logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 12:02       Заглавие:  Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Предупреждавам предварително, нямам почти никакъв опит с КНО.
Съответно имам въпроси.
Спрял съм се на Glock 17 (това е моя избор като модел, размер и разни други душевни трепети), бях се спрял на 17 5 генерация, но след известно проучване изкачат няколко кофти дефекта от сорта на огъващи се рами и падане на покритието ....... това било решено при втората версия на 5, но в магазина не знам дали ще успеят да ми го доставят в рамките на 3 месеца през които аз трябва да се сдобия с КНО.
Трябва да уточня, че съм левичар и Gen 5 ще ми е най-подходящо за мен, но винаги мога да направя компромис и с 4-та. Гледам, че има доста различни версии на Глок 17 като Glock 17 RTF2 9x19, Glock 17 GEN5 SET 9x19, Glock 17 9x19, Glock 17 GEN4 SET 9x19, Glock 17 SET 9x19 ....... Някой може ли да ми обясни разликите в дадените модели ако може. Аз че ще отида в магазина да ги разгледам, но за съжаление в нашата мила родина да си купиш оръжие не като другаде, да ги вземеш и да ги пробваш един по един. Общо взето някакви разяснения и не на последно място кой модел на Глок 17 ще ми препоръчате.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 12:23       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Я виж в обявите какъв готин 17мос се продава


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 12:26       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Здрасти, alexdevil!

С Ген. 4 също няма да сбъркаш, но Ген. 5 определено си е по-пипната версия. От "петиците" на мои познати и приятели досега не съм чул за проблеми, като приказките за разни огъващи се рами за мен са малко митове и легенди. Що се касае до покритието, ще гледам да снимам Ген. 5 17-ката на приятел, който вече половин година я носи в кайдексов кобур. Пък ако си много маниак на външния вид на оръжието, няма да се спираш на кайдексов/ пластмасов кобур… а ще си вземеш или поръчаш да ти направят такъв от хубава кожа примерно.

SET вариантите като че ли са измислица на българските търговци… ако намериш в някой чужд сайт SET вариант… ще се радвам да го споделиш. :-) Но дори и да не е така, не ти трябва според мен поради следните причини:

- затворната задръжка е по-изпъкнала, като има опасност да почне да ти пречи на стрелянето… неволно да я активираш докато стреляш, като тук - твърдо "НЕ"!
- още като си вземаш оръжието, ще си купиш и минусов конектор, който е към 15 лв./ другата разлика при СЕТ-а;
- "сетката" върви с тритиеви мерни прибори, но избор за мерни прибори има огромен… с фиброоптика, с тритий и фиброоптика, с черен мерник, с нишки на мерника, по-ниски, по-високи… с времето сам ще си харесаш… а и оригиналните пластмасови мерни прибори така или иначе ще ги изхвърлиш… тях ги слагат колкото да не ти продадат гол пищов… и просто да има да стърчи нещо отгоре.

Имай предвид обаче, че всичко за Ген. 5 е една идея по-скъпо… маркетинг. :-)

И ако нямаш някакъв сериозен проблем с очите, не се хвърляй веднага на оптика/ MOS вариантите. Много са специфични и спорни там нещата… а при всички положения ще е по-добре да усвоиш фундаментите на стрелянето на механични мерни прибори.


Успех!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


Последна промяна ubboto на 04 Яну 2019, 12:32, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 12:32       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Разликата в цената е 200-300 лв. което не ме бърка особено, за мерни прибори ...... могат да ми пращат отвъд океана с килограми, което ще се случи така или иначе :), държа да уточня, че съм с малки ръце и това което казваш ми е доста полезно. Относно огъващата се рама, брат ми снима клипче в един магазин в щатите и ми го показа нагледно, огъването е малко, но щом се вижда на видео пуснато по вайбър все пак си е някаква грижа, колко голяма времето ще покаже.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 12:41       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
alexdevil написа:
Разликата в цената е 200-300 лв. което не ме бърка особено, за мерни прибори ......

Не е до цената, а до това… че няма смисъл. Минусов конектор ще си купиш за 15-20 лв., за мерни прибори имаш огромен избор/ за чий да се набиваш точно с тези тритиеви, които впрочем са и доста широки… може повече да ти хареса комбинацията от тритий и фиброоптика, примерно… а "сетова" затворна задръжка ПРЕЧИ, и определено не ти трябва! Така че дори и да си вземеш "сетка", си сложи нормална затворна задръжка… нагледал съм се на засечки именно от "сетовска" затворна задръжка.

Иначе след 100К и нагоре изстрела, съм виждал изкъртен/ счупен заден ляв водач на рамата… но 100К изстрела са ти над 50 хилки за патрони… и дотогава със сигурност ще си сменил пищова. :-)

Така че нищо им няма на оръжията, просто Глок е мислен от хора които стрелят, за такива които също стрелят! И вкарват подобрения с всяка една следваща генерация… та лично за мен, с Ген. 5 17-ка базовата версия… определено няма да сбъркаш!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 12:42       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Малки ръце е относително... Ако е така преди всичко пробвай Г 19 и Г 17 как ги усещаш само на хват ако не може да стреляш...
Най добре постреляй в някое стрелбище с двата...
Ген5 обаче категорично още повече си левичар.
има и още една опция ген3 Г17 Г19 то е истинския тенифер, но това за убедени фенове...
това с клипчето рамата на всеки се огъва...може да намерим видео да пратиш на брат ти как Г3 не само се огъва рамата ами и вибрира душмански...
това й е работата да вибрира и да се огъва ...абсорбира енергията на отката...на Валтер П99 примерно рамата не се огъва и не вибрира така...еми в Аризона има два случая на супени китки от кофтия откат с тоз валтер...стрелял съм и аз...тежко е


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 12:55       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Т.нар. "PIG NOSE" гаранция не пречи на стрелянето, но ако се получи и си болезнено чувствителен естет… :D ; или във вряла вода, или така:



Така че самата рама да има опцията да се криви, си има и своите позитиви. :wink: Иначе да ти се счупи нещо по нея и да те "остави на пътя" преди да си й навъртял едно над 50-100К изстрела… е толкова малко вероятно, че въобще не си заслужава да се коментира!

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 13:49       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Здрасти alexdevil,
Аз имам G19, gen 5 и мога да ти кажа мнение от първа ръка. Ако дланта ти е по-малка, тогава ще ти е удобен. Моят е set, т.е. с различни мерник и мушка и са ОК, даже по-добре от стандартните. Довечера ще ти снимам и цевта и затворната задръжка. За левичар е ОК, бутона на пълнителя е по-голям и двустранен.


Последна промяна Forger на 04 Яну 2019, 14:14, променена общо 3 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 13:51       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Още нещо, ако пък искаш ръкохватката на G17, тогава се пробвай с G19X, но черен (всъщност цветът е въпрос на естетическо възприятие и кеф) :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 13:56       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Разбрах, естет не съм, ако бях естет щях моментално да налазя Г19 Х, че ми е много красив, но както отбелязах по-нагоре искам 17-ка заради по-дългата цев и сравнително по-слабия откат. Хаха точно пишех за Х и видях какво сте ми отговорили.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 14:28       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
Най-лесно ще си отговориш на въпроса, ако започнеш по-отрано с това "за какво ще го ползвам" тоя Glock. За спорт, за самоохрана, служебно...Тогава ще оцениш факта, за който спорихме с един мой колега, че за ежедневно носене G19 е по-добре (представи си лято, кобур на кръста и шофиране ежедневно).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 14:38       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Предимно за спорт, но това не пречи да го нося за самоохрана, по-нататък живот и здраве ако е рекъл господ мога да си взема и нещо по-удобно за носене, но определено пак ще е Глок.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 14:42       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Forger написа:
...че за ежедневно носене G19 е по-добре (представи си лято, кобур на кръста и шофиране ежедневно).

Да, по-добре е, но има едно нещо, което се казва "sight radius"… или разстоянието между мерника и мушката. И колкото по-голямо е това разстояние, толкова по-точно е самото оръжие. Неслучайно "компетишън" вариантът ти е 34-ката. Така че ако повече ще носиш - 19-ка. Ако си голям мъж и повечко ще стреляш - 17-ката ти е най-добрият избор като компромисен вариант. Като при всички положения, фундаментите на стрелянето е хубаво да се усвоят първо на пълноразмерен пищов/ 19-ка най-малкото… и чак тогава да се ходи на субкомпакти, по-удобни за носене. Иначе ако няма да стреляш, а само ще носиш… мятай се на най-малкото и лекото, другото така или иначе е без значение.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 14:53       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 12 Ное 2018, 14:01
Мнения: 45
Не съм голям, 175 см 85 кг :) и предимно го вземам да стрелям (което е друга тема за клубове и състезания, но това след като стана готов на 100% документално), тъй като това ще ми е първото КНО предпочитам да пипна златната среда, които лично за мен са 17 и 19, като 17 ми е съвсем ясно, че по-голям и по-неудобен за ежедневно носене, но пък предпочитам него. Ако живеехме на място където получаването на КНО не е толкова голяма бюрокрация щях да си взема няколко и с различни калибри, за самоохрана, за спорт, за колекция, но това е положението тук.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Яну 2019, 14:58       Заглавие:  Re: Избор на Glock 17
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2018, 11:33
Мнения: 157
alexdevil написа:
Предимно за спорт, но това не пречи да го нося за самоохрана, по-нататък живот и здраве ако е рекъл господ мога да си взема и нещо по-удобно за носене, но определено пак ще е Глок.

Ако разрешителното ти е спортно, то не може да го носиш за самоохрана...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ritter, Viceroy и 34 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer