logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 09:09       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
tojito написа:
... бицепса ...


Аууууууууууууу! ;)
Само БАТ ВАНКО може да говори за бицепс!
Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 10:38       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
А да попитам тези дето имат затворна задръжка нещо пречи ли им да почнат упражнението на задръжка? Условието е без патрон в цевта и зареждане по-посока на мишените. Значи се обръщат натискам си бутона и съм ок без да дърпам charging handle.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 10:58       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Zakira написа:
tojito написа:
... бицепса ...


Аууууууууууууу! ;)
Само БАТ ВАНКО може да говори за бицепс!
Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


Ай Ай ся ... Дан забравяме, че и аз съм от Тоа град, че даже не съм и микроб :DD


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 11:21       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
заданието - по най-бързия начин да се смени пълнител, от холдер .. вече стрелеца избира как .. да твори, да развива иновациите .. стига да е безопасно

В качеството си на вече легитимен треньорски кадър :D ... ще ми е малко трудно да се съглася. Още повече, че през последните 2 години… три пъти седмично минимум… се занимавам с начинаещи и средно напреднали стрелци. Периодично проверяваме напредъка на стандартните упражнение за време и точност, де идат отвъд Голямата вода. Някои вече… ЗА ДВЕ ГОДИНИ... къртят мивки и извозват боклук и на отворени състезания. 8)

Тоест и аз се уча по трудния начин… ЩОТО ТУК НЯМА НАЛОЖЕНА МЕТОДИКА НА ОБУЧЕНИЕ ВСЕ ОЩЕ. И от личен опит, нещо хич не съм уебедн… че е добър вариант някой да почне ТЪРСИ СЕБЕ СИ... като тръгне да мисли нови техники! Опитвали ли са се междувпрочем, не се получава… освен ако не си наистина вече някое голямо профи.

Техниката на стреляне като цяло вече си е унифицирана… няма да видиш добър стрелец да си държи пищова със заключени палци или да презарежда с патрони назад… като работата тук вече опира до отработване на ТЪНКИТЕ ДЕТАЙЛИ.

Да, с калашоподобните нещата като че ли не са толкова догамтични вече като при пищова... но и там в общи линии са ясни. Щото защо една техника да се прави така или иначе… ИМА СВОЕТО ЛОГИЧЕСКО ОБЯСНЕНИЕ от науки като физика, биомеханика и пр.

От трета страна, за да стреляш с пищов е хубаво да си здрав… но за да кормуваш добре стоково калашоподобно на ДИНАМИЧНО стреляне от движение… е задължително да си здрав. Експериментирам и тук за себе си от 2-3 години с BULGARIAN BAG-a... на който му се чете, съм го и описал на английски в обясненията под последното видео:
https://www.facebook.com/ztctraining/

И тук почвам да експериментирам със средно напреднали стрелци на средна възраст :happy: … като техният безпристрастен ФИЙДБЕК за пореден път ще е от голямо значение за мен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 25 Фев 2019, 11:33, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 11:33       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
b5202s написа:
А да попитам тези дето имат затворна задръжка нещо пречи ли им да почнат упражнението на задръжка? Условието е без патрон в цевта и зареждане по-посока на мишените. Значи се обръщат натискам си бутона и съм ок без да дърпам charging handle.


https://t-class.bg/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d ... %b8%d0%ba/

11.1 Положения на готовност на оръжията

от Правилника на спорта

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 11:38       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Презареждането на "калашника" също не съм си го измислил сам, а съм гледал и взаимствал от Жига:



И някак си много повече ми пасва като биомеханика, в сравнение с презареждането с приклад плътно на рамото. А вече колко да слезе приклада надолу - си е вече въпрос на интерпретация.

ПРИНЦИПЪТ: Когато си без фуния, без значение на късото или на дългото, е за предпочитане подобни манипулации да се осъществяват с оръжие по-прибрано към тялото.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 25 Фев 2019, 11:42, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 11:40       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
заданието - по най-бързия начин да се смени пълнител, от холдер .. вече стрелеца избира как .. да твори, да развива иновациите .. стига да е безопасно

В качеството си на вече легитимен треньорски кадър :D ... ще ми е малко трудно да се съглася. Още повече, че през последните 2 години… три пъти седмично минимум… се занимавам с начинаещи и средно напреднали стрелци. Периодично проверяваме напредъка на стандартните упражнение за време и точност, де идат отвъд Голямата вода. Някои вече… ЗА ДВЕ ГОДИНИ... къртят мивки и извозват боклук и на отворени състезания. 8)

Тоест и аз се уча по трудния начин… ЩОТО ТУК НЯМА НАЛОЖЕНА МЕТОДИКА НА ОБУЧЕНИЕ ВСЕ ОЩЕ. И от личен опит, нещо хич не съм уебедн… че е добър вариант някой да почне ТЪРСИ СЕБЕ СИ... като тръгне да мисли нови техники! Опитвали ли са се междувпрочем, не се получава… освен ако не си наистина вече някое голямо профи.

Техниката на стреляне като цяло вече си е унифицирана… няма да видиш добър стрелец да си държи пищова със заключени палци или да презарежда с патрони назад… като работата тук вече опира до отработване на ТЪНКИТЕ ДЕТАЙЛИ.

Да, с калашоподобните нещата като че ли не са толкова догамтични вече като при пищова... но и там в общи линии са ясни. Щото защо една техника да се прави така или иначе… ИМА СВОЕТО ЛОГИЧЕСКО ОБЯСНЕНИЕ от науки като физика, биомеханика и пр.

От трета страна, за да стреляш с пищов е хубаво да си здрав… но за да кормуваш добре стоково калашоподобно на ДИНАМИЧНО стреляне от движение… е задължително да си здрав. Експериментирам и тук за себе си от 2-3 години с BULGARIAN BAG-a... на който му се чете, съм го и описал на английски в обясненията под последното видео:
https://www.facebook.com/ztctraining/

И тук почвам да експериментирам със средно напреднали стрелци на средна възраст :happy: … като техният безпристрастен ФИЙДБЕК за пореден път ще е от голямо значение за мен.


идеята, и философията на Т-Клас е да позволява и да стимулира иновациите :)
да не е само стреляне, трябва състезател да може да мисли и да взема решения сам .. в рамките на безопасното боравене

за целта на този дрил, е достатъчно да се каже само - бързо презареждане от холдер
останалото е решение на състезателя PDT_Armataz_01_22

според мен повече въпроси трябва да има за стартовата позиция :)
че там има много детайли PDT_Armataz_01_22

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 11:44       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
виждах много пъти вече .. слагат точно патрони 10/8 и .. по навик презареждат и изхвърлят един патрон от цевта .. и = Зеро стейдж

защото наказваме един МИС с -90 точки :) колкото е фул скоринга

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 11:48       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
идеята, и философията на Т-Клас е да позволява и да стимулира иновациите...

Повтарям, може, но ако състезателят е профи. Ако начинаещ започне да се занимава с бокс, примерно… има си точни указания как се бие "ляв прав". Като ти повтаряш едно и също движение десетки хиляди пъти, за да се научиш да го правиш правилно.

Никой треньор няма да каже на някой на втора, трета или дори десета тренировка… започвай да търсиш себе си в "левия прав". 8) До импровизации може да се стигне след години, когато майсторът вече наглася базата спрямо себе си… но не тръгва да мисли още като начинаещ нова база.

Останалото е много огрешено както от спортна… така и от обучителска гледна точка.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 11:53       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
ubboto написа:
Презареждането на "калашника" също не съм си го измислил сам, а съм гледал и взаимствал от Жига:



И някак си много повече ми пасва като биомеханика, в сравнение с презареждането с приклад плътно на рамото. А вече колко да слезе приклада надолу - си е вече въпрос на интерпретация.

ПРИНЦИПЪТ: Когато си без фуния, без значение на късото или на дългото, е за предпочитане подобни манипулации да се осъществяват с оръжие по-прибрано към тялото.


Ако превишиш зоната на безопасност, която обикновено е горния край на бруствера на бъбрека си DQ. Така че внимавай колко повдигаш цевта.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 11:55       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Ivo III написа:
за целта на този дрил, е достатъчно да се каже само - бързо презареждане от холдеростаналото е решение на състезателя

По принцип е така… аз се замислих от обучителска гледна точка, как да се аргументирам, ако някой ме попита: "Защо да не си презареждам с приклад на рамото"? И ако презареди по-бързо с приклад плътно на рамото от тебе… няма какво да му се аргументираш, ебаси! :DD

Това при една и съща пушка, разбира се… стокова щанца, примерно. Щото една фуния като твоята…съществено променя правилата на играта. :-)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 12:03       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
идеята, и философията на Т-Клас е да позволява и да стимулира иновациите...

Повтарям, може, но ако състезателят е профи. Ако начинаещ започне да се занимава с бокс, примерно… има си точни указания как се бие "ляв прав". Като ти повтаряш едно и също движение десетки хиляди пъти, за да се научиш да го правиш правилно.

Никой треньор няма да каже на някой на втора, трета или дори десета тренировка… започвай да търсиш себе си в "левия прав". 8) До импровизации може да се стигне след години, когато майсторът вече наглася базата спрямо себе си… но не тръгва да мисли още като начинаещ нова база.

Останалото е много огрешено както от спортна… така и от обучителска гледна точка.



о да! разбира се!
преди да се допусне до състезание, трябва да е минал изпита за безопасност .. и РО преценя дали е готов

този дрил не е за начинаещи, има доста опасни и рискови елементи ... вкл и че е за хит фактор

освен това и съдията на дрила, трябва да е много опитен, за да следи за стартовата позиция и да е готов да го спре във всеки момент

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 12:17       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
за мен .. АКто, особено фрезата, особено накичена с всякакви тежки джаджи и изнесена тежест напред
за неопитни, меки и нетренирани ... трябва да се държи в две точки
т.е. да подпира приклада под мишка :) докато зарежда

това на рамо, е за профита, със силна мускулатура и здрава китка .. иначе може изстрел в краката

за презареждане на рамо, трябва и модерна ръкохватка, за по добър хват .. а не лъскавия бакелит :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 13:49       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Бе язе бакелит по нови калашоподобни не съм виждал от ехеее ... Друго нещо е от стари армейски НЗ-та ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Фев 2019, 14:21       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
tojito написа:
Бе язе бакелит по нови калашоподобни не съм виждал от ехеее ... Друго нещо е от стари армейски НЗ-та ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk


при нас новото цивилно производство е .. такава рядкост, че единични бройки тук там се срещат и .. то само цевна кутия и цев :)

не отговаря, на изискванията на спорта :)

имахме преди време един клубен СЛР .. 3500 патрона му навъртяхме за 2 стрелби
така му се подби иглата, че заклини в затвора .. и не спираше да стреля сам докато не му свършат патроните

и от тогава .. все нещо старо армейско се търси PDT_Armataz_01_22 .. та бакелит има :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], JDredd и 29 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer