logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 24 Апр 2024, 01:24




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 15:04       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Естествено, че ми е за самоохрана, но не съм от типа хора които ще си вземат КНО и ще седи в касата с години. Разбира се ще се ходи на стрелбища и живот и здраве по състезания.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 15:45       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
alexdevil написа:
Естествено, че ми е за самоохрана, но не съм от типа хора които ще си вземат КНО и ще седи в касата с години. Разбира се ще се ходи на стрелбища и живот и здраве по състезания.

Имай предвид, че ако ходиш да се състезаваш на стрелбища, на които не се продават боеприпаси, то няма как да стреляш с оръжие, което е за самоохрана. В такъв случай, рано или късно ще трябва да си закупиш КНО на спортен режим. Тогава ще можеш да притежаваш по-голям брой боеприпаси, срещу разрешително за закупуването им или пък да започнеш релоуд. В тази връзка, моят съвет е да се фокусираш върху избор на КНО, подходящо за конкретното ти разрешително и употреба, т.е. удобно за носене и за стрелкови тренировки, с цел добро боравене с него. Ако имаш амбиции и желание да развиваш спортни умения и да участваш в множество състезания, ще помислиш за допълнително оръжие/оръжия на спортен режим и тогава би могъл да заложиш на многожество допълнителни критерии за избор.

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 16:14       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Да, запознат съм с тези правила и постепенно нещата ще си дойдат на мястото, но едно по едно. Това сега ми е сефтето с КНО в БГ. Първо трябва да свикна и после ако ме бива тогава.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2019, 17:27       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Благодаря на всички за съдействието, спрях се на 17 5 SET, генерация 4 не ми пасна на дланите, а и лоста за освобождаване на затвора не е двустранен. Предпочетох SET заради по-мекия спусък и тритиевия мерник, както каза колегата има всякакви варианти, но предпочетох да си дойде готов, разликата беше 150 лв което не ме бърка особено.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2019, 17:57       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Ами честито и с радост да го ползваш :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Яну 2019, 19:18       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Forger написа:
Ами честито и с радост да го ползваш :tu:

Благодаря колега.
Сега се поразрових в сайта на Глок, колегата е прав, SET няма такова животно, просто това са добавени екстри към стандартната 17-ка, нещо подобно като да си добавяш екстри към новата си кола, явно търговеца така го е поръчал. Ще видим ако освобождаването на затвора почне да ми прави проблеми тогава ще го сменя със стандартния, но иначе така ми е доста по-удобно, тъй като освен малките ми ръце и пръстите ми са къси и не са като кебапчета, а като кюфтета.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Яну 2019, 13:15       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
alexdevil написа:
Благодаря на всички за съдействието, спрях се на 17 5 SET, генерация 4 не ми пасна на дланите, а и лоста за освобождаване на затвора не е двустранен. Предпочетох SET заради по-мекия спусък и тритиевия мерник, както каза колегата има всякакви варианти, но предпочетох да си дойде готов, разликата беше 150 лв което не ме бърка особено.

Честито за новата придобивка,пожелавам безаварийно и безопасно ползване.Относно затворната задръжка лично аз не виждам смисъл да се спуска затвора с нея(при бърза смяна на пълнителя).Много по удачно и бързо поне за мен е да дръпна затворния блок рязко назад и да го пусна.Не можах да свикна да работя с този бутон на Глок,прекалено тъничък ми идва и се е случвало пръста да ми приплъзне дори и да е ”модернизираната” на Ген 4 с пъпката на нея.Иначе най удобния бутон за задръжка е на спортните модели Чз.

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2019, 12:32       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Колеги не издържах, в магазина попаднах на единична бройка 17-5 MOS SET. Просто нямаше начин да не го купя. Както се казва "по-добре да има отколкото да няма".


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2019, 15:18       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2016, 12:37
Мнения: 1446
alexdevil написа:
Колеги не издържах, в магазина попаднах на единична бройка 17-5 MOS SET. Просто нямаше начин да не го купя. Както се казва "по-добре да има отколкото да няма".

Два пистолета ли имаш вече...?! :roll:
Нали уж беше взел 17 5 SET...

_________________
TO DARE IS TO DO
"Явно ирационалният страх от оръжията, либерастията и глупостта, вървят ръка за ръка" Amazon 06.05.2020
Не съм хазартна личност, но съм готов да се обзаложа, че не само Щатите, а и целия нормален свят ще съжалява горещо, че Тръмп загуби президентските избори!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2019, 15:25       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Не, бях капарирал 17 SET, но поради различни обстоятелства не можах да си го взема навреме и като влязох в магазина видях че са вкарали MOS.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2019, 16:53       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 16 Дек 2018, 11:19
Мнения: 1168
alexdevil написа:
Колеги не издържах, в магазина попаднах на единична бройка 17-5 MOS SET. Просто нямаше начин да не го купя. Както се казва "по-добре да има отколкото да няма".

Честито! :tu:

Според мен всеки съвременен Глок трябва да има и системата MOS. Ако не искаш бързомер - не слагай, носи си го като обикновената 17-ка. Но винаги имаш възможност да сложиш.))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2019, 17:57       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Точно това имам предвид, да не говорим, че бързомера се слага и сваля за 2 минути.
Сега, като новобранец ще ви ходя по петите и сбирките и ще ви се наложи да ме изтраете :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2019, 18:19       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5472
Честито и от мен! Само радост да ти носи!

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2019, 19:47       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Благодаря.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2019, 20:11       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1023
Алекс, честито! Много дупки по мишените! Само да те предупредя, че аз като пипнах оръжие и заебах АТВето ;)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer