрелкови стандарт за пищов... да генерирам за пореден път нерви и негативни емоции - просто няма смисъл.

И понеже ми стана интересно, се зачетох кои личности навремето са били моторът на Съединението на България:
http://saedinenieto.bg/lichnosti-ot-saedinenieto-b/

... и ми стана пределно ясно, що нещата в днешно време при нас не се получават - без оглед на колектива и нивото.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 11:54       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Геле мислим малко източниците ти на инфо не са свет :roll:

Както и да е.. стига с тия войни...ние докато се разберем помежду си ...враговете ни ще ни избият...

Ама е затова всеки българин трябва да има оръжейна култура...дрилове милове...ясно...нападнат ли ни врагове ще им пробиваме главите, като в първия пост ...да в хартия...а дали хартиените тигри не знаят как мирише кръвта и оценъчната им система, майко мила не е правилна...може и да знаят...и за кръвта и за солта...споко...айде малко да се успокоиме викам...

И като стреляте пуснете или помнете това - Откровение за България...па да видим в действие дали българина е хартиен пласмасов или железен...



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer