logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 17:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 12:52       Заглавие:  СВД, какво може и какво не
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
ubboto написа:

Та, да мъчим "калашките", на механика и то... по снайперски цели/ разстояния... просто не го разбирам. В 20х20 на 300 метра му е на "Драгунов" макса… с оптика и то... а аз ще мъча "калашника", и то на механика. Ами, не го разбирам.


Драгунка с подбрани еднакви патрони или с едни руски от едно време дето пишеше снаиперски на кутията може и по добре...Но не всяка и не с всяко ПСО.. ;) избиране си трябва...

Ина4е и аз подкрепям питането ти..... За какво е да мъчим ак по тоя начин ???

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 18:43       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
на 300метра ... цел 20/20см .. на приличен вятър СВД и с хорнади патрони беше смях 1/10 попадения :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 18:49       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Ivo III написа:
на 300метра ... цел 20/20см .. на приличен вятър СВД и с хормади патрони беше смях 1/10 попадения :D

Вярно смешно пишеш...хорНади имат ново име ? PDT_Armataz_01_22
Избирана цев с избрано ПСО...патронки еднакви, без вятър очевидно.... прави добри резултати... ма ти откъде да знаеш :wink: трябва се изО/Акаш навред :D :D :D

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 19:20       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
tojito написа:
Не знам какви са били условията при стрелба със СВД-то, но с калашоподобно в .223 на 300м успях да вкарам 3 от 5. Четвъртия беше извън очертанията на силуета, ни сравнително близо. Като цяло и 4те дупки бяха близо до параметрите за които споменавам.
От там пък ми произлиза идеята за група, но в 7,62х39


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не е невъзможна....но по скоро е изключително трудно постижима а и повторена после още по трудно...щото все пак говориме за стабилно поведение на оръжие а не за коледно чудо нали? :P

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 19:27       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
ken6iro написа:
Ivo III написа:
на 300метра ... цел 20/20см .. на приличен вятър СВД и с хормади патрони беше смях 1/10 попадения :D

Вярно смешно пишеш...хорНади имат ново име ? PDT_Armataz_01_22
Избирана цев с избрано ПСО...патронки еднакви, без вятър очевидно.... прави добри резултати... ма ти откъде да знаеш :wink: трябва се изО/Акаш навред :D :D :D


дай малко данни какви резултати с подбрани ПСОта сте правили/чували да се посмеем и ние

само да не е .. цигарена кутия на 1500 метра :D за каквито неща се кълне не един соц военен

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Дек 2018, 19:44       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Ivo III написа:
ken6iro написа:
Ivo III написа:
на 300метра ... цел 20/20см .. на приличен вятър СВД и с хормади патрони беше смях 1/10 попадения :D

Вярно смешно пишеш...хорНади имат ново име ? PDT_Armataz_01_22
Избирана цев с избрано ПСО...патронки еднакви, без вятър очевидно.... прави добри резултати... ма ти откъде да знаеш :wink: трябва се изО/Акаш навред :D :D :D


дай малко данни какви резултати с подбрани ПСОта сте правили/чували да се посмеем и ние
само да не е .. цигарена кутия на 1500 метра :D

Отгоре на кое да ти дам ???
Хвърляш силни думички ,ма ве4е съм те писал при празнословещите безмислие :wink:

Нямаш служба с две приказки ...и ти личи много ... хах..Аз поне се забавлявам,пиши още PDT_Armataz_01_22

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 15:54       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Бе....
На родните армейски СВД та отдавна ресурса им е заминал. И 7Н1 тука повечето хора са виждали основно на картинка. На 300 съм виждал и групи по 12-14 см. с приемлива повтаряемост на резултата НО - с друга оптика (не ПСО то), с чисто ново СВД (ново от склада иначе произведено средата на 80 те) и 7Н1 .... В интерес на изтината най- голямото ми разочерование не е било СВД а прословутия Винторез..... Както и да е .

За мишени- бяха ми подарили от ESP едни доста приятни ама свършиха. В последно време нещо много ме кефят 3D мишените. Щото правиме един експеримент за попаденията с интересни резултати. Оказа се че около 20% от попаденията на картон пренесени от 2D на 3D всъщност не са "това което изглеждат".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 16:12       Заглавие:  Re: Видове мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Mad Dog написа:
Бе....
На родните армейски СВД та отдавна ресурса им е заминал. И 7Н1 тука повечето хора са виждали основно на картинка. На 300 съм виждал и групи по 12-14 см. с приемлива повтаряемост на резултата НО - с друга оптика (не ПСО то), с чисто ново СВД (ново от склада иначе произведено средата на 80 те) и 7Н1 .... В интерес на изтината най- голямото ми разочерование не е било СВД а прословутия Винторез..... Както и да е .

За мишени- бяха ми подарили от ESP едни доста приятни ама свършиха. В последно време нещо много ме кефят 3D мишените. Щото правиме един експеримент за попаденията с интересни резултати. Оказа се че около 20% от попаденията на картон пренесени от 2D на 3D всъщност не са "това което изглеждат".

На мен ми подариха навремето от тях фишеци , когато дойде и мп5 ;)

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 19:27       Заглавие:  Re: СВД, какво може и какво не
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31395
Местоположение: Sofia
Запознайте се с Драгунов „СВД“ – едно от най-смъртоносните оръжия на планетата

Изображение

https://debati.bg/zapoznaite-se-s-dragu ... planetata/

ето малка капчица от чистата нерафинирана соц пропаганда

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 20:26       Заглавие:  Re: СВД, какво може и какво не
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Абе тази работа със Драгунова да не излезе като с арките...

имало арки и арки....Дреда не смогва да им събира падналите пълнители по състезанията...а пък някои арки на 80 000 нямат засечка...

така и с Драгунов ... като младеж съм чел доста за тях...щото друго нямаше, но по памет ментаците са лошо шлайфани и с кофти финиш...личало си веднага...нямат там превключател на газ камерата...китайци и всякакви има...

сериозно има ли официално инфо за добра стрелба с Драгунов 600 - 800м да речем? ше намеря ако има на руски ...ама ако някой знае...
така като чета доста тиня е внесена у нас


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 20:39       Заглавие:  Re: СВД, какво може и какво не
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Ivo III написа:
Запознайте се с Драгунов „СВД“ – едно от най-смъртоносните оръжия на планетата

Изображение

https://debati.bg/zapoznaite-se-s-dragu ... planetata/

ето малка капчица от чистата нерафинирана соц пропаганда


Ко да се запознаваме?
Със стари ку..и нов бардак не се прави :D !
Познавам СВД от преди близо 30 и кусур години.
Екземплярите с които съм имал досег у армията (окомплектовани, разбира се, със съответната съветска оптика, каквато и да беше тя) не са ме впечатлили с нищо.
Честно казано очаквах много повече от СВД.
В последствие, след като се запознах с качеството и възможностите на "упадъчните" полуавтоматични карабини, продукт на "гнилия" капитализъм, разбрах колко далеч от истината е СВД.
Идеологически обременените люде вероятно боготворят СВД, мосинките и т.н.
Но това си е лично техен проблем.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 20:48       Заглавие:  Re: СВД, какво може и какво не
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ТСБ това ясно ...това е стара система...съвременни костоми какво могат не е темата...тука просто разглеждаме драгунов

Ето тука малко опит ...човека не се е впечатлявал от качествени наблюдения, а е ползвал...

Ползвал е руска щатна, а не китайската тояга за която Роберт Атанасов писа някъде колко е зле...ама албанската е още по зле

http://www.bglov.com/forum/index.php?showtopic=4708

Цитат:
Хайде сега и аз да ви разкажа малко за ДРАГУНОВ.Като бивш снайперист от БГ-АРМИЯ. 3-години съм бил всеки ден със него. Правил съм кви ли не тестове със него.
Стрелял съм във всякакво време,жега,студ,дъжд,сняг и квото ви дойде на ум.
Та за 3-години нямам и една засечка,както го бях прострелял до издаването не мрадна прострелката свалям оптиката чистаго събирам и е ток.
Най голямата цел която съм поразявал със него е 1280-метра,беше заложена една тенекия от сирене пълна със парцали и заляти със нафта и бензин-трасиращия куршум веднага ги запали.

Друг тест 100-изтрела за време дистанция 200-метра 94-попадения във мишената-кръг 15см.,другите 6-попадения беха покрай мишената-патрон стандартен армейски.
И мойто мнение,че си става за лов перфекно за издебване,от чакало си е добър- за гонка малко не е компактен но който си е свикнал него бърка.

След тези 3-години като снайперист станах оръжеен майстор.Почнаха подготовки за мисий и въпросното пушкало направи цели 3-мисий беше носен от двама различни войника.

И един ден имаха стрелби и питам началника може ли да си пострелям малко със него и той ми вика да взимай го.Легам на рубежа цялото мишенно поле се вдига горе и го почвам всичко долу.

От кво му беше душата на тоя Драгунов не знам,като знам само колко патрон му прекарах за тия години и не мръдна.Мерил съм му износването на цевта всичко във нормите.
За мен си остава едно много добро оръжие ДРАГУНОВА.


Са аз се питам защо да набивам 28хилки в костом Нимрод , а не взема съветски Драгунов... :armed:
Ама сериозно се питам! Щото ако изпусна Нимрода докато притичвам на Т-клас тренинги или не дай боже с Акюрасито нещо го изпусна ...ще требва да ги излежа в панделата...тва няма плащане...

А Драгунката е към 300лв и пак бие на 1280м с трасак при това!

Раша пауер! :tank:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 20:57       Заглавие:  Re: СВД, какво може и какво не
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Посейдон, мислех че трасиращите куршуми на пушките изгарят за 5-600 метра?
Или се лъжа и инат различни видове?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 21:09       Заглавие:  Re: СВД, какво може и какво не
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Ей Минаващия не мое да го прецакаш! :tu: Професионален подход вади и във форум... :D
Ето малко по-сериозен ресурс за патрона...
http://www.megasword.ru/index.php?pg=832
но как е възможно да признаят, че финските патрони били най-точни...хм :roll:
добре да приемем че е така, но веднага след тях са си съветските патрони!

Цитат:
Целевые и снайперские патроны - наилучшей кучностью обладают патроны финского производства, такие как D-46, D-47, D-166. В 50-е годы в СССР были разработаны довольно удачные спортивные патроны "Богиня", "Тайфун", "Экстра", (масса пуль 13 г) и "Восток" (масса пули 11,7-12,0 г).
Штатные армейские снайперские патроны 7Н1 и 7Н14 имеют меньшую массу пули, соотвествующую массе обыкновенной пули (9,6 г), что позволяет обеспечить сопряжение траекторий пуль обычного и снайперского патронов и использовать единую шкалу прицела
.

иначе до 1000метра палят но това трасаци ли са или запалително пристелочни май...
не са бронебойно запалителни...
боеца горе мое да е стрелял с такива...са...280м няма да ги праиме на въпрос... :roll:
било си е 1280 и тва е! а и няма как да изгасне състава точно на 1000м като все едно е на ток...
вероатно и да е точно както казва момчето горе
Цитат:
МДЗ-2 или пpистpелочно-зажигательные ПЗ (ЗП) пули предназначены для целеyказания и зажигания легко гоpючих пpедметов до 1000 м


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 21:11       Заглавие:  Re: СВД, какво може и какво не
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Сеп 2013, 22:49
Мнения: 3146
Poseidon написа:
ТСБ това ясно ...това е стара система...съвременни костоми какво могат не е темата...тука просто разглеждаме драгунов

Ето тука малко опит ...човека не се е впечатлявал от качествени наблюдения, а е ползвал...

..............


Ми то и аз така - хич не ми дреме една продукция дали е правена на изток, запад, север или юг.
Интересува ме как работи и колко струва.

При положение че примерно браунинг лонг трак 30-06 отсвирва отвсякъде СВД дето съм го ползвал в армията (групи на 100м) кво повече да говорим?
Кви къстъми, кви 5 лв?
Нямам идея колко струва в момента СВД на пазара, но втора ръка Лонг трак 30-06 се намира читав за около 1500лв.
На 100м. съв правил 1МОА с БЛТ. Със СВД не.
Виж в момента какво е предлагането и цените на боеприпасите 7,62x54R VS .30-06

http://www.guns.bg/products/?action=pro ... g=&outlet=

http://www.guns.bg/products/?action=pro ... g=&outlet=

Три вида 7,62x54R VS 49 вида .30-06

И то при положение че .30-06 изобщо няма претенции за снайперски боеприпас.

_________________
"Лесно желязото тегли мъжете"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 106 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer