logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 06:43




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 19:34       Заглавие:  Модификация на пистолет Макаров
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Авг 2011, 15:56
Мнения: 13
Здравейте, интересуваме някой колега във форума сменял ли е мерните прибори на пистолет Макаров и ако да с какви? Искам да сменя моите но не мога да намеря никаква информация.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 20:11       Заглавие:  Re: Модификация на пистолет Макаров
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
Много общ въпрос. Първо може реално да се смени само мерника, а не мерните прибори. И мушката може ако се изпили и завари някоя нова предполагам ;) Да се продава регулируем мерник за ПМ не знам, освен такъв от пистолет Байкал, който не знам дали ще пасне 1:1 ама и такъв да намериш е зор. Ако бие наляво надясно или надолу или нагоре по-лесно е с една пиличка да го центроваш, като прострелката е добре да направи човек, който знае как, защото от различен хват, дърпане на спусък и т.н се променя всичко. И като идея какво точно целиш ?
Мерника се мести наляво или надясно и с "причукване" ама за всеки различен става различно трудно. Това за домашни условия ;)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 20:29       Заглавие:  Re: Модификация на пистолет Макаров
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 02 Авг 2011, 15:56
Мнения: 13
Идеята е ако намеря мерник от друг пистолет, който да пасне на мястото на оригиналния на ПМ, мушката да се изпили и евентуално на нейно място да се монтира друга. Да се получи нещо като това на снимката.


Прикачени файлове:
zaq1.jpg
zaq1.jpg [ 10.69 KiB | Прегледано 5871 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Дек 2018, 21:20       Заглавие:  Re: Модификация на пистолет Макаров
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 22 Дек 2006, 20:36
Мнения: 783
Местоположение: София
За подобна интервенция предполагам с мерните прибори ще стъпи на 200, 250 + лв., с оглед някой читав майстор (вече са много малко) да направи улей за новата мушка..после нова оксидация на затвора и т.н. Този сравнително компактен пистолет с подобна мушка за мен ще е супер неудобен за носене в кобур с оглед, че същата е твърде висока в сравнение с оригиналната, освен ако пистолета не се ползва за някакъв вид състезания. То кеф цена няма ама реално не си струва за мен разправията за нови мерни прибори...поне за мен..инак хромиране...нова дръжка и т.н са все по-постижими и разумни неща :)
P.S С тия мерник и мушка ми стой като на свинче звънче, някак супер неестествено и неудобно за носене :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Дек 2018, 13:54       Заглавие:  Re: Модификация на пистолет Макаров
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
От Глок , също стават но не са толкова аеродинамични колкото тия от снимката :-)
Като цяло обаче си е празна работа с оглед стойността на пистолета.

Прикачени файлове:
20160810_135906.jpg
20160810_135906.jpg [ 1.6 MiB | Прегледано 5754 пъти ]


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2020, 00:42       Заглавие:  Re: Модификация на пистолет Макаров
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2017, 16:49
Мнения: 84
Темата е интересна с оглед на подобренията предоставени от израелците и руснаците в ръкохватките, на за жалост при мерните прибори се изисква модификация на затвора на пистолета. Предлагам Ви едно от най-сполучливото намерено от мен модифициране на затвора и замяна на мерните прибори. Правил го е руснак и е ползвал някакви мерни прибори, които пасват идеално, но не помня от какъв пистолет бяха. Просто си запазих снимките в архива. Ето решението:


Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 28.67 KiB | Прегледано 4757 пъти ]
FrontSight.jpg
FrontSight.jpg [ 44.63 KiB | Прегледано 4757 пъти ]
FrontSight1.jpg
FrontSight1.jpg [ 33.68 KiB | Прегледано 4757 пъти ]
General.jpg
General.jpg [ 54.23 KiB | Прегледано 4757 пъти ]
RearSight.jpg
RearSight.jpg [ 46.58 KiB | Прегледано 4757 пъти ]

_________________
Което е изгоряло в огъня, ще го намеря в пепелта.
Glock 19C Gen 3 - 9x19
Arsenal Bulgaria/Makarov Special edition - 9x18
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer