logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:27




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 339 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 17:26       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Тук само пясъци има, откъм прах сме зле - ако по вас има, да ти пратя един предплатен етикет за флат рейт кутия, да ми пратиш една лопата и да напудря пущината, да видим къде се лепи по чарковете?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 18:30       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
Не рискувам,гледам да купувам цивилните на военните и да не лазя с тях по пясьците,вече някой е лазил и го е близал,защо и аз да сядам на тоя.

Пък и пращането от Калифорния тия дни е опасно,нашите пукала са по-такива от света.......мама им скапана



това прилича ... ще си купя карбураторна кола, щото може да си оправя сам на пътя с отвертката :punch: надеждността и е топ!
няма да лазя в пясъка, ама искам да държи на пясък ..

не че нещо, всеки сам си избира, какво го кефи, но темата е .. не какви са личните ви предпочитания ... а изследване на възможностите на системите

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 18:56       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Не, сериозно, пращаш ми една флат рейт кутия на пощите с вашия прах, сипвам го в един чувал от зебло, слагам вътре и арката само да и стърчи дулото и маам докато спре. Ти правиш същото с твоята бутална и имаме дето се вика сайд-бай-сайд тест.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 23:30       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Айде сега похабете една пушка заради зациклилата тема :-) Тестове има стотици... Ето едно буталце срещу тръбичка. Верно, не е оформено като статия от сериозен спортист, верно буталцето бие и е неточно, но... https://youtu.be/vjMH94PuT_I

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 00:47       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ние пустиня нямаме
обаче един гьол можем да изкопаме, е така да цопнем и да тестваме .. ама нека да е лятото, че сега ще замръзнат буталата PDT_Armataz_01_22

ако е много каменисто, ще купим детско басейнче за целта PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 00:56       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
T. Pavlov написа:
Айде сега похабете една пушка заради зациклилата тема :-) Тестове има стотици... Ето едно буталце срещу тръбичка. Верно, не е оформено като статия от сериозен спортист, верно буталцето бие и е неточно, но... https://youtu.be/vjMH94PuT_I


тука има конспирация някаква
на единия тест .. се е нагласил с каска, и чака да се сцепи .. а на другите само с очилца :punch:

поне от уважение към публиката можеше да са подложени на еднакво отношение двете оръжия PDT_Armataz_01_26

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 01:20       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Без да съм го пуснал на видео едитор, с хк минаха поне три секунди преди да стреля след като го извади. С колта беше около секунда.
Дали две секунди изцеждане имат значение - това не знам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 21:58       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
FIRSTGUN написа:
не че нещо, всеки сам си избира, какво го кефи, но темата е .. не какви са личните ви предпочитания ... а изследване на възможностите на системите

Не мога да кажа, коя от двете системи /бутална или чист газоотвод/ е по-добра, но по мнение на хора, които използват такива оръжия в работата си, аз си взех чист газоотвод, като се спрях на SMITH&WESSON M&P 15 Tactical с M-LOK, естествено в калибър 5,56 NATO/ .223 Rem. До тук съм и навъртял само няколкостотин изстрела. Амплитудата на температурата, при която стрелях варираше от -6 градуса до + 9 градуса /взех я скоро, а сега си е зима :)/. Абсолютно никакви проблеми, още повече че първите стотина изстрела бяха при почти "суха" карабина /почти не смазана, както е от магазина/. След това естествено си я намазах обилно. До сега не съм я чистил, само я намазах :) . Ще изчакам да видим до кога ще издържи :) :) Дори без компенсатор, отката и е малък и бързо връщаш мерна линия :) /лирично отклонение/. Имам приятели /от клуба/, които имат бутални - те също са доволни от тях. Със сложени компенсатори /качествени/ са направо чудесни :) С две думи - никакво "изследване" не направих, само се похвалих :) и според мен и двете системи са си добри, просто зависи колко добре са направени / конструирани самите модели.

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 19:27       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
Аз също си взех арка без компенсатор/огнеприкривател. За чиста газова система, компенсатора е напълно безмислен. Пък и така гърма като че ли е по-малък, което радва хората в клуба. Че иначе като бумнат ти арки в затворено помещение и на тия до мен им падат антифоните.

Отделно че с тая дебела цев, е много по красива без разни кафези накачени по дулото.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 19:37       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Amazon написа:
За чиста газова система, компенсатора е напълно безмислен.



Много смел изказ... :smoke:

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 19:54       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
T. Pavlov написа:
Много смел изказ...

За моите цели е така. Ако мъкнеш нещо автоматично с къса цев, може и да има смисъл.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 21:28       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
Amazon написа:
За чиста газова система, компенсатора е напълно безмислен.

Сложи си на чичо Джери компенсатора /на Джери Микулек/ и пак кажи дали е така :DD

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 22:47       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1294
s_savchev написа:
Amazon написа:
За чиста газова система, компенсатора е напълно безмислен.

Сложи си на чичо Джери компенсатора /на Джери Микулек/ и пак кажи дали е така :DD

Аз ще си го сложа, но изпитвам силни съмнения, че ще постигна същите резултати. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 23:18       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Amazon написа:
Аз също си взех арка без компенсатор/огнеприкривател. За чиста газова система, компенсатора е напълно безмислен. Пък и така гърма като че ли е по-малък, което радва хората в клуба. Че иначе като бумнат ти арки в затворено помещение и на тия до мен им падат антифоните.

Отделно че с тая дебела цев, е много по красива без разни кафези накачени по дулото.


У Н И К А Л Н О

Другите само с глупости се занимават,на газовата не и трябва,а на буталката как е?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 20:38       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изображение


:DD :DD :DD

и почва да работи мекичко .. почти като бутална АР

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 339 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ritter и 41 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer