logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:41




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2018, 23:44       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Изображение

:danger:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2018, 07:37       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Yank, разбира се че съм търсил преди да попитам тук.
Проблема е че в нета си пише просто става за 3та или например 4та генерация.
А бутона на моя глок не е нито на 3та нито на 4та.
Имам колега който има същата сетка като моята, същия бутон. Водят го уж удължен но на практика не е така.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2018, 15:11       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
И аз имам глок 3 ген. сет и бях прикрепил същия бийвър тейл за ръкохватката. Ползвах приставката около година и я махнах, именно заради възпрепятстване безпроблемното натискане на бутона за освобождаване на пълнителя. След това свикнах без приставка, въпреки, че и моята длан е голяма. Като цяло, субективното ми мнение е, че не толкова изпъкналостта на бутона е проблемна, колкото силата, която се изисква да се приложи върху същия, което променя хвата при презареждане. Това е на база сравнение с други къси оръжия. Мисля си за следния вариант (видях, че и Иво е качил нещо подобно), който би трябвало да пасне на индивидуалните изисквания на стрелеца: изглаждане на назъбената повърхност на бутона и плътно прикрепяне на пластинка, с желаната от теб дебелина/изпъкналост, която да е удобна за твоята ръка. Аз мисля да го пробвам. Предполагам, че колегата Moderna би могъл да предложи и други варианти за решение.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2018, 18:09       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Last Man Standing написа:
Предполагам, че колегата Moderna би могъл да предложи и други варианти за решение.

Ако аз имах такъв проблем щях да отида при моя зъболекар. Той веднага ще се сети от какъв материал и как да ми удължи бутона. Има подходящи щифтове които да навие в бутона и подходящи материали от които да го изгради. Ще направи и подходяща грапавост и текстура.
Стоматолозите работят с космически материали.
Всеки един зъботехник може да свърши тази работа.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Дек 2018, 22:37       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Това си е идея!
Ще се заема по сериозно и ще измайсторя нещо.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 08:18       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Със стоматолозите много трябва да се внимава, защото често не познават парите въобще или пък се движат в друга икономическа реалност. Та трябва много да се пита, че да не стане бутонът по-скъп от самия пистолет :joke:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2018, 18:14       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Май няма да ходя на зъболекар! :D
Оказа се че този шибан бутон е "овален". Има го и в удължена версия, която смятам да поръчам.
Благодаря на всички отзовали се! :armed:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2018, 04:06       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
ken6iro написа:
Ivo III написа:
а защо точно ти трябва удължен бутон?

ако ти е къс палеца, няма да ти помогне удължен,
но пък има риск да го натискаш при хвата и да ти пада пълнителя

има добра техника да се натиска с палеца на лявата ръка


Ако му е къс палеца,то4но удължен ще помогне ...
Освобождаване с не стреляща ръка е паразитно и няма нищо общо с добрата техника....докато освобождаваш със силната ,съпортващата ве4е носи новия пълнител!!!

Толкова за без пари ;)
Нали не съм влизал отдавна тука, рова из стари теми барем намеря нещо интересно и попаднах на тая за удължените контроли на Глока.
Драката е 100%прав, нека да припомня, че единственият фабричен Глок 17 ПРО (!) е именно с удължени контроли за да може да се напипват лесно под стрес и с мръсни, мокри, повредени, измръзнали или облечени в ръкавици ръце.
При Глок има друга специфика конкретно с тоя бутон, която не е толкова важна наистина, че да се взима под внимание, но при по-добрите "тактически" пищови това нещо го няма... :wink:
Разбира се спортистите е нормално да имат друго мнение... :tu:

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2018, 04:17       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Апр 2009, 21:22
Мнения: 8101
Местоположение: USA, FL
delf написа:
Благодаря за всичките съвети!
Но явно не сте забелязали, че се интересувам от КЪДЕ да закупя необходимия за Мен бутон, и то най вече че не пасва нито за 3та, нито за 4та генерация такъв!


Витак: https://www.skdtac.com/Vickers-Tactical ... ng.306.htm
Гоуст: https://www.primaryarms.com/ghost-inc-t ... l-gho-g3-s
Алуминиев: https://www.bastiongear.com/products/ex ... cal-silver

Тея всичките стават за твоят "сет" моят Глок е същият и ти го гарантирам почти 100%, аз съм с такъв бутон от както съм го купил преди години.

Кеф ти полимерен, кеф ти със заоблени ръбове (щото преди ръбовете им бяха много остри), кеф ти алуминиев.

Сърча в Гугъл е, без кавичките - " Glock gen 3 extended mag release "
https://www.google.com/search?q=Glock+g ... =938&dpr=1

Отиваш на "Images" и избираш каквото ти харесва, от снимката има линк до сайта.
https://www.google.com/search?q=Glock+g ... 20&bih=938

_________________
J. Cholakov - editor


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2018, 15:49       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
https://www.brownells-deutschland.de/epages/Deutschland.sf/de_DE/?ObjectID=112249


https://www.brownells-deutschland.de/VICKERS-GLOCK-EXTENDED-MAGAZINE-RELEASE-Vickers-Tactical-Ext-Mag-Release-Glock-models-TANGODOWN-Matte-Black-Universal-Handguns-Right-100003404

https://www.brownells-deutschland.de/epages/Deutschland.sf/de_DE/?ObjectID=12314&ViewAction=FacetedSearchProducts&SearchString=Extended+Magazine+Release&FacetValue_PreDefString_de_634465846=Glock&FacetValue_PreDefString_de_-1984932221=17&CurrencyID=EUR&ICShowAllFacets=1

https://www.ipscstore.com/en/glock/2253-44-120020-eemann-tech-upgrade-kit-for-glock-gen3-2000000022536.html?search_query=glock+extended+magazine+realise+b&results=767

https://www.ipscstore.com/en/glock-gen3/456-glock-magazine-catch-extended-2000000004563.html

Хайде - леко избиране :D
И не се сърди на колегите - както казва онзи стар виц: "... а мь страна советов, не страна баранов"

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2018, 17:02       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
JDredd написа:
Със стоматолозите много трябва да се внимава, защото често не познават парите въобще или пък се движат в друга икономическа реалност. Та трябва много да се пита, че да не стане бутонът по-скъп от самия пистолет :joke:


Е, аз пък от името на всички невинно засегнати зъбодери, ще цитирам Курт Вонегът :joke: :joke: :
"— Във всяка голяма сделка — каза Лийч — има магически миг, когато едната страна е отстъпила състоянието, а другата, която трябва да го получи, все още не го е сторила. Един бдителен адвокат ще направи този миг свой и притежавайки състоянието за една магическа микросекунда, ще грабне малко от него, докато го предава. Ако този, който трябва да го получи, не е свикнал с толкова пари, има комплекс за малоценност или неопределено чувство за вина, каквато имат повечето хора, адвокатът често може да вземе и половината сума и пак ще получи разлигавените благодарности на получателя.
Какъв ти тук пищов :D

използвана литература
https://chitanka.info/text/21082-bog-da-vi-pozhivi-mistyr-rouzuotyr

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2018, 18:08       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Колеги, досега в никой от многобройните линкове горе не е посочил търсения бутон.
За СЕТ моделите бутона е широк и овален в десния долен ъгъл, а в останалите три ъгъла е под 90 градуса...Деф е снимал ама не се личи много...моя е същия...никъде не съм виждал такъв да се продава....какво остава за удължена версия...
интересно къде си поръчал Деф? удължен?

delf написа:
Оказа се че този шибан бутон е "овален". Има го и в удължена версия, която смятам да поръчам.

п.п.
Иначе за Дреда...зъболекарите у нас работят без пари :joke: почти сравнено със другарите им на запад...металокерамична коронка с лечението на зъба 200лв цена в София.
но зъботехник може да надгради лоста или да се отлее изцяло нов лост...е 50 или 100кинта ще е минимум тази заигравка
защо му е удължен ...отделен въпрос...след като Деф е едър с големи ръце...
на мене ми стига...леко променням хвата де...и средни ръце имам , педя 23 санта


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Дек 2018, 22:28       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Добре де - ползвах шегаджийския емотикон с по-дългия език с надеждата да се вижда по-добре. Явно пак е останал незабелязан.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2018, 10:03       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е добре Дред и аз добавих шегаджиски емотикон /и двамата не верваме на емотикони обаче PDT_Armataz_01_22 ама нека ги има...а зъболекаря горе поезия прописа от теа емотикони...мдааа... PDT_Armataz_01_26

Всъщност да припомня какво се търси в тази тема:
е това е бутона на снимката долу...такова нещо не съм видял по света аз...
СЕТ модел има само у нас явно...което отваря старата тема ... Това е пилено ръчно в рамата за да влезе този бутон...
или е някаква дребна серия поръчана от кой?
широк бутон вижда се долу, лек конектор, затворна задръжка уголемена/не е стоковата ламаринка/ има и тритиеви мерници.
това са разликите между СЕТ Глок и сток Глок

Изображение

и изглед отгоре...за мен това е съвършената форма...не излиза от страничния контур на пистолета , но стърчи достатъчно в закръглението надолу към спусковата скоба...тоест няма как да отключи сам в кобура или гол на кръста в колана ако е...и лесно отключваш с палеца при лека промяна в хвата...
При големи ръце ако не го хващаш има нещо не в ред...но може би онова предобрение бивъртейло дето е монтирал Деф отдалечава назад палеца...
Но ок за спорт може всичко - да се уголеми и да стърчи нагоре и назад тоя бутон...

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2018, 11:06       Заглавие:  Re: Удължен бутон за пълнителя при глок 17 ген.3
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Poseidon написа:
Колеги, досега в никой от многобройните линкове горе не е посочил търсения бутон.
За СЕТ моделите бутона е широк и овален в десния долен ъгъл, а в останалите три ъгъла е под 90 градуса...Деф е снимал ама не се личи много...моя е същия...никъде не съм виждал такъв да се продава....какво остава за удължена версия...
интересно къде си поръчал Деф? удължен?

Абсолютно си прав!
https://www.ipscstore.com/en/glock-gen3 ... 04556.html

Благодаря на останалите за линковете. ...
Като дойде този, ще го снимам след монтиране.
Ясно се виждат OEM номерата на бутона.
Ако беше за стандартна 3та генерация, във ВИП има удължен бутон за 3 лева.
Такъв като моя там е 23 лева, но удължен няма.
В ipsc store го намерих, даже поръчах 2. :armed:

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: radula и 31 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer