logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 18:58




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 344 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 22:20       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Това "кранче" е груба работа, хората правят и по-приятни:

Изображение

При подходяща настройка, би трябвало да смекчават отката наистина.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2018, 23:29       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 31 Авг 2010, 13:17
Мнения: 738
...само колкото да върна темата в правилната и насока...

Буталната система в тази платформа не е ли малко или много решение на несъществуващ проблем?? Stoner я е проектирал умишлено по този начин, три от основните причини за което са: опростяване на целия възел (съответно и по-ниска цена и тЯжест), по-добър контрол при стрелба за първоначално избрания 7.62x51NATO (в този смисъл и 5.56) и не на последно място - по-свободна осцилацията на цевта, която при "цяла" бутална система е една идея по-нарушена. Ясно е, че в дългосрочен план, статистически, буталната ще е по-надеждна с еди-колко-си десети от процента на 857 000 изстрела, но по спомен пак от статистиките, direct impingement и short stroke piston системите са с идентична надеждност при реален боеви настрел и нормална поддръжка по техен си, кашишки, стандартизиран подход. Буталната би имала някакво предимство при несъвестна поддръжка и експлоатация. Direct impingement системата загрява повече носача и болта, което би могло по-бързо да доведе до износване на някои детайли, но пак по спомен процентите пак бяха колкото за статистиката. В тубата има доста клипове, показващи, че при интензивна стрелба и буталото и газовата тръбичка, гърмят горе-доле на еднакъв етап от наказанието. Реално остава единствено елементът с чистотата на буталото, който няма кой-знае-колко отношение при нормална поддръжка... ...особено за chairborn дивизиите...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2018, 22:02       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Дай да ги вида тия статистики с прицентите,че нещо май само на книга го докарват.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2018, 21:34       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 31 Авг 2010, 13:17
Мнения: 738
Виж си ги, информация - бол. Фактът, че го има на хартия, ме кара да мисля в тая насока, пак казвам, без да претендирам за експертиза в областта и без да съм привърженик на едната конструкция пред другата. Просто като човек на науката съм склонен ориентировъчно да вярвам на статистика.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2018, 21:50       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ние по простичко постъпихме
отидохме на стрелбището .. и сравнихме буталка и газовa 18ка

и най-неопитните - установиха едно и също, нямаше различно мнение накрая

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2018, 22:00       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
FIRSTGUN написа:
Дай да ги вида тия статистики с прицентите,че нещо май само на книга го докарват.


На книга и у БГ то група избрани стигнали до просветление .... Да са ш@б@т си4ки по шамарите ,дето са се прецакали с бутални...Горките PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 01:43       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Четри пъти поред чета цялата тема и не мога да разбера защо се получава това неразбиране...всеки си казва мнението обосновано или не...и не чете опонент!? :shock:

Добре, кой отрича факта, че контрактори и сериозни цигулари ползват цигулка с бутало? кой?

Ама какъв им е приоритета на тези хора трябва ли да се обяснява??? А концертната зала тука е специфична...и калчица се намира и прахоляк...пек, дъжд, сняг студ...както дойде...

Сега важното, Драка ти как мислиш същите цигулари за СПОРТ ще търсят бутални цигулки, ли?

Нека помислим...а може и да питаме/питаш...се ше намериш някой да питаш мислим...

Добреее твоя избор е ясен...бутало...не може обаче да говориме от името на всички..нали?

ама чакай ше кажеш ...това са наистина стрелци не ми обеснявай какво що...

е добре Христосков не е ли стрелец? Да, не е ходил на мислии...няма да дигне 300 кила от лежанка, но стреля очен акуратно и бързо...
неговия избор е директ гас...
да видиме други...я да се огледаме по света...там по европските състезания райфълите как бяха?

бутални? съмнявам се...

е тогава за кво спориме та и на лична война отидееме?

по принцип КОЯ система е по-добра темата не може да се разбира така! и не е това темата!
гледа се конкретика! двете системи имат предимства и недостатъци...

Кое за кое се предпочита се питаме ние!

Да, спешъл специалците са с буталки...и ако някой спортист каже ...буталката ми е тромава ...гилам си на директ гас и времената са ми добри ето...
е кво? прави специалците на глупаци ли?????

що за разбиране е това???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 02:38       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
масовия съвременен човечец все по малко може да мисли, и даже въобще не може да анализира, защото работи с готови модели и подражава сляпо

на работата - началника му дава готови модели
в къщи - жената командва
в спорта - чете разни статии или гледа шампионите с какво стрелят или гледа лачени списания какви специалци какво избрали и копира модела им

техническа грамотност и усет = нула, че и под нулата

ако не може да усети разликата в поведението на бутална и газова - значи му е все тая с какво е = не се е прецакал! (важното е да е в бюджета)
ако не иска да извлича максимума от една система и ходи да се кефи, да трещи за разтуха = му е все тая, не се е прецакал!
ако няма кинти за тренировки, или жената не отпуска време = не се е прецакал! защото ще е притежава повече, а не ползва

важното е да се кефи, душата да се радва, че има като на онези от списанията и филмите

който иска да извлече максимума от системите и ИМА качествата (неврокинетиката) и усеща, че системата го спъва и иска по добра система
тогава .. започва да тества и пробва на полигона, инвестира в чаркове, сменя пак тества анализира и подобрява, както технически желязото, така и неговите си умения

обобщено
няма до тук - някой някой стрелял с двете системи една след друга, да не усети - как буталната блъска и скача и как газова се контролира много по-добре, няма вертикални стрингове и т.н.
буталната иска да я бориш, докато на газовата - основно и пречиш

аз лично не сам виждал добре направена АР-ка да засече .. до тук
без значение каква е - това за спортни цели (каквито са 99% от наличните в цивилните дето пишем тук)

вече който чака зомбита вечер с пръст на заредена АРка, или пък може би нинджите, налага му се гази из гьолове, с кал, или пък броди из пустинята или пък Амазония или пък Аляска - нямам идея, нито съм от тях :D

ПП: в крайна сметка .. има решение, пикаеш си на буталото и си в играта :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 07:26       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Стрелок написа:
Виж си ги, информация - бол. Фактът, че го има на хартия, ме кара да мисля в тая насока, пак казвам, без да претендирам за експертиза в областта и без да съм привърженик на едната конструкция пред другата. Просто като човек на науката съм склонен ориентировъчно да вярвам на статистика.


Ясно

Информация не намирам та Виж си ги......не играе за мен,не ми търси търсачката правилно явно.

Мерси все пак

Аз все пак ще се опитам да намеря нещо е такова за нещо прьдливо,да го видим как работи там горе.

http://www.biggerhammer.net/sigamt/550/ ... nspection/


Последна промяна FIRSTGUN на 14 Дек 2018, 07:54, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 07:32       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ivo III написа:
ПП: в крайна сметка .. има решение, пикаеш си на буталото и си в играта :happy:



Маке пикаеш,чистиш със супер дупер мазила,пазиш да не се намаца прьдливката и се молиш да не си в ония 19% на които по статистика им засичали.

Аз не съм специалец ма не съм и състезател,не ми дреме дали лееееекичко подскачала буталката според сьстезателите / аз това и не го усещам,признавам без бой /ма и гледам какво ползват из баирите та ако ми се наложи да хващам гората да пуца без чистене.........или пък ако го изтърва в прахоляка тук.

Гледам някои полицаи в Аляска и на Калашник залагат,бутален бил та за това,половината с които говорих горе бяха с Калашници по джипките,стреляли били........па не знам ма не е и това темата макар,че ........бутален бил.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 07:51       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Е намерих,на студено е Форд

Извадка от тест 1986 в Аляска,описани са условията при теста,кое как е тествано и кое въобще е гръмнало,на някои буталото не им пречи,ставало и без пикаене.

https://www.scribd.com/doc/215884687/SW ... April-1986


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 08:16       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Poseidon написа:
Четри пъти поред чета цялата тема и не мога да разбера защо се получава това


Да, спешъл специалците са с буталки...и ако някой спортист каже ...буталката ми е тромава ...гилам си на директ гас и времената са ми добри ето...
е кво? прави специалците на глупаци ли?????

що за разбиране е това???


Ако е вярно 4е 4етеш,ще си про4ел много нагоре ,4е и аз мисля пръдливата за подходяща за състезания,където се ходи с куфара с мазилата и 4арковете...

Пак ако си 4ел,щеше да видиш ,4е твоя колега тука по4на да дава определения кои са стрелци и кои не...така 4е пак ме няма в темата ти....

След като се пуска тема по тоя на4ин,ще се пише вътре по същия ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 11:42       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ken6iro написа:
Poseidon написа:
Четри пъти поред чета цялата тема и не мога да разбера защо се получава това


Да, спешъл специалците са с буталки...и ако някой спортист каже ...буталката ми е тромава ...гилам си на директ гас и времената са ми добри ето...
е кво? прави специалците на глупаци ли?????

що за разбиране е това???


Ако е вярно 4е 4етеш,ще си про4ел много нагоре ,4е и аз мисля пръдливата за подходяща за състезания,където се ходи с куфара с мазилата и 4арковете...

Пак ако си 4ел,щеше да видиш ,4е твоя колега тука по4на да дава определения кои са стрелци и кои не...така 4е пак ме няма в темата ти....

След като се пуска тема по тоя на4ин,ще се пише вътре по същия ;)



ако беше чел и вникнал в темата, щеше да разбереш, че това не е вярно
дадоха се обширни изследвани и примери, както и, че армии които не си ги носят в куфари избират газови
също така се дадоха линкове за четене, че газовете имат по голям ресурс и издържат повече, че и статистики

твоето писане бе .. как някои се е прецакал да си купи бутало, кои нинджи с какво били и подобни, и над 50% лични нападки към мен
или написаното от теб е без почти никаква техническа стойност по темата

той бил казал .. и точка, ами къде е техническия анализ, в подкрепа на казаното?

и аз мога да кажа, че не си ходил на училище защото пишеш неграмотно .. но това ще е едно тъпо заяждане, без доказателства

но на теб целта ти е да се заяждаш лично с мен, от доста години даже си като на кръстоносен поход срещу мен :))
и няма технически мнения, обикновено само празни несвързани приказки, написани неграмотно с 4 и 6 ... колкото да тролиш срещу мен

и като ти изтрие някой безплодните умствени напъни - не по темите, които са си 100% за триене съгласно правилата на форума .. още повече се озлобяваш и тролиш та тролиш

та затова и закачките .. и шегите, но кой да ги разбере? или не може .. знае ли се


та затова нека да се придържаме - към техническата част на темите, а за предавания тип "Сблъсък" - да не даваме трибуна тук

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 12:05       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Аз пак да потам за статистиките тогава - къде ги намирате тия статистики кое държало повече?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 14:02       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Ivo III написа:
ken6iro написа:
Poseidon написа:
Четри пъти поред чета цялата тема и не мога да разбера защо се получава това


Да, спешъл специалците са с буталки...и ако някой спортист каже ...буталката ми е тромава ...гилам си на директ гас и времената са ми добри ето...
е кво? прави специалците на глупаци ли?????

що за разбиране е това???


Ако е вярно 4е 4етеш,ще си про4ел много нагоре ,4е и аз мисля пръдливата за подходяща за състезания,където се ходи с куфара с мазилата и 4арковете...

Пак ако си 4ел,щеше да видиш ,4е твоя колега тука по4на да дава определения кои са стрелци и кои не...така 4е пак ме няма в темата ти....

След като се пуска тема по тоя на4ин,ще се пише вътре по същия ;)



ако беше чел и вникнал в темата, щеше да разбереш, че това не е вярно
дадоха се обширни изследвани и примери, както и, че армии които не си ги носят в куфари избират газови
също така се дадоха линкове за четене, че газовете имат по голям ресурс и издържат повече, че и статистики

твоето писане бе .. как някои се е прецакал да си купи бутало, кои нинджи с какво били и подобни, и над 50% лични нападки към мен
или написаното от теб е без почти никаква техническа стойност по темата

той бил казал .. и точка, ами къде е техническия анализ, в подкрепа на казаното?

и аз мога да кажа, че не си ходил на училище защото пишеш неграмотно .. но това ще е едно тъпо заяждане, без доказателства

но на теб целта ти е да се заяждаш лично с мен, от доста години даже си като на кръстоносен поход срещу мен :))
и няма технически мнения, обикновено само празни несвързани приказки, написани неграмотно с 4 и 6 ... колкото да тролиш срещу мен

и като ти изтрие някой безплодните умствени напъни - не по темите, които са си 100% за триене съгласно правилата на форума .. още повече се озлобяваш и тролиш та тролиш

та затова и закачките .. и шегите, но кой да ги разбере? или не може .. знае ли се


та затова нека да се придържаме - към техническата част на темите, а за предавания тип "Сблъсък" - да не даваме трибуна тук


Голям си..........

Поне на /и-кратко Иво ;)/ накрая си смени името на темата на "бутало срещу директна ЗА СПОРТ"... Тогава ще има смисъл вси4кия ти напън...
Относно нещо срещу теб ли4но...надценил си се,не си ми толкова важен ;) Но все пак да ти потвърдя ,нямам нищо с/у тебе...на/и-кратко/ малкото си полезен за федерацията доста,колкото и да не са ти ясни много други неща...

А/и-кратко/де със здраве и по кротко с обидите,напрягаш се а не бива :)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 344 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: visocki и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer