logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 22:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 20:40       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Еех, младост ...
Ще трябва да слагам очила явно
Едно време с ТОЗ-а си ги нижех цяла кутийка на 50 метра, ама то беше някога, бай Тошо още махаше от трибуната.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 22:55       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
MolonLabe написа:
minavasht написа:
...Кажи и как виждаш тая мишена на 30 метра, че и да я уцелиш.


Ето аз, един един млад стрелец, но на практика - чичка на почтенна възраст, с бифокални очила, на същия този лозенски бъбрек и на максималната дистанция - от масата пред навеса до гумите пред бруствера (което е според мен е макс 30м)


Стига сте се заблуждавали сами и заблуждавате и другите! Този бъбрек е 22 м от пейката под навеса до мишената. От масата до мишените е 17 м.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 23:04       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Zakira написа:
MolonLabe написа:
minavasht написа:
...Кажи и как виждаш тая мишена на 30 метра, че и да я уцелиш.


Ето аз, един един млад стрелец, но на практика - чичка на почтенна възраст, с бифокални очила, на същия този лозенски бъбрек и на максималната дистанция - от масата пред навеса до гумите пред бруствера (което е според мен е макс 30м)


Стига сте се заблуждавали сами и заблуждавате и другите! Този бъбрек е 22 м от пейката под навеса до мишената. От масата до мишените е 17 м.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

4аках някои с по положителен форумен коефициент да го сподели PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22
защо ги разо4арова сега ???

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 23:13       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
колеги, видеата ги премахнах, понеже стрелбата е с преотстъпено оръжие...направиха ми забележка...и с право...Ок закона си е закон.

Обаче очаквайте нови с автомати под наем законно да си ебе мамата е всичко...
бас с Драката и с всички на 100лв че разстоянието е над 25м ...ще играе ролетката... :tu:
попаденията са фантастични с вери бързо темпо...ама с наточени пушки...което не е достатъчно...смазването е решаващо...Витане повервай ми ... :angry:
Имаме и новини що касае български участия ...ама за това в друга тема...става въпрос за друг стрелец - активен форумен другар :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 23:27       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
Изображение

ово е стандарт - пукаш и фъргаш

очаквайте и дрилове по стандарта "ово е стандарт" .. с такива оръжия :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 08:33       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
ken6iro написа:
4аках някои с по положителен форумен коефициент да го сподели PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22
защо ги разо4арова сега ???


Ами въвеждат в заблуждение хората, които не са били на това стрелбище.
А и такава група, с този темп на стрелба с калаша, на разстоянията които обявяват няма как да се получи.
Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 10:22       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2679
Zakira написа:
Ами въвеждат в заблуждение хората, които не са били на това стрелбище.


В понеделник си взех лазерна ролетка от LIDL, така че при първа възможност ще измеря. Дори 20м да е дистанцията прав, от ръце да дадеш 3 попадения в гилзата си е МНООГО ДОБРЕ. АР-ката на Molon Labe си е барната спусък, бързомер. НО и патроните са много важни. За това го питах да каже какви са.

Следващата стъпка е да обърне гилзата и да се опита да избие капсата :) Аз имам едно попадение дето я лизвам (капсата) милимундер.


Последна промяна b5202s на 05 Дек 2018, 10:31, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 10:31       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Я кажете, какво трябва да се стреля /дистанция, мишена, брой изстрели и т.н./, че нищо не разбрах.
Така или иначе, ще правя видео за една известна но не много употребявана у нас карабина, та да го стрелям и това.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 10:55       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Стрелбата по гилзи 12 калибър си е много полезна. Това ми е включено винаги в тренировката, защото от 20 м. съответства на стрелба по IPSC попър на 200 м. Не отричам попаденията на господина с AR-ката, имам претенции само към разстоянието. Нека да ги повтори и с калаш, ако има възможност :)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 12:06       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Темата ще стане обемна...ама тя така е и мислена :tu:

Вижте сега...първо...стрелбата беше за тест на новите мишени /за тях има инфо в Т клас какво дава този контур и прочие/ и динамичен дрил със смяна на дълго и късо с презареждане на късото...
Дрила е мислен от Бързилов и е вложил доста в това...но е негова идея ако иска ще каже какво е точно...

Христосков и той го минават за около 38сек с дългото се пренася огъня само в главите на трите мишени разположени през 5м...стреля се ТРИПЛЕТ - защо и каква е разликата от дублет...ясно е...

з н а ч и т е л н а е !

па притичваш...сменяш позиция...през една гума се мушиш ....оставяш автомата стреляш с пистола по метални попари долу поставени и изобщо упражнението дава всичко което не дават статичните амерички дрилове които Гелето стреля...
на всичко отгоре требва да се мисли има тактика...кога да презаредиш пищова и прочие

аз никога не съм стрелял такива неща...минах го на сухо да запомня кое накъде е...па нямах втори пълнител за пистолета...Бързила ми даде неговия от Глок 17 ама става...и те така...

минах го за 136сек...НО попаденията са мои в тези мишени...вижда се...темпа на стрелба също...Колегата Закира не мога да разбера кое го учудва!? тесните дупки са от ара ...от АКМа са другите две мишени...
калаша обаче е с компенсатор и изобщо се бъзикате ама намазани с каквото трябва отнасят всичко :tu:

Кое му е чудното!? е са трябва си и маса...115 кила съм е верно олабих и шкембе...но имаш ли маса и елементарна техника къде по курец ше отиде калашката на триплет питам аз?
вече ако се гони време и попадения, а не само темп...нещата отиват в киреча...при мен де
на всичко отгоре БЕЗ грам майтап - като приближихме мишените Бързила бодро каза - този стреля по-добре от Гелето ...ха ха ама пак без злоба...просто отбелезва факти :DD

е на някои не им се получава...то е като в секса...техника има ама се нещо куца при некои :roll: ...и при рисуването примерно пак е така - техника има...мога да я обясня ама не мое да рисувам

разстоянието...е колко е толко...вижда се там стреля всеки...ама едва ли не нагар ше види некой по мишените...на 10 метра не е добре да се мааа с пушка фърчат камичета и прочие...

Иначе чак такъв мултигън оставете...може да се тества е това на 25м три мишени с по три изстреля в главите за време...

ок ще го снимам изчерпатлно и напоително с пушка под наем...да е тип топ всичко...отсега заявявам отговорно, че Геле конкретно го отнасям с време и попадения...мммда така мисля


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 12:06       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Poseidon написа:
бас с Драката и с всички на 100лв че разстоянието е над 25м ...ще играе ролетката...
Един безплатен съвет от мене (т.е. нито ще ме послушаш, нито ще кажеш "Благодаря!"): купи си един лазерен далекомер. Не е задължително да е някакъв супер скъп. Ще му изкараш парите от басове само. При мене така стана. През пролетта 2009 година инвестирах едни нямаше и двеста долара в Nicon Buckmaster 600, и още преди края на годината ги бях избил от басове за разстояния в ловната дружина. От мене да знаеш - определянето на разстояния по земя не е лесно, но много по-трудно се определят разстояния от земята до обект, който е във въздуха - патици или гъски на прелет например.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 12:10       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Poseidon написа:
Дрила е мислен от Бързилов и е вложил доста в това...но е негова идея ако иска ще каже какво е точно...


Ясно. Ще чакаме да сподели.

_________________
Живко Антонов
СК "Shotgun Masters"
Тяжело в деревне без нагана.
И с наганом - тоже тяжело.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 12:43       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
става и с Google Earth Pro :happy:

до 22 метра по диагонал може да се изстиска .. иначе групите са истински при този темп

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 12:49       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
strike написа:
Poseidon написа:
Дрила е мислен от Бързилов и е вложил доста в това...но е негова идея ако иска ще каже какво е точно...


Ясно. Ще чакаме да сподели.


забавлявахме се по-точно :D
и тествахме новите T-Class А1 мишени и новата техника която позволява по бърз темп по нея
оказа се, че техниката работи при перфектен хват за АКМа (може и при бутална АРка да работи ;) )
за къстом добре сглобен газов АР .. все тая - ако не му пречиш си кове където посочиш


иначе по точно това дето стреляхме е сложна и оплетена сцена с две оръжия и допълнителни условия отколкото стандартен дрил :)

но пък после пробвахме .. триплети, в различен темп

като основно сравнявахме различната стрелкова техника за АКМ и къстом АР в различни ситуации

АКМа не отстъпва много в темпа на триплети с една иде по лоши попадения
има си специфична моторика .. но се иска маса и яко прикладване в рамото

докато с Къстом газов АР .. е съвсем друга техниката - трябва да имаш добра техника с лява ръка и да не му пречиш


бихме се радвали .. някой да дойде с тромава скъпа буталка
и да се включи в тестовете които планираме :)
ще дойдат и колеги с ВЗ и БГ фрезовани АКта


и ВЗтата са интересни - стрелят по меко от АКМ, обаче темпа им е по бавен .. но за да стигнеш до този темп се иска перфектен хват и стойка и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 14:22       Заглавие:  Re: Български стандартен дрил...с нов модел мишени...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
За колегата Poseidon да поясня - не отричам перфектна група, но не е направена от разстоянията които обявявате. И двата малки бъбрека ги знам на пръсти като разстояния, защото си ги разграфявам метър по метър за тренировките. Знам как стреля пушката на г-н Бързилов и компенсатора. Дори имам същата в колекцията от Калашници.
Калаша е много специфичен за стрелба по малки цели на близки дистации до 50 м. Тази група, при този темп на стрелба е на не повече от 10-15 м.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer