logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 01:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 20:47       Заглавие:  Стрелкова среща състезание
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Аз така и не разбрах каква АР система да си взема? Разбрах само че Ivo III и ken6iro си бъркат по дупките и спамят всички теми.
Защо не си направим една стрелкова среща състезание, хем да се позабавляваме, хем да видим кой е по по най. Аз съм ви виждал и двамата кой какво може и с какво оръжие стреля, ама нещата може да са се променили.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


Последна промяна Zakira на 19 Дек 2018, 21:22, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 21:14       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
И за мен ще е удоволствие да гледам как работят двама добри стрелци

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 21:48       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Zakira написа:
И за мен ще е удоволствие да гледам как работят двама добри стрелци

Zakira ... съмнява ме ти само да гледаш ... Да не би да си си взел нещото по-рано и да не си се похвалил?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 22:39       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Zakira написа:
Защо не си направим една стрелкова среща състезание, хем да се позабавляваме, хем да видим кой е по по най.

Важи! :tu: От друга страна, вече си имаме:
- мишена, уникална, българска… мислена;
- стрелкови стандарт, български… макар и още в доработка.

Давайте от 5 метра INDOOR READY, от 10 метра LOW READY, от 20 метра HIGH READY... който с каквото има като карабина под ръка… и после да споделяме видеоматериал или "хит фактор"- ите на отделните дистанции! Ако не друго, е еднакво за всички… а и в концентриране на попаденията в ЦНС има много смисъл! Оценяването: "А"-зона 5 т., "C"-зона 1 т., "D"-зона 0 т.

Като следващия левъл може да го направим от движение встрани… от 20 метра особено, петтичката ще си е челиндж. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 23:01       Заглавие:  Re: Бутална срещу газова AR15
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Zakira написа:
Защо не си направим една стрелкова среща състезание, хем да се позабавляваме, хем да видим кой е по по най.

Идеална идея...Лозен и кой ден ще видим /ще отделим това в тема/
ше стрелям с Г19 и пушка под наем...ще донеса граждански мишени А1 изработени от вещи лица...и ще ви покажа, колеги "Защо го умея :D " даже темата и надстрелването ще е под този наслов "Умея го"

А за певицата:
-Не се преотстъпват оръжия и се стреля само по граждански мишени
...ето, мила:
калака е под наем, но навихме компенса на Бързила...и сложихме буфер от Закира.../буфера е украинец със специална твърдост/
тази пушка прооосто се получи...това на видеото не е нормално, просто...все съм стрелял, но тази не рипа
https://www.youtube.com/watch?v=mlBbNuj6pEI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 23:29       Заглавие:  Re: Стрелкова среща състезание
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
И Геле може да помисли за няколко US стандарта за карабина, ма да не е с много изстрели, че пестя за АРка.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 00:11       Заглавие:  Re: Стрелкова среща състезание
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Zakira написа:
И Геле може да помисли за няколко US стандарта за карабина, ма да не е с много изстрели, че пестя за АРка.

може да опитаме БГ скил теста и да запишем в темата резултатите...регламента е ясен...
може и само с пистолет да се участва...
Мишена А1 за тренировки има на Герена...ако някой реши да тренира и да покаже "защо го умее" :DD
аз ще се подготвя...отсега да знаете... :roll:
viewtopic.php?f=1&t=17427


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 06:27       Заглавие:  Re: Стрелкова среща състезание
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Ай само да не е по празниците а?

П.П.: Бях забравил колко е тъпо човек да стреля сам


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 06:34       Заглавие:  Re: Стрелкова среща състезание
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
БГ Скил Теста е задължителен, но да има още едно две стандартчета, че да не скучаем.
Ще е хубаво да си създадем традиция поне един път в месеца да се събираме на някое стрелбище под мотото - "Защото го можем". Так хем ще има забавление, хем един вид среща на форума, хем и тренировка по изискванията на новия закон. А и срещите и личните контакти може да сведат нападките във форума до минимум ;)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 09:37       Заглавие:  Re: Стрелкова среща състезание
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Моите уважения, Закира! Поставяш началото на хубава традиция...от нас зависи как и какво ше правим...
Личните контакти свалят напрежение, но не променят нищо и никой...ето да вземем шопския бай Ганьо, родопския или странджанския бай Ганя...ама той в заведение сметка не плаща...праи се на ощипан оригва се и нема проблем споко...
После може да опита да тунингова иглата на глока си - майката й ебава моментално щото той усет няма и е тотално неграмотен...но РЕВЕ че глока му дефектен
Но ще се намери благороден човек да му подари игла ...100лв ебаго бай Ганя обича така...
...нещо бързомерец да му се подари...пак ехааа...на мене лично скота ми обяснява да му купя оптика /да ми покажел колко са умрели ония от Т-клас /той пушка има пистон с хром, която не става за лонг снайпинг...ама той го умее и обеснява че става...ооок/
няма пари за оптика само...иначе ееехааа...
а и е неоценен...заплатата си нарича подаяние и публично казва че при война ще бяга...не го оценяват...тц!
Само че при война, като бягаш ще получиш присъда и аз ще я изпълня на място. та така...

НЕМА такива чукундури по света! НЯМА как ти с този дебел череп да живееш добре бе...ТИ си обречен на мизерия!
ти си неоценен...искаш да имаш само права и да ти се дава...

Лумпен, ти ако не съществуваше щеще да бъдеш измислен! Ти си неотменна част от нашата народопсихология!

Ами добре ето предложение по темата който го умее да дойде да покаже...20 000лв не са проблем за оръжието...но да си носи белезници...
В Т-клас има хора с Нимроди ...Акюрасита...и прочие...нагласяват пушката и целта 1280 метра
От тебе се иска само да прикладваш ...хват и да сецнеш /само това се учи една година и се схваща ако си с КИ над 30...и имаш вроден усет, което е рядкост в редиците на бетонните глави/
5 изстрела !
Не уцели ли /аз не можах с 5 изстрела/ ше го вържа горе със собствените му белезници и ще го одера от бой с маркуч /имам маркуч в колата - крада бензин с него от колите в София понеже и аз като Закира пестя за арка :roll: /

А ако уцели ще докаже, че го може и без 20 000лв дето ги имали "къпаните цигани" , но той бруталния селянин ги няма ама иначе го УМЕЕ...

Ок поканата е безсрочна! и условията важат ако се приемат доброволно! това не е заплаха.

Но иначе надслова "Защото го мога" предложен горе ми харесва ...но аз за себе си не съм решил умея ли го...или го мога :DD

Могат - стрелците си мисля...аз по-скоро го умея... :D този дебат за надслова ще го изясним... надявам се :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 09:40       Заглавие:  Re: Стрелкова среща състезание
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Zakira написа:
БГ Скил Теста е задължителен, но да има още едно две стандартчета, че да не скучаем.
Ще е хубаво да си създадем традиция поне един път в месеца да се събираме на някое стрелбище под мотото - "Защото го можем". Так хем ще има забавление, хем един вид среща на форума, хем и тренировка по изискванията на новия закон. А и срещите и личните контакти може да сведат нападките във форума до минимум ;)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


CONSISTENCY drill също може да свърши работа

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 10:32       Заглавие:  Re: Стрелкова среща състезание
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 975
Местоположение: София
Нещо конкретно за дати между празниците? 26 27 28 29 - Лозен?

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 10:42       Заглавие:  Re: Стрелкова среща състезание
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Poseidon написа:
Моите уважения, Закира! Поставяш началото на хубава традиция...от нас зависи как и какво ше правим...
Личните контакти свалят напрежение, но

Могат - стрелците си мисля...аз по-скоро го умея... :D този дебат за надслова ще го изясним... надявам се :tu:

Фил,
Дай да не я караме с лошо,форумът е на всички, не само на супер дупер състезатели или кисели тактици, гъзари или просто забавляващи се ;)
От юни 2006 съм тука и съм един от повече четящите отколкото пишещи.
Всички сме различни и съвсем нормално криви понякога, това причина ли е да се обиждаме , че и мразим????
Ей го и с тебе се дърлихме с години пък после като се запознахме някак си не се сбихме, че се и харесахме хахах...
Аз си признавам, че съм драка и ползвам случая отново да заявя , че нямам нищо срещу никой, напротив .... Дори да не споделям нечии възгледи и мнения пак в мене има само уважение... Нищо че се драча малко де....също така и нося когато е на мой гръб... Не го трупам и не се обиждам или да мразя

Та.... Айде да го даваме по лежерно, да не се взимаме толкова на сериозно и да търсим нещата ,които ни събират а не другите , които разделят ;)

Peace Brothers !!!

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 11:00       Заглавие:  Re: Стрелкова среща състезание
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Готин тип си ти Драка! А и не си улав :DD Е затва се харесахме :D
Кво като сме се карали...ние пак ше се скараме ама не от лошо сърце...важно е ако се наложи да си помагаме докъде ше стигнеме...

дано не се наложи да ти искам услуга точно на тебе де :DD :D

и са така ме издокара, че горния ми пост ще го изтрия с големо нежелание...личи че злобея, но причината не е в бай Ганьо аз си го знам... не казвам всичко, а и никога няма да покажа лична комуникация...но и вместо да му кажа, че ако му купя оптика ше требва да му правя това което правя на Ванчето , като й копувам подаръци...аз предложих наистина оптика...без пари 20по50 била обаче евтина и не ставала...
ганьо си иска скъпаааа
не това ме дразни...знам го....и не е един такъв ...селяния безпределна е

НО просто от загрижване за национална сигурност ТОЙ обмисля мишени...коя е гражданска коя не...кой с какво стреля...дудне...меля глупости...ората искат не искат почват да се сецват...
аабсолютно ненужно...
ама какво мислиш ти бе! ти не може да мислиш! ти изпълняваш задачи плаща ти се и точка...ходиш да ловиш свине като хоби...ок
за повече има други хора ...
отплеснах се и тва ше се трие...

НО

това че не мое да се скараме не може да те спаси обаче от съревнование в некой дрил, Драка...
ше ти се обадая като се прибереш...Сф ли Варна ли няма значение...тази тема ще е затова...
почнах и с коремни вече лицеви опори...клякания... :roll:
значи нещата са много сериозни...умея го...да няма изненади нещо...предупреждавам просто :angry:
аи държа да дойде онзи пичага с брадата и него ше го поканиме


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 13:23       Заглавие:  Re: Стрелкова среща състезание
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
Zakira написа:
Аз така и не разбрах каква АР система да си взема?


не е достатъчно .. само вида системата
газовата има 4 основни модела, с няколко хибрида (изваждат газ от междинно място)

тук писахме .. за дължината на цев и газова система - viewtopic.php?f=51&t=17359

АР системата е като лего .. безкрайно е
само комбинациите на видовете затворна група са около 300 вида (триста)

и може да отворим безкрайни теми (сериозни) .. и още толкова да се базикаме помежду си :))

според мен .. първо си измисляш задание, после бюджет .. и почваш да проучваш
но най-добре е да се и тества и тогава всичко ще дойде на мястото

но не просто да се хване една блек гън АРка (като черна кутия) .. и да се тракне и .. е тая кефи/не кефи
а защо .. да се знае .. с каква карантия е .. и точно защо е това поведение

аз като взех да мисля за АР .. помолих Мистър АРка (Иван Христосков) да ми разглоби неговите играчки,
да ги разгледам, да ми обясни това онова .. още преди да почна да тествам .. различните модели

ПП: не ме гледай, че прекалявам в категоричността на оценките си :))
така .. паля опонентите си още повече и става забавна дискусията още повече .. и вдига брояча на посещаемостта на форума

вдигна се с 20% .. откакто зачекнахме АРките :)) последната седмица с А1 мишената с още 6% http://bgcounter.com/?sts,period,,,,thegunmn

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer