logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 02:11




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 01:39       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
Ivo III написа:
централната зона на А1 е висока 35см и широка .. 11см и не е центрирана, колкото повече я стрелям, толкова повече ми се вижда .. по тегава

Определено е доста по-тегава от IPSC/ IDPA/ USPSA вариантите… но има много смисъл в това, да е точно така… предизвикателството, съвсем отделно. :armed:


и след като си я пробвал, си представи .. дрил/скил/тест със 100% Алфи и с хит фактор
тъкмо да дадеш газ .. и опс .. върни малко .. трябва много добре да си знаеш възможностите на теб и оръжието за да не нулираш мача :armed: от една страна и от друга да вземеш макс ХитФактор

или казано простичко .. трябва много мисъл да се вложи за максимален резултат

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 10:07       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ubboto написа:
Другото е, че след тренировки директно на "Лозен"... трима човека за 2 часа/ да не им плащаме 30 лева на калпак само наем… и имахме време за по 2-3 опита на цев.


Живи и здрави февруари пак ще се качим.

ubboto написа:
... нещо напълно достижимо с пипната "арка".


Приклад: https://www.magpul.com/products/ctr-car ... k-mil-spec
Аз съм го сложил на 33 см защото толкова ми измериха, като си поръчвах за ловната дървен. Ти стреляш как съм го оставил не си го нагоди изобщо имаш 6 позиции па пробвай имаш заключване да не хлопа като оригиналния.

Ръкохватка:https://www.magpul.com/products/moe-k2-grip-ar15-m4

Пружини: https://www.midwayusa.com/product/10033 ... uced-power
Оригиналните са 7 lb и са си дърво вярно ще гръмнат всякаква капса.

Компенсатор: https://www.dillonprecision.com/jerry-m ... 24667.html
С очите си усетих, че работи обърна ми клепачите от 3 метра та сложих очила като съм с timer-a. За компенсатора още не мога да дам мнение гърми по-силно, по-малко сажди но как влияе на стрелбата не мога да кажа.

Вярно намам бързомер и handguard, но сега не ми е зора за това. Макар че с дълг handguard може би ще има по-добър контрол защото тя AR-та няма откад ама цевта рипа демек местисе мерната линия


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 14:42       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
или казано простичко .. трябва много мисъл да се вложи за максимален резултат

По-скоро трябва да си знаеш РИТЪМА:
- със съответното оръжие;
- на съответното разстояние;
- със съответните боеприпаси;
- по съответните по големина цели.

Като стрелям ФАСТ-а примерно... на 7 ярда/ 6,40 метра си знам вътрешно какъв трябва да ми е ритъмът на стреляне... за да ми влязат и четирите изстрела в 8 инчовия кръг.

Но без да пробваш, няма как да разбереш къде ти е ПРАГЪТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ... тоест, даваш газ на макс... и като почнат да излзат... отпускаш малко газта.

За което си требе стреляне, де… да си хванеш точният РИТЪМ на конкретното задание. Стане ли плавно, нещата се получават... и, изтървеш ли ритъма/ получи се голяма разлка между СПЛИТОВЕТЕ... попаденията също се разсейват... наблюдавано многократно и при други стрелци.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 14:47       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
b5202s написа:
За компенсатора още не мога да дам мнение гърми по-силно, по-малко сажди но как влияе на стрелбата не мога да кажа.

Е, виж че пушката не ми мърда! Това ако бутна още 4-5 опита… с кайдексов холдър и 30 зарядни пълнители… а не с тия недоносчета, дето нямат подхващане от платнения холдър, щото потъват целите… времето за "арката" реално е под 10 секунди с 1-2 "чарлита" макс от 18-те изстрела.

Само че през .223 цев да стреляме 5,56 не ми се струва хич добра идея… казах ти го и на място… но "арката" си цикли безпроблемно… и въпреки че пълнителите постоянно се пълниха със сняг… не засече нито веднъж. Бай американец не ме е подвел, че именно това е оръжието за тези пари.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 16:14       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2676
ubboto написа:
Само че през .223 цев да стреляме 5,56 не ми се струва хич добра идея


Пушката е .223/5.56 (пише го на цевта) иначе и 5 стотинки да бяха патроните, пак нямаше да ги стрелям. Проблема е с арсеналските патрони железните с медна баня дето аз имам повече мед в кръвта от тях не са за тази цев. Това е така защото цевта не е хромирана според мен де.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 17:07       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
И едно 10,11 секунди с калашоподобното, 10A/ 7C/ 1D.




Тоталише неподготвени, със стокови пушки и скапано оборудване… толкоз! Важното е, че вече има интерес както към дрила, така и към мишената! :armed:

А ако решите впоследствие да се пипне нещо по-професионално за пиара… мисля, че може да се получи много добре!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 17:50       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Е добре...това видео ше го пуснеме в ус пистол форума...ако не си против...
стиковаме текста ...на инглиш ше го нагласиш там скорване това онова ше им се разясни и пускаме...
да се учат и да опитат и те...
ше се направи и по лачено с ар15...на гърди както е БГ Президенте...
и да видим какво ше се коментира...
кво ше кажете?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 21:03       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
и да видим какво ше се коментира...кво ше кажете?

Не ме разбираш… това моето е ПАРТИЗАНСКА работа… "тест драйв" на дрила, нищо повече… идеята ми е за ПРОФЕСИОНАЛНА работа, с съответните оператори, монтажисти и пр.

Групата на Свилен виж какво видео са избацали, и за една седмица са с над 16К гледания:
https://www.facebook.com/20631777804270 ... =2&theater

Сега, стрелянето е малко по-специфично… като освен доброто стреляне, си требе добро заснемане и съответно монтаж… за да ти е изпипана работата.

Та, чак тогава го завъртай по големите форуми... аз си споделям единствено на моя ФБ профил, без да съм носител на някаква група/ общност и пр. Затова си позволявам да ги качвам нещата UNCUT. Иначе обаче... е несериозно.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 21:09       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Разбирам те, но ако се чака оператор с Мира Беновска примерно да наемем да сме хептен супер...това ще стане далече във времето...

Все пак аз там пиша от свое име и гледам да популяризирам България и Т-класата, като се консултирам с Бързила /не съм наясно с тънкостите в тоз спорт/

Ако се направи профил Т-клас с емблемата тогава вече може и от Холивид стрелец да наемеме...

тоест харесваме всички тука видео някой с БГ президенте дрил и го пускаме...с калаш и ар ок
или модифициран Бг президенте като твоя от лоу реди, патрол реди там какво беше са ше видя да изуча видеото на Драката и така


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 21:25       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Poseidon написа:
тоест харесваме всички тука видео някой с БГ президенте дрил и го пускаме...с калаш и ар окили модифициран Бг президенте като твоя от лоу реди, патрол реди там какво беше са ше видя да изуча видеото на Драката и така

Както си решите... аз единствено казвам, че да стане сериозно видео... освен добро стреляне... си требе добро заснемане, озвучаване, монтиране и пр. Сериозна "фирма" не може да си позволи "партизанска" работа, ако ме разбираш.

ФБ канал, ФБ профил на фирмата… с "бега"- а примерно, всеки нещо маха там… но видео със "суплес" логото имат само одобрените и такива от квалифицирани инструктори… така че лого в ъгълчето на всяко профи видео, един вид като запазена марка на организацията… все неща, които са важни за пиара.

В "пистъл" форума много им се обясняваш… и там повече от половината са олигофрени… барнете нещо профи като видео, и го споделете… с кратък анонс, без "какво мислите"... тия, де са наясно с нещата… ще им светне веднага… дървените философи и олигофрените ко те интересува ко мислят… та, все неща с идея и перспектива.

Само така идеята ще стигне да повече хора… което е ключово за рекламата и пиара. А това е важно, мислим… с оглед на днешните развити комуникации, тежестта на социалните мрежи и виртуалното общуване и информиране.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 22:09       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
ubboto написа:
В "пистъл" форума много им се обясняваш… и там повече от половината са олигофрени… барнете нещо профи като видео, и го споделете… с кратък анонс, без "какво мислите"... тия, де са наясно с нещата… ще им светне веднага… дървените философи и олигофрените ко те интересува ко мислят… та, все неща с идея и перспектива.


Ами виж сега...освен че те разбирам ти казвам и че не си прав да не пускаме това видео...защото:
1. Като истински българин който намира кусури на всичко /и на това дето не разбира :D / аз в това видео кусури не виждам /по безопасноста там в спорта не требва да се върти на метър от стрелеца ли беше цевта...тука ок ли е да кажат знаещите/

2.Просто показва как наш стрелец изпълнява наш дрил...ше им напишеме на инглиш нещата и ше тестват и те...ше ги подкарам както си трябва...
са и там някой ше излобее ама то е навсякъде това...швестерите си ги слагаме на дедовия...затова си прав

значи аз моментално ше пусна мое видео...но не ставам...бавно, вдървено се завъртам ...надебелях...нямам опит в по-сложни манипулации бе не е за гледане...
тука при тебе сичко е чисто и е бързо...да видиме кой па там с калаш ше направи подобно...

Профи видео...е откъде да го намериме това профи? и за какво ни е профи с музики и така нататък като онези багове горе...ми не...показваме как наши стрелци стрелят наш нов дрил... тва е..

защо триплет защо такава мишена А1 ше обясниш на инглиш идеално

Драката ...да ето пак... ето...Драка чуй чуй...снимай един дрил БГ президенте 15 сек е...
ше го пуснеме и твоето и на Геле и става екстра...ако откажеш хвърлям оставка и оставаш без началник тука...и това е!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 23:28       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
хубаво е и пейзажа да не прилича на сметище :oops:
и стрелеца да е слабичък, обръснат, усмихнат и с маркови фешън дрешки

това с видеото и снимките го мъчим от 2010 и все не можем да намерим нашия човек да снима и направи модерен клип

ако на дввввнякой му се снима .. ще се радваме да се включи

пробвахме и с платени .. видеото ставаше все като от сватба и кръщенета :happy: :D или бг филм
тъкмо намерихме едни момчета ... и холивуд ги дръпна

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2019, 23:54       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Драснах им и на словенците от Polenar Tacitcal:
https://www.facebook.com/PolenarTactical/

... че си имам приказка с тях от години, а те имат стотици хиляди последователи по цял свят/ важното да си имаш собствен развит оръжеен канал... да видят мишената и "Бул Президенте"-то... и на Жига ако му хареса предизвикателството… ще е просто чудесно. :-)

Впрочем, в момента са в Вегас и пускат репортажи от "Шот"- а... и те споделят интересни неща.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 21:51       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia


3A, 3C
3A, 3C
4A, 2C
време: 11,18сек

хит фактор = 10x5 + 8x1 = 58т. / 11,18сек = 5,1878

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 21:57       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Добро 'прохождане' . Има мегдан за поне 2 сек надолу :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 27 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer