logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 16:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2018, 13:41       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
също така чисто теоретично, ако ще се използва газов регулатор .. трябва да се отвори голяма дупка за да има после какво да регулира

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 12:54       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Този цитат от друга тема е добре да е и тука по избора на арка...
направо съм в нокдаун!

3000лв ше ги прежаля..но няма да преживея подигравките на Дреда, като почна да се запиням, като магаре на мост с яката арка...пък полсе дооправяне ...нови костом детайли изработени от умелите ръки на нашите майстори...ужассс...

а надеждата п о н е цевтъ да е читава...когато всичко останало е мазало...е наистина оптимизъм...

Ок отиваме зад хоризонта и ще гледаме ар системи за над 6000лв... PDT_Armataz_01_21

Dargun написа:
За съжаление NEA не са това което бяха. Аз си купих също такава карабина преди 1 година и още от началото започнаха проблемите.
Първо Барел Екстеншъна се прецака още на 50-тия патрон. Оказа се, че е направен от най-евтината стомана без никаква термообработка. В резултат на което шлиците на затвора се впиха почти милиметър в задната част на зъбите на Барел Екстеншъна, и същите тези зъби се изкривиха.
Понеже се занимавам с инструментално производство от друго естество и разполагам с нужните машини и специалисти си произведох нов и вече 500-600 патрона работи без проблем.
На републиканското по карабина отново имах проблем със засечки, този път се оказа смачкана пружина на изхвъргача. От ВИП-а майстора, каза че трябва да се поръчва нова. Чакам вече 2 месеца и вчера звъннах да попитам докъде е стигнала. Казаха ми че вече нямало да има внос на NEA и съответно няма да има пружинка. Аз им казах, че тази АР-ка е стандартна и могат да поръчат, каквато и да е такава пружина (би трябвало да са стандартни). Обадиха ми се отново след известно време и ми предложиха, като се върне оръжейника да провери дали има подобен размер пружина от някакъв пистолет и ако има по-дълга да я резнат. Сега чакам.
Междувременно удължих моята пружинка и сега работи, но не знам докога.
Та да знаете, че суперлативите, които изтъкват за NEA в сайта на guns.bg важат единствено за старото производство. Карабините от новите партиди не са виждали никаква обработка, материалите също са най-евтините и със сигурност не струват 3 бона.
Надявам се поне цевта да е читава.



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 15:49       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA


Тия даже не бях ги чувал,явно не са популярни тук и като гледам какво правят някои модели има защо да е така


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:15       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
И при мен се случи същото, като в горния клип. На републиканското имам сцени със отстраняване на засечки всеки изстрел. Явно има за какво да са фалирали. Или след, като работата е тръгнала на зле са взели да произвеждат боклуци и да продадат на стара слава, колкото могат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 21:15       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Dargun написа:
И при мен се случи същото, като в горния клип. На републиканското имам сцени със отстраняване на засечки всеки изстрел. Явно има за какво да са фалирали. Или след, като работата е тръгнала на зле са взели да произвеждат боклуци и да продадат на стара слава, колкото могат.


С какви пълнители игра на републиканското?

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 21:28       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Там, по-скоро, проблема беше в смачканата пружинка на отражателя.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 21:46       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
T. Pavlov написа:
Там, по-скоро, проблема беше в смачканата пружинка на отражателя.


там може да се закърпи положението с поставяне на подходящо О-пръстенче около пружинката

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 17:09       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
ti6kata написа:

там може да се закърпи положението с поставяне на подходящо О-пръстенче около пружинката


На пружинката на екстрактора може, даже някои си идват заводски с о-пръстен.

На пружината на отражателя обаче не става.

Дългата е на отражателя, късата на екстрактора:

Изображение

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 17:32       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
Да добавя само, че пружината на селектора / предпазителя е идентична с тази на ежектора/отражателя. Тоест е възможна замяна, предвид по-неотговорната функция на тази в предпазителя.

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 20:41       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Vimpel написа:
ti6kata написа:

там може да се закърпи положението с поставяне на подходящо О-пръстенче около пружинката


На пружинката на екстрактора може, даже някои си идват заводски с о-пръстен.

На пружината на отражателя обаче не става.

Дългата е на отражателя, късата на екстрактора:

Изображение

В телефонен разговор със собственика на проблемната НЕА се разбра грешното наименование на частта от негова страна. Явно трябва да се снабдим с тази пружинка като резервна част, макар аз все още да недоумявам какво я е прецакало


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 15:30       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
ti6kata написа:
Vimpel написа:
ti6kata написа:

там може да се закърпи положението с поставяне на подходящо О-пръстенче около пружинката


На пружинката на екстрактора може, даже някои си идват заводски с о-пръстен.

На пружината на отражателя обаче не става.

Дългата е на отражателя, късата на екстрактора:

Изображение

В телефонен разговор със собственика на проблемната НЕА се разбра грешното наименование на частта от негова страна. Явно трябва да се снабдим с тази пружинка като резервна част, макар аз все още да недоумявам какво я е прецакало


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз мисля, че вие които имате NEA от повечко време, и досега не сте имали проблеми, едва ли ще имате моите проблеми, възникнали още в самото начало.
Просто материалите използвани от NEA в последните години на производство явно са от най-нискокачествените и нямат нищо общо със старото производство. Но не се знае къде е границата между старо и ново, и от коя дата качеството се е сринало.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 10:08       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
И ето какво ми показа Тишо:

https://metalhim.com/bg/e-magazin/handg ... mm-223-bg/

RUGER AR-556 директ газ под 2000лв с 16 инча цев е обаче...не разбах хромирана ли е, но по-добре да е...това е страшна разпинялка...така на вид де...

ето я и в щатите $800

https://ruger.com/products/ar556/specSheets/8500.html


тука още
https://www.isd-bg.com/oruzhie/d-lgo-na ... 6mm-223rem
арка мосберг

а тука смит арка пак 16 инча цев
https://www.isd-bg.com/oruzhie/d-lgo-na ... handwesson

и всичко около 2000лв...ами ние по разнообразие на арки надминаваме щата Калифорния и това не е изобщо майтап! и ги превъзхождаме по режим на притежание ...затова гласувайте с акъл! :tu:

с което Тишо ще накара доста хора да се огледат...и калашите за спорт да ги оставят където им е мястото...ъъъ на бунището... :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 10:18       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Никъде не съм казал калашите на бунището,но това са прилични базови платфорни върху ,които да се гради в бъдеще. Малко хора могат да извадят х2,х3 на тази цена за понаправена пушка

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 10:21       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Ходих през есента по тия магазини, но или не са налични или има по-скъпи модификации.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2019, 10:23       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
извода е логичен - аз го казвам за калашите, Тишо и да го повторя...за спорт на бунището! стрелях и с двете та и с трите и видях...може и да е малко ама ми стига...

е той калака излиза 1000лв ? Е? добре де, може да се обезопаси с електрожена, да се бракува и на стената ...да топли ретро душата...

а патронки .223 се и релодват и са на ОК цени...да не говорим хромираните цеви ше стрелят и с железни ризи...ако му изпадне на човек...

п.п. да не се обиди някой...сега...искам да кажа, че са толкова различни ар и ак по калибър и по всичко та и по ПФ че даже не е коректно да се състезават в едно състезание с едни правила...
ето пример...дрила Бул президенте:
с АК един има хит фактор 7
друг с ар има хит фактор 8
кой е по-добър?
просто си трябва наистина отделна дивизия калашников 762...отделно 545 и .223 вече да може да се мерят...калаша ше губи винаги в спорт...и те така


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer