logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 11:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 14:01       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
machado написа:
Който се е засилил да купува NEA, да знае че фалираха.

Не са - пребоядисаха се - сега са Блек Крийк Лабс
https://blackcreeklabs.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 14:16       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Яну 2011, 00:39
Мнения: 168
Местоположение: Тополовград
Фалираха като стой та гледай и не си покриха гаранциите по продуктите-същите измекяри като ritter & stark!!!

_________________
Colt Python Elite .357 Rem. Mag.
Beretta 92 Stock 9mm Luger
Ruger Alaskan .454 Casull
S&W .500 ES
SIG Sauer X-Five Black Nugget 9mm Luger
SIG Sauer X-Five Tiger Camo 9mm Luger
H&H "Royal" Double Barrel Rifle .500 NE


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 15:19       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
Миналата година по това време бях пуснал тема за избор на АР-ка. Що никой не сподели тогава някакви впечатления и негативи. Не вярвам никой да е нямал такива.
Аз за това сега споделям опит да знаят хората, като решат да купуват да знаят и да направят максимално правилен избор. Сега на пазара има много по-голям избор, а тогава избирах само между Рюгер, Смит и НЕА.
Колеги си взеха впоследствие Смит, ЗИГ, Савидж и досега нямат никакви проблеми.
Ама нашите форуми малко куцат от към практически мнения и такива от опит, за разлика от западните, които езици аз обаче за съжаление не разбирам. Затова проба-грешка и късмет!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 15:44       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Dargun написа:
Миналата година по това време бях пуснал тема за избор на АР-ка. Що никой не сподели тогава някакви впечатления и негативи. Не вярвам никой да е нямал такива.
Аз за това сега споделям опит да знаят хората, като решат да купуват да знаят и да направят максимално правилен избор. Сега на пазара има много по-голям избор, а тогава избирах само между Рюгер, Смит и НЕА.
Колеги си взеха впоследствие Смит, ЗИГ, Савидж и досега нямат никакви проблеми.
Ама нашите форуми малко куцат от към практически мнения и такива от опит, за разлика от западните, които езици аз обаче за съжаление не разбирам. Затова проба-грешка и късмет!

Лично аз имам относително малък настрел на моята НЕА (да кажем до 2000 изстрела на ъпер) и нямам до сега проблеми (с изключение на това , че не приема някой пълнители).
Тишо също има НЕА и има по- сериозен настрел.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 15:45       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
machado написа:
Фалираха като стой та гледай и не си покриха гаранциите по продуктите-същите измекяри като ritter & stark!!!

Ние не сме имали проблеми до сега.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:04       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2015, 07:13
Мнения: 17
Poseidon написа:
hamzi написа:
Затворната група я държа леко смазана по време на стрелба,а всичко останало е подсушено.

Колега за чистене ясно, но не разбрахме с какво всъщност я смазваш? ако оставяш мокро от балистола...това не е смазване...
не знам как да се изразя...но е този пин там... болта... затвора им трябва по-дебела смазка...с балистолец ако е ще дрънчи така да кажа...като се лашка насам натам...и като се удря...а там нещата се удрят такова е натоварването...та по-добре е да се удрят през маслена възглавница /маслен клин/ така и износването е по малко

ремоил...м7про ФТ10 май ползват американските
военни...ако не ти се купува масло баш...въпреки че съм против...опитай с двигателно масло примесено с 10 15 % гас за горене...смърди малко ама ше работи различно...и държи нагара разтворен...за тест само опитай...

Ще пробвам,както казваш....Абе и аз се замислих как се счупил и стигнах до подобен извод...че има удар...ама си викам....чак пък толко ли....
Ше опитам с рецептата,която си ми дал.Само да се свържа с с колегата Марин....Че не съм в БГдо 15ти сега


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:34       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Dargun написа:
Обадиха ми се отново след известно време и ми предложиха, като се върне оръжейника да провери дали има подобен размер пружина от някакъв пистолет и ако има по-дълга да я резнат. Сега чакам.



Тази малка пружинка е критично важна за надеждността на оръжието.

Ще ти подаря една.

Пиши ми ЛС с адрес за доставка.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:54       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
hamzi написа:
.Абе и аз се замислих как се счупил и стигнах до подобен извод...че има удар...ама си викам....чак пък толко ли....
Ше опитам с рецептата,която си ми дал.

Ами, колега като газовете излупат в болта внезапно със 700-900м/с е удар не "чак толкова" ами та и отгоре на толковата...това е млатене със скорост , която превишава скоростта на звука три пъти...

а ти на сичко отгоре се оказва, че не си я смазвал ИЗОБЩО...мокреело е от балистоля само

а сега и моторно масло с газ ше сложиш...да втаса ептен...не че няма да работи...в порядък е по-добре от балистола...
но хм...еми как е тръгнало аз пък ще ти подаря естерна смазка та да я съживиме тая тесла подобаващо :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 20:51       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Свилка, това е добър жест, а и Цанко го заслужава - толкова труд по оръжието хвърли!

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 20:57       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
T. Pavlov написа:
Свилка, това е добър жест, а и Цанко го заслужава - толкова труд по оръжието хвърли!



За колега стрелец - винаги, когато мога.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 21:13       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Mad Dog написа:
Dargun написа:
Миналата година по това време бях пуснал тема за избор на АР-ка. Що никой не сподели тогава някакви впечатления и негативи. Не вярвам никой да е нямал такива.
Аз за това сега споделям опит да знаят хората, като решат да купуват да знаят и да направят максимално правилен избор. Сега на пазара има много по-голям избор, а тогава избирах само между Рюгер, Смит и НЕА.
Колеги си взеха впоследствие Смит, ЗИГ, Савидж и досега нямат никакви проблеми.
Ама нашите форуми малко куцат от към практически мнения и такива от опит, за разлика от западните, които езици аз обаче за съжаление не разбирам. Затова проба-грешка и късмет!

Лично аз имам относително малък настрел на моята НЕА (да кажем до 2000 изстрела на ъпер) и нямам до сега проблеми (с изключение на това , че не приема някой пълнители).
Тишо също има НЕА и има по- сериозен настрел.

Ама нашите са от първите и е възможно да не е било 'оптимизирано' тогава качеството

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Дек 2018, 18:56       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2015, 07:13
Мнения: 17
Poseidon написа:
hamzi написа:
.Абе и аз се замислих как се счупил и стигнах до подобен извод...че има удар...ама си викам....чак пък толко ли....
Ше опитам с рецептата,която си ми дал.

Ами, колега като газовете излупат в болта внезапно със 700-900м/с е удар не "чак толкова" ами та и отгоре на толковата...това е млатене със скорост , която превишава скоростта на звука три пъти...

а ти на сичко отгоре се оказва, че не си я смазвал ИЗОБЩО...мокреело е от балистоля само

а сега и моторно масло с газ ше сложиш...да втаса ептен...не че няма да работи...в порядък е по-добре от балистола...
но хм...еми как е тръгнало аз пък ще ти подаря естерна смазка та да я съживиме тая тесла подобаващо :tu:

Еее,вие направо ме оправихте в живота!
Благодаря за предложението!
Хубаво е да знам, всичките тези дребни,но съществени неща...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 00:21       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
ИзображениеИзображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 15:20       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
Vimpel написа:
Dargun написа:
Обадиха ми се отново след известно време и ми предложиха, като се върне оръжейника да провери дали има подобен размер пружина от някакъв пистолет и ако има по-дълга да я резнат. Сега чакам.



Тази малка пружинка е критично важна за надеждността на оръжието.

Ще ти подаря една.

Пиши ми ЛС с адрес за доставка.


Благодаря на Vimpel за жеста! Даже освен пружинката на ежектора / отражателя (изхвъргача, както го наричах аз) , проблемната при мен, ми изпрати и пружинката на екстрактора.

Благодаря и на ti6kata за съветите и съдействието.

Сега оставя да намеря и правилните смазки за отделните механизми, и да се надявам да няма повече проблеми.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Сеп 2019, 12:58       Заглавие:  Re: Счупен Cam pin NEA
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
По повод Райфъла от 1 септември. Пиша тук, защото не мога да пиша в темата за състезанието (бях писал на модератор преди време, ама явно не съм одобрен).
Моите гилзи преди ремонта на НЕА-та излизаха същите след стрелба, та според мен диагнозата е barrel extension. Зъбите на затвора се впиват в мекия barrel extension , съответно се получава луфт между патронника и затвора, и резултата е това.
Най-вероятно проблемната карабина е НЕА от последните доставки.

По повод моите проблеми искам да ви информирам, че от последния ми пост, вече 4 състезания и съответните тренировки, проблеми не съм имал.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer