logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 23:01




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 18:38       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
Mad Dog написа:
Vimpel написа:
От моя опит най-добри са стандартните алуминиеви армейски, но със подавач от новия тип - т.нар. "anti tilt follower".


"Зеленият" подавач ли имаш предвид? Имам два три такива изпуснати от невнимателни американски гости в моята раница.....



Зелен, тан, кафяв, зелен - всичко различно от стандартния черен май е ОК. Моите са на Магпул.
Черният като го натиснеш от едната страна и си блокира:

Изображение


Тези са от правилните:

Изображение

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 19:27       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
С научна цел съм се заглеждал вторачено при стотиците засечки на


в интерес на истината .. сигурно на Глок и ЧЗ си видял хиляди засечки ... защото нивото на нацията не е никак техническо :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Дек 2018, 19:29       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Ivo III написа:
JDredd написа:
С научна цел съм се заглеждал вторачено при стотиците засечки на


в интерес на истината .. сигурно на Глок и ЧЗ си видял хиляди засечки ... защото нивото на нацията не е никак техническо :D

Тука може да си 1000% сигурен. Народа пили чисто нови спусъци, сменя пружини и чаркове на килограм и после, какво стана...

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 01:12       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
JDredd написа:
А конкретно за пълнителите:
1. Най-голямата драма, която аз съм виждал у наши и у чужди състезатели, е че пълнителите си изпадат самопроизволно от оръжието независимо колко са блъскани и дърпани преди това в опити да бъдат трайно прикрепени към мястото си.
2. Колкото е един пълнител е пълен до (или близо до) максималния си капацитет - толкова по-голяма вероятност има да засече пушката. Съответно поизпразни ли се пълнителят - вероятността от засечки рязко спада. Това обаче не важи за самоизпадането на пълнителя. То се случва независимо от това колко е пълен.


Проблеми, които повечето вие си ги създавате. АР е проектирана пълнителя да се вкарва, когато затвора е в заключен в задно положение, както при всички военни оръжия с пълнители. Възможно заключване на пълнител с патрони е ако има 2-3 патрона по-малко, т.е. в пълнителя има 27-28 патрона. Малка вероятност има ако ключалката на пълнителя е дефектна или грешно събрана. Възможно е, ако внасяте китайски АР или събирани в джунглите. Най-много проблеми с пълнителите има при деформирани lips (не знам как ги наричате на български) и износени или дефектни пружини. Как аз с моите години разправии, поправки и продажби на оръжия никога не съм чул или видя пълнител на АР да падне по време на стрелба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 01:25       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Така като чета...ше трябва нова тема..."Ар и възвратната й пружина" :roll:

и кореспондира с наблюденията на Дред...по пълен пълнител по-голяма вероятност да засече...

според мен трябва по-силна възвратна пружина...ако се добера до евтина арка веднага бих разкарал стандартната възвратна пружина ...

на ар й е лек болта и от там идва белята...няма маса и сила да извлече патрон от пълен пълнител и да го напердаши в цевъта...

докато на калаша е това му е силата масивна/тежка рама и яка пружина и млати безотказно ...а за точност...трябва маниакален/мастърски хват ако си под 120 кила... :smoke:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 01:52       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Poseidon написа:
Така като чета...ше трябва нова тема..."Ар и възвратната й пружина" :roll:

и кореспондира с наблюденията на Дред...по пълен пълнител по-голяма вероятност да засече...

според мен трябва по-силна възвратна пружина...ако се добера до евтина арка веднага бих разкарал стандартната възвратна пружина ...

на ар й е лек болта и от там идва белята...няма маса и сила да извлече патрон от пълен пълнител и да го напердаши в цевъта... :smoke:


Подобен ми беше проблема с евтината арка, там обаче болта не се движеше свободно в затворната кутия, и като стигнеше до пълнителя, нямаше сила да натика патрона в цевта. Същата пушка, пружина, пълнител и патрон си се зареждаха без проблем с болтове от другите ми две пушки.
Тия болтове си се движат свободно в техните си затвори, както и в евтината арка. Не им мерих размерите да видя къде е повече, явно е било достатъчно. Въпреки, че новия който ми пратиха пак не се движи толкова свободно (да не кажа хлабаво) както тези от другите две пушки, машинката си трака.
Днес пак говорих с оръжейника ни, докато издаваха пушки на новите попълнения, досега не си спомня да е имало засечки (освен няколко от партидата с обърнатата пружина на спусъка, водеща до слаб удар по капсите) или изпадали пълнители нито със новите пушки на Рюгер, нито със старите м16, нито със другите лични на колеги.
Бях пуснал тук линк как да се наглася дълбочината на зъба, държащ пълнителя, ако има ядове с падащи пълнители ще е или калпав пълнител, или тоя зъб не е настроен правилно.
Явно има хора със свестни пълнители там, със сигурност може да се види кое е причината.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Дек 2018, 19:42       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
И на мен никога не ми е падал пълнител. Ползвам някакви черни стоманени дето ги купих насипни. Нищо скъпо - ширпотреба. 20 и 10 патронни, с червени устни. Около 2000 патрона са избутали до тук, засечка на живо не съм виждал. Чак вече започнах да чакам с нетърпение, че да пробвам дотиквача. :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2018, 06:16       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
вие сигурни ли сте че стреляте с АРки ;) а не с някакви други тояги

щото тук 9 от 10 се скъсват от засечки или изпадане на пълнители,
чак пък толко да са некомпетентни колегите не вярвам, че да не могат да си подберат правилния пълнител

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2018, 06:22       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Има различни ползватели. Едни искат Арката да работи ,а други да им е евтино.
От наблюденията ми досега Арката е нещо супер капризно :)
Моята не харесва магпул м2, българските въобще не влизат. Работи чудесно с хексмаг,трой и магпул м3
Изненада ме случай на Ар-ка колт /собственика ще се припознае тук/ която работи чудесно с 40 заряден магпул М3 ,а не с 30 зарядните м3 . Цикли перфектно с М2.
Абе луда работа.:)
Това с изпадането на пълнителите и аз го отдавам на недобре настроен бутон .


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2018, 17:46       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
https://info.stagarms.com/blog/fixing-magazine-malfunctions
Тук говорят за проблеми с пълнителите, и почти в началото казват същото, както и Борислав. Предполагам, че като един от доказалите се с качеството си производители на арки, имат някаква идея за дизайна на продукта си.
Само спекулирам де, може и те да са чайтапчии.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2018, 17:53       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Явно калпаво са го проектирали?
Нямам военни пълнители и нямам опит с тях, с всички мои пмаг нямам проблем да ги вкарам пълни в затворена арка, винаги има потупване отдолу за всеки случай, досега не ми е падал някой докато стрелям.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 04:17       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
JDredd написа:
Borislav написа:
АР е проектирана пълнителя да се вкарва, когато затвора е в заключен в задно положение, както при всички военни оръжия с пълнители.
Това сериозно ли го казваш, или е някаква непонятна за мен проявна форма на чувството ти за хумор?

Ще се опитам да ти го обясня по-простичко:
Защо при автоматичните (и оттам тяхните полуавтоматични копелета) затворите се заключват в задно положение след последният изстрел? Един от най-голямите проблеми, които изникват при "военна" стрелба, не по стрелбища, е
запичането или избухване на патрон в камерата по време на истинска стрелба. Затова едно от изискванията на военните е зареждането с нов пълнител да става при отворен затвор, което осигурява дори и в малка степен някакво охлаждане на камерата. Такова нещо като "тактическо презареждане" няма в армията. Може да е нещо измислено от "диванните специалисти" или може би само аз не знам какво е.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 09:41       Заглавие:  Re: Пълнителите и ... AR системата
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Borislav написа:
JDredd написа:
Borislav написа:
АР е проектирана пълнителя да се вкарва, когато затвора е в заключен в задно положение, както при всички военни оръжия с пълнители.
Това сериозно ли го казваш, или е някаква непонятна за мен проявна форма на чувството ти за хумор?

Ще се опитам да ти го обясня по-простичко:
Защо при автоматичните (и оттам тяхните полуавтоматични копелета) затворите се заключват в задно положение след последният изстрел? Един от най-голямите проблеми, които изникват при "военна" стрелба, не по стрелбища, е
запичането или избухване на патрон в камерата по време на истинска стрелба. Затова едно от изискванията на военните е зареждането с нов пълнител да става при отворен затвор, което осигурява дори и в малка степен някакво охлаждане на камерата. Такова нещо като "тактическо презареждане" няма в армията. Може да е нещо измислено от "диванните специалисти" или може би само аз не знам какво е.

Колега, затворната задръжка има друго предназначение. Това за "запичането" и "избухването" не ми се ще да го коментирам. А понятието "тактическа" смяна на пълнител се използва не само в армията, но е основен прийом във всички "law enforcement" звена и е нещо напълно логично, прагматично, опазило живота на много служители.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: P-G и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer