logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 04:46




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 06:36       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Нямам голям опит, само да вметна за евтините арки - след като ми смениха болта на оная дето я събрах за $350, е изстреляла над 400 руски патрона без проблеми, не е чистена откакто е сглобена.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 08:11       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Borislav написа:
Пистон на български е бутало.
За чистене на газовата тръбичка използвай течност, която се използва за чистене на нагар. Използвал съм го за египетска пушка Хаким , но преди много години и не си спомням марката. Моето лично мнение е, че не трябва да се опитваш да чистиш газовата тръбичка. Тя се чисти всеки път, когато стреляш. Нищо не може да се задържи вътре. Такова нещо като "запекал нагар" е градска легенда. По затвора, да. По носача - да. Но в газовата тръбичка - не.

Съгласен съм :tu: Трябваше по-горе да кажа пистон и пистон род. Иначе за нагара, да, в сегашно време газовата тръбичка не се запушва, говорех за Виетнам или поне това, което съм чел за този въпрос. Сегашните барути и налягания издухват достатъчно мръсотията и не се задържа нищо там.

ПП1: Са като гледам съм писал не в правилната тема за бутална и газова арка. Ще се редактирам после, че сега съм от телефона.
ПП2: Еййййй, нема тема тема в тоя форум, която да не стане искрено и лично с лекинки любовни подмятания :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 09:03       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Vimpel написа:
Да споделя и едно мое мнение - ако ще АР-ка, нека да е с класическа 20 инчова цев.

Мисля, че газовата система на АР15 работи най-надеждно с такава дължина на цевта.


При модерните "армейски" М4, газовата система е "карабинска". (доколкото разбирам за по-добра надеждност, но с увеличен откат). За спортните виждам, че се набляга повече на "средната" дължина на газовата тръбичка.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 09:36       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
ken6iro написа:
Е да де....само скопява бъркаш яко...затва баи специалец ска4а на бутало и иска да ги събаря на 300 метра със скопения калибър


Мнението 1:1 на такъв бай специалец с опит:
Цитат:
My thoughts are the gas system works best on mid- and rifle-length guns, but if you want a carbine or PDW, you need a piston. The HK 416 is a tank! I’d trade all of my gas guns for the reliability and life span of the 416.

Пак американците пишат, че нещата към бутална ставали просто със слагането на... piston-driven upper receiver.


Иначе на прецизна буталната влошава точността, бях гледал тест на едни американци: .84 MOA vs. 1.33 MOA в полза на газовата заради т.нар. "harmonic distortion of the barrel"... което за мен въобще не значи, че буталната като цяло е неточна.


Вертикални стрингове и тем подобни батални сцени... като вибрирането на цевната кутия на "калаша" и кривенето на цевта... ми иде малко на ненужно преекспониране с огледа на приложността. Е, да, чисто хипотетично... някой де е изстискал на 100% капацитета на оръжието... не знам.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 10:05       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Първо да благодаря на всички участници в темата! :tu:
Удоволствието при боравене с оръжия почва с избора...обмислянето...страстите...и прочие...и не може да е по-малко от половин година :-) а такава тема/избор ще помогне и улесни бъдещи ползватели и ценители...което е и смисъла на форума.

Същността обаче е тука:
Ivo III написа:
искам първо да я разбера АРсистемата .. и да си избера това което ми допада за моите цели


Конкретно сега ...първо калибъра .308 за спорт и че тежичка и скъпо патрончето е ясно, но конкретно за мен калибира 99.9998% ще е този .308
в спорта няма как да постигна върхове...познавам се, а и знам какво може примерно 25год. момче в кондиция...нооо това далече не значи, че се предавам...напротив...с особен кеф ще бия с карабина и Геле и Дреда да речем :tu:
но че ше излитна в спорта с наточена лека и скъпа .223 арка е илюзия

абсурдно е и да стрелям неколко стотин патрона за тренировка...тц...дори да ми ги подаряват...еднообразието ми е досадно...лупане до несвес дори стрелба да е ...тц не е за мене...просто спирам и почва да умувам...ако стрелям 10 мин умувам поне 2 часа...и така...

после основното...може и да гръмнах само 5-6 патроня на 1100м с бързиловия костом снайпер, но това ме увреди трайно :roll: и няма как искам с такава пушка чат пат и да покривам 800м дистанции ...
доообре ше взема и оптика подходяща
та и на 25м на Лозен да ги менкам с пищова ...та и до над 800м рейнджове...искам да стигам...
да, ок тука пак някой ше се ебава, но избирам пушка за моите цели...нали...
то си трябват поне 14 цеви...като японците имат 84 различни ножа само за в кухнята...ДА така трябва...
ама не съм японец и никога няма да бъда...
Та за у нас мисля за късо Глок19 е ултимативния универсал....и Ар10 за дълго също е ултимативния универсал...

когато обаче ще се опитват и снайперски изпълнения ...буталото отпада по подразбиране...

така го мисля...в първия месец от кефа при избора, колеги :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 10:38       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Малко кисело грозденце и от мен. 7мм група от малката и 6мм от голямата на 100м. 4см на 300 и 11см на 400. Поздрави от стринговете в двете посоки, хахах! :P


Прикачени файлове:
Coleda 2012 004.jpg
Coleda 2012 004.jpg [ 87.46 KiB | Прегледано 5625 пъти ]

_________________
СК "Арес" Пловдив .
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 11:22       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
Същността обаче е тука:

Да, така е! Да не забравяме все пак, че основното предназначение на бойното оръжие е ефективно да убива на определени дистанции, като в тази ЕФЕКТИВНОСТ ти влизат здравина, надеждност, дуракоустойчивост, модулност, комфорт на носене/ боравене/ стреляне и т.н. За постигането вече на някакво високо спортно майсторство, в зависимост от изискванията на конкретния спорт - си е нужен и съответният "right tool for the job" . Виж, какъв е смисълът на всичко това с оглед на приложността - в случая не се явява предмет на темата.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 11:36       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е да...няма как да не поразшириме темата с тебе, но за убиване работи и много добре водопроводна траба половин цол с дължина 88см /това е ултимативната дължина повярвайте ми ...с по-къса е слаб замаха, а с по дълга не си маневрен :roll: / а ако е цол е излишно тежка

и тука се пренасям веднага за дължината на арката в .308 ако е между 20 и 16 инча дълга ще трябва да е...
да не говорим че може да се релодва с дозвукови тежки...па да я заглушаваш ако живееш в саш де...тука не може...

направо се превъзбудих агейн...ето я с Мичулек...а на 1.41 има две бели полимерни буферчета ...кво е това?



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 11:40       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
Poseidon написа:
...а на 1.41 има две бели полимерни буферчета ...кво е това?
Очакващи патентоване буферчета за по-добро напасване и премахване на тракането.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 12:33       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 04 Дек 2006, 13:14
Мнения: 426
T. Pavlov написа:
Малко кисело грозденце и от мен. 7мм група от малката и 6мм от голямата на 100м. 4см на 300 и 11см на 400. Поздрави от стринговете в двете посоки, хахах! :P

Благодаря, че ми спестяваш товаренето на форума със снимки.. Имам голямата от снимката, сега в 16 инча, преди беше модела с 20 инча цев.. В DMR класа не са много, оръжията от подобен клас.. въпреки стринговете.. :D :D :D
И само да вметна, това с carrier tilt wear са детски болести на буталните арки от преди 10 години..дори американските производители се научиха да предоляват проблема в по-пипнатите модели..
И мен, по подобие на ken6iro, безкрайно ме забавлява месенианския категоричен изказ..

_________________
Kill the body and the head will die....
"Smokin" JOE FRAZIER


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 13:21       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31403
Местоположение: Sofia
m1911a1 написа:
T. Pavlov написа:
Малко кисело грозденце и от мен. 7мм група от малката и 6мм от голямата на 100м. 4см на 300 и 11см на 400. Поздрави от стринговете в двете посоки, хахах! :P

Благодаря, че ми спестяваш товаренето на форума със снимки.. Имам голямата от снимката, сега в 16 инча, преди беше модела с 20 инча цев.. В DMR класа не са много, оръжията от подобен клас.. въпреки стринговете.. :D :D :D
И само да вметна, това с carrier tilt wear са детски болести на буталните арки от преди 10 години..дори американските производители се научиха да предоляват проблема в по-пипнатите модели..
И мен, по подобие на ken6iro, безкрайно ме забавлява месенианския категоричен изказ..


дайте някакви нови тестове, сериозни статии (форумите не са много надежден източник) .. в защита на вашата теза PDT_Armataz_01_22

целта на дискусията е да научим нещо ново .. не е да се базикаме за стринговете на буталните :) или пък с ХК


тази статия е от 2017 - https://www.thefirearmblog.com/blog/201 ... ine-corps/
може нещо ново да са измислили, все пак сме края на 2018-та вече

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 13:47       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31403
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
и няма как искам с такава пушка чат пат и да покривам 800м дистанции ...


темата е интересна и полезна .. но вероятно накрая ще си купиш една Тикка и ще покриваш и 1200метра :)

тези семита за снайперски задачи са екстра .. за някой който стреля с хубави държавни пушки и държавни скъпи патрони

- скъпа схема е семи снайпер
- релоада за семи е приключение
- с евтини цели патрони в 308, даже и за шмайзерски цели е мъка

колеги дето си купиха АР10 .. ги разкараха бързо бързо защото работи добре .. но с патрони от 5+ лв :punch:
и гилзите заминават .. и няма особен смисъл .. освен да ти поразмъти малко канчето в кисел ден

иначе .. ако се релоадва даже и по "тънката лайсна" .. с една болтова Тика ще може да се радваш на успехи

но за избистряне на всяко нещо .. е нужно време :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 13:50       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31403
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Poseidon написа:
...а на 1.41 има две бели полимерни буферчета ...кво е това?
Очакващи патентоване буферчета за по-добро напасване и премахване на тракането.


в почти всеки сгъваем приклад на сериозна пушка ги слагат .. щото и там трака и създава още по големи драми

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 13:53       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
Не ме приемай за критик по подразбиране. Просто преведох казаното в клипа относно тези буферчета.

Иначе е ясно, че щом са ги сложили - значи има някаква причина за това.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 13:57       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31403
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Не ме приемай за критик по подразбиране. Просто преведох казаното в клипа относно тези буферчета.

Иначе е ясно, че щом са ги сложили - значи има някаква причина за това.


не съм казал такова нещо, само, че съм ги виждал и на други места и наистина добре работят :tu: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer