logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 11:33




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 22:08       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
ti6kata написа:
Добро 'прохождане' . Има мегдан за поне 2 сек надолу :)


заповядай да покажеш ... с ПФ 160+ обаче :D

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Яну 2019, 22:18       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2658
Да покажа едва ли, но определено бих го пробвал :) пф 160 са всички от 62 грейна нагоре :)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 12:57       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
само от стартовата позиция до първи изстрел може да се добавят 2 сек
освен това стартовата позиция омотава правилното разположение на ръцете за здрав хват

изглежда лесна, но е нетипична и омазваща ... и трябва да се отработи първи бърз и точен изстрел или старт и една тройка

да не говорим за стрелец свикнал да стреля само и единствено на дублети, да трака със сериозен ПФ по 3

:armed: :armed: :armed:

който иска да се представи добре, може да потренира пред огледалото :DD

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 13:11       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Бях писал преди време, но никой не ми отговори-има ли възможност да получим образци на мишена А1 в Пловдив?
Видях размерите на алфа зоната, но ще е много занаятчийско да се чертае същата върху друга мишена, а и няма да е коректно изпълнението на дрила.
Стартовата позиция си е предизвикателство, лично мен ме изкушава. Всяко паразитно движение ще е щета.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 13:28       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Да отговорено е, но както казва Дреда не се четеме много тука... :roll:

Ще пратя по Еконт на всеки, който пожелае член на форума 5 броя мишени А1. дайте адрес на офис на Еконт плащате само транспорта.

за повече може да се поръча или стреля на място
на лични тук на г-н Цветанов
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1331
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
или по тела

http://strelbishte-gerena.com/%D0%BA%D0 ... %82%D0%B8/

Телефони: 02/945 46 19, 02/847 19 67

вече рисуване...дооправяне...усъвършенстване...може всичко, но се признава резултата ако мишената не е преправяна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 14:05       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Между другото имам фантастично време на "Мастър Бул президенте" /само глави/...но Бързила ме дисквалифицира за неправилно боравене...
вижте сега..специфична е стрелбата по тази алфа зона...иска съвсем друг подход...
просто трябва да се опита...откриваш сам колко струваш по тоя начин...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 16:02       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Poseidon написа:
Да отговорено е, но както казва Дреда не се четеме много тука...

Ами в темата, в която бях поставил въпроса си, не видях конкретен отговор. А тя е: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=17418&start=45
Както и да е, не е важно в случая. Благодаря за предложението за мишени, ще се възползвам от тази възможност.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 16:32       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
на 23.02 имаме състезание в Плевен със флоберки PDT_Armataz_01_22

така и така ангажираме стрелбището
утре ще говорим с домакините - ако разрешат

ще организираме едно яко надстрелване на Т-Клас Дрилове - с купи, ранглисти :) и т.н.

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 16:40       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Last Man Standing написа:
Poseidon написа:
Да отговорено е, но както казва Дреда не се четеме много тука...

Ами в темата, в която бях поставил въпроса си, не видях конкретен отговор. А тя е: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=17418&start=45
Както и да е, не е важно в случая. Благодаря за предложението за мишени, ще се възползвам от тази възможност.

Tочно в тази тема 15 Дек 2018, 14:55
viewtopic.php?f=1&t=17418&hilit=%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0&start=15

Ivo III написа:
T-Class А1 картонената мишена вече я има и на Стрелбище Герена (софия) :danger:

в тази също
viewtopic.php?f=1&t=17295&p=218819&hilit=%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B0#p218819

но не е важно наистина...важно е да се тества и разбере философията на новата мишена...
ок по еконт мога да пратя или герена...за по нататък ще измислим улеснена процедура...
даже ако например специално ти Ласт Мен ме биеш в някой А1 дрил - облога е 50 мишени А1...пращам по еконт и така :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Яну 2019, 18:38       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Poseidon написа:
даже ако например специално ти Ласт Мен ме биеш в някой А1 дрил - облога е 50 мишени А1...пращам по еконт и така


Тогава пращай направо 50 мишени :D :D :D

Всъщност, аз нямам желание да "бия" никого. За мен е важно да "бия" себе си, всеки изминал ден. Постоянно, някъде някой тренира, за да ни убие.

Не бягам от конкуренция-ще го направя, ще се види резултата.
За да е ювелирно, ще се снима разстояние, измерено с рулетка, празни мишени, показания на таймер и пълни мишени :armed:
П.С. Ако е важно да се отбележи, ПФ на комбинацията патрони/цев, с които стрелям в момента е 165 :smoke:

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2019, 17:53       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:


3A, 3C
3A, 3C
4A, 2C
време: 11,18сек

хит фактор = 10x5 + 8x1 = 58т. / 11,18сек = 5,1878


Ще направите някоя БЕЛЯ с тази стартова позиция! Виж ОПИТЕН стрелец с хубава пушка... къде му е цевта по време на зареждането... и сега си представи някой:
- по-неопитен;
- некоординиран;
- неориентиран;
- превъзбуден;
- с калашоподобно...

... дали е окей да счупи още ъгъла с цев, вееща се някъде нагоре в пространството!


EXTREME LOW READY, освен че е по-смислена и разпознаваема като стартова позиция… ами и е далеч ПО-БЕЗОПАСНА!
- "Пълни", с цев насочена към мишените;
- "Зареждай";
- "Вдигай/ ангажирай предпазителя", с цев насочена в безопасна посока…

… и чак тогава се обръщаш с гръб към мишените. От тази позиция, цевта естествено ти идва в посока към мишените при обръщането, като го няма това веене на цевта в атмосферата.


За мен тази стартова позиция освен безсмислена, е и опасна, но… вие най-добре си знаете! Поне карайте хората няколко пъти преди това да го направят зареждането с обръщането на сухо… и чак след това ги пускайте да ги правят тези пируети с бойни патрони… вие да се убедите, че са наясно с това което правят!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2019, 18:00       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
Стартовата позиция е БЕЗ патрон в цевта :armed:

ъглите за безопасност са обикновено 90 градуса - ляво/дясно
и в зависимост от стрелбището - напред може да е или 90 градуса нагоре или до ръба на брустверите

RO трябва да е опитен, при всички случай и да раздава DQта смело


при Ел Президенте с пистолет .. получава DQ, ако го извади преди завъртането, и там съм виждал страшни неща
и тук, трябва да зареди, когато е насочил пушката в безопасната посока

има един рисково момент и тук ..
реда за изпълнение ще бъде следния
Състезателя застава с лице към мишените, съдията командва, проверява оръжието, състезателя поставя пълнителя, заема позиция "на гърди"
и по команда на съдията, се завърта "на пети" и заема стартовата позиция .. без да размахва оръжието свободно


ПП: заредено оръжие, насочено към публика е абсурдно за спорт

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2019, 18:08       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
То е ясно, че е без патрон в цевта… мисълта ми е дали е окей зареждането да се случва при толкова счупен ъгъл към мишените/ и дали е окей този ъгъл да се счупи още, с цев насочена напред и нагоре. Щото обръщането още не ти е завършило/ движението на торса още не ти е приключило… прикладването още не е започнало и пр.

От тази неестествена стартова позиция… през цялото време трябва да си пределно наясно къде са ти ръцете, и коя какво точно прави… загубиш ли връзката между хард-а и периферията/ което често се случва с начинаещи, тръгнали да правят по-сложни за настоящия си левъл упражнения… предпоставките за беля са налице.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2019, 18:15       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
трябва да зарежда .. когато оръжието е насочено в безопасна посока - както се отнася за всяка сцена или дрил

при всички положения и за напреднали, трябва да се отработи стартовата позиция .. иначе ще се раздават DQта :D
което ще е още един стрес за състезателя :D

БУЛ Президенте .. не е за начаещи, определено

за начинаещи .. Дрил 3х10, и другите като ги разпишем

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2019, 19:17       Заглавие:  Re: BUL PRESIDENTE CARBINE SHOOTING DRILL
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18471
Ivo III написа:
трябва да зарежда ..

Спортните цели не ги разбирам, но аз поне не знам за американски стандартен дрил за "тактическа карабина", където да има изискване да се започва с празен патронник. Точно обратното, досега не съм видял един да зарежда… всички вдигат цевката, свалят предпазителя, и почват да помпят… дори и тези с "калашниците".

Отделно от това, "калашниците" едно, че са далеч по-бавни като система... второ, че с тях се презарежда по-тегаво... ами още на старта на "арките" се дава допълнителна преднина... щото там дърпаш ръчката отзаде назад, и си готов... докато с калашоподобните требе да кръстосваме ръцете и да мушим поддържащата ръка отдолу, за да набараме ръчката... а всякакви други вариации като зареждане вече при направено прикладване… може само и единствено допълнително да ти прецака общото време за изпълнение на упражнението.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], ti6kata и 36 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer