logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 03:22




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 13:59       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Така и така стана дума за тях: ако ги няма - тракането само неприятен шум ли е или води до някакви по-сериозни последици в дългосрочен план?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 14:06       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Така и така стана дума за тях: ако ги няма - тракането само неприятен шум ли е или води до някакви по-сериозни последици в дългосрочен план?


за шмайзер за упъра или за снайпер в приклада?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 14:14       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
За шмайзера.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 14:24       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
Ivo III написа:
JDredd написа:
Така и така стана дума за тях: ако ги няма - тракането само неприятен шум ли е или води до някакви по-сериозни последици в дългосрочен план?


за шмайзер за упъра или за снайпер в приклада?

За сгъваемия приклад на SSG-то, ще ми се в него да е проблема, а не в спусковото устройство :joke:
П.С. Още прохождам в "снайперизма"...

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 15:40       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
Конкретно сега ...първо калибъра .308 за спорт и че тежичка и скъпо патрончето е ясно, но конкретно за мен калибира 99.9998% ще е този .308

играл съм го и това. 308ца ми е едно от най-любинмите джепанета, но за спорт с АРка не си е работа. Няма значение колко струва патрона, просто не е за тази цел.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Ное 2018, 18:58       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
За шмайзера.


няма как докато куршума се ускорява в цевта да трака нещо в оръжието и то метал в метал и да му е добре

даже при снайперите/прецизните спортни пушки се подбира материала на шаситата
да е от специално термообработен алумин, ако може да е аморфен или да е от прът, да не е от плоча за да няма напрежения в него

друг е въпроса .. чисто практически дали има смисъл и това до колко ще се прояви видимо в резултатите

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 04:53       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Mr. Smith написа:
:happy: и аз да фърля едни 5 ст.
Имал съм АРки и от двете системи - общо 3 бр. Внимателно съм разглеждал и пробвал маса други АРки от двете системи - от обиковени бюджетни пръчки до водещи марки и кастъм сглобки. От цялата работа личният ми избор би бил "бутална" АРка главно поради надежността и. Ако не трябва да е АРка изборът ми е ХК Г-36, но това е друга тема.

Не казвам, че "газовата" не става въпреки, че има и такива марки, които откровено не стават, но за мен пистон механизмът граничи с почти гениалното решение.

Да, може малко да е по-тежичка, но не е по-вече от 200-300 гр., но пък за сметка на това е вечна шивачка.

Това, че буталото било ритало и влошавало точността е МИТ. Целият механизъм и начин на дейстие не е като газовото АК бутало-затвор с дълъг ход и принципно се състои от две части - самото буталце, което плътно попълва малка газова камерка и пистонът, който "ритва" болта, за да цикли. В зависимост от модела има и едни 1 или 2 бр. пружини на пистона, които освен друго, но и "гасят" отката. А цялата тази линия бутало-пистон се движи по цевната линия и изминава не повече от 1 см., което няма нищо общо с АК буталото.

Същевременно, независимо от боеприпаса газовото бутало е саморегулиращо се и работи еднообразно спрямо пистона. Ако примерно има някой по-напушен патрон излишните газове ще се освободят без да влиаят на силата, с която пистона удря болта за презареждане, съответно откатът е сравнително постоянен на всеки изстрел.

Това, че няма газове в цевната кутия при болта и пълнителя освен, че държи по-чисто, но и не нагрява тези части, няма разширяване/стягане на патронника. Например единственото замърсяване в цевнатат кутия и болта на ХК556 след серия от точно 4*30 + 2*40 = 200 патрона сватбарската е само малко месингов прашец от гилзите, нищо друго! Смазка, гресчица си стоят абсолютно чисти, а ресиивъра е студен като да не е стрелял изобщо. При газовата АРка всичкото лайна остава в цевната кутия и болта, нагарът запича по шлиците и цевката, болтът недозаключва (поне при АРките пръчки), екстракторът почва да изпуска ръбчето на гилзата и пушката спира да работи.

Няма да питам дали някой се е опитвал да чисти газовата тръбичка... Тази част не би трябвало да се чисти, но все пак след нам'си колко иляди трябва да се тръкне или просто да се смени изцяло, защото не може да се почисти;) Стонерите във Виетнам са се скапвали именно поради това - запекъл нагар в комбинация с влага, от което газовата тръбичка се запушва и не пропуска достатъчно газове, за да презареди.

Това са по-основните неща :tu:

ПП
гледам някви нови шмайзери в другата тема ;)

Имам няколко АР търкалят се по гардеробите. Не съм имал засечки предизвикани от нагар. Не са чистени от години. На стрелбището само гледам цевта да съм сигурен, че няма боклуци. АР трябва да е "мокра", за да действа без проблеми.
За информация - газовият отвор на цевите, които се продават на парче, е с около 0.010" (около четвърт милиметър) по-малък диаметър от правилния в зависимост от дължината на цевта. Разширяването най-добре е да се направи на фреза и след това да се направи лек counterbore. Забравил съм българския.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 10:29       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Borislav написа:
За информация - газовият отвор на цевите, които се продават на парче, е с около 0.010" (около четвърт милиметър) по-малък диаметър от правилния в зависимост от дължината на цевта.
Имаш ли идея защо ги оставят така?

Borislav написа:
Разширяването най-добре е да се направи на фреза и след това да се направи лек counterbore. Забравил съм българския.
Фаска и фрезенк съм чувал да му викат тук, ама не знам доколко са научно издържани тези думи.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 16:16       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Borislav написа:
Mr. Smith написа:
:happy: и аз да фърля едни 5 ст.
Имал съм АРки и от двете системи - общо 3 бр. Внимателно съм разглеждал и пробвал маса други АРки от двете системи - от обиковени бюджетни пръчки до водещи марки и кастъм сглобки. От цялата работа личният ми избор би бил "бутална" АРка главно поради надежността и. Ако не трябва да е АРка изборът ми е ХК Г-36, но това е друга тема.

Не казвам, че "газовата" не става въпреки, че има и такива марки, които откровено не стават, но за мен пистон механизмът граничи с почти гениалното решение.

Да, може малко да е по-тежичка, но не е по-вече от 200-300 гр., но пък за сметка на това е вечна шивачка.

Това, че буталото било ритало и влошавало точността е МИТ. Целият механизъм и начин на дейстие не е като газовото АК бутало-затвор с дълъг ход и принципно се състои от две части - самото буталце, което плътно попълва малка газова камерка и пистонът, който "ритва" болта, за да цикли. В зависимост от модела има и едни 1 или 2 бр. пружини на пистона, които освен друго, но и "гасят" отката. А цялата тази линия бутало-пистон се движи по цевната линия и изминава не повече от 1 см., което няма нищо общо с АК буталото.

Същевременно, независимо от боеприпаса газовото бутало е саморегулиращо се и работи еднообразно спрямо пистона. Ако примерно има някой по-напушен патрон излишните газове ще се освободят без да влиаят на силата, с която пистона удря болта за презареждане, съответно откатът е сравнително постоянен на всеки изстрел.

Това, че няма газове в цевната кутия при болта и пълнителя освен, че държи по-чисто, но и не нагрява тези части, няма разширяване/стягане на патронника. Например единственото замърсяване в цевнатат кутия и болта на ХК556 след серия от точно 4*30 + 2*40 = 200 патрона сватбарската е само малко месингов прашец от гилзите, нищо друго! Смазка, гресчица си стоят абсолютно чисти, а ресиивъра е студен като да не е стрелял изобщо. При газовата АРка всичкото лайна остава в цевната кутия и болта, нагарът запича по шлиците и цевката, болтът недозаключва (поне при АРките пръчки), екстракторът почва да изпуска ръбчето на гилзата и пушката спира да работи.

Няма да питам дали някой се е опитвал да чисти газовата тръбичка... Тази част не би трябвало да се чисти, но все пак след нам'си колко иляди трябва да се тръкне или просто да се смени изцяло, защото не може да се почисти;) Стонерите във Виетнам са се скапвали именно поради това - запекъл нагар в комбинация с влага, от което газовата тръбичка се запушва и не пропуска достатъчно газове, за да презареди.

Това са по-основните неща :tu:

ПП
гледам някви нови шмайзери в другата тема ;)

Имам няколко АР търкалят се по гардеробите. Не съм имал засечки предизвикани от нагар. Не са чистени от години. На стрелбището само гледам цевта да съм сигурен, че няма боклуци. АР трябва да е "мокра", за да действа без проблеми.
За информация - газовият отвор на цевите, които се продават на парче, е с около 0.010" (около четвърт милиметър) по-малък диаметър от правилния в зависимост от дължината на цевта. Разширяването най-добре е да се направи на фреза и след това да се направи лек counterbore. Забравил съм българския.

Поправка - не counterbore, а countersink. На български мисля, че беше фаска.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 16:24       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Borislav написа:
Mr. Smith написа:
:happy: и аз да фърля едни 5 ст.
Имал съм АРки и от двете системи - общо 3 бр. Внимателно съм разглеждал и пробвал маса други АРки от двете системи - от обиковени бюджетни пръчки до водещи марки и кастъм сглобки. От цялата работа личният ми избор би бил "бутална" АРка главно поради надежността и. Ако не трябва да е АРка изборът ми е ХК Г-36, но това е друга тема.

Не казвам, че "газовата" не става въпреки, че има и такива марки, които откровено не стават, но за мен пистон механизмът граничи с почти гениалното решение.

Да, може малко да е по-тежичка, но не е по-вече от 200-300 гр., но пък за сметка на това е вечна шивачка.

Това, че буталото било ритало и влошавало точността е МИТ. Целият механизъм и начин на дейстие не е като газовото АК бутало-затвор с дълъг ход и принципно се състои от две части - самото буталце, което плътно попълва малка газова камерка и пистонът, който "ритва" болта, за да цикли. В зависимост от модела има и едни 1 или 2 бр. пружини на пистона, които освен друго, но и "гасят" отката. А цялата тази линия бутало-пистон се движи по цевната линия и изминава не повече от 1 см., което няма нищо общо с АК буталото.

Същевременно, независимо от боеприпаса газовото бутало е саморегулиращо се и работи еднообразно спрямо пистона. Ако примерно има някой по-напушен патрон излишните газове ще се освободят без да влиаят на силата, с която пистона удря болта за презареждане, съответно откатът е сравнително постоянен на всеки изстрел.

Това, че няма газове в цевната кутия при болта и пълнителя освен, че държи по-чисто, но и не нагрява тези части, няма разширяване/стягане на патронника. Например единственото замърсяване в цевнатат кутия и болта на ХК556 след серия от точно 4*30 + 2*40 = 200 патрона сватбарската е само малко месингов прашец от гилзите, нищо друго! Смазка, гресчица си стоят абсолютно чисти, а ресиивъра е студен като да не е стрелял изобщо. При газовата АРка всичкото лайна остава в цевната кутия и болта, нагарът запича по шлиците и цевката, болтът недозаключва (поне при АРките пръчки), екстракторът почва да изпуска ръбчето на гилзата и пушката спира да работи.

Няма да питам дали някой се е опитвал да чисти газовата тръбичка... Тази част не би трябвало да се чисти, но все пак след нам'си колко иляди трябва да се тръкне или просто да се смени изцяло, защото не може да се почисти;) Стонерите във Виетнам са се скапвали именно поради това - запекъл нагар в комбинация с влага, от което газовата тръбичка се запушва и не пропуска достатъчно газове, за да презареди.

Това са по-основните неща :tu:

ПП
гледам някви нови шмайзери в другата тема ;)

Имам няколко АР търкалят се по гардеробите. Не съм имал засечки предизвикани от нагар. Не са чистени от години. На стрелбището само гледам цевта да съм сигурен, че няма боклуци. АР трябва да е "мокра", за да действа без проблеми.
За информация - газовият отвор на цевите, които се продават на парче, е с около 0.010" (около четвърт милиметър) по-малък диаметър от правилния в зависимост от дължината на цевта. Разширяването най-добре е да се направи на фреза и след това да се направи лек counterbore. Забравил съм българския.

Поправка - не counterbore, а countersink. На български мисля, че беше фаска.
JDredd написа:
Borislav написа:
За информация - газовият отвор на цевите, които се продават на парче, е с около 0.010" (около четвърт милиметър) по-малък диаметър от правилния в зависимост от дължината на цевта.
Имаш ли идея защо ги оставят така?

Borislav написа:
Разширяването най-добре е да се направи на фреза и след това да се направи лек counterbore. Забравил съм българския.
Фаска и фрезенк съм чувал да му викат тук, ама не знам доколко са научно издържани тези думи.

Диаметъра на газовия отвор зависи от дължината на цевта. В интернета може да се намери таблица.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 18:48       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Това ясно. Въпросът ми беше при положение, че си има правила за диаметъра - защо не го пробиват така в завода, а оставят това на самия потребител?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 18:51       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Това ясно. Въпросът ми беше при положение, че си има правила за диаметъра - защо не го пробиват така в завода, а оставят това на самия потребител?



защото няма правила
а малка дупка може да стане по голяма

АР има милион комбинации на газовата система + регулатори + голям диапазон на тежест на куршуми, че и на буфери и пружино


това не е АКитата дето е само за 124ки и една система от как я има

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 18:53       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Ясно. Разбрах. Благодаря!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 19:36       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
JDredd написа:
Това ясно. Въпросът ми беше при положение, че си има правила за диаметъра - защо не го пробиват така в завода, а оставят това на самия потребител?

Диаметрите са "от -до", така, че може да си подбираш оптимален резултат в зависимост за какво използваш оръжието. Ако е за всеки ден и искаш да не засича, отиваш в горния допуск. Примерно всички мои АР са с 16" цев. Цевите, които получавам са с диаметър на отвора около 0.055". При такава цев диаметъра трябва е от 0.060" до 0.070". Избирам 0.70" за да съм сигурен, че съм елиминирал една от възможностите за засичане. Ако се състезаваш и използваш релоуд, тогава подбираш различен диаметър. АР е типичен пример за американско отношение към живота. Дадена ти е възможност да изпробваш както си искаш, независимо дали е умно или не.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Ное 2018, 19:41       Заглавие:  Re: Избор на AR-15 / AR-10 система
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
Ivo III написа:
JDredd написа:
Това ясно. Въпросът ми беше при положение, че си има правила за диаметъра - защо не го пробиват така в завода, а оставят това на самия потребител?

защото няма правила а малка дупка може да стане по голяма

АР има милион кимбинации на газова система и регулатори + голям диапазон на тежест на куршуми, че и на буфери

това не е АКи дето е само за 124ки и една система от как я има

Точно така. Писах тук, ама нещо написаното изчезна. Да, клиента и оръжейника се разбират за какво се използва карабината и от там се избира диаметъра. То е както живота тук. Дава ти се възможност да избираш.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 50 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer