logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 06:51       Заглавие:  Счупен Cam pin NEA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2015, 07:13
Мнения: 17
Здравейте!
Така,пострелях си доволно преди няколко дена,
разглобих АР ката, да я почистя.Когато стигнах до затворната група-разглобих и нея, при което Cam pin..а се изсипа на две части....Счупен!
Четох по чужди форуми....Случвало се!
Сега трябва да купя нов....което не е проблем....евтин е....Но ако се навият да го доставят от чужбина.
Дайте моля някой сайт,който доставя до БГ подобни неща! Или ако има друг начин.....Да се изработи примерно....Съвети всякакви приемам!
Благодаря на отзовалите се!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 09:16       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
В края на месеца ставам на 44 и досега в съзнателния ми живот не се е случвало стругар или фрезист да ми свърши каквато и да е работа, като става дума за десетки опити от моя страна.

Предвид горното според мен поръчвай си от чужбина и не се занимавай с глупости от сорта тук някой да ти изработва.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 15:17       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
+1 за поръчка, забрави за стругари и фрезисти.

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 15:42       Заглавие:  Счупен Cam pin NEA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Колко доволно постреля преди да счупиш частта? Масълце виждал ли е пина?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


Последна промяна ti6kata на 04 Дек 2018, 16:25, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 16:03       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
на мен са ми правили по хубави части от оригиналните тук :P

например на спортното ЧЗ оста на цевката :) ми изкара повече от оригиналната

сещате се кой ми я прави и закали/откали :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 16:16       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
AR Spare Parts

https://axctactical.com/product-category/upper/bolt-carrier-groups/?v=7516fd43adaa

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 16:51       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Дек 2007, 11:41
Мнения: 577
Здравей hamzi,
за твой късмет и по случай коледа мога да ти го подаря.
Пиши на лични или 0898713599
Марин

_________________
вързан поп мирно село


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Дек 2018, 23:51       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Тц тц...тема образец е това! Поздравления за Попа и мъжкарското му предложение! :tu:

Иначе само вижте колко кам пина се предлагат в света...
отговорно заявявам че от десетте милиона предложения 90% са боклуци...
https://www.google.com/search?q=Cam+pin ... 67&bih=509
А за да се внесе трябва да го купи Витан примерно и да го прати с декларация-описание : търговска мостра - "пин фор хидравлична помпа фор каминс енжин" или подобно...
Такъв пин може да изработи Топалов или човек от подобен левел у нас...не са малко такива Дред...повервай...

но няма как да струва 20 долара...дори от простата ст45, закалява се ...отвръща се...шлайфа се...и го чакай да се счупи...
ама трябва да си наясно кво правиш

горе излиза конфекция която няма общо с истината ...те и затова се трошат...
иначе Дред ...знам че казваш истината...ама за около 30години да не срещнеш грамотен стругар....и то в Русе където има техничари наистина на ниво...ебаси...
е...то зависи какви са ти и изискванията де... :roll:

мдааа ...и за мен в България НЯМА адвокат грамотен...наемам адвокат който да ме разведе...да взема имотите на жената и да я вкараме в панделата за поне 15г... :tu: дали ше намеря такъв спец ...м? :DD


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 03:29       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
Poseidon написа:
Тц тц...тема образец е това! Поздравления за Попа и мъжкарското му предложение! :tu:

Такъв пин може да изработи Топалов или човек от подобен левел у нас...не са малко такива Дред...повервай...

но няма как да струва 20 долара...дори от простата ст45, закалява се ...отвръща се...шлайфа се...и го чакай да се счупи...
ама трябва да си наясно кво правиш
горе излиза конфекция която няма общо с истината ...те и затова се трошат...
иначе Дред ...знам че казваш истината...ама за около 30години да не срещнеш грамотен стругар....и то в Русе където има техничари наистина на ниво...ебаси...
е...то зависи какви са ти и изискванията де... :roll:
мдааа ...и за мен в България НЯМА адвокат грамотен...наемам адвокат който да ме разведе...да взема имотите на жената и да я вкараме в панделата за поне 15г... :tu: дали ше намеря такъв спец ...м? :DD


Трябва струг и фреза. Не трябва закаляване. Използва се инструментална стомана. Частта е счупена защото е била закалена или закалена отколкото трябва ако са опитвали да правят повърхностно закаляване. Ако тази част се е износила трябва да се деформира леко, а не да се троши. Аз лично предполагам, че е използвана обикновена стомана, не инструментална. За обикновената трябва повърхностно закаляване (дебелина около четвърт милиметър), отишли са на по-дълбоко и това е резултата. Едно много точно изискване е да се спази ъгъла на отвора.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 04:52       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2015, 07:13
Мнения: 17
Здравейте
Към Попа....приятелю,не знам как ще ти се от благодаря за предложението....Радвам се много,че има хора,които са готови да помогнат по този начин!Както каза един колега по-горе...за образец!
Благодаря ти най искрено, ще приема предложението!
По-горе ставаше дума ,колко съм пострелял и дали е имало масло около пина,преди да го счупя....Ами около 120 патрона минаха през цевта него ден.Сега, на кой изтрел се счупил...на десетия или на стотния....нямам си на идея.Факт е,че оръжието си стряляше до в момента в който реших да прекратя.Когато го разглобих, забялязах,че е счупен.
За оръжията се грижа достатъчно добре....Винаги след стрелба пръскам обилно със спрей /WD,Balistol /навсякъде.....Оставям до час ,два максимум да престои така.И след това яко чистене....Затворната група я държа леко смазана по време на стрелба,а всичко останало е подсушено.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 10:22       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
За съжаление NEA не са това което бяха. Аз си купих също такава карабина преди 1 година и още от началото започнаха проблемите.
Първо Барел Екстеншъна се прецака още на 50-тия патрон. Оказа се, че е направен от най-евтината стомана без никаква термообработка. В резултат на което шлиците на затвора се впиха почти милиметър в задната част на зъбите на Барел Екстеншъна, и същите тези зъби се изкривиха.
Понеже се занимавам с инструментално производство от друго естество и разполагам с нужните машини и специалисти си произведох нов и вече 500-600 патрона работи без проблем.
На републиканското по карабина отново имах проблем със засечки, този път се оказа смачкана пружина на изхвъргача. От ВИП-а майстора, каза че трябва да се поръчва нова. Чакам вече 2 месеца и вчера звъннах да попитам докъде е стигнала. Казаха ми че вече нямало да има внос на NEA и съответно няма да има пружинка. Аз им казах, че тази АР-ка е стандартна и могат да поръчат, каквато и да е такава пружина (би трябвало да са стандартни). Обадиха ми се отново след известно време и ми предложиха, като се върне оръжейника да провери дали има подобен размер пружина от някакъв пистолет и ако има по-дълга да я резнат. Сега чакам.
Междувременно удължих моята пружинка и сега работи, но не знам докога.
Та да знаете, че суперлативите, които изтъкват за NEA в сайта на guns.bg важат единствено за старото производство. Карабините от новите партиди не са виждали никаква обработка, материалите също са най-евтините и със сигурност не струват 3 бона.
Надявам се поне цевта да е читава.

А относно пинчето, най-добре да се поръчат 2-3 бройки да има за резерва. Ако се произвежда тук ще излезне по-скъпо. И аз ще си поръчам да имам.

А колега hamzi ти би ли да споделил от колко време я имаш, колко си и навъртял и имал ли си други проблеми?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 11:04       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2015, 07:13
Мнения: 17
Здравей колега
НЕА..та я имам отначалото на годината....не съм стрелял много..200...300 патрона макс,поради това,че не се задържам в БГ.Купих я от друг колега през един друг форум.Но обявата съм я мяркал и тук.
За сега...никакви ядове с нея...освен няколко засечки,но се оказаха от пълнителя...Беше ит прозрачните и се беше отчупил в единия ъгъл.Много некачествен материал!Като поставих другия на ФАБ...нямах повече ядове.И тоя пин!Може това да е началото на много други проблеми,знам ли!Както описваш твоите .....чак ме шашна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 11:16       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2015, 07:13
Мнения: 17
Когато я взех,веднага му насадих отгоре един СПАРК АР...сега му поръчах и един увеличител,пак на вортекс.Със СПАРК..а се държи много добре...На 100м.в капачка от буркан ги вкарвам....при по слабо темпо на стрелба,че тая капачка направо я крие точката.Исках да и сложа оптиката от Ремигтона 4.5/14 увеличение....само да видя какво би било групирането .....ама цък!Не стана....с ниски Леуполдови рингове съм...и не ми се даваха още 100 лева за нови.За едното нищо.
Сега планувам една оптика на Вортекс вайпър 1/6/24 плюс цяла база пак на вортекс...И ще я пробвам да видим


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 12:48       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
hamzi написа:
Затворната група я държа леко смазана по време на стрелба,а всичко останало е подсушено.

Колега за чистене ясно, но не разбрахме с какво всъщност я смазваш? ако оставяш мокро от балистола...това не е смазване...
не знам как да се изразя...но е този пин там... болта... затвора им трябва по-дебела смазка...с балистолец ако е ще дрънчи така да кажа...като се лашка насам натам...и като се удря...а там нещата се удрят такова е натоварването...та по-добре е да се удрят през маслена възглавница /маслен клин/ така и износването е по малко

ремоил...м7про ФТ10 май ползват американските военни...ако не ти се купува масло баш...въпреки че съм против...опитай с двигателно масло примесено с 10 15 % гас за горене...смърди малко ама ше работи различно...и държи нагара разтворен...за тест само опитай...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 13:26       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
Който се е засилил да купува NEA, да знае че фалираха.

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer