logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 07:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2018, 15:57       Заглавие:  AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
събота имахме съвместна тренировка с ВСК Стрямци по SBW
освен изпита и подготовка на нови състезатели и съдии
имахме възможност да сравним на полето много изделия от един клас - всички са Assault Rifle

както в оригинални заводски варианти и .. така и в леко и дълбоко тунинговани модификации
както в семи ауто, така и на фулл ауто режими

имаше на разположение
АК47, АКМ, тунингован SAR, леко подобрен АКМ, VZ858 (два варианта), бутален Ругер 16 инчов, къстом АR15 18ка с Рифле газ, и още някакви които не тествахме задълбочено

тепърва ще си правим изводите, не че нещо което не го знаем, но реално го тествахме и то задълбочено

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2018, 17:13       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Къде ги правихте тези тестове?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2018, 17:58       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
поведението на различните АР системи - няма да го коментираме, само ще кажа че темите които изписахме - се потвърдиха

за тунингован SAR vs. AKM с добре подбран компенсатор и украински буфер (Ладчика с лети джанти и спойлери)
.. ще оставя Zakira да разкаже, впечатления ... да не излезне че си хвала пушлето сам PDT_Armataz_01_22



да сравняваш сток АК47 vs. AKM .. е да сравняваш Москвич и Лада! ..
47 нито на единична, нито на автоматични откоси .. не може да се опре на АКМ

и това М .. не е просто абревиатура .. просто е наистина модернизиран,
неслучайно рашките изхвърлят от въоръжение 47цата, а при нас .. е гордостта на нацията - че БГ калаши са най-добрите!

единственото което е по добро на 47-мицата е че .. е по тих, не трещи така и е по мек като поведение
обаче! .. АК47 като точност, поведение си е .. просто за африкански стил улична стрелба :D

на откоси ти се струва, че е по лесен за контролиране
.. обаче като сложихме чисти мишени - се видя, че просто си сее странично и качва нагоре и надясно попаденията
докато АКМ .. може да се овладее и да стреля точно

и двете системи .. си искат брутално борене и натискане
докато с АР система .. не толкова добре стрелково подготвени бойци, ще бъдат десетки по-ефективни! и точни

струва ти се .. че ставаш все по добър, и си овладял митичното АК и си топ, искаш да извикаш мощно като дивак и да се биеш в гърдите, че си номер 1
и всичко ти се изпарява като хванеш АР (даже и бутална) виждаш попаденията на 15 метра .. и всякаква илюзия се изпарява

имах възможност да следя попаденията на хамериканския дрил 1-5 на доста стрелци които хващаха за първи път нови системи за тях

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2018, 18:47       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
имахме възможност да сравним и чешката соц шкодичка (VZ) срещу лади и москвичи

имаше две модификации
едната сток само с компенсатор, другата с цял кит сменен приклад, ложи и хубав компенсатор

много добро поведение
стреля по меко (лек затвор и леко бутало)
като цяло позволява да се стреля с висок темп и лесно да се контролира мерната линия, добра точност
но .. кофти бавен спусък, слаби алуминиеви пълнители, и сравнително по бавен цикъл от АКМ

трябва да отбележим, че VZ без компенсатор е приключение, поради голямото скачане и не е конкурентен особено

бих казал че .. ВЗ с компенсатор е на ниво АКМ (тунингован), и дори леко над него
ВЗ е по лесен за овладяване, АКМ дава повече скорост, по бърз цикъл, но има повече откат, трясък и нервност като поведение
с АКМ ще са нужни много повече тренировки за да се овладее и въобще да може да се изведе някакво предимство ... пред ВЗ

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 01:12       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Това е за тази тема
minavasht написа:
https://www.northeastshooters.com/xen/threads/diy-shovel-ak-photo-tsunami-warning.179192/
Като стана въпрос за щамповани калаши, се сетих за тоя тип, сглобил си един от лопата и кит от демитализиран автомат.
Толкова ли е трудно да се щамповат фабрично тия кутии?

Ivo III написа:
щанцоването е много сложен процес

рашките не са могли да го подкарат процеса, с убийствен брак
и минават на фрезоване .. после Шмайзер им оправя технологията ..

щанцоването е високотехнологичен процес иска скъпа екипировка и не е за тъпи нации и бай мачо

фрезоването има по малко брак ...

при щанца после се закаляват и от 1мм ламарина се изкривяват много кутиите
въобще .. е страшна драма да се направи добра щанцована кутия


Първо практическата страна:
Стрелях с твоя АКМ /щанцована кутия / стрелях и на Закира с АК /фрезован/ действително разликата е значителна по точно влизат с АКМа...
Ак специално на Закира просто не мога да го карам...при друг стрелец обаче нещата подозирам ще са различни...
иска ми се да опитам с Христосков състезание...аз с АКМ с макс диип тунинг , той с най-умрелия фрезован сток калаш - не вервам някой да заложи на мене...мммда...

обаче е редно да са с еднакви компенсове или без и с буферите пак така...
и при двете Аката обаче мнооого зависи от стрелеца...мммда...

Второ инженерната страна:
за мнение ще поканя Топалов в тази тема изрично...ако желае да даде мнение...ако не темата от към научна теория ще стане постна и самотна ...остава да се развива от към лични усещания, вярвания, въжделения и убеждения и способности на стрелците...

та по ред според мен:

1. да се твърди че щацована кутия е по-добра от фрезована по същество от научна гледна точка е абсурдно.
шанцованите изделия са за масовост при война...това ...шпагин судаев сичко е шанца...и без германска помош са щанцовали...англиския Стен и още много ефтини ширпотреби - един вагон шпагини или стенове струват колкото метала на скрап

като е толкова добра щaнцата да сте чували за шанцована рама на STI?
или може би Танфолио имат щанцован върхов модел или Сфинкс едва ли не шанцоват, м? а най-паче SVI може би, м?
А щанцования Зиг по добър ли е от фрезования?
а тези горе нации не са тъпи се една щанца ще издялат без помоща на гениалния Ханс.
но фрезоват от цяла балванка...термообработват криогенно разтоварват напрежения и так дале

за инструменталната екипировка - да, за такъв инсрумент си трябват познания...немците са водещи...един път напраен обаче и термооработката усвоена...милиарди кутии за година се огъват...

шанцована кутия ако е 10кинта...фрезованата е 300кинта поне...говоря само себестойност...

и най-важното има ли някъде официален документ в който да е написано, че фрезованата кутия на калаш е негодна???

отговорно заявявам че това е техническо физико-механически абсурд! но е икономически изгодно и като нищо мое да са го списали


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 01:40       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
Второ инженерната страна:


ами то инДжнерната страна хич не ти е силата ;)
не се обиждай .. но и в едни предни теми .. помня нещо не се получаваха нещата

няма да даваме технически неща .. нека да стимулираме мисъл

да нахвърлим някой неща
- сами сравнихте как работи щанца и фреза
- има си документи че Раша Арми изхвърлят като негоден АК47 и правят нов конкурс който печели шанцата
- самите раша не крият, че първите години не могат да подкарат шанца и минават на фреза, те си пишат и за % брака, не го крият
- калибрите дето ги посочи какви са - пистолетни

щанцата не е за тъпи нации, без инженерен потенциал

който може прави щанца .. има топ снайпери щанца - ПСГ, МСГ .. само че немски

освен това АК е скъпо изделие ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 02:06       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ivo III написа:
ами то инДжнерната страна хич не ти е силата

е ако бях голяма сила щеше да пиша, а всички да преписвате...просто когато ми е неясно повдигам въпроса...а тука мястото е идеално

Ivo III написа:
- сами сравнихте как работи щанца и фреза


това е и причината да повдигна въпроса тука - парадоксално е...
много по леко ми влизат със щанцования АКМ...с фрезования нещо не ми се получава...само че да обвинявам оръжието...малко ми е рано... :tu:

На теория обаче да ми се гъне фрезованата кутия :shock: и да ми пречи, а щанцованата да ме бута напред...еми това просто ми е смешно...
а и си е за смех...просто е ДРУГО нещо...

за сега мисля така:
При твоя автомат се е получил идеален баланс от специфичния компенсатор и буфера дето ти е дал Закира, който е еди каква си твърдост /писа той в друга тема/...спусъка нещо си го барал - полиране или не знам - получило ти се е...

Ivo III написа:
а .. има топ снайпери щанца - ПСГ, МСГ


тука ще трябва да уточним че има доста разлика между щанцоване /огъване на ламарина/ и горещо щамповане и...гореща изковка... отделно студена изковка...ПСГ не знам технологията ама ако е огъната като на калака ламарина ще се изненадам истински...

и вече ако Акюраси Интернешънъл примерно имат огъната ламаринена пушка или някой от ония супер костом американски снайпери огъват ламарини...верно време ми е да посетя опреснителни курсове по съпромат

Ivo III написа:
освен това АК е скъпо изделие ..

това също е парадокс - ДА фрезован калаш е скъп за производство...но се продава за 500лв майко мила чисто нов!!! НЯМА калаш в СВЕТА за 7000лв , а Арка с лята кутия /която по себестойност едва достига 200лв е точно 7000лв у нас... :armed:
ебахти...запалих лулата , Бързиле......звъня от половин час на Топалов...ще му звъня цяла нощ докато не влезе тука да каже кое накъде е според него ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 14:31       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 16:30       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 24 Яну 2012, 22:06
Мнения: 132
Посейдоне, фърли и едно око по ква технология са произведени асолт райфъли на ЗИГ, също и Галил.., има и други де, да не кажа сички различни от платформата на АР/М16 са от гънато и нитено тенеке.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 23:51       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
АК47
Изображение

АКМ
Изображение


15 метра, на къси редове :armed:

на АКМ са под Алфата, защото колега каза че не е свикнал на тази мишена и е стрелял в центъра и леко под нея
за АК47 - няма удържане, и се вижда как отиват нагоре в дясно, там вече компенсира и търси Алфата

и двете изделия са соц-сток

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 23:54       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
за АК47 - няма удържане, и се вижда как отиват нагоре в дясно, там вече компенсира и търси Алфата

АК-47 стоков, без компенсатор… си е тояга… и да не ти бягат попаденията нагоре и вдясно… си требе яко борене с пушката. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 23:58       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
ВЗ е по лесен за овладяване, АКМ дава повече скорост, по бърз цикъл, но има повече откат, трясък и нервност като поведениес АКМ ще са нужни много повече тренировки за да се овладее и въобще да може да се изведе някакво предимство ... пред ВЗ

ВЗ с компенсатор, някакъв що годе читав приклад и ръкохватка… се кормува по-лесно от всичкото "калашоподобно"... с тази разлика, че е с по-дълъг ресет. Стоково ВЗ без комп обаче си е тояга… и за дрилове не става.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2018, 01:58       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Окт 2018, 17:22
Мнения: 1295
Poseidon написа:
шанцована кутия ако е 10кинта...фрезованата е 300кинта поне...говоря само себестойност...

Убеден ли си? Доколкото знам, България е произвеждала цифрови фрези още през 80-те. Някак си не виждам бай-Пешо в Сопот, да седи наведен над парчето желязо, да мери с микрометъра, да псуе и да връти щурвала на фрезата. Пък поръчката от 50 000 парчета за Индийската армия трябва да е готова за понеделник.

По-скоро слагат там парчето, фрезата бързо си свършва сама работата по зададените параметри и после бай-Пешо само инспектира, обира мустаците и праща за термична обработка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2018, 00:23       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
утрепах се да го търся...най-накрая...АКМ с правилна ложа...и скрита газ камера...всичко останало е като 16 инча бутал арка...не става :roll:

а дълга ложа отдолу с открита трАбичка отгоре е неразбираемо за мен...и нервокинетиката ми

ето тука се вижда...как ше е предния хват



 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Дек 2018, 00:36       Заглавие:  Re: AK47 vs. AKM vs. ... Assault Rifle [полеви тест]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
Poseidon написа:
утрепах се да го търся...най-накрая...АКМ с правилна ложа...и скрита газ камера...всичко останало е като 16 инча бутал арка...не става :roll:

а дълга ложа отдолу с открита трАбичка отгоре е неразбираемо за мен...и нервокинетиката ми


това е като пернишки тунинг PDT_Armataz_01_30 винкел и арматура + гума да не ръби

даже и от рекламното им видео .. ми се насълзиха очите :joke:


като видя тия . ръбести ненужни пикатинита .. да стърчат и ръбят .. лошо ми става
Млок и си слагаш където ти трябва аксесоари

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Yank и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer