logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:57




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2019, 19:09       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
помислих първоначално, че това е някаква шега

някой знае ли какъв е документа - инструкции, писма, усно, окръжно .. ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2019, 19:17       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Ivo III написа:
окръжно ..

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2019, 19:24       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
някой има ли го текста .. за да го изпратим на който трябва, както трябва

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2019, 19:50       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Ivo III написа:
някой има ли го текста .. за да го изпратим на който трябва, както трябва


За да го има тр да е служител ...така че приеми че го няма ....или поне няма се заложи тука некои си за да стане ясно...ама си е пратено де.... преди дни още

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2019, 20:02       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Boarhunter написа:
Да ама в КОС вече са получили указания да не тълкуват, а да почват да отнемат като не се ограничават само със ЗДвП, а със цялото законодателство.

ken6iro написа:
ама си е пратено де.... преди дни още


и кой може да прати указания на КОС? министъра или глав секретара не виждам кой друг...но и така да е ...
това решение не може да не го знаят

Storm написа:
С Решение № 5569/14.05.2008 г. по това дело, ВАС сложи край на спора, като отмени изцяло заповедта за отнемане на разрешителното ми за огнестрелно оръжие, като незаконосъобразно. Нещо повече - това решение беше включено в наказателна практика и е задължително за прилагане от българските съдилища!
Решението може да си го извадите от сайта на ВАС, а отделно прилагам още три решения по аналогични казуси, в които върховните административни съдии, категорично заключават, че нарушаването на ЗДВП НЕ Е НАРУШАВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД! Дано да съм бил полезен!


Иначе "цялото законодателство" означава и да пребиваш жената и да правиш побоища в кръчми...хулигансва и прочие...е това вече е различно


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2019, 20:13       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
така де... ще бачкат адвокатите ако потрябва..... ма вече и ловците го знаят яко и не ми се връзват тия преди избори да губят така гласове

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2019, 20:25       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
нещо е мътно тука... Борхънтъра го е написал ясно... И "цялото законодателство"
и се видя че нарушение на ЗДвП не може да нарушение на обществения ред по тълкуване на ВАС...

Останалото си важи и е важило винаги и аз съм за...

вадиш да го покажеш на светофара - да се отнема доживот всичко!

...побоища в кръчми...реване, като скот цяла нощ комшиите не мое да спят пак се отнема...ти си хулиган и ше стреляш във форум само

оплаква се жената, че я маризиш /доказва се/ и пак отнемат.../щото оня дъртия дето застреля шавливата си жена в кафенето бил с изтекло разрешително, а и имало срещу него няколко жалби от нея....е тва па е перверзия...на тоя фон отнемат разрешително на човек за превишена скорост...а на тоя дебил не му прибират пищова! :shock: след серия жалби и изтекло разрешително :angry:

Е тази гнилоч трябва да се чисти! А не да трепериме за едно пистолетче КОС МОС...законност ако няма нищо няма!
...това роднините на убитата жена може и ще осъдят и МВР и КОС в международен съд и малко ще им е!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Яну 2019, 21:09       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
окръжното на ББ .. да им светне синята ламба

щом има документ .. не може да се скрие, ще изскочи от някъде

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2019, 13:08       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Авг 2008, 23:55
Мнения: 421
Местоположение: Стара Загора
Колеги, каквито и "окръжни" да спускат, има съд и слава Богу все още имаме право да защитаваме правата си там! Преди няколко години имаше друга подобна простотия, спусната "от горе" - на всеки с изтекло разрешително за притежаване на оръжие, който по една или друга причина е пропуснал /забравил/ да подаде документи за подновяването му и не е сдал притежаваното оръжие, да му се образува наказателно дело за...незаконно притежаване на оръжие! Ходи обяснявай на КОС-аджиите, че това е административно нарушение, а не престъпление по смисъла на НК! До този момент няма нито едно такова наказателно дело, което да е издържало в съда, нещо повече - познавам двама човека, които не само, че бяха оправдани, но и успяха да осъдят държавата, за това, че незаконосъобразно са им били повдигнати обвинения за същия казус! Въпреки осъдителните решения обаче, от полицията продължават да образуват ДП за същото!? Отиваш и обясняваш културно и кротко, а отсреща някой ти се пули, чеше се, където не го сърби и мъдро заключава :"Абе така е, ама от горе нареждат!". :DD

_________________
Толкова много идиоти, а толкова малко патрони!
Борислав Недев - "Саргон" гр. Русе


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2019, 22:16       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Засега има съд.....
Иначе, аз като имам ЕФ, издадени за превишена скорост, които при съдебния контрол са отменени, като незаконосъобразни, какво става?
Това е някакъв абсурд. АКО нарушението не е свързано с управление на МПС, при употреба с алкохол, няма никаква логика, да се отнеме разрешение съхраняване, носене и употреба на оръжие.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2019, 22:19       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
Poseidon написа:
А как да се спазват Законите, като се тълкуват "стеснително" ...ще опитам да преведа този термин от Правото на български език...както го разбирам...

Тоест ако отговорни другари ми вдигнат мерника, то 3 пъти превишаване на скоростта с колата ще го тълкуват стеснително като "непригодност на лицето да извършва правно регламентирана дейност по специалните правила на ЗОБВВПИ"

с което ми прибират разрешителното за глока стеснително и всички разрешителни в бъдеще за които още не съм подал и заявления...

не знам сега...просто това е бездънна яма - не всяко нарушаване на правния ред е нарушаване на обществения ред

но ако съда прецени да тълкува стеснително, то глоба за неправилно паркиране също е нарушаване на обществения ред...

А Ритера и Дреда убеждават, че нашия правен мир е по-добър от англо сакския правен мир...

всъщност това нашето е Правно изкуство ... всякакви решения и тълкования мое да се избачкат...ъъъъ...зависи...нали.. :roll:


Това нашето не е цитирам ,,Правно изкуство", това е шиканьозно /демек ПРЕВРАТНО/ тълкуване на закона, с оглед претърпяване на неблагоприятни правни последици от конкретен/ни правни субекти.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2019, 08:44       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
andrei p226 R написа:
Засега има съд.....
Иначе, аз като имам ЕФ, издадени за превишена скорост, които при съдебния контрол са отменени, като незаконосъобразни, какво става?
Това е някакъв абсурд. АКО нарушението не е свързано с управление на МПС, при употреба с алкохол, няма никаква логика, да се отнеме разрешение съхраняване, носене и употреба на оръжие.



И в това няма смисъл.....след такова нарушение така или иначе търпиш санкция за определен период ,после ти се възстановяват правата,говоря когато е само административно наказанието,ако има наказателно производство е ясно че заминават и сега.... На кое отгоре със задна дата ще те санкционират и по друг начин за същото...ми то да ти вземат книжката тогава пак по добре,ти с колата можеш да навредиш къркан???
Сега ако го размахваш без причина и сега ще си останеш без него и е правилно...

Ако го приемат законово от тук насетне ,то тогава да ...още една форма на превенция и всеки ще си прави сметката.
Сега така е пълен нонсенс ако го започнат.

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2019, 09:56       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Или акт за това че си изхвърляш боклука без лична карта. Дето живея редовно кеси патрулка до кофите.

Пускам си пликчето и чувам лична карта за проверка :DD
- Ами нямам така по анцуг и тениска не си я взимам.
- Длъжен си да я носиш винаги!
- Знам следващия път ще погледна през прозореца и ако сте тука ще си я взема. :D

Така че причини да ти го начу.... много Зайо защо си с шапка? ... Зайо защо си без шапка?!.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2019, 10:53       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Мен така за малко да ме изловят - отивам до магазина, а на тротоара ме привикват за свидетел. Някаква мацка, дето говорила по телефон, докато карала и не искала да си подпише акта. По една случайност обаче, носех в себе си СУМПС, който признаха за валиден личен документ. Обаче в акта искаха да пишат ЛК, та ме натириха.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Фев 2019, 20:11       Заглавие:  Re: Караш с превишена скорост = прибират ти оръжията!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2017, 15:25
Мнения: 725
Нека някой юрист да каже, ама това да ти вземат пушките заради управление на МПС (или друго нарушение, за което се носи отговорност) не е ли да търпиш няколко наказания за едно и също нарушение. Все едно на стрелбището като ме DQ и да ми приберат и шофьорската книжка, щото не съм махнал пръста от спусъка.

_________________
Румен Георгиев
КДС "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ztavi и 51 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer