logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 21:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 19:46       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
п.с. АР-ката си е платформата за ТАКТИЧЕСКАТА КАРАБИНА, требе да си го признаем… въпреки че мразя капиталистите и в червата! И с "калашниците" до някаква степен се получава, но е трудно.


Браво! отлична стрелба - стабилни триплети и бърза транзакция между мишени

мисля, че хит-фактора с АР ще ти е най-лош, може би я подценяваш, или не си свикнал на финния спусък
жалко, че не е по класическия регламент, и времената не са релевантни

иначе добра стрелба :armed:

обаче ще си позволя само една забележка .. много опасна стартова позиция, към публиката/съдията си с патрон в цевта
и ако някой реши да го пробва като теб .. и в последния момента реши да кривне в другата посока.. цевката ще мине през .. :punch:

ПП: каква е АРката ? газова или бутална ?

и евала за куража да покажеш своя стрелба :tu: .. малцина ще го направят

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 20:03       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да по безопасността трябва да сме безкомпромисни! При завъртане автомата строго надолу или нагоре...иначе е опасно с патроня в цевта при завъртане


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 21:01       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
мисля, че хит-фактора с АР ще ти е най-лош, може би я подценяваш, или не си свикнал на финния спусък

Не, бате, просто ми е кеф да давам газ на макс… :DD ; измислили са я КАПИТАЛИСТИТЕ, деебиш! А и на мен целта ми да си правя КУПОНА... нищо повече!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 21:03       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
обаче ще си позволя само една забележка .. много опасна стартова позиция, към публиката/съдията си с патрон в цевта

Стартовата позиция вие е най-слабото звено, всичко останало е МНОГО ЯКО!!! Сложете я, пушката на тактически ремък да виси. На/ от тактически ремък… си е READY отвсякъде! :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 21:14       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
обаче ще си позволя само една забележка .. много опасна стартова позиция, към публиката/съдията си с патрон в цевта

Стартовата позиция вие е най-слабото звено, всичко останало е МНОГО ЯКО!!! Сложете я, пушката на тактически ремък да виси. На/ от тактически ремък… си е READY отвсякъде! :wink:


не става за спорт, не е безопасно, да се мята цевта към публика и съдия, още повече и ако е заредена :oops:
на нас ни харесва, освен това е доста сложна позиция PDT_Armataz_01_22
търсихме стартова позиция, която да е подходяща за спортни цели

даже и на гърди .. пак има рисков елемент
обръща се към мишените, приготвя оръжието - слага пълнител и се обръща за изходна позиция
и пак ... има много варианти да прокара цевта през човек ...

затова ще я играем .. с лице към мишените, приготвя оръжието - слага пълнител
заема позиция и по команда се обръща .. за стартова позицията

ПП: на такива неща съм се нагледал на ЕЛ Президенте с пистолет .. че ми е :punch: :punch: :punch:
и още свито сърцето, какви "геройства" може да натвори неопитен но със самочувствие, че е бърз и с желание да спечели

ПП2: трябва да се изхожда, от това че могат да дойдат и неподготвени и т.н. но това всеки организатор го знае и първа точна е безопасноста:)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 21:30       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
cz85 написа:
Сещам се веднага за Азиз и една негова циганска песен с 60 милиона гледания....59 и половина милиона са само от факултето ,останалите са от другата част на света .

Тук говорим за между 20 и 100К редовни гледания на клипчета СЪС СТРЕЛЯНЕ, отпреди 10 години и то! Каквито и глупости да са били, това е обществен интерес, който няма как просто ей така да се генерира! "Поленарците" тогава стартираха, а са сега са най-големият оръжеен канал в Европа! Правят си реклама на техните пищови и какво ли друго още не. А ние, след като минахме през прокуратурите, отидохме с жената да продаваме портокали на пазара :oops:, че иначе няма изхранване, но това е друга тема… като в крайна сметка, пак сме в изходно положение! Къде беше Хикок преди 10 години, хм?!

Но не това е въпросът, а в това… че през годините доволно съм преслушал температурата на доста аудитории. И понеже стана въпрос за американците… като видят, че е нещо по-така… гледат да се хванат за НАЙ-СЛАБОТО ЗВЕНО... и целият акцент отива там. Съответно се ОМАЛОВАЖАВА останалото. Някаква особена комплексарщина е там, като аз единствено съветвам тези, които решат да правят стрелкови пиар извън БГ-то, да го имат предвид… в случай че не са го схванали от реакциите към новата Т-клас мишена в "пистъл" форума.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2019, 21:50       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
не става за спорт, не е безопасно, да се мята цевта към публика и съдия, още повече и ако е заредена

Сложете я пушката да виси на тактически ремък, все едно си PATROL READY. Предпазителят се сваля при обръщането, и всичко е точно. Така ще е разпознаваемо/ логично за много по-широка аудитория! И нищо опасно няма в това, към безопасността винаги съм бил крайно стриктен/ педантичен. Цев насочена нанякъде другаде, освен към мишените… кой/ къде видя?! Като, пак… занимавам се да ги пиша всичките тези неща, щото има потенциал в цялата идея… и ще е тъпо за пореден път да се овапца/ бастиса заради дребни грешки/ недуразумения. Това в случай, че искате да пробиете с подобно стреляне и в световния ефир, де. Ако нямате такива идеи, ако ги кефи военните за спорта… почвайте с разглобяване/ сглобяване на "калашника" за време… после лентовайте патроните, които са пръснати по земята… и чак тогава почвате стрелянето. И в милицията и в службите, подобни простотии продължават да се практикуват… та, моят СКРОМЕН съвет за последно е... опитайте се да видите/ схванете идеята на наложените вече стрелкови стандарти.


п.с. Бях решил да запаля пура и да стрелям хълбочно с двата "калашника" едновременно от 7 метра специално заради Белия… но не сколасахме, дееееба! Бели, ще го свитнеш така хълбочно прасето с лазарчето, не ги слушай… :wink:; останалото другарят Сталин много добре го е показал, и друго няма какво повече да се добави. :happy:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2019, 00:40       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
на ремък .. не може да се види от RO дали е на предпазител на АР и др системи и т.н.
а и дори да можеше - по всички спортни стандарти .. цев сочеща до 1 метър от стрелеца = DQ без значение пълна, празна или т.н.
освен това си има и направления за стрелба = още едно DQ


всъщност тук става дума за коренно различни виждания, визия и цели
и всеки си мисли за неговата си камбанария как ще пее .. и от там е неразбирането

нека да се опитам да уточня .. един вид моя анализ да споделя :)
ти си мислиш за американските стандарти и това ти е фокуса и си прав за себе си .. от твоята гледна точка
щом искаш стреляй си го както прецениш, само внимавай някой който те копира, да не резне в грешната посока

военните
при тях няма емоция, те са профита, не мислят много, при тях е черно/бяло .. въобще не се впрягат какво и как
заповедта там е само напред и точка, ама бял лист, ама начертана линия или зона с фулмастер на картон - пукат и това е
не търси там кеф или емоция ;) за началниците им - там е важното кой ще спечели 1-во място, там няма 2-ро, 3-то и т.н.
тях .. хич не им дреме за БУЛ Президенте, нито ще го оценят, за тях ще е просто поредното упражнение

ние пък спортистите си гледаме спорта от нашия си ъгъл
и въобще не ни дреме за американски форуми, защото може да пише някой беден потен емигрант мексиканец .. и да мислим как ще го впечатлим .. ами не е нашата визия
ако е от балканите - само ще ни плюе сочно, и ехидно ще ни се подиграва .. зад монитора, загубена кауза също
освен това Америка .. въобще не ни е таргет - там си имат безброй спортове и спортчета .. всичко е комерсиализирано и в жестока конкуренция
всеки си бичи неговата си песен, която му пълни кисийката .. един цвили, друг като клоун, трети на ментално ниво залага .. гърла трябва да храни
а и са много далеко ..
тук там някой шпионин ще идва на гости да ни следи нивото и да пише доклади където трябва

ако ни интересуваха американските модели и стандарти - щяхме да си стреляме още само ипсц, дриловете им и .. бенчреста
(идпа е пълна скука за бг стрелеца, пробвал ипсц и се спъна по очи още преди да тръгне)
ние си имаме своя визия и свой път .. къде ще ни заведе - нека да видим
същото важи и за мишените .. ако нямахме своя визия - щяхме да плющим по бели ипсц или идпа с очертани зони да не се обърка някой
(че и с големи букви надписани за баш тъпите парчета) и нямаше да си създадем своя

не бързайте още да ни съдиите .. дайте ни малко време ... нямаме още 3 пълни сезона .. а колегите се развиват от 40+ години даже и повече

относно БУЛ Президенте
това си е закачка за нашите цивилни състезатели от Т-Клас, които са коренно различни от изброените
и тук трябва .. нещо по различно, нещо да ги грабне, това са умни хора, обикновено в живота са с отговорни професии
те искат и играят сложни сценарии и т.н. и е закачка за тях .. с много нюанси

за скил тестове и тренировъчни програми в Т-Клас
имаме си и скучни стрелкови тестове, които желае да се развива сериозно .. ще си ги стреля, без емоции и без купон
адаптирани за нашия спорт, целящи да развият и проверят определени умения

става дума за сложна плетеница от различни хора, различни мозъци работещи по различен начин
и затова нека има повече варианти за избор .. за всеки по нещо, кой каквото му е нужно или го кефи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2019, 11:43       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
minavasht написа:
Как ви се стреля в това студено време?


Добре че имаше 10 см сняг иначе ако беше на кал… Стрелянето с арката беше по-скоро екзотика при 1.20 лв за 62 грейна фиоки и 70 ст. за арсеналски 5.56 се получи 0.95 лв. средно. Срещу 0.5 лв. за 7.6x39, така че се наблегна основно на калаша.
Трябва да се извиня на Гелето защото не преброих правилно патроните и ни останаха 16, което му попречи да повтори упражнението. Пълнителите падаха в снега имаше сняг в тях, съответно вода по патроните но нямаше засечки нито с арката нито с калашите нямаше и изпадащи пълнители :joke: . Моето време с калаша беше 18 секунди с ар 12 секунди Гелето има точните времена.

Та за тактическа карабина при 0.5 лв. за патрон калаша няма алтернатива. За мен лично арсеналските патрони дето магнита не може да ги пусне не са ми оферта.

Пушката си харесва 62 грейна ама 1.20 за патрон няма как да се стреля тактическа карабина, така че чакаме да се появят нормални патрони и ще пробваме пак.

За упражненията, защото пробвах и другото 10, 10 ,10 с калаша. Винаги когато стрелям има person in charge ако съм с Гелто е той, ако съм с някой друг е по-опитния понякога това съм и аз. Така че ако изискването на водещия стрелбата е позиция пред гърди, без патрон в цевта и т.н. ок така ще е! Но в случая бях с Гелето и го направихме както каза той.Никога не съм се притеснявал когато съм с Гелето и му имам безкрайно доверие, че след занимания с него ще се прибера жив и здрав.

Иначе да с оръжието трябва много да се внимава защото и един инцидент е много, но когато се спазват указанията проблеми няма. Докато при ловците колкото да им се говори да не стрелят по шум и т.н. всеки месец има някой гръмнат което си е страшно грозно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2019, 08:52       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
b5202s написа:
Моето време с калаша беше 18 секунди с ар 12 секунди Гелето има точните времена.

Ти си поредното доказателство на осмиваната от мен теза/ като контраргумент на която ми се дава укрански ИПСЦ шампион с гладкоцевно... че като си ОПРАВИШ СТРЕЛБАТА С ПИЩОВА... с карабината нещата ти се получават от само себе си!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2019, 15:02       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
от бавно на бързо не става .. защото невроните на мозъка, не са се научили на макс спеед
обратното - по може, ако си топ бърз, да свалиш малко темпа и да стегнеш хвата :)
но всяко нещо си иска .. своето и усвояване, по правилната методика :armed:

ПП: каква беше АРката, ако може малко повече данни, за целите на науката
- бутало/газ
- дължина на цев/газова система
- виж на болта/затвора - олекотен, фулл, мил спек
- спусък - нещо стандартен ли
- подобрения .. пружини, буфери, компсатори
- патроните - скорост, грамаж

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2019, 17:04       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
Пушка газова: https://www.isd-bg.com/oruzhie/karabina ... handwesson
16" barrel length, milspec, semi-auto bolt carrier
https://www.at3tactical.com/blogs/news/ ... as-systems
carbine gas system length - port distance 7"
спусък - дървен като всяко S&W M&P изделие.
подобрения - ti6kata
патрони - 5.56 арсенал, Fiocchi 223 Rem. 62grs.
скорости - не снарядявам и не меря каквoто дойде.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2019, 21:14       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
от бавно на бързо не става .. защото невроните на мозъка, не са се научили на макс спеед

Ако А1 беше "алфа" и "чарли" на метален щит, от 10 метра може да се стреля и на пълен макс с "арката"... от 7 ярда/ 6,40 метра - да не говорим. Но по цел с ширина от 12-13 сантиметра от 10 метра... си требе пипната пушка + доста добри умения, за да вкараш всичко на макса на собствената си неврокинетика.

Впрочем, видеото го изтрих… щото бях объркал нарязването на парчетата. И понеже не обичам да лъжа, пускам отново всичко UNCUT... единствено съм снадил клипчетата едно след друго:
https://www.facebook.com/chernaninja/vi ... 79/?type=3

Като идеята ми е да рекламирам мишената и BUL инициативата сред моите приятели… даже съм бъзнал двама американски инструктори, единият от които си има и негов си рейндж… да стрелят и покажат време под 10 секунди само с "алфи"... нещо напълно достижимо с пипната "арка".

Начи, тук ти е ключово презареждането за общото време. С този боклук холдър от "тазманийския дявол"... почти всеки път се закача пълнителя в плата отвътре, и губя време… тия къси "аркови" пълнители пък докато ги наместя.

Та, холдър… КАЙДЕКС задължително! Не ми се занимава тепърва да се оборудвам, щото понастоящем си имам други цели и приоритети… затова не ми се занимава и с тунинги… иначе една фуния тук определено ще е от полза!

Другото е, че след тренировки директно на "Лозен"... трима човека за 2 часа/ да не им плащаме 30 лева на калпак само наем… и имахме време за по 2-3 опита на цев.

Иначе ако отида като Травис Хейли или Роб Пинкъс с двама професионални оператори за цял ден… и врътна по 10 опита на цев, след като предварително съм си пипнал пушката и прогонил екипировката… нещо съвсем друго ще се получи като краен резултат… тоест като ВИДЕО накрая.

Идея за по-кратко упражниние: 1-RELOAD-2 при пищова, ама с пушката. От LOW READY при сигнал от таймера, вдигаш бързо, пускаш единичка… презареждаш… пускаш после дублет… само за "А"-зони на 5 метра. И да се гони време за макс бързо презареждане. Щото 1 секунда, да не говорим повече… загубени на презареждането… после трудно се компенсират от триплетите и транзициите.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2019, 21:21       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
централната зона на А1 е висока 35см и широка .. 11см :armed: и не е центрирана
колкото повече я стрелям, толкова повече ми се вижда .. по тегава :punch:

ако стреляш във визуален център - отива под А зоната, ако понатиснеш АКто
ако вдигнеш под главата за да ти е ориентир .. може да изкараш над раменете мис ако много се забързаш
леко под раменете, там където се разширява C зоната .. е най-доброто място

въобще .. си личи кой има добър контрол, добре преценя къде е най-спортното място за да се вземе макс точки при макс темп

коренно различна е от всички други мишени ... като ги подкарваме както ИДПА или ИПСЦ .. .. опс :punch: :punch: :punch:


.. а за триплети - да не говорим :))) по А зоната :confused:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2019, 23:56       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18473
Ivo III написа:
централната зона на А1 е висока 35см и широка .. 11см и не е центрирана, колкото повече я стрелям, толкова повече ми се вижда .. по тегава

Определено е доста по-тегава от IPSC/ IDPA/ USPSA вариантите… но има много смисъл в това, да е точно така… предизвикателството, съвсем отделно. :armed:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer