logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 04:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 11:10       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2017, 17:50
Мнения: 2021
onicks написа:
Jericho 941 което незнам дали е оригинално (IMI)с преспазители на блока и надпис десерт бейби игъл,седи повече от месец на 600лв.


Оригинален е , но е от по-ранните модели.
F е по-добрия вариант , предпазителя е на рамата

andrei p226 R написа:
Интересно Дорсей, на какъв настреи и непочистване започнаха засечките?


Моя е .357 Sig. Ползвам го вече 12-та година.
Две стрелби непочистен и на третата започват "комините". Но това да се е случвало 2-3 пъти за цялото това време. Аз веднъж седмично задължително чистя оръжие , стрелял - не стрелял. А след стрелба задължително.
В момента е над 10К изстрели и не е трепнал

Вярно , с 9х19 нямам преки впечатления.

P.S. Даже сега се сещам един случай от преди 3 или 4 годин , с ubboto стреляхме на стрелбището във ВИП-а и там направи единия "комин" , а веднага след това гилза ме удари точно в ириса на окото (стрелях без очила) , та без малко да ме ослепи.
(ако ubboto си спомни , ще потвърди сей факт)

_________________
Правилното хранене , редовното тичане и пълния отказ от вредни навици - могат да удължат Вашето жалко съществуване


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 12:35       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
Dorssay написа:
От Джерико до Джерико има разлика.

Лично за мен , не съм пипал по-удобно оръжие от Jericho 941 F.
(разбира се , "по удобен" имам предвид субективно усещане , не ТТХ)

.....


И на мен ми е много удобен.
Прекрасна ергономика и баланс.
Говорим за оригиналния произведен от ИМИ.
Един приятел го имаше.
Документирани 80 000 изстрела без нито един проблем.
На тоя настрел още биеше само 10ки на прецизна в мишена А4.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 14:18       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Та пак за Зиг Зауер, на едни се чете USA, а на други "Маде ин Джермани" кава е разликата ;) ?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 19:22       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
6tangata написа:
Та пак за Зиг Зауер, на едни се чете USA, а на други "Маде ин Джермани" кава е разликата ;) ?

Ами никаква. Просто едните (Sig Sauer USA) са произведени в Екзетър, САЩ, а другите в Германия. Апропо, съдейки по прочетеното в американски форуми, произведените в Европа пистолети Зиг Зауер, ги считат за по-качествени. Личното ми предположение е, че не може да има подобна разлика в качеството, особено за огромен и разглезен пазар на стрелково оръжие, какъвто са САЩ.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 21:04       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
6tangata написа:
Та пак за Зиг Зауер, на едни се чете USA, а на други "Маде ин Джермани" кава е разликата ;) ?


Имах служебен р226 на когото пишеше made in West Germany.....
Когато проверих кога е произведен се оказа че е било през далечната 1987 година.
Единственото което не харесвах в този пистолет е че имаше по висока мерна линия.
А това всъщност е въпрос на навик....определен от факта че преди зига носих 9 години чз.
226 е един от малкото ИСТИНСКИ пищови....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 22:20       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Фев 2016, 14:57
Мнения: 89
Местоположение: Панагюрище
914f е с предпазител на рамата и позволява при издърпан ударник и вдигнат предпазител зареждане

_________________
ТТ 1939
JERICHO 941 F 9X19
ZHR 22LR\22WMR


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 23:40       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2012, 19:31
Мнения: 182
Местоположение: София
Гледах с преспазители на блока.После погледнах,че ги има и двата варианта,но някъде прочетох за по-добро версията с преспазители на рамата и произведени в (IMI)Но възможността да попадна на мента ме плаши,затова ще се насоча към Glock.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 23:49       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
Dorssay написа:

Но ако избора е между Джерико и Зиг P226 9х19 , по-добрия вариант е Зига. (въпреки , че е малко капризен на замърсяване)


Така е Dorssay, имам три броя X-Five, и трите 'ич ги няма откъм замърсяване, изчезне ли греста от жлебовете почват "комин" след "комин"...Пощурях, то тарикат момче не плаче, ЪмЪ кат' съм дал две торби с пари почнах да ровя и открих https://grayguns.com/lubrication-of-sig ... tol-rails/ пише си: Modern combat handguns are not intended to be run without lubrication. Откъде е легендата, че виждаш ли той Зига всъщност бил Беретата на тестовете, но я предпочели заради цената, мафията и т.н. тъпотии не знам. Имам Бригадир на близо 7000 изстрела без почистване, работи като шевна машина Сингер или пишеща машина Olympia SM 9 :P

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 16:34       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
delf написа:
6tangata написа:
Та пак за Зиг Зауер, на едни се чете USA, а на други "Маде ин Джермани" кава е разликата ;) ?


Имах служебен р226 на когото пишеше made in West Germany.....
Когато проверих кога е произведен се оказа че е било през далечната 1987 година.
Единственото което не харесвах в този пистолет е че имаше по висока мерна линия.
А това всъщност е въпрос на навик....определен от факта че преди зига носих 9 години чз.
226 е един от малкото ИСТИНСКИ пищови....



+100


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 16:39       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
machado написа:
Dorssay написа:

Но ако избора е между Джерико и Зиг P226 9х19 , по-добрия вариант е Зига. (въпреки , че е малко капризен на замърсяване)


Така е Dorssay, имам три броя X-Five, и трите 'ич ги няма откъм замърсяване, изчезне ли греста от жлебовете почват "комин" след "комин"...Пощурях, то тарикат момче не плаче, ЪмЪ кат' съм дал две торби с пари почнах да ровя и открих https://grayguns.com/lubrication-of-sig ... tol-rails/ пише си: Modern combat handguns are not intended to be run without lubrication. Откъде е легендата, че виждаш ли той Зига всъщност бил Беретата на тестовете, но я предпочели заради цената, мафията и т.н. тъпотии не знам. Имам Бригадир на близо 7000 изстрела без почистване, работи като шевна машина Сингер или пишеща машина Olympia SM 9 :P


Я кажи сега, за да прави Зиг а ,,Stove pipe"(,,комин"), какво ,,доработки прави на възвратната пружина и с оригинална такава ли се използва пистолета. До момента, вече осма година кара, моят Зиг е правил засечка, тиш ,,комин", само в резултат на неразработена ,,DPM" пружина. Но това не е оригинален консуматив.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 16:43       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2012, 19:31
Мнения: 182
Местоположение: София
Сърдечно благодаря на всички колеги от форума за съветите и напътствията,в крайна сметка си взех Глок 19 генерация 3 в перфектно състояние от много коректен колега от форума.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 17:04       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
"Па смени текста бе...", на заглавието на темата, както бяха казали в една песен ЪпсурТ PDT_Armataz_01_22

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 20:34       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3147
andrei p226 R написа:

.......Апропо, съдейки по прочетеното в американски форуми, произведените в Европа пистолети Зиг Зауер, ги считат за по-качествени. ......


В интерес на истинта и аз съм чел също подобни писания по щатските форуми за Зиг Зауер, ЧЗ и ХиК
Зиговете и хеклерите произведени в Германия се харчат и по-скъпо отколкото тези правени в САЩ на щатския пазар. Поне те така пишат. Колко е верно не знам.

Да амъъъ, обаче с очите си съм виждал карабини ЧЗ правени в САЩ и Чехия, едни и същи модели.
Правените в САЩ бяха просто ужасни сравнени с произведените в Чехия.
Лично съм ги гледал и едните и другите и съм ги сравнявал на един тезгях като фит и финиш, напасване и изработка.
Тука да не се предполага че съм американофоб или еврофил :happy: :D :happy:

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


Последна промяна tsb на 10 Дек 2018, 21:33, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 21:06       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 30 Окт 2012, 19:31
Мнения: 182
Местоположение: София
И при колите и при оръжията явно Европейското е по-скъпо и по- качествено.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 22:16       Заглавие:  Re: Sig sauer sp2022 9х19 или Jericho 9x19 мнения
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Честито оникс


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer