logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 19:17




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 13:19       Заглавие:  Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31398
Местоположение: Sofia
според всеки пълнителите са в основата на проблемите на АР системата
да не ги подминаваме .. и да разнищим и тях .. с научна цел

ПП: даже и скъпите буталки ХК не работят с много пълнители, май PDT_Armataz_01_22
нека да споделят феновете на марката ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 15:42       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
И тука няма много драма - производители колко искаш,също като при пушките.Правещите добри пълнители са няколко,а и се знае,че дадени пукала не пукат с дадени пълнители та като купуваш си купуваш свестни и нерви няма,не е от пьлнителя проблема след това :D

Това важи и за Калаша


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:07       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5470
Ivo III написа:
според всеки пълнителите са в основата на проблемите на АР системата
да не ги подминаваме .. и да разнищим и тях .. с научна цел
С научна цел съм се заглеждал вторачено при стотиците засечки на АР-ки, които са се случвали пред смаяния ми поглед на съдия по динамична стрелба. От това, което съм виждал, ще ти кажа, че пълнителят е най-лесен за обвиняване, щото него често го произвежда някой друг. Т.е. нашето си е супер, ама пълнителят нали таковата е от друг правен и нещо не се сработват изделията PDT_Armataz_01_30
А истината според мен е, че просто системата толкова си може. Тя се явява нещо твърде сложно като взаимодействие на части и балансът в работата им е краткотрайно и трудно постижим. И ако рече АР-ка да стреля - е стреля си, та се къса. Обаче реши ли да се еб@в@ с бай Брадър - да не ти се случва да си наоколо... Идентична е и ситуацията с влагането на капсите при Loadmaster-a - ами тая преса не го може добре и това си е. Вари я, печи я - все тази; не може да се разчита на нея в това отношение.

А конкретно за пълнителите:
1. Най-голямата драма, която аз съм виждал у наши и у чужди състезатели, е че пълнителите си изпадат самопроизволно от оръжието независимо колко са блъскани и дърпани преди това в опити да бъдат трайно прикрепени към мястото си.
2. Колкото е един пълнител е пълен до (или близо до) максималния си капацитет - толкова по-голяма вероятност има да засече пушката. Съответно поизпразни ли се пълнителят - вероятността от засечки рязко спада. Това обаче не важи за самоизпадането на пълнителя. То се случва независимо от това колко е пълен.

DISCLAIMER: думите ми са базирани ИЗЦЯЛО на личните ми наблюдения като съдия по динамична стрелба върху външното проявление на работата на AR системата в оръжия, които се ползват на състезания, на които съм работил аз. Затова и си мълча по въпросите за бутала, газове, цапаници, чупене и прочие, по които могат да се изказват единствено потребители и/или оръжейници. Не съм водил битки с това оръжие, около мен не са се случвали битки с него, така че не мога да коментирам и поведението му в битка/война.
Надявам се с прочитането на горното да си спестя триенето на лични съобщения от сорта: ти колко арки си имал/ползвал/счупил, че се пишеш знаещ по въпроса. При мене хората напълно доброволно и безплатно (за мен) си напъват пистолетите и пушките със стрелба, а аз само гледам и трупам впечатления :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:20       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
По пълнителите има няколко малки нюанса:
1. Има няколко "стандарта" на размерите на самия пълнител - има STANAG има MIL и има .... цивилен.
ХК НЕ поема MIL и цивлен - причината е доста проста - не искат да се компрометират с евтини пълнители. Поема нормално стоманени (от хубавите), стандартни армейски алуминиеви , Магпул Пмаг ген 3 и Емаг.
2. У нас няма голямо разнообразие от читави пълнители - най много някой друг Магпул на космическа цена. На Нико пълнителите за арка са.... ами мерси. Друго- с врезки в Крън някой друг стоманен за Тавор - ама с голям зор ги дават.
Практически няма армейски алуминиеви - е поне ги няма в продажба де.
3. Пълнтелите за АР си искат грижа и внимание... това е положението.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:28       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
От моите кратки наблюдения върху пълнителите за АР15 забелязах, че при различните пълнители патрона, който чака да влезе в цевта е под различен ъгъл и е на различна височина. От там много зависи, как са изпълнени 2-та канала за подвеждане на патрона в барел екстеншъна.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:50       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
От моя опит най-добри са стандартните алуминиеви армейски, но със подавач от новия тип - т.нар. "anti tilt follower".
Само не трябва да се изтърват пълни, че може да се подбият и да почнат да правят проблеми

Неръждаемите на ХК също са много добри.

Пластмасовите на Магпул стават, ползвал съм без проблем, но не ми харесва, че нямат метална армировка на устните.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 16:55       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Dargun написа:
От там много зависи, как са изпълнени 2-та канала за подвеждане на патрона в барел екстеншъна.


Има АР-ки без тези канали, оригиналният дизайн е без тях и те не са толкова важни. Ако почнат да имат значение, значи пълнителят не подава правилно и е за смяна.

Тези канали трябва да продължават и в патронника, ако са само на барел екстеншъна и се образува ръб между него и цевта, има проблем.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 17:02       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Vimpel написа:
От моя опит най-добри са стандартните алуминиеви армейски, но със подавач от новия тип - т.нар. "anti tilt follower".


"Зеленият" подавач ли имаш предвид? Имам два три такива изпуснати от невнимателни американски гости в моята раница.....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 17:14       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
ПМаг 3 за всичко без ХК или ХК метален за всичко.......и спиш спокоен


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 17:19       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Имам единствено пълнители на Магпул, 20 и 30 зарядни, с и без прозорец, около 20-на са сигурно, всички са били въртени по едно или друго време.
Досега не е паднал нито един, имам мисля две засичания от незапалил се барут на рилоуди и няколко (10-на) от кофти болт кериър с различни пълнители на последната арка.
Стреляни са от М16, Рюгер 556, лоуър на Спайкс комбо с ъпър на DPMS и последния беше от $350 арка сглобена от кит, чийто болт група в последствие беше сменена от производителя заради засечките.
Никога не съм ползвал метални, просто лично предпочитание.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 17:30       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 14 Сеп 2017, 16:07
Мнения: 38
Vimpel написа:
Dargun написа:
От там много зависи, как са изпълнени 2-та канала за подвеждане на патрона в барел екстеншъна.


Има АР-ки без тези канали, оригиналният дизайн е без тях и те не са толкова важни. Ако почнат да имат значение, значи пълнителят не подава правилно и е за смяна.

Тези канали трябва да продължават и в патронника, ако са само на барел екстеншъна и се образува ръб между него и цевта, има проблем.

Бъркаш се, не знам как ще работи АР-ката без тези канали. И няма как да продължават в патронника.
Ти май говориш за цевната кутия!

Аз ползвам 2 вида метални и 2 вида пластмасови. Металните са ми по 3 броя и едните стават, а другите не. От пластмасовите имам по един. Съответно с този на Фаб дефенс засича, а с българския работи без грешка.
Никога не са ми изпадали пълнители досега.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 17:35       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Mad Dog написа:
На Нико пълнителите за арка са.... ами мерси.


Туй го прати на Христосков. С такива изпука безпроблемно няколко хиляди патрона подготовка за Европейското.
Проблемни бяха само първите пратиди. После ги преработиха малко. При мен черните работят перфектно. Прозрачните не ми вдъхват особено доверие.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 17:38       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Jose написа:
Mad Dog написа:
На Нико пълнителите за арка са.... ами мерси.


Туй го прати на Христосков. С такива изпука безпроблемно няколко хиляди патрона подготовка за Европейското.
Проблемни бяха само първите пратиди. После ги преработиха малко. При мен черните работят перфектно. Прозрачните не ми вдъхват особено доверие.

На мен и от старите и от новите черни не флааат. Ич.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 17:41       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Да...в НЕА не влаат...Демек май не са мил-спек.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 18:28       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Dargun написа:
Бъркаш се, не знам как ще работи АР-ката без тези канали. И няма как да продължават в патронника.
Ти май говориш за цевната кутия!




Имам предвид ето това:

Изображение


Да, наистина не стигат до патронника, минават през цевната кутия и втулката към цевта.

Заблудил съм се, че на ранните модели ги няма изобщо каналите. Има ги, но са по плитки и са само на втулката, не продължават към цевната кутия:

Изображение

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer