logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 25 Апр 2024, 21:02




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2018, 18:38       Заглавие:  Група експерти от концерна "Калашников" ...методи и хватове
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Pаглеждам световния печат и попаднах на тези два филма...
имаше подобен филм руски специалци поканили Лари Викърс, но тези тука са заводски експерти /поне така ги представят/ с филм-поздравление за деня на оръжейника в Русия





 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Дек 2018, 18:51       Заглавие:  Re: Група екперти от концерна "Калашников" ...методи и хвато
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Възникват няколко въпроса:
1. медийната страна...ако прегледате коментарите ше паднете...
американец пише:
-Това е неуважение към живота...така не прави никой...
руснак не мое да откине инглиш /като всеки истински руснак/ го пита:
-Что сказал ти блять?
друг руснак по-грамотен отговаря :
-Учи езици, дурак! Казват, че риска е неразумен

и прочие купон се вихри, като в нашия форум си е... :DD

Въпроса ми е:

- тези момчета демонстрират стоманени ташаци или наистина е неразумно рисково...
само че...са с жилетки и на слабините имат защита и каски...риск има само в лицето ако се резнат...
...после личното ми мнение е че психическата пригодност е ПРИОРИТЕТ и чак след това се учи хват и как да сецаш спусъка...и да бягаш 800м за 8 мин

много добър иначе стрелец може да се бъгне при такъв обстрел...и кел файда от светкавичните му и точни дублети иначе

второ ...тези калаци на видеото 9x19 ли са...

и същинския въпрос...какво ще кажете за хвата? Виждал съм, но за пръв път видях на живо Иван Христовков как държи пушката...
та опитах подобно и аз с неговата .223 тунингована косачка
нека да го наречем Ар хват, а именно лявата ръка е почти изпъната обхваща ложата максимално напред и палеца е ОТГОРЕ!

възникна спор преди време...калаша е принципно различен...хвата не трябва да е така...доообре...ама мислим ако така се опита с калака ще е Ок...и всъщност тука горе във филмите го видях...Ар хват при калаш...
какво мислите?
Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 14:24       Заглавие:  Re: Група експерти от концерна "Калашников" ...методи и хват
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
това е 9ка и няма откат, още повече на тази маса - и може да се кара само с предно предаване :DD

иначе .. истинските АК-та в 7.62/39 и блъскат здраво и .. са като кола със задно предаване, изгуби ли опора отзад .. отива в канавката PDT_Armataz_01_26 :D :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 15:02       Заглавие:  Re: Група експерти от концерна "Калашников" ...методи и хват
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Аз пък ХК МП5,АК вариации,Арки,ХК Г3 и т.н маи все така ги гушкам..... Ограни4ен съм явно :D :D :D
Сигурно пак съм в грешка някъде...Списваите тия теми овреме.... И плеит кериъра си обувам както трябва след като 4етох форума преди време... Без да искам съм и с правилните обувки също...помагат да се боря с неистовия откат и несъвършенството на буталната ми Арка


Полезно е :D :D :D :D :D

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 18:46       Заглавие:  Re: Група експерти от концерна "Калашников" ...методи и хват
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ken6iro написа:
Аз пък ХК МП5,АК вариации,Арки,ХК Г3 и т.н маи все така ги гушкам..... Ограни4ен съм явно :D :D :D
Сигурно пак съм в грешка някъде...Списваите тия теми овреме.... И плеит кериъра си обувам както трябва след като 4етох форума преди време... Без да искам съм и с правилните обувки също...помагат да се боря с неистовия откат и несъвършенството на буталната ми Арка


Полезно е :D :D :D :D :D


сега фукаш ли се :D
или ни бъзикаш, не може да се разбере лесно :happy: :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2018, 22:21       Заглавие:  Re: Група експерти от концерна "Калашников" ...методи и хват
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Понеже специалния раздел ми липсва...замислих тази тема, като екстремно-идиотска...и сме яко по темата, колеги :DD

По същество...ако някой си мисли, че русите горе са нещо дъ топ ...се е огрешил...знам за подобна игра между легионери в Африка...
както си пият 4-5 човека един дърпа халката на нападателна граната и я фърля срещу другаря си - този я лови и я фърля срещу друг...и така за 3,5сек а последния трябва да усети момента и да я фърли настрани в канафката...
ако не гръмне в летежа още ...значи последния е бъзльо и останалите го пердашат...после се допиват дружно PDT_Armataz_01_22

и по отклонението за обувките... Драката се бъзика, но е наясно, че това е най-важната екипировка...може да действаш и гол, но без обуща добри си обречен...ето аз:
Витан като замина за Америка се сбогуваме и на изпроводяк ми вика:
Фил ти си младо момче...ще се научиш и да стреляш един ден, но вземи тези мокасини ще ти помогнат и в стрелбата /като на Драката/ и по тънката част с жените ше помагат ми обеща Витаня и замина за...тугина .. :(
И верно ебливите мокасини са огин, но с тях се явих и на две-три стрелкови мероприятия...е на Сливница трън ги проби и ебаси чак кръв ми пусна...а на Лозен се спънах щях да си извадя очите...не стават!
затова следя темата за обувките...някои модели ги хвалят много ще си взема...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2018, 15:35       Заглавие:  Re: Група експерти от концерна "Калашников" ...методи и хват
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
МОДЕРИРАНО

ПРИЧИНА: не е свързано с темата - viewtopic.php?f=1&t=16888

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2018, 23:06       Заглавие:  Re: Група експерти от концерна "Калашников" ...методи и хват
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
А сега ето ви РАЗЛИКАТА от една тема пусната от един автор в нашия и американски форум.
регнах се там заради Гелето и Витаня...и направих тоя екперимент с идиотска тема тука и там... :tu:

https://pistol-forum.com/showthread.php ... n-training

а сега вижте как тука докато вляза да въведа ред уморихте Бързила да трие , та и заключил да не се изтрепате...
Темата се ползва САМО за лични нападки без НИТО един пост по нея!!! :shock: :shock: :shock: това е ааабсолютен рекорд от както го има този форум!! Поне един дежурен пост някой да беше пуснал колко са пияни русите ...като в US пистол форума...ама не...тука само се душиме взаимно

а там някак си цивилизацията е друга...но пак си има доста бъгави и неадекватни хора...ако и да е най-големио форум...
Цитат:
I always prefer to train to not cross over my partners line of fire because I might owe him money or have slept with his girlfriend and he may decide today is the day for payback.

:DD човека се шегува ...ама няма по-американска мисъл от тази горе... :tu:

...но не се ядат взаимно, като ние тука, а ругаят мен и руснаците...мммда...

поучително е Драка... :tu: регни се и ти там брат...ще псуваме заедно модовете... :armed:

фърлих една лопата в отговор там ...и дадох линк от тук...но преглеждат преди да пуснат публикацията...
А темата стоя в карантина 3 дни...
НЕМА свобода и там! :punch:

п.п. само си представям ако и у нас е така...да преглеждам на някой корав българин публикацията дали е на център преди да я пусна...официално

епа той ше се обяви за жертва ... и никога няма да пише душмански обиден...зер некой си селянин, че решава дали е писал умно...

ха хахахаха СВОБОДА и ЛИБЕРТА...яко на корем....докато не се затрием изобщо, като народ!

ама навънка сме тихи и спазваме закона...щото Минаващия е там зад ъгъла и ше раздава тупалки :roll:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: blackfirefly и 52 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer