logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 10:19




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 345 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2024, 13:49       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 155
Местоположение: En el infierno
От твоята гледна точка си напълно прав, защото си професионален инструктор по стрелба. И трябва да знаеш добре плюсовете и минусите на двете системи и разликите в конкретните марки и модели. Но това не промяна факта, че AR на Рюгер върши идеална работа на един ловец. Така както би вършил идеална работа и два три пъти по-скъп AR на Зиг.

Но ти определено би трябвало да знаеш и най-тънките разлики, защото ти е професия. :armed:

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2024, 15:21       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
ken6iro написа:

Еее, бързомер + магнифайър на всичкото отгоре... въобще не ми ги пробутвай тия "делти", нищУ не разбират! :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2024, 02:56       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8116
Местоположение: USA, FL
ubboto написа:
болт кериър свързани неподвижно, аслъ като на АК-то.
Това на снимката изглежда стаквано, или бъркам ?
И да, има тенденция към газови АР но процентно са още много малко, без значение дали приоритета е супресор или не,
говоря за силовите структури. Тея хора предпочитат нещо което е проверено с години, даунрейндж, дето му викат...
Модулар го е формулирал доста добре нагоре. На книга буталната с-ма има предимства разбира се,
но както няколко пъти всички споменахте - тея тояги се събират според задачата, така че нито буталната,
нито газовата са "най-добрите", такова животно няма...

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2024, 03:42       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 155
Местоположение: En el infierno
Какво мислите за тази карабина Sig Sauer MCX Spear LT 5.56 11.5"?
https://guns.bg/bg/karabina-sig-mcx-spe ... 1-a-034789

Дали цивилната версия е толкова добра колкото и тази приета в Делта?

Имам и още един въпрос с колко метра в секунда ще мята тежки 77 грейна и дали са подходящи за къса 11.5 инча цев 77 грейна?

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2024, 12:11       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 208
Местоположение: Варна
На мен нещо не ми стана ясно, по повод това, че буталните били по-добри за супресор...

Буталните Ар-ки вече доста често имат лесно превключващ се газ-регулатор, най-малкото за със/без супресор, а има и с повече положения.
За газовите Ар-ки също съм виждал такива с лесно превключване на газ-блока, да - по-редки са, но ги има за който му е нужно.

Ако сравняваме такива Ар-ки - с лесно превключване на количеството газ за презареждане - какво би било предимството на буталната пред директния газ при стрелба със супресор?

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 00:41       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2024, 03:44
Мнения: 155
Местоположение: En el infierno
Ако искаш питай пак в тази тема: http://www.thegunman-bg.com/forum/viewt ... 51&t=21554

_________________
https://www.theakforum.net/forums/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 05:14       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 23 Май 2020, 20:33
Мнения: 227
Местоположение: IL, USA
Sheriff написа:
Ако сравняваме такива Ар-ки - с лесно превключване на количеството газ за презареждане - какво би било предимството на буталната пред директния газ при стрелба със супресор?


Това имам предвид и аз, сравняват се бутални АРки с газови регулатори срещу стандадтните М4 (Колт или ФН) и техни производни. ДИ АРка оптимизирана за суперсор (дори и без регулруем блок) се събира супер лесно и стреля значително по меко от всяка една армейска бутална. Единсвения "недостатък" е че ъпъра и затвора се цапат повече, което от мой опит е проблем на хора които обичат да си чистят оръжията често, аз не съм от тях и ми е все тая.
ubboto написа:
Еее, бързомер + магнифайър на всичкото отгоре... въобще не ми ги пробутвай тия "делти", нищУ не разбират!


Наскоро гледах едни снимки от учение на 75th Ranger Regiment, всичките бяха с LPVO-то (Razor-и), както казах това че един отряд ползва определена платформа не означава автоматично че всичко останало не струва.

Между другото PWS-а и тяханата с-ма с дългоходово бутало бяха популярни преди 6-8 години когато беше "бума" на буталните АРки (2014-2017). В последствие и те както и другите производители (LWRC, POF) им мина модата и хората тука пак се върнаха на ДИ. Ще видим дали и при воените ще стане така, забелзал съм че следват цивилните трендове с едно 5-7 години закъснение, ама пък кво разбирам аз :D
А да, с PWS пушки (в калибър 7.62х39) се бяха обурудвали и някаквъв отряд в Бг, помня че имаха проблеми с екстракцията на патрони с метални гилзи....точно както и Bren 2ms в този калибър PDT_Armataz_01_22

_________________
“That rifle on the wall of the labourer’s cottage or working class flat is the symbol of democracy. It is our job to see that it stays there.” - George Orwell


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 14:14       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Modular написа:
Наскоро гледах едни снимки от учение на 75th Ranger Regiment, всичките бяха с LPVO-то (Razor-и), както казах това че един отряд ползва определена платформа не означава автоматично че всичко останало не струва.

Никой и не коментира "струване" и "не струване", а за каква работа кой туул би ти бил по-удачният избор. За дълги дистанции/ по малки цели - много яснУ, че LPVO-то. За CQB обаче, когИ динамично требе да се стреля от неуодобни позиции - много здраве на всички, които продължават да слагат знак за равенство между БЪРЗОМЕРА и "варио"-то! Дори и при скъпо LPVO на х1 (визирам Ген.3 "Рейзър"), пак си отива определено технологично време докато ти се появи картината от неудобна/ изчанчена позиция. Като това всеки сам може да си го пробва с таймера на ПРАВИЛНА стрелба от укритие, демек да си отвориш ъгъла както пише по дебелите книги, а не на лично творчество!

В унисон с темата тук, друго ми е интересно а мен: Как PWS с МК 114 МоД-2 са успели да направят "буталка" (с дълъг ход на буталото и то) 1 МОА пушка (група под 1 инч на 100 ярда) от 14,5 инча цев? Явно патронникът в .223 Wylde играе своята съществена роля в случая.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 14:25       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Sheriff написа:
На мен нещо не ми стана ясно, по повод това, че буталните били по-добри за супресор...

Излишната газ, която се генерира от супресора, не ти се набива директно в затвора като при "директната газ". Да, имало суичове на Noveske за "директ газ", но по-добре било излишната газ да ти излиза отпред. Затова и "арки" в горния ценови клас като тези на PWS, през последните години също минават на бутало.

Поне така казУва Бай Американец. Но без око да види/ ръка лично да пипне - нищУ не може да се твърди със сигурност.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 14:37       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Modular написа:
Между другото PWS-а и тяханата с-ма с дългоходово бутало бяха популярни преди 6-8 години когато беше "бума" на буталните АРки (2014-2017). В последствие и те както и другите производители (LWRC, POF) им мина модата и хората тука пак се върнаха на ДИ. Ще видим дали и при воените ще стане така, забелзал съм че следват цивилните трендове с едно 5-7 години закъснение, ама пък кво разбирам аз.

Аз си мислА, че редовият Бай Чепик още дълго време ще си гила с М4/ М4А1. При специалците обаче, където се предполага да се бачка със супресори - тенденцията и в момента е да се минава на бутало (примерите са по-назад в темата). А и цивилният стрелец като цяло си взема/ събира пушка в общи линии за пичи масали - стрелба за кеф, състезанийца и пр. А не за РАБОТНА такава.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 15:10       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2011, 11:34
Мнения: 208
Местоположение: Варна
Ето едно ревю на цитираната пушка - PWS MK114 Mod2, защо излиза толкова газ през иджекшън-порта (виж от 3:06)?



Да не би основното замърсяване на затворната група при работа със супресор да е от ранното отваряне, а не от това дали е DI или бутало?

_________________
If you suck at shooting, you’ll still suck. However, it will be more fun to suck at shooting if you’re shooting a JP Enterprises rifle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 15:15       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Как PWS с МК 114 МоД-2 са успели да направят "буталка" (с дълъг ход на буталото и то) 1 МОА пушка (група под 1 инч на 100 ярда) от 14,5 инча цев?


с LPVO и хубави патрони :DD успяват повечето .. сложно е да направиш 1/2 МОА, а за 1/4 вече и стрелеца и оптиката трябва са топ

с РД ... забрави, за 1 МОА на 100м :armed:
за да умериш нещо трябва да може да го видиш, и то всеки път еднакво

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 15:20       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31411
Местоположение: Sofia
има много технически решения да се изпуска газ :D дали отпред, дали отзад ... но не това е същественото

топ специалците се оплакват, че като им изпусне газ отпред буталката - демаскира яко 21 век, където всеки мангал е с термо вече ..

буталните имат едно много ценно качество
правят се трудно със скъпи материали, и пушката излиза 3-4 пъти по скъпо, и ХК печелеше дебело намазана филия с масло и мед
както и продажните военни .. дето пишат заданието

като има корумпирани военни, и заложат в заданието бутална - отпадат всички с газови (които са евтини) .. и тогава остава ХК, и някоя еврейска схема ..

такава мазна еврейска схема не става с газова арка ..

последния търг на агличаните .. обаче спечели топ модел газова арка, срещу ХК, Глок (прокси на другите немци) и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 15:31       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Ivo III написа:
с РД ... забрави, за 1 МОА на 100м
за да умериш нещо трябва да може да го видиш, и то всеки път еднакво

Псилютно! За чий обаче й е на "тактическа карабина" 1 МОА на 100 метра?! Там приоритетът ти е CQB, където да се сравнява БЪРЗОМЕР с LPVO е нонсенс. Като баш мириканските ИНСТРУКТУРИ ти казУват, че бързомер + лупа покриват 99% от тактическите задачи до 100 ярда. А и в затворени пространства - къде повече от това?!

Свързващото звено между "тактическа карабина" и снайперите са ти DMR-те. По-дълги цеви, варио/ оптики, но и боеприпаси в по-големи калибри.

Щото, да, .223 от 18 инча цев и на 700 метра ще го засилиш точно колкото за спорта, но каква остатъчна кинетична енергия ще му е останало на куршумчето, щото ефективно да порази съответната цел?

Инак ако нямаш DMR, и ще събираш комбо за всичко (стрелба наблизо и надалеч) - LPVO. Но да изстискаш потенциала на оптиката, ти требе и двунога (от ръка - не е невъзможно, но е тегава работа).

Инак за всяка работа, най-удачният вариант е да си имаш съответния туул. Всичко друго са компромиси.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Мар 2024, 15:42       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18475
Ivo III написа:
последния търг на агличаните .. обаче спечели топ модел газова арка, срещу ХК, Глок (прокси на другите немци) и т.н.

Бай чепик в Англия е на L85A1 (по мнение на някои експерти, най-сбърканата модерна платформа), а SAS са с Colt Canada C8 (което си е М4). За кои англичани говорим, и за коя точно пушка/ конфигурация иде реч? Явно съм го пропуснал като новина.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 345 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Viceroy и 168 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer